Vajina darlığı ve ilişkide perine yırtılması

kızlar merhaba, geçen gün yazmıştım ben de 1 aylık evliyim ve ilişkiye giremiyoruz çok canım yanıyo, yırtılma kanama oluyo diye..
sonunda bugun doktora gıttık Hisar Hastanesinde Ayşe Kara'ya.. sonuç keşke düşündüğüm gibi ya da sizin yaşadığınız gibi vajinismus olsaydı.. ama hem darlık çok fazla hem de girişte et parçası var dedi.. vajinam yarım gibiymiş yani yarısı kör dedi :KK43: doktor bile parmagını ve tıbbi çubuk sokmaya calıstı o bile giremedi o kadar dar yani :/
Bizi Prof.Kılıç Aydınlı ya yönlendirdi. ancak o anlar ben çok karşılaşmadım böyle bir durumla dedi..o kadar korktum ki..
ve en kötüsü açık açık söylemedi ama operasyon gerekebilir dedi yani vajina genişletme :KK43:
yarın kılıç beye de görünücem ama o da amelıyat derse kaçışı yok sanırım.. prof. sonuçta başkasına görünmem saçma olur..
ama bunun psikolojik yada ilaçla çözülebilecek bir durum olmasını o kadar istiyodum ki.. hastaneden çıktık eve gelene kadar ağladım :KK43:
hayatımda hiç ameilyat hatta ciddi bir hastalık geçirmemişken şimdi böyle bir sebepten olmak çok zor gelıyor..
eşim en büyük desteğim Allah razı olsun hep yanımda hiç kötü bi şey hissettirmedi bana.. bugunde agladıgımda ben beklerim sen iyi ol yeterki dedi.. ama ben onun benim yüzümden şanssız oldugunu düşünüyorum ve çok üzülüyorum :KK43: onu mutlu etmeyi çok istiyorum çünkü..
umarım kolay aşabileceğim bir sorundur kızlar dua edin bana.. ve eğer sorununuz sadece Vajinismus yani psikolojıkse şükredin ve pes etmeyin bence.. keşke psikolojik olsaydı da uzun sürseydi sonucta beyninde bitiyo ama tıbbi olunca daha endişeli oluyosunuz sonrasını bılmıyosunuz çünkü.. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

arkadaşlar evleneli 1 ay olacak ama ilk gecemizde vajinanın biten yerden makata doğru olan kısımda bir yırtılma meydana geldi ve devam edemedik.
bir kaç kere bu şekilde devam edince ilişkiyi bıraktık . .
perine denen vajinanın bittiği yerde aşağı doğru bir yırtılma oluyor.
doktora gittim. daha zar aynen duruyor dedi. vajina dar ve perinede yırtılma var dedi. hatta incelerken o da kanattı biraz farkında olmdan..
küçük bir operasyondan bahsetti.genişletme gibi bişi. zarım da biraz kapalıymış.
böyle bir operasyon geçiren oldu mu,
doktorum çok iyi ve hastane masraflarını sigorta karşılayacak.
ama korkum ameliyattan sonra cinsel hayatımda sorun yaşar mıyım yaşamaz mıyım?
lütfen bilgi verin bana..
SONUÇ NEDİR BİLGİLENDİRİR MİSİN?

sorununu nasıl çözdün merak ediyorum.aynı sorun şu an bende de var ve perineye üç dikiş atıldı.evliliğimin ilk günlerinin böyle geçmesi çok moralimi bozuyor.merak ettiğim sonrasında herşey normale dönüyor mu?yeniden denemekten çok korkuyorum?
sorununu nasıl çözdün merak ediyorum.aynı sorun şu an bende de var ve perineye üç dikiş atıldı.evliliğimin ilk günlerinin böyle geçmesi çok moralimi bozuyor.merak ettiğim sonrasında herşey normale dönüyor mu?yeniden denemekten çok korkuyorum?
bende ilişki sırasında bir anda bir acı hissettim ve kan geldi epeyce ama sonra geçti. birkaç gün günde 1 kere nokta kadar gelmiştir sonra geçti ağrımda yoktu. doktora gittik içerde kan varmış gösterdi kan vardı o aparatta, yırtık var dedi ama ne yırtığı anlamadımkendi geçebilir geçmeyedebilir dedi dikiş atılması gerekir dedi. sonra doktorla iyice konuşunca 1 gece hastanede yatabilirsin dedi. sizde hastanede yattınız mı? ama şuan ne kan geliyor ne ağrım var.

ya mesajı yeni gördüm aktif değilim bu sitede yani ikinci bir doktora gittik kendi kendine düzeldiğini söyledi. açıkçası ben tam olarak nerem yırtıldı anlamadım ilk gittiğim doktor bana yırtık var ve arka tarafa çok yakın dedi . kendi kendine düzelmiş bazı şikayetlerim vardı anlattım,ilaç verdi takviye olarak, öyle işte çok şükür bir daha olmadı. ilk başlarda çok korkuyordum aynı poziyonlarda özellikle ama doktor sakin ve kafaya takmadan odaklan dedi ama dikkatli dedi. öyle işte:)

X