7. haftada kalp atışı görülmedi, lütfen yardım...

arkadaşlar çok kötüyüm :KK43: az önce doktordan geldik. bugün tam 6. hafta bitti, 7 haftalık gebeyim.vajinal ultrasonla bakıldı embriyo 9,6 mm olmuş, kese çok düzgün, kanama yok ama kalp atışı da yok! :KK43: dr hemen alalım dedi:KK43: başka bir doktora gittim o da kalp atışını göremedi. gelişmiş ama ya dün ya bugün kalbi durmuş dedi. bir hafta daha beklesem, belki olur mu ki ümidindeyim. beş yılın ardından mucize gibi gelmişti bu bebek. şimdi ne yapmalıyım. böyle bir şey yaşayan, sonra da kalbinin attığını gören var mı? çok kötüyüm.

bencede beklemek en iyisi peki dr sana kesenin içinde oluşmuş bir embiryo var dedi mi peki?eger göründüyse acele etme beklemeni tavsiye ederim

bende kese vardı ama içinde olusmuş bi embiryo olmadıgından boş gebelik yasadım kimseyede yasatmasın :KK43: yani bebek varsa kesede bekle cnm her bebekte kalp atısı aynı zamanda olmuyor

canım benim beni hissiyatlandırdın ve aglattın , hayatta es rehyin bir anlamı var düşünün belkide bebek gelişimini tam anlamı ile ilerletemeyip sakat dogabilicekdi, düşükler, kalp durması süreç olarak vücudun hazır olmadıgının en iyi görtergesi bende 19 haftalık hamileyim inanıyorum ki sizlerde en kısa zamanda minik civcivlerinizin kalp atışlarını, hareketlerii duyup hissediceksiniz[/QUOinşalla canım tşk ederim peki tekrar ne zaman gebe kalmam uygun olur benim için bi bilgin varmı canım?

arkadaşlar, sabahtan beri evde internet yoktu, şimdi nasıl olduysa geldi.
değişen bir şey yok gibi... kese sağlam, embriyo yerinde, kanama yok, kalbi atmıyor. sarhoş gibiyim. şimdiye dek hep gününde çıkıyordu, şu an 7 hafta 5 günlük ama ultrasonda 7 hafta 2 günlük çıktı. dr. kesede bozulma yok, istersen pazartesiye dek bekleyelim dedi. ama hiiiiç umudunun olmadığını da ekledi inşallah bizi yanıltır dedi. elimi kaldıracak halim yok, içimde bebeğim, hâlâ içimde ama kalbi atmıyor.elimden gelse de onun o 11,9 mm'lik bedenini hep taşısam....ne diyeceğimi, ne düşüneceğimi bilmiyorum ve beni bir tek siz anlıyorsunuz. herkes tutturmuş daha gençsiniz, yine olur... belki haklılar ama şu an bana batıyor. içimde yüreciği atamayan bebeğiyle gezen benim, ya atarsa umuduyla yaşayan,ultrasonda yıkılan benim. herkes doğal bir olay diyor da yaşamayan o hissi anlamıyor...hele ki şu belirsizlik...allahım sizlerden razı olsun destek olduğunuz için. herkes o daha insan taslağı ne olacak ki dedi bugün. o insan taslağı dedikleri, yaşasa benim yavrum olacak... anlamıyorlar. geçen hafta bugün dünyanın hakimi gibiydim, trilyon bağışlasalar gözümde değildi,kraliçeydim, dünyanın en güzel kadınıydım... öyle mutlu hissediyordum kendimi...şimdi boşluk içindeyim...canımın içinde bir can var mı yok mu bilmiyorum. kimse umut verici değil... belki yine bebeğim olur, belki... ama şu an hayattan soğudum inanın. çok abartıyorsun dediler bugün bana, eltim, kaynım... ne ki daha dediler. rabbim ne olduğunu kimseye öğretmesin, düşmanım bile yaşamasın bu acıyı. allahım,isteyene aratmasın, buldurup yitirtmesin. tekrar tekrar teşekkür ederim, iyi ki varsınız yoksa şu an daha beter olabilirdim.

çok üzüldüm allah sabır versin çok kötü bişey bende yaşadım aynısını allah kimseye yaşatmasın inşallah...

canım benim beni hissiyatlandırdın ve aglattın , hayatta es rehyin bir anlamı var düşünün belkide bebek gelişimini tam anlamı ile ilerletemeyip sakat dogabilicekdi, düşükler, kalp durması süreç olarak vücudun hazır olmadıgının en iyi görtergesi bende 19 haftalık hamileyim inanıyorum ki sizlerde en kısa zamanda minik civcivlerinizin kalp atışlarını, hareketlerii duyup hissediceksiniz[/QUOinşalla canım tşk ederim peki tekrar ne zaman gebe kalmam uygun olur benim için bi bilgin varmı canım?

öncelikle vücudun kendini onarması için en az 6 ay ertelemen gerekir bebegi ancak kalp atışları duran bebegini keşke inceletseydin genetik birseye bağlımı düşük oldu yoksa başka bir sey mi var yinede bunu en iyi doktorun bilir

Herşeyden önce çok üzüldüm çünkü şu an seninle benzer bir durumdayım 12 Mayısta hamilelik haberimi almıştım ayaklarım yere basmıyordu ama hep tedirgindim bugün ise paramparçayım bir haftadır tatildeydim tadilden dönüşte kalp atışlarını alırız demişlerdi ama bugün duyulan hiç bişey yok doktorum öyle basiretsiz davranıyorki bebeğimin kaç haftalık olduğunu bile anlayamıyoruz kalp atışlarından sonra doğru haftayı tespit edicez diyip duruyordu.Bugün ise benim beklediğimin gerisinde bi terslik var dedi başka bi doktoru çağırdı o kese düzgün,bebek görünüyor belki beklediğimizden daha küçüktür dedi ama benim doktorum ilk yaptığım ölçümlere göre geri de dedi perşembe tekrar çağırdılar ama benim bütün hayallerim yıkıldı duyduğumdan beri ağlıyorum o bizim ilk umudumuz ilk hayalimiz böyle olması kaderdir belki ama can acıtıyor kalp atışı duymak için bir ümit bekleyen bütün anneler umarım istediğimiz o sesi bir an önce duyarız Allah yardımcmıız olsun.

Lütfen bir şey söyleyin . Benim ki tüp bebek. 19 agustos da adet oldum 31 Ağustos'ta yumurta toplandı 5 Eylül'de transfer yapıldı. İlk 17 Eylül'de beta hcg ile hamile olduğumu öğrendim. 28 eylül de 3445 olan beta 2 ekim se 9200 dü. Fakat 4 ekim yani dün kanamam oldu hemen doktora gittim kese görüldü ama kalp atış yoktu kese de bir şey göremedi vajinal ultrason olmasına rağmen. Bugün kanamam az devam ediyor beta 14.800 çıktı ama kalp atışı görmemek beni çok üzdü ağlamaktan içim dışıma çıktı. Boş gebelik mi değil mi nasıl anlayacağım

anneannem de bana bekle diyor. onun dediğine göre kız bebeklerin kalbi geç atarmış. bilmiyorum ki... psikolojik olabilir ama sanki göğüslerim ve karnım yumuşadı. hamile kaldım kalalı sertti oysa. 5. haftadan beri saat başı acıkıyordum, kalbi atmıyor dediklerinden beri açlık hissi duymuyorum ,eşim üzüntüden diyor. allah büyük, o ne derse o olacak da,işte 5 yıl beklenen bir bebekti, bir aydır vrlığını biliyordum,iyice alışmıştım. ama allah beterinden saklasın. ve ben tırnak kadar bir embriyoya bu kadar yanıyorsam, rabbim kimseye evlat acısı göstermesin. üç gündür durmadan ağlıyorum. hiçbir şeyin tadı yok. kürtaj yapacaklarını düşündükçe de hem korkuyorum hem bebeğimi içimden söküp çöpe atacaklar diye ağlıyorum. iyi ki varsınız arkadaşlar, içimde ufacık da olsa bir umut varsa inanın sizin sayenizde. allah sizden razı olsun.
Merhaba şuan tam olarak yazdıklarınızı yaşıyorum sonrasında nasıl atlattınız?

Cok uzgunum 27 ekimde kurtaj oldum. Kalbi atmadi ve gitti. Cunku sagliksiz basladi zaten gebelik. İnsallah sende baska turlu olur dua edecegim sana
Benim pek umudum kalmadı günlerdir kontrol altındayım yarın muhtemelen alacaklar ve çok korkuyorum nasıl kürtaj oldunuz ve sonrası nasıl yaşadınız?

Bedensel olarak bir sey hissetmeyeceksin. Uyutuyotlar zaten , uyandiginda artik bi zamandir hissettigin sey gitmis oluyor ve aglamamak icin kendini tutmaya calisiyorsun. Tavsiyem tutma kendini birak agla. Agrin sancin olmayacak, kanaman da olmayacak, tam 30 gun gecince normal regl duzenine doneceksin. Evde tek kalma , anne cocuk filmleri izleme ve bu konuda konusma kimseyle.. Hayatin kaldigi yerden devam etsin bir kere hamile kaldiysan mutlaka bir daha olacaktir.

Kızlar lütfen yardım edin ! Bu gün doktora gittim hamileliğim adet tarihine göre tam 8 haftalık fakat ultrason görüntülerine göre 6.2 günlük görünüyor. Kalp atışlarını duyamadık doktor iç açıcı konuşmadı 1 hafta beklememi söyledi tabi aldı beni evham başka doktora gittim oda geç gebelik olasılığını %10 verdi. Ama umutsuz konuşuyorlar çok kötüyüm çok acı lütfen bişeyler söyleyin

Merhaba arkadaşlar benim adet tarihime göre 7+3 günlük hamile olmam gerekyo ama doktor bebeğin gelişmeyip 1 hafta geride olduğnu söyledi. Bebeğin boyu 5.45 mm. Kese ise 22 mm. Kalp atışı karından ultrason ile duyulmadı. Böyle olupta 1 hafta snra bebeği gelişen ve kalp atışı duyulan var mı acaba ?

Kızlar lütfen yardım edin ! Bu gün doktora gittim hamileliğim adet tarihine göre tam 8 haftalık fakat ultrason görüntülerine göre 6.2 günlük görünüyor. Kalp atışlarını duyamadık doktor iç açıcı konuşmadı 1 hafta beklememi söyledi tabi aldı beni evham başka doktora gittim oda geç gebelik olasılığını %10 verdi. Ama umutsuz konuşuyorlar çok kötüyüm çok acı lütfen bişeyler söyleyin
Canım senin sonucun ne oldu bebeğin iyidir inşallah bemde seninle aynı durumdaym merak ettim

X