Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kızlar geçen gün dudak üstüme sir ağda yaparken çok kötü yaktım sebebide kullandığım sivilce ilacının yüzümü hassaslaştırmasıymış..neyse bi yarım saatlik buz tutma maceramdan sonra silverdin sürdüm ama 2gün hiç bir ilerleme olmadı bariz iz kalıcaktı bide sivilcelerimin üstüne bu olunca çıldırcaktım nerdeyse..artık dayanamadım ve amerikan hastanesinin acil doktoruna gösterdim..doktor silverdini direk silmemi çünkü içindeki gümüşden dolayı güneşe çıkınca kahverengi iz yaptığını söyledi ve ardından fito diye bi krem verdi..doktora sabah gitmiştim direk ilacı alıp sürdüm ve akşamına kızarıklık ertesi günede izler geçmişti inanın çok süper bişi herkese tavsiye ederim kapanmayan yaralarada ii geliomuş ve hücre yenileme özelliği varmış..

kızlar bende 1 sene once yandım hemde ne yanma kaynar suyu ustume doktum omzumdan gogsume ordan gobegıme ordanda bır bacagım yandı hatta sevgılımın evınde yandım:)))nasıl becerdın dıye sormayın cunku kımse benım kendımı yaktıgımım gıbı yakamaz:)))neyse konuya gelelım dırek eczane gıttım sılverdın surdu ondan sonra eve gelıncede doktora gıttım pansuman falan yapıldı bır kac gun gıtmem gerekıyoru pansumana ama cok pahalıydı bende gıtmedım ve koca karı ılacı yaptı annem saf zeytınyagıyla yumurta sarısını yakana kadar pısırdı sonra o yanmıs seyden yag cıktı yumurta yagı denılen sey ve ben onu gunde en az 5 defa surdum tabı sılverdın bebantende suruyodum ve 10 gunde hıc bısey kalmadı hatta kabuklarını kendım soydugum haldee cok ama cok hafıf bır ız kaldı oda bellı belırsız :)))allah kımseyı bu dunyada yakmasın cok kotuymus:))))

bende de bi takım cilt yanığı oldu iğneli epilasyon ve kızgın yağ dökülmesi sebebinden dolayı ve ilaç tedavisi oldum fakat yaraların iltihaplanmadan kapanmasına yadımcı oldu gördüğüm tedavi iğneliepilasyondan kalan kırmızı izleri ve cildime kızgın yağ dökülmesinden kaynaklanan izleri geçirebilmek için İDEAL KREMİN İÇİNE BİRAZ TROSYD MANTAR KREMİ Bİ TÜP ARAB KIZI KREMİ VE BİRAZ DA BEPANTHEN KARIŞTIRDIM VE BU KREMİ HER GECE DÜZENLİ OLARAK KULLANMAYA BAŞLADIM CİLDİMDEKİ KAYNAR YAĞ DÖKÜLMESİNDEN ÖTÜRÜ OLUŞAN O BURUŞMALARI İNDİRDİ TAMAMEN DÜZELDİ İĞNELİ EPİLASYONDAN ÖTÜRÜ OLUŞAN YANIK İZLERİNİN DE PEK ÇOĞU GEÇTİ SADECE Bİ KAÇ TANE DOKU KAYBINDAN ÖTÜRÜ OLUŞAN İZ KALDI AMA ONLARINDA GÖRÜNÜMÜ HAFİFLEDİ ŞİMDİ PEK DİKKAT ÇEKMİYO BAŞKALARINI BİLEMEM FAKAT BEN BAYA Bİ FAYDALANDIM BU KARIŞIMDAN....

kızlar malesef bende yandım
lazer yüzümü yaktı derisi soyulmuş ve alttaki deri kıpkırmızı bir yıldır durumum bu yumurta yağının faydası olacaksa yapacam ama ne olur biri tarifini yazsın ben yapabilirmiyim evde
domuz yağının faydası olurmu ne olur yardım edin

MAALESEF LAZERDEN KAYNAKLI OLUŞAN YANIK İZİ ASLA GEÇMİYOR BENİMDE YÜZÜM BİR İKİ YARİNDE LAZER YANIĞI İZİ VARFAKAT 4 SENEDİR ASLA ÇARE BULAMADIM MALESEF O İZ ÖMÜR BOYU SİZİNLE BİRLİKTE KALACAK BENCE SİZİ BU HALE GETİREN KİŞİYE KARŞI YASAL HAKKINIZI KULLANIN,AYRICA LAZERUYGULAMASI TAM Bİ TUZAK... KANMAYIN İNANMAYIN HİÇ Bİ YARARI YOK ZATEN AMERİKAN EFDA ONAYIDA YOK ÜSTÜNE ÜSTLÜK LAZER UYGULAMASI YAPTIRAN KİŞİLERDE İLERLEYEN ZAMAN İÇERİSİNDE CİLT KANSERİ NE SEBEB OLUYORMUŞ LAZERDEN UZAKDURUN....

Kızlar,
benim yaramaz bir bebişim var,düşme-kakma hak getire..bebek iken çok kötü 2 kaza yaşadık...burnunun üstündeki deri tamamen soyulmuştu..doktor iz kalır dedi ilaç vb vermedi
ebe hanım FİTO krem kullan dedi,yara,yanık iyi gelir iz bırakmaz dedi.
çok şükür oğlumda iz kalmadı.
bende elimi kızartma yaparken yakmıştım,hemen sürdüm,acısınıda aldı iz de kalmadı.
evinizde bulundurun mutlaka...pahalıda bişey değil.

kizlar bio-oil diye bitkisel bir yag satiliyor burada(yani Kanada'da), Turkiye'de var mi bilmiorm...yanik, ameliyat vs. izlerini, catlaklari gecirdigi soyleniyor...bende de var bi yanik izi alip kullandim ama 4-5 gun:) duzenli kullanirsam ve ise yararsa yazarim...

Kızla benim de haziran ayında kolum kızgın yağdan yandı doktor 3 çeşit merhem verdi kullandım kabarıklar acılar geçti ama şimdi iz olarak kaldı tenimle aynı gibi ama koyu koyu lekeler kaldı ne yapabilirim?

kızlar yeni aynıklara yumurta yağı çok iyi geliyor.ve hazırlamak zannedildiği gibi zor değil...biz bizzat kardeşime kullandık eser dahi kalmadı.istaeyenler için hazırlanışını anlatayım: sadece yumurtanın sarısı(ortalama 12-15 tane) teflon bir tavada yanana kadar karıştırılır.yumurta simsiyah gibi oluncaya kadar.zaten yağı ayrılıyor.çok büyük miktaryağ elde edilmiyor.yarım kahve fincanı var yok
birde bu yağı pamukla falan sürmeyeceksiniz!tavuk yada kuş tüyü ile yaranın üzerine kurudukça süreceksiniz.umarım faydam olmuştur...

cnm kardeşinin yanıkları kabarcıklımıydı??ben diyorumki kızlar acaba iğneliden sonrada kullansak daha mı güzel iyileştirir eninde sonunda o da yanık değilmi??kabuklar izsiz düşse ne güzell:))korkusuz epilasyon yaptrımış olmazmıyızzz??zemuszemus

çok saaolun arkadaşlar.en azından içim rahat etti.malum yanlış tedavi mağduru olmak da var.
bnde antibiyotik kullandım bugün yanığımın 9. güünü yanan derilerim soyulmaya başladılar yumşacık ama beyaz :KK43: bir deri çıkıo umarım iz kalmaz.
ama kuzenim eczacı bir ilaç vercek bana o ilaç iz kalmasını önlüyormuş.
adını öğrenince ve kullanınca tekrar yazarım.

cnm kremin adını veririmisinn bende alıcamdaa??

arkadaşlar herkese geçmiş olsun

geçen yıl tatilden döndüğümüzde annem bıyıklarını sir ağda ile aldırmıştı (hafif esmerdir annem)
güneş yanığı olduğu için sir ağda yakmıştı çene ve bıyık bölgesinde kahverengi yanıklar vardı doktora gitti. Doktor Oksitin (cilt tahrişleri,güneş yanıkları,isilik ve pişiklerde) ve Expigment (buda cilt rengini açıyor) kremlerini karıştırıp kullanmasını söledi şu anda hiç bir leke yok annemin yüzünde ama siz yinede doktor kontrolünde kullanın cilt bu denemeye gelmez

contractubex bildiğim kadarıyla yara yeniyken işe yarıo acaba 2 senelik dikişimde de işe yarar mı ki ?

contractubex bildiğim kadarıyla yara yeniyken işe yarıo acaba 2 senelik dikişimde de işe yarar mı ki ?

canım prospektüsünde eski izler içinde kullanılır diye yazıyo.ama düzenli kullanmak lazım.ben bacagımdaki bi iz için kullanmıştım.batık gibi bişeyi oymuştum iğneyle filan.ama çok derin olmuştu geçicek gibi gözükmüyodu.kullanmıştım.bir ay gibi bi zamanda iz bırakmadan geçirmişti.

bende şimdi ütüden elimi yaktım.silverdin sürdün.inşallah geçer.

canım prospektüsünde eski izler içinde kullanılır diye yazıyo.ama düzenli kullanmak lazım.ben bacagımdaki bi iz için kullanmıştım.batık gibi bişeyi oymuştum iğneyle filan.ama çok derin olmuştu geçicek gibi gözükmüyodu.kullanmıştım.bir ay gibi bi zamanda iz bırakmadan geçirmişti.

bende şimdi ütüden elimi yaktım.silverdin sürdün.inşallah geçer.

saol canım hemen başlıcam.. senin yaranda inşallah hemencik geçerkaydirigubbakcemile5

slm kızlar benımde bıyık bölgem lazer epilasyondan yandı 2.5 yıldır geçmiyo bıyık gibi duruyo aynı çok fena hiç mi geçmez bu izler kalıcımı ya yaşlanınca eli bastonlu bıyıklı bı nıne mı olacam geçmez mi :KK43:(((((

ya arkadaşlar yardım edin bana :KK43: dün maşa yaparken anlımı yaktım..iz kalmasından korkuyorum :KK43: ilk yandıgında buz tuttum elma kabugu koydum falan acısını almıstı snra silverdin krem sürdüm şimdi kahverengileşti sanki krem daha kötü yaptı..bana mı öyle gelioo bilmiorum..ama iz kalmaması icin ne yapsam??

X