Hangi İlimizin Nesi Meşhur?

ankara simiti,çiftlik dondurması ve kokoreçi,trafiği :kızgın:,keçiören şelalesi

denizli
meshur kuyu tandir kebabi,kaklik magarasi (pamukkalenin kücük bir kopyasi),hanabat kervansarayi,yamac parasütü yapilabilen honaz milli parki.

KASTAMONU
Cehennem Deresi Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Tosya Pirinci, Taşköprü Sarımsağı, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kır Pidesi, Kürenin bakırı

güzel memleketimin güzellikleri işte..

BURDURUN,
Sözü
Tozu ve
Kızı meşurdur,Benim gibi,muhahahaaa

Tokat ımızın yaprağı pekmezi batını unutmuşlar.Yolu düşenler tadına baksınlar pişman olmayacaklarına eminim:teytey:a.s.:hooray:

ERZURUM
Palandöken Kayak Merkezi, Çifte Minareli Medrese, Tortum Şelalesi, Oltu Taşı, Aziziye Tabyaları, Üç Kümbetler, Çağ Kebabı, Tepsi Minare ( Saat Kulesi ), Erzurum Kalesi, Rüstem Paşa Bedesteni, Erzurum Kongresi Binası, Çobandede Köprüsü, Narman Peribacaları

BUNLARA İLAVETEN KADAYIF DOLMASI,AYRAN ÇORBASI,TAŞMAĞAZALAR,DABAKHANE VE ŞABAKHANE ÇEŞMELERİ,ÜÇ KÜMBETLERİ SAYABİLİRİZ:1rolleyes::1rolleyes::1rolleyes:

BUNLARA İLAVETEN BİRDE ŞUNU YAZABİLİRİZ ERZURUM İÇİN
YAZIN TOZU, KIŞINI BUZU EVDE KALMIŞ KIZI MEŞHURDUR DERLER:emir_bebek:

KIZLAR BEN BU KADARINI BULDUM AMA MUTLAKA EKSİKLER VARDIR . SİZDE KENDİ İLİNİZ VE İLÇENİZLE İLGİLİ EKSİK BİRŞEY VARSA EKLEYİN. BAKALIM BİLMEDİĞİMİZ NELER VAR :)

SİİRT
Veysel Karani Türbesi, Büryan Kebabı, Perde Pilavı, Saat Kulesi, Siirt Yünlü Battaniyeleri, Derzin Kalesi, Billoris Kaplıcası, Jirkan Kilimi

Teşekkürler iyi araştırmışsın. Eline sağlık.
Bir de ;
Siirt Fıstığı, Pervari Balı, Ters Lalesi, Botan Vadisi, İçli Köftesi, Bumbarı, Selçuklu eseri Ulu Camii ve tabiki Tillo (Evliyalar Diyarı) İlçesi meşhurdur.

Bu arada Siirt Battaniyesi yün değil, tiftikten üretilir.

selam.. eskisehirin met ve nuga helvaları meshurdur.birde bozası :)) eksik varsa ESESli bayanlar tamamlasın :KK70:D öpüyorummm..

KUTAHYA
kuatahaynin gediz ilcesine bagli murat dagive guveci meshurdur.kutahyaya gelipte muart dagina ugramadan gitmeyin suyu ve havasi cok guzeldir gidip gørmye deger.gitmiskende guvecinden yimeyi unutmayin.
gørdes halililari manisaya ayittir.

ben adıyamanlıyım ama mersinde kalıyorum adıyaman gölbaşının pidesi çok güzellllllllllllllllllllllllllllllllll,çiğ köftesi ,içli köftesi bide üzümü çok güelllllllll tavsiye ederim hepiniz için diyorum adıyamana yolunuz düşerse benim misafirim olun gezdireyim sizi bekliyorum

size çiğ köfte yaparım sizi kıyı restorantına götürürüm gelirseniz yardımcı olurum....

elazıgın orcığı,harputu,dut unu,pestili,keban barajı.....harput köftesi..

Burdur'un cevizli pekmezli sucuğunun meşhur olduğunu biliyorum

Sakarya'nın da ıslama köftesi,kabak tatlısı... meşhur

İzmir'in de üzümü, denizi bi de çok güzel kızları.

bırde kadıfe kalesı var kı gıtmeye gormeye deger 2,5 yıldır ayrıyım ızmırden aslında uzak degılım kusadası ama ızmırın kokusu baska yaaaaa

silifkenin yogurdu...mersinin tantunisi...

adıyamanın da nemrut daği ve türbeleri ünlüüüüü

silifkenin--cennet cehennem'i..evet isimleri öyle cok güzel yerler ya

X