Adet Döneminde Ağrı Kesici :(

Bende aprol veya onun gibi olan apranax yuttuyorum diğerleri o kadar etkili olmuyor..İnşallah ilerde bi sorun olmaz

canım majezik kullanan bir arkadaşımn midesi delinmişti doktor ilaçtan demiş duyduğumdan beri içmiyorum bende her ay ağrıdan ağlardım ya abartmıyorm herkes anlardı yani o kadr ama taa ki bi ilaç keşfedene kdr DİCLOFLAM bi arkadşmın tavsiyesi ile 2 yıldr ağrı fln unuttum nerdeyse doktrlara sordum reçete ilaçlarındanmş ztn veriolarmş yan etkisi yok değil ztn olmayan ilac yoktr önemli olan minimum seviyede içmek yani evde uzanma imkanımz yoksa günümz dışarda insanlarla geçiosa ağrıyı çekmektense bir ilaç içmek mantıklı ..

ben de dayanamazsam majezik alırım ve faydasını görürüm.doktor bayanlar mavi hapları sever demişti :)
ama buscopan çok ideal.miden çok hassas değilse bişey olmaz korkma.abartma tabi:)

Merhaba arkadaşlar,
Ben henüz 16 yaşındayım yaklaşık 3 yıldır felan regl oluyorum.
Ama bazen o kadar sancı oluyor ki dayanamıyorum özellikle 2 gün önce çok kötüydü. Kramplar felan giriyor karnıma.
Bu kez içmeyeceğim diyorum ama en sonunda ne olacaksa olsun dedirtiyor bana bu sancılar ve içiyorum.
Ancak duyduğuma göre regl döneminde ağrı kesici içmek zararlıymış?
İlerde bebek sahibi olmamı felan etkiler mi?
Ya da neleri etkiler?
Ya da pek zararı yok mu?
Bir de kanı azalttığını felan söylediler.
Beni bu konuda aydınlatır mısınız sizler? :|
Canım ben kendimi bildim bileli ağrısız reglim olmamıştır.16 yıldır da her reglimde ağrı kesici içerim çünkü biliyorum dayanılmaz bir ağrı,içmezsem tüm günüm yatakta sancıyla geçer okula bile gidemezdim öğrencilikte.genç kızlığımda apranax kullanırdım sonra zararlı olduğunu duyup majezik kullanmaya başladım şu an evli ve hamileyim bir zararını görmedim.ama normalde asla ağrı kesici kullanan biri değişim başım ağrısa falan dayanırım içmem.ayda bir kere de dayanılacak gibi değil inşallah bişey olmaz yani doktorlarda veriyor ilaç.adet için en iyisi majezik diyorlar her ay farklı deneme aynı ilacı kullan.

Jinekolog bana "arveles" önermişti.
Ben sancı çektiğimde, önce bir ağrı kesici içiyorum, sonra çikolata eşliğinde yeşil çay içip biraz gözlerimi kapatıp uzanıyor; geçiyor. :p Sen de dene istersen.

b
Merhaba arkadaşlar,
Ama bazen o kadar sancı oluyor ki dayanamıyorum özellikle 2 gün önce çok kötüydü. Kramplar felan giriyor karnıma.
Bu kez içmeyeceğim diyorum ama en sonunda ne olacaksa olsun dedirtiyor bana bu sancılar ve içiyorum.
Ya da neleri etkiler?
Ya da pek zararı yok mu?
buscopan plus canım ben kullanıyorum

b
Merhaba arkadaşlar,
Ya da neleri etkiler?
Ya da pek zararı yok mu?
buscopan plus canım ben kullanıyorum

arkadaşlar bende her ay o nalet ağrıyı çekiyorum.bayılacak gibi oluyorum önceleri apranax kullanıyorum fakat bu defa arveles kullandım ve anında kesti tavsiye ederim:)

ponstan forte kullanıyorum ben, en güçlüsü sanırım, max 15 dk bitiyor ağrı ki benim 2. gün aşırı ağrır

X