İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

Yapma ya nerden cıktı bu durum sımdı. Kacta cıkacak okuldan? Barı su hamılelıgını gecıreydın annenlerın acıl mı tasınması lazım?
sorma ben de çok karışığım zaten 1 2 senedir diyorlardı Esinin ilkokulu bitirmesini beklediler lakin 2 dönem daha bekleyelerdi iyiydi..
sanırım 9- 14,30 tam emin değilim saatten..

inşallahh sıkıntı yaşamadan hallederiz canım sağolasın.. ben kilo da verdim yiyemedim pek peynir ekmek zeytin:)
en sevdiğim çaydan tiksindim:)

biz de m.yardımcısıyla konuştuk excelde sıralama yaptırıyormuş rastgele sınıf oluşturcaklarmış, 6 önemli ama dedi seçilmiş sınıflar olucak dedi.. inşallah iyi olur kuzu ya.

Anladım anladım sımdı. Ne kadar bagıs yapmayı dusunuyorsunuz ? Bu okul kac kısılık bızım yabancı dıl sınıfları 30-35 kısıde normal sınıflar kac kısı hıc bılmıyorum nedense bız kurada cıkarız gıbıme gelıyor zaten aksı olursa cıkmazsak ıtıraz etmeyı dusunuyorum. Benım cocugum zaten egıtım alıyor konusabılıyor onun hakkını yedırmek ıstemem
valla tandık koyduk araya ..bize sordu 300-500 veririz dedik.. adam güldü bize.. tandıklar bile en az 3000 veriyor dedi.
5000 le kapı açıyorlamış normaldede.. hiç bilmiyorum ne olacak..

sorma ben de çok karışığım zaten 1 2 senedir diyorlardı Esinin ilkokulu bitirmesini beklediler lakin 2 dönem daha bekleyelerdi iyiydi..
sanırım 9- 14,30 tam emin değilim saatten..

inşallahh sıkıntı yaşamadan hallederiz canım sağolasın.. ben kilo da verdim yiyemedim pek peynir ekmek zeytin:)
en sevdiğim çaydan tiksindim:)

biz de m.yardımcısıyla konuştuk excelde sıralama yaptırıyormuş rastgele sınıf oluşturcaklarmış, 6 önemli ama dedi seçilmiş sınıflar olucak dedi.. inşallah iyi olur kuzu ya.
Aslında bu yasta cocuklar kendılerı ıdare edebılıyorlar ama ben acıkcası korkarım guvenemem. Yanı benım kı daha bızım kapıyı bıle acamaz gıbıme gelıyor. 3 saat bosta kalıyormus aslında. Babanneye gıtse cok ıyı olur bence.
Sen dogumdan sonra calısmayı dusunuyor musun?
Bızde de aynı sekılde kura cekılecekmıs dedıler ama bakalım nasıl olacak

Burada kılo almamana gıcık oldum :rolleyes:

valla tandık koyduk araya ..bize sordu 300-500 veririz dedik.. adam güldü bize.. tandıklar bile en az 3000 veriyor dedi.
5000 le kapı açıyorlamış normaldede.. hiç bilmiyorum ne olacak..
6000 lıra dedıler ıstanbul ıcınde ondan sordum. Oraya o parayı verecegıme gıder ozele verırım cocugu sankı bılemıyorum da 2000 lıra fılan verın adrese cıkanlar bak soyledım 250 lıra verdık. Oyle durup durup okula bos bos 3000 lıra kım versın , sıkıstırmak ıcın soyluyorlardır

Bızde ne dıploma puanı nede cocugun yeterlılıgıne bakmıyorlar kı bence en adıl olanı sınava gırmelerı her okul kafasına gore yapıyormus. Bızım okulda 70 ustu olan ve ekstra masrafları karsılayacak kısıler arasında kura yapacaklarmıs . Bakalım ne olacak. Bu hafta bence detaylar bellı olur sız bence haftaya gıdın pazartesı gunu fılan boyle ekleme dokleme bı sınıfa yerlestırmesınler nasılsa alacaklarsa
valla o konuyu daha sormaya fırsat olamdı. kayıt yaparken artık oralara gelicem bende inş.. soracağım tabi.. off stres işleri bu işler.. bende çok karışığım zaten.

Aslında bu yasta cocuklar kendılerı ıdare edebılıyorlar ama ben acıkcası korkarım guvenemem. Yanı benım kı daha bızım kapıyı bıle acamaz gıbıme gelıyor. 3 saat bosta kalıyormus aslında. Babanneye gıtse cok ıyı olur bence.
Sen dogumdan sonra calısmayı dusunuyor musun?
Bızde de aynı sekılde kura cekılecekmıs dedıler ama bakalım nasıl olacak
daha değil evet kalsa kalır da gidip gelmesi var hem çevreye de güven olmaz Allah muhafaza neler duyuluyor görülüyor..
en uygunu etüt bence kimseye müdana etmeden hayırlısı inşallah.

aslında çalışmasam daha iyi olucak gibi ama yaşa çok var daha kızın masrafları da artıcak.. tek maaş geçinebilir miyiz.. ama bu defa 1 yaşa getiriyim diyorum kısmetse.

selamm cumartesi gidicez kontrole %70 söylerim dedi bakalım..

kuzuyu da adresedayalı okula kayıt yaptırdık okul iyiymiş tam gün olucak, inşallah güzel olucak lakin başka problemler var.. annemler taşıncak şehir dışına, babanne artık ilgilenmeyeceklerini söyledi.. aksi gibi de boş kalacağı 2 3 saat, ben 17.30da çıkıyorum zaten.. bilmiyorum ne yapıcaz. bakıcı gelir mi etüt bulsak süper olur hayırlısı umarım..
bende çalışıyorum. bizimde kayıt yaptıracağımız okul sabah 8:30 öğleden sonra 14:45 çıkış.. servisle gelecek.. gelmesi 3 buçuk 4 olur..bende 17:30 da çıkıayorum eve gelmem 6 ..
benim kız da kendi kalacak.. arada babaanne gelecek. geçen senede kaldı benimki.. alışık şükür.. çalışınca bazen mecburiyetler oluyor.aslında iyide oluyor. sorumluluk yüklenmiş oluyor birazda.

ha birde şu var.. Mesele evde yalnız kaldığını kimseye söylemedik.. babaannem evde dedi.. yalnız olduğuınu kimse bilmedi..kapıyı kilitler oturur yemeğini yer.. biraz dinlenir. sonrada ben zaten gelmiş olurum inş..

bende çalışıyorum. bizimde kayıt yaptıracağımız okul sabah 8:30 öğleden sonra 14:45 çıkış.. servisle gelecek.. gelmesi 3 buçuk 4 olur..bende 17:30 da çıkıayorum eve gelmem 6 ..
benim kız da kendi kalacak.. arada babaanne gelecek. geçen senede kaldı benimki.. alışık şükür.. çalışınca bazen mecburiyetler oluyor.aslında iyide oluyor. sorumluluk yüklenmiş oluyor birazda.
yol geçiyor mu? senin akşamdan yaptığı yemeği mi yiyor. ısıtabiliyor mu? şehir neresiydi?

daha bırakamayız biz sanırım ya.. ama bi yol bulunur elbet inşallahh.

yol geçiyor mu? senin akşamdan yaptığı yemeği mi yiyor. ısıtabiliyor mu? şehir neresiydi?

daha bırakamayız biz sanırım ya.. ama bi yol bulunur elbet inşallahh.
İstanbuldayız.. Aynen öyle ..Öğlen gelince yemek için hazırlıyorum sabahdan yada akşamdan..
kendide alıştı maşallah. tost falan mesela hazırlayıp bırakyıorum.. kendi yapıyor..
aslında artık 10 yaşın içindeler.. alışmaları lazım..
geçen sene bende mecburiyettenm bıraktım.. telefon aldık.. eve servisle geliyordu..
kapıda beni arıyoprdu geldim diye kapıdan içeri girip kapıyı sıkı sıkı kilitliyordu..
tv falan açıyordu evde ses..
karnını doyurup biraz tv .sonra ders ..öyle böyle geçti şükür..
bakalım bu sene daha iyi olur.

Kapıyı fılan kendı mı acıyordu canım , yemek vs nasıl yapıyordu

geçen yık saat 1,15 de eve geliyordu..
6 ya kadar yalnızdı.
ha arada ablası olduğu günler oluyordu.
arada babane geliyordu.. öyle böyle geçti.

İstanbuldayız.. Aynen öyle ..Öğlen gelince yemek için hazırlıyorum sabahdan yada akşamdan..
kendide alıştı maşallah. tost falan mesela hazırlayıp bırakyıorum.. kendi yapıyor..
geçen sene bende mecburiyettenm bıraktım.. telefon aldık.. eve servisle geliyordu..
kapıda beni arıyoprdu geldim diye kapıdan içeri girip kapıyı sıkı sıkı kilitliyordu..
Masallah valla
Bende hep boyle yapan duydum ama kendı cocugumu hıc hayal edemıyorum bu sekılde. 9.5 yasında benım kı daha

Kapıyı fılan kendı mı acıyordu canım , yemek vs nasıl yapıyordu
anahtar yaptırdık. evet kendi aıyordu. ama telefonda benle konuşyordu mesela..eve girene kadar..
kimseye de yalnız olduğunu söylemedik..
soranlara babanem ablam evde diyordu vs..
yemek ısıtmayı öğretmiştim..
ben küçük tavaya koyup dolaba bırkaıyordum mesela da ordan alıp ısıtıp yiyordu kendi..

anahtar yaptırdık. evet kendi aıyordu. ama telefonda benle konuşyordu mesela..eve girene kadar..
kimseye de yalnız olduğunu söylemedik..
soranlara babanem ablam evde diyordu vs..
yemek ısıtmayı öğretmiştim..
ben küçük tavaya koyup dolaba bırkaıyordum mesela da ordan alıp ısıtıp yiyordu kendi..
Masallah canım
Ablası kac yasında ,Benım annem hemen on sokakta oturuyor babam ve annem sabah bana gelıyor. Annem bebekle, babamda buyugu ıle ılgılenıyor. Ama bazen oyle bı durum oluyor kı acıl bısı cocugun kendını ıdare edebılmesı lazım. Bızımde bu sene saatlerımız cok gec 7 de cıkacak okuldan nasıl olacak bılmıyorum. Servıse versem bır suru yok dolastırıyor 10 dakıkalık yol ama kendısıde gelemez karanlık olacak sonucta hava. Boku yedık bu sene ne zaman dınlenecekte odev yapacak

Masallah canım
Ablası kac yasında ,Benım annem hemen on sokakta oturuyor babam ve annem sabah bana gelıyor. Annem bebekle, babamda buyugu ıle ılgılenıyor. Ama bazen oyle bı durum oluyor kı acıl bısı cocugun kendını ıdare edebılmesı lazım. Bızımde bu sene saatlerımız cok gec 7 de cıkacak okuldan nasıl olacak bılmıyorum. Servıse versem bır suru yok dolastırıyor 10 dakıkalık yol ama kendısıde gelemez karanlık olacak sonucta hava. Boku yedık bu sene ne zaman dınlenecekte odev yapacak
İşte bende o yüzden tam gün okula vermek istedim.
bizim burdaki okullarda hep 2 li sistem..
bir okul buldum akşam19:20 de çıkış..
çocuk pert gelecek eve.yorgun olacak ders mers yaptıramam o saatten sonra.
verimlide olmaz. Sabahda evde kimse olmayacak..Kim nasıl ilgilenecek dedim.
O yüzden tamgün okul istedim..ikili sistemde çıkışlar baya geç nedense..
off bizim ülkede eğitim maalesef kötü..
Bakalım bizleri neler bekliyor..

bu arada ablası 22 yaşında ..
üniversite okuyor il dışında..
arada eve geldiği zamanlar oluyor.. o önemlerde onunla kaldı ama bu yıl ablada baya yoğun olacak son senesi..çok sık gelemeyecek.. babane gelecek bir müddet bakalım.. hayırlısı olur inş..

maşallah kuzuşa ablası kaç yaşında o da sizde etkendir tabi çabuk büyümüştür gözü açıktır.. evet alışması lazım tabii sonra kendi çekecek zorluğunu.. babamız da bi ayrı sorun.. bugün annem hastaneden bana gelecekti 5 10 dk gecikirsem merak etmesin dedi.. esin uyursa ben kilitler giderim diyor kız da kilitlenmek istemiyor uyandır beni dedi.. zor valla işler yaa.

Nereye tasınacak canım annen can09e can09e , KIZLARIMCANLARIM KIZLARIMCANLARIM Buyuk olan buyumus masallah canım , ne okuyor. Ay darısı bızlerın basına olsun ınsallahhh .Benım ıkısı arasında 7.5 yas var. Bıraz bıraz da buyuseler guzel olacak sankım.
Bızım tam gun okullar eve uzak acıkcası eve yakın okul varken uzaga vermek hemen her dakıka kosabılecek durumumda olmadıgı ıcın hıc dusunmedım ama bılemıyorum tabı dogru mu yaptık. Ben kendıme yakın bır yere alsam benım ısımde eve uzak.Istanbuldayız bızde. Yesılkoyde calısıyorum . Gene gıdıs gelıslerımız uymayacaktı , bıde trafıkte vakıt kaybedecektı. Allah pısman etmesın

Nereye tasınacak canım annen can09e can09e , KIZLARIMCANLARIM KIZLARIMCANLARIM Buyuk olan buyumus masallah canım , ne okuyor. Ay darısı bızlerın basına olsun ınsallahhh .Benım ıkısı arasında 7.5 yas var. Bıraz bıraz da buyuseler guzel olacak sankım.
Bızım tam gun okullar eve uzak acıkcası eve yakın okul varken uzaga vermek hemen her dakıka kosabılecek durumumda olmadıgı ıcın hıc dusunmedım ama bılemıyorum tabı dogru mu yaptık. Ben kendıme yakın bır yere alsam benım ısımde eve uzak.Istanbuldayız bızde. Yesılkoyde calısıyorum . Gene gıdıs gelıslerımız uymayacaktı , bıde trafıkte vakıt kaybedecektı. Allah pısman etmesın
muğlaya canım..
bizim de 10.5 yaş falan olucak kısmetse:)

X