Dikimden sonra artan tül nasıl değerlendirilir?

TersAlfabe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2010
1.117
215
Merhaba. Tül perde diktireceğim ama boyları standart 2.80 metre oluyormuş. Ben ise en fazla 1.50-1.80 civarında diktireceğim; dolayısıyla ucundan bir miktar tül artacak. Bunu nasıl değerlendirebilirim? Kalanını mutfak perdeme kullanırım desem yetmez, kısa gelir. Ne önerirsiniz?

eğer 1 metreden fazla kalmıssa perdecinizle konusurak, enlerini birbirine işlemeli kumaslarla monte edip, 2 metre uzunluğuna sahip, bir perde elde edebilirsiniz ; fakat pileler biraz daha bozuk olacaktır... özellikle fransız tüllerinden( greyk) artan parçalar bu sekilde değerlendirildiğinde çok güzel durmakta...mutfaga uygundur benim fikrimce ...

Fikirleriniz için teşekkür ederim. İşlemeli kumaşla birbirine ekleme fikri çok güzelmiş. Perdemi yaptırdım ama artanını değerlendirmedim, üşendim açıkçası. Aslında ziyan olmasaydı çok güzel olacaktı..

Artanlar biriktirilip gelinlik tasarımında kullanılabilir belki de:hulya:

benimde artmıştı annem salon takımı yaptırdı.kenarlarına nakışla yaprak ve kabartma kelebek yaptılar..sehpalar içinde 4 parçayı birleştirip şeritlerle süslemişler..çok hoş olmus..nakış bilen birine vererek o şekilde değerlendirebilirsiniz sizde yerimseniben

X