İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

Arkadaşlar okul kursları hakkında ne düşünüyorsunuz.Gönderecek misiniz bu yıl.oğlum 2.sınıfta gitti.3.sınıfta gitmek istemeyince zorlamadık.bizim zorlamamızla gitmesinin ona bir faydası olmayacağını düşündük.evde biz tekrarlar yaparak, testler çözerek destek olmaya çalıştık.dersleri de çok şükür iyiydi.matematiği sevmiyoruz:) biraz da dikkat dağınıklığımız var.okul kursuna göndermeyip, ona matematiği sevdirecek bir öğretmen bulup özel ders aldırmayı düşünüyorum.ama özel ders için çok erken olduğunu söyleyenler aynı zamanda okul kursundan daha faydalı olabileceğini söyleyenler de var.doğru karar almak istiyorum.ne dersiniz.

Ben kurs ve dershane olaylarına hiç sıcak bakmıyorum.Hele de ilköğretimde..Çevremde çoğunluk yolluyor ama henüz henüz bana hak vermeye başlayanlar oldu..
Eğer çocuğunuzun eksikleri olduğunu ve zorlandığını görüyorsanız o başka tabi.Ama yeterli donanımınız varsa hiç olmazsa ilköğretimde bari yardımınızla çocuğunuzun bu sıkıntısını kolayca aşarsınız..
İki oğlum var,büyüğüm 10. sınıfta.Ne kurs,ne özel öğretmen gördüler.Çok ta başarılılar maaşallah...

bizim ödevde haftasonuymuş öğretmenimizi aradım.biz haftasonu evde yapacağız.çocuğu 5.sınıfa geçen bir arkadaşa sordum biz oyun hamurundan yaptık dedi.yuvarlamışlar kafa yapmışlar, sonrada kol ve bacakları yapmışlar.bizde teli önce yuvarlayacağız sonrada kol ve bacakları hamurdan yapıp tele yapıştıracağız.sanırım öyle olacak.4.sınıf öğretmenimizden cevap bekliyorum.oğlumun kitaplarını inceledimde bana konular bayağı ağır geldi.allah çocuklarımıza yardım etsin.

Arkadasdlar herzaman giremiyorum internete yoğunluktan.elimden geld
kçe yardımcı olacağım.ilk önce telle iskelet yapma görevini bende verdim fakat sınıfta yapılacak.eve ödev olarak verilmesi bence doğru değil. Ben eve kağıda çizin olarak verdim.telle yapmak inanın pek kolay olmaz.şimdi burda anlatmamda zor.herbir kemiği yapmaya çalışacaklar.kitaptaki şekle göre teller ufak olacak.birbirlerine bağlayacaklar.bu yıl en çok fen ve ingilizcede zorlanacaklar.onun için en iyisi çocuklara hergün ne öğrendilerse tekrar etmeleri. Birde o konuyla alakalı test çözmeleri gerek.test kitabı olarak tomurcuk yayınlarını tavsiye ederim.birde zambak ve damla yayınlarını.çocukları ve kendinizi kasmanıza gerek yok.düzenli çalışılırsa güzel olacak hersey.

ayseece evet bende en çok fenden ve ingilezceden zorlanamsından korkuyorum.
ben oğlumu ingilizce kursuna yollamayı düşünüyorum.
erken diyen veliler var.sizce kaçıncı sınıfta dershaneler göndermeliyiz.
ikilemde kaldım buarada paylaşalım bunu
gönderen varmı aranızda.

ayşeece bilgi verdiğin için teşekkürler.eşim telle iskelet şekli verdi.sonrada oyun hamuruyla kapladık.okulda çalışma kitabındaki iskelet şeklini kesip iskeletin bölümlerini yapıştırmışlar.
bu yıl bende dersaneye göndermek istedim.ama çocuklarını gönderenler hiçbir faydasını göremedik.6.-7. sınıflarda gönder dediler.bird çocuk lar dersaneye gidince çok yoruluyorlarmış.haftasonu dersane, haftaiçide dersanenin etüdü ve okul.eğer çocuğunun eksiği var diyorsan özel ders derim.

arkadaşalr bizimde telden adamı öğretmenimiz çarşamba günü istemiş,
yapan varsa paylaşabilrmi,fikir olur bizede.
isteyen hamurla isteyen sadece telle yapabilir demiş öğretmenimiz
sizlerin nasıl?

bizim oğlanın öğretmenide isteyen yapsın demiş .benim haberim yoktu valla sizin yorumlarınızı okuyunca bende oğluma bir sorayım dedim.

baya zor oldu hatta babasıyla öğretmene göster çerçeveletip duvara asalım dedik birşey olmasın diye bu sene böyle olursa baya yetenek sahibi olucaz kızımla

Kartondan sonra telden iskelet bize de ödev olarak verildi,çarşamba günü de teslim edilecekmiş.Bakalım nasıl olacak?Öğretmenimiz fazla ayrıntıya girmeden ama kabaca göğüs kafesini ve eklem yerlerini de belli olacak şekilde çocuklara yapmalarını söylemiş.Daha sonra da hamur ile üstünü kaplayıp etlendireceklermiş iskeleti..Ama yapamazlar bence,yine iş başa düşüyor..Yapar bitirirsek resimleyip koyarım buraya..

Son düzenleme:
eşimde bayağı zorlandı iskelette.yanlız tele iskelet şeklini vermeyi başardı.resmi paylaşacaktım ama öğretmeni almış.böyle giderse proje, performans ödevleri sayesinde bayağı yetenekli olacağız.
dserlere gelince matematikte 4-5-6 basamaklı sayıları işlediler.haftasonuda test vwermiş.
fenden kemik çeşitlerini işlediler.
ingilizcede isimlerini sorma,nasılsın, iyimisin gibi tanışmayı öğrendiler.her ve his'i kullanarak cümle yazıyorlar.yarında yazılılar ne yapar bilemiyorum.çok sevdi ingilizceyi.ilk konu bitmiş ve yazılı olacaklar.
sizin çocuklar hangi konudalar.bizimkilerin okulunda tadilat vardı ve ilk hafta pek birşey yapmadılar.banada geri kaldılar gibi geldi.siz hangi konuda olduğunuzu yazarsanız sevinirim.

bizim öğretmende okuma yarışı yaptırmış,,
ingizlizceden şarkı öğrendiler.
ingilizceye çok hevesli görünüyor.
birde öğretmenimiz ödev olarak tavuk bacağının kemiğini istemiş.
yarın sınıf kemik kokocak,kanımca
ödevler nasıl siziin bizim hergün 3 fotokopi muakkak var.
onun dışında diğer derslerdende ödev oluyor.

Geçen haftalarda götürüldü bizde tavuk kanadı..Ödevler tam gaz.Geçen senelerde de her gün en az 3-4 kağıt fotokopi yapıyorlardı,hala da öyle..Kitaplarında ki değerlendirme soruları ve Çalışma kitaplarında ki alıştırmaları saymıyorum tabi..

herkese merhaba.bende 4.sınıf öğretmeniyim.hepinizi çok iyi anlıyorum.inanın 4.sınıftan ben bile korkuyorum. açıkçası çalışılınca herseyin üstesinden geliniyor.zorluğu çocuklar görmedikleri farklı derslerle karşılaşacaklar.FARKLI ÖĞRETMENLER GELECEK.HERGÜN YAPILAN TEKRARLA İNANIN BASARILI OLACAKLARDIR.

Geçen haftalarda götürüldü bizde tavuk kanadı..Ödevler tam gaz.Geçen senelerde de her gün en az 3-4 kağıt fotokopi yapıyorlardı,hala da öyle..Kitaplarında ki değerlendirme soruları ve Çalışma kitaplarında ki alıştırmaları saymıyorum tabi..

merhaba bayanlar
benimde kızım 4. sınıfa gidiyor
dün bir ödevinde zorlandık netten araştırdım bulamadım aklıma kk geldi buraya topik açacaktım öğretmenlerden yardım almak için
burda hep birlikte yardımlaşarak çocukların ödevlerine yardım edelim artık
benimde gözümü korkuttular 4. sınıf zor diye

topikte bir öğretmenimizin olmasıda ayrıca çok güzel :lepi:

şu iskelet konusunda kızımda telden cinali yaptı götürdü okula
bu haftaki yoğunluğumdan ilgilenemedim ne yalan söyleyim :1no2: ne yaptılar ne ettiler o telden cinaliyi haberim yok

birde bizden henüz fotokopi istenmedi

kaynak kitap olarak matematik aldık hergün ödev veriyor öğretmeni çalışıyoruz kızımla
ve bolcada yaprak test

çok merak ediyorum türkçe kitabındaki rüzgarlı bir konu vardı
türkçe etkinlik kitabında bulmacayı çözebilen oldumu

Şimdi toplantıdan geliyorum.Her dersin ayrı kitabının olduğu kaynak kitap seti alınmasına karar verildi.35 tl..Mecbur herkes onaylayınca kabul edildi.Ben anlamıyorum.Eskiden bir tek okulun kitapları olurdu,bir de dergi alırdık aylık.Gayet te güzel okuduk.Şimdi habire kitap habire kitap.Hiç tasvip etmiyorum şahsen.Ama çoğunluğa uymak zorunda kalıyoruz maalesef...
İskeleti de verdim yanına götürdü bugün,bakalım ne diyecek öğretmeni..

Divinity,konuyu hatırlayamadım ama akşam gelince oğlum bakarım o konuya..yerimseniben

Son düzenleme:
Şimdi toplantıdan geliyorum.Her dersin ayrı kitabının olduğu kaynak kitap seti alınmasına karar verildi.35 tl..Mecbur herkes onaylayınca kabul edildi.Ben anlamıyorum.Eskiden bir tek okulun kitapları olurdu,bir de dergi alırdık aylık.Gayet te güzel okuduk.Şimdi habire kitap habire kitap.Hiç tasvip etmiyorum şahsen.Ama çoğunluğa uymak zorunda kalıyoruz maalesef...
İskeleti de verdim yanına götürdü bugün,bakalım ne diyecek öğretmeni..

Divinity,konuyu hatırlayamadım ama akşam gelince oğlum bakarım o konuya..yerimseniben

tşkr ederim cnm
aslında hep edebiyatçı oluşumla övünürdüm ama dün beynim durdu yapamadım :kedi:

bizde her derse ayrı değilde sadece matematik kitabı aldık

kitap + yaprak testler 30 tl....öğretmen ders kitapları yetersiz mecbur alacaksınız dedi aldık

ne demeye o zaman o kadar kitap basıyorlar bende ona sinir oluyorum
okul çantasına sığmıyor ,çanta yerinden kalkmıyor kalanıda elinde götürüyor kızım :umursamaz:

tşkr ederim cnm
aslında hep edebiyatçı oluşumla övünürdüm ama dün beynim durdu yapamadım :kedi:

bizde her derse ayrı değilde sadece matematik kitabı aldık

kitap + yaprak testler 30 tl....öğretmen ders kitapları yetersiz mecbur alacaksınız dedi aldık

ne demeye o zaman o kadar kitap basıyorlar bende ona sinir oluyorum
okul çantasına sığmıyor ,çanta yerinden kalkmıyor kalanıda elinde götürüyor kızım :umursamaz:

Çantalar çok ağır çok..Allahtan bizim okul yakın da sorun olmuyor fazla.Ama ya biraz yürüme mesafesi olanlar ne olacak?..:umursamaz:

Son düzenleme:
X