B12 vitamini kilo aldırır mı ?

karpelya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2010
77
0
B12 iğnesi yaptırıyorum gün aşırı.2 kez yaptırdım daha.2 kez daha yaptırdıktan sonra tekrar tahlil yaptırcam.4 kere B12 iğnesi olacağım yani.Kilo alır mıyım acaba ? çok yiyen biri değilim.

Sanırım mide yada bağırsaklarınızdan sorununuz olduğu için bu iğneyi oldunuz...

Sağlıklı beslendiğiniz sürece normal şartlarda kilo yapmaz B12...

kilo aldırmaz endişe etme
ben de yıllardır b12 iğnesi olyorum
ilk ben de yüklemeyle başladım
ilerleyen yıllarda ayda 1 kez
15 günde bi kez şeklinde
hala devam ediyorum
abartıp yersen herşey kilo aldırır

Bağırsak veya mide de problemim yok.Baş dönmesi falan oluyordu.
-Amonra aynı durum canım :) benimde öyle olacak.
Kilo aldırmadığına sevindim,teşekürler =)

Bağırsak veya mide de problemim yok.Baş dönmesi falan oluyordu.
-Amonra aynı durum canım :) benimde öyle olacak.
Kilo aldırmadığına sevindim,teşekürler =)

bağırsak ve miğde problemin yok mu
ama enjeksiyonu sadece b12 emilimi olmayanlara verirler
ben de ilk başlarda hap kullandım aylarca
ama tahlillerde değerlerim değişmiyodu
doktorum kesin miğde bağırsak da bi şey var
ama sırf bunun için endoskopi kolonoskopi olmak istmessin
demişti benim de güvendiğim beraber çalıştığım bi doktor
olduğu için ikna olmuştum iğne olmaya
iğneden sonra şikayetlerim düzeldi
bu senenin başına miğde ve bağırsak sorunlarım
yüzünden endoskopi ve kolonoskopi yaptırmak zorunda kaldım
doktorum 5 yıl önce söylemişti bu durumu
miğde de gastrit ülser bağırsaklarda ülseratif kolit çıktı
yani ben tek başıma bi öküzü de yesem
miğde ve bağırsaklar faydalı olacak olan
b12 yi depolamak yerine kafalarına göre dışa atıyolar
iğne olmamdaki sebep bu

Bende şaşırdım baş dönmesiyle B12 arasındaki ilişkiye...

Benim eşim doktor da, ondan dolayı biliyorum bende bazı şeyleri... Neyse, geçmiş olsun.

Amon-ra sana da geçmiş olsun... :)

Bende şaşırdım baş dönmesiyle B12 arasındaki ilişkiye...

Benim eşim doktor da, ondan dolayı biliyorum bende bazı şeyleri... Neyse, geçmiş olsun.

Amon-ra sana da geçmiş olsun... :)

teşekkür ederim
benim baş dönmesi gibi
bi şikayetim olmadı
sadece gece krampları
halsizlik el ayakta uyuşma vardı
unutkanlık bile yoktu o da yeni yeni
bazen oluyo

b12 ignesi vitamin hapı yerine neden tercih edilir hanımlar? bende karışık vitamin kullanıyorum ama en önemli eksiğim b12...

Doktoro gittim otutup kalktıkça baş dönmesi şikayetim olduğunu söylediğim kanım da biraz düşüktü.Kan tahlili yaptırıldı B12 eksikliği var dendi ve böyle..B12 eksikliği bu tür belirtiler gösterirmiş.
-Kirazsapı; iğne daha iyi ve daha çabuk etki ettiğinden hap yerine tercih ediliyordur.

B12 iğnesi yaptırıyorum gün aşırı.2 kez yaptırdım daha.2 kez daha yaptırdıktan sonra tekrar tahlil yaptırcam.4 kere B12 iğnesi olacağım yani.Kilo alır mıyım acaba ? çok yiyen biri değilim.

ben yıllardır her ay b12 iğnesi vuruluyorum
çok da zayıfım hiç kilo aldırmadı,iştahım da açılmadı -tatlicadiarzu-

arkadaşlar ben daha önce kolonoskopiye girmiştim ve hiç bir sorunum çıkmadı gene de dr bana b12 iğne olarak verdi sanırım çok düşük olduğu için.

keşke kilo aldırsa.. 52 kilodan 43 e düştüm ve gidişatım hiç iyi değil bezelerim için gittiğim doktorda b12 ve folistik asit eksikliğim çıktı bide demirim düşüktü b12 iğnesi verdi ilk kutuyu her gün birer tane vurduracağım ikinci kutuyu gün aşırı yani bi gün kullanıp dier gün kullanmıcam sonra yine dier gün kullanıcam ve üçüncü kutuyu da ayda bi kere vurulacağım..iki tanesini vuruldum biraz iştahım açılır gibi oldu belki de psikolojik tam bilemiorum doktora sordum kilo aldırır mı diye evet toparlanmanı sağlar dedi bakalım inşallah bana aldırır

benimde vucudumda b12 eksikliği çıktı.doktor önce 3 ay hap kullanıcaksın değerlerinde yükselme olmazsa iğne yapmak zorundayız dedi.ben kilo aldırırmı die sordum evet aldırır ama ilacı kullanmazsan iğne daha çok aldırır dedi.ben ilacıda kullanmıorum et falan yemeye çalışıorum yumurta peynir falan yiyiyorum .kilo almak istemiyorum

hanımlar b 12 vitamını bendede yıllardır eksik. iğne daha çok kilo aldırıyor. küçükken çok kullandım.
şimdide var b 12 eksikliğim 22 yaşındayım . doktora daha önce gittim b12 için ve kansızllık için hap verdi kullandım ve 57 kgdan 61kgya çıktım doktor kendını toprlmış buntyn depolarında dolsun dıe ıkıncı kutuları yazdı yarıya kdr içtim bırktım :KK43: kg almak istemıodum .şimdi gene unutkanlıklar baş dönmelerim bşladı ve aşırı uyku eğilimi var sanırım gene değerlerim düştü. 1 haftadır sabhları pekmez yiyorum yumurta süt bir arada tüketmeyın emilimi azaltıyormş ayrı ayrı tuketın. bu şklde toprlanamıycam sanırım.en iyisi doktora gitmek ilç kullanırken özellikle yedıklerıme dikkt edip kg almayacağım.inşlalh

aynen ben de aynı şey için konu açacaktım merak ediyorum aldırır mı diye çünkü bi haftadır diyetteyim, kilo veremedim normalde böyle bi diyette hemen iki kilo giderdi:KK43:

X