7. haftada kalp atışı görülmedi, lütfen yardım...

Soru ilgeci

Guru
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2010
4.024
68
44
arkadaşlar çok kötüyüm :KK43: az önce doktordan geldik. bugün tam 6. hafta bitti, 7 haftalık gebeyim.vajinal ultrasonla bakıldı embriyo 9,6 mm olmuş, kese çok düzgün, kanama yok ama kalp atışı da yok! :KK43: dr hemen alalım dedi:KK43: başka bir doktora gittim o da kalp atışını göremedi. gelişmiş ama ya dün ya bugün kalbi durmuş dedi. bir hafta daha beklesem, belki olur mu ki ümidindeyim. beş yılın ardından mucize gibi gelmişti bu bebek. şimdi ne yapmalıyım. böyle bir şey yaşayan, sonra da kalbinin attığını gören var mı? çok kötüyüm.

canım benimde 8. haftada duyuldu kalp atışları
bebeğim 1 hafta geriden geliyordu
bence hemen aldırma bir hafta daha bekle 8.haftaya kadar duyulmayabilir
doktor duyulmazsa hemen alalım demişti bana ama çok şükür 8. haftada duyuldu
moralini bozma
inşallah bi sorun yoktur
:Saruboceq:

canım benimde bebeğimin kalp atışı geç duyulmuştu
istersen bir hafta daha bekleyin tabi tıbbi olarak senin sağlığına bir sakıncası yoksa
Rabbim yatdımcın olsun

iyi ki varsınız arkadaşlar, çok teşekkür ederim. dün tekrar ultrasona girdim. bir günde 9,6 mm'den 11,8 mm'e çıkmış embriyo. kalbi atmadan büyüyor...çaresiz çarşambayı bekleyeceğiz.üç gündür hayat zindan...

iyi ki varsınız arkadaşlar, çok teşekkür ederim. dün tekrar ultrasona girdim. bir günde 9,6 mm'den 11,8 mm'e çıkmış embriyo. kalbi atmadan büyüyor...çaresiz çarşambayı bekleyeceğiz.üç gündür hayat zindan...

canım büyüyo olması bende umut yarattı. çünkü kalbi atmayan bebek büyümez mantık olarak. hem şunuda söleyim sana benim kuzenimin eşinede 8. haftada kalbi durmuş hemen alalım dediler.ama babannem az durun kızım beklemekte fayda var dedi. 2 hafta beklediler ve 10. haftada kalbi duyuldu. şimdi 4 yaşında bir tosunopuyorumnanaktan kuzenim çok kızmıştı doktora. ben bekle derim yada bir doktora daha görün. rabbim hayırlısını versin inşallah.

bekle arkadaşım 3 gün daha benimkalp atışını görmüştük ama sesini 16.haftada duyabildik çok geç oldu ama rabbim herşeyin hayırlısı bişi olmaz merak etme

anneannem de bana bekle diyor. onun dediğine göre kız bebeklerin kalbi geç atarmış. bilmiyorum ki... psikolojik olabilir ama sanki göğüslerim ve karnım yumuşadı. hamile kaldım kalalı sertti oysa. 5. haftadan beri saat başı acıkıyordum, kalbi atmıyor dediklerinden beri açlık hissi duymuyorum ,eşim üzüntüden diyor. allah büyük, o ne derse o olacak da,işte 5 yıl beklenen bir bebekti, bir aydır vrlığını biliyordum,iyice alışmıştım. ama allah beterinden saklasın. ve ben tırnak kadar bir embriyoya bu kadar yanıyorsam, rabbim kimseye evlat acısı göstermesin. üç gündür durmadan ağlıyorum. hiçbir şeyin tadı yok. kürtaj yapacaklarını düşündükçe de hem korkuyorum hem bebeğimi içimden söküp çöpe atacaklar diye ağlıyorum. iyi ki varsınız arkadaşlar, içimde ufacık da olsa bir umut varsa inanın sizin sayenizde. allah sizden razı olsun.

sevgili sedase bende hamile olduğum bir hafta önce öğrendim fakat ilk kez yarın doktora gidicem kontrol için 6.hafta dayım .şimdi yazılanları okuyunca bende hem biraz ürktüm hemde bilgilendim. senin için doktoruma danışacağım.

arkadaşım banada aynısını sölemişti doktor 5. haftada kalp atışı duyulmuyor 1 hafta bekleyelim sonra alırız dıe o hafta nasıl geçti inan bilmiyorum çok zordu doktora gittiğimde kalp atışı duyuldu bide bana rahatladın mı şimdi demez mi işte bu yüzden bu doktoru kınıyorum zaten umutla beklediğimiz birşey böyle yaparak neden kafamızı karıştırıyolar ki neyse şimdi bebişim 13 haftaya geldi herşey normal darısı senin başına inşaallah

sevgili sedase bende hamile olduğum bir hafta önce öğrendim fakat ilk kez yarın doktora gidicem kontrol için 6.hafta dayım .şimdi yazılanları okuyunca bende hem biraz ürktüm hemde bilgilendim. senin için doktoruma danışacağım.

caını sıkma, her şey olacağına varıyor. şimdilik olumsuz içerikli bu yazıları okumamaya çalış, rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. doktoruna danışırsan ve benimle paylaşırsan da sevinirim. olumlu düşüin. ben yıkıldım, evet. 5 yıl bekledik, ne tedaviler gördük, kendi geldi.şimdi de dua ediyorum sadece ramazan, mübarek gün. allah hayırlısını versin diye.umarım sen yarın hayırlı haberle dönersin.

arkadaşım banada aynısını sölemişti doktor 5. haftada kalp atışı duyulmuyor 1 hafta bekleyelim sonra alırız dıe o hafta nasıl geçti inan bilmiyorum çok zordu doktora gittiğimde kalp atışı duyuldu bide bana rahatladın mı şimdi demez mi işte bu yüzden bu doktoru kınıyorum zaten umutla beklediğimiz birşey böyle yaparak neden kafamızı karıştırıyolar ki neyse şimdi bebişim 13 haftaya geldi herşey normal darısı senin başına inşaallah

ah bicket, bunları okudukça umutlanıyorum. benim 6+6'da duyulmadı gerçi ama, yine de içimde bir şey umutlandırıyor beni. benim ilk gittiğim dr. da kalbi atmıyor; yarın aç gel hemen alalım dedi. ikincisi de bu çarşambaya randevu verdi.inan zaman geçmiyor. bir şey yiyomuyorum, eşim zorluyor, bebek için ye diye. o hâlâ içinde ve yaşıyor olabilir, onu düşün düşün diyor.allahım bebeğini sağlıkla kucaklamanı nasip etsin. inşallah sağlıkla al kucağına.

canim arkadasim morelini yüksek tut bebegin icin iyi beslen belki yasiyordur bebegin kalbi duran bi bebekte buyumeye devam etmez.gec döllenmeden dolayi böyle olmus olabilir.
benim begiminde 7+5te duyulmustu. insallah seninkide duyulur.
allahim bu evladi kucagina almayi sana nasib etsin insallah su ramazan günlerinin yüzü suyu hürmetine.zemuszemus

canim arkadasim morelini yüksek tut bebegin icin iyi beslen belki yasiyordur bebegin kalbi duran bi bebekte buyumeye devam etmez.gec döllenmeden dolayi böyle olmus olabilir.
benim begiminde 7+5te duyulmustu. insallah seninkide duyulur.
allahim bu evladi kucagina almayi sana nasib etsin insallah su ramazan günlerinin yüzü suyu hürmetine.zemuszemus

amin canım.inşallah. iyi ki varsınız ya, biraz olsun iyi hissediyorum. allah sana ve evladına uzun ömürler versin.

arkadaşlar çok kötüyüm :KK43: az önce doktordan geldik. bugün tam 6. hafta bitti, 7 haftalık gebeyim.vajinal ultrasonla bakıldı embriyo 9,6 mm olmuş, kese çok düzgün, kanama yok ama kalp atışı da yok! :KK43: dr hemen alalım dedi:KK43: başka bir doktora gittim o da kalp atışını göremedi. gelişmiş ama ya dün ya bugün kalbi durmuş dedi. bir hafta daha beklesem, belki olur mu ki ümidindeyim. beş yılın ardından mucize gibi gelmişti bu bebek. şimdi ne yapmalıyım. böyle bir şey yaşayan, sonra da kalbinin attığını gören var mı? çok kötüyüm.

benimde 6.haftada dra gittiğimde vajinal ultrasonda kalp atışları yoktu dr 3 gün bekle gel alalım dedi ben 3 gün sonra başka dra gittim biraz bekliyelim dedi 10 gün sonra tekrar gel dedi 8. haftada kalp atışlarını duyduk bence biraz bekle çok zor biliyorum yaşadıklarının aynısını bende yaşadım inşallah benim gibi geç döllenmedir bide kan tahlili yapıldımı sana kanda beta hcg bebek sağlıklıysa yükseliyo ama bir problem varsa düşüşe geçiyo dilerim tez zamanda bebeğinin kalp atışlarını duyarsın

benimde 6.haftada dra gittiğimde vajinal ultrasonda kalp atışları yoktu dr 3 gün bekle gel alalım dedi ben 3 gün sonra başka dra gittim biraz bekliyelim dedi 10 gün sonra tekrar gel dedi 8. haftada kalp atışlarını duyduk bence biraz bekle çok zor biliyorum yaşadıklarının aynısını bende yaşadım inşallah benim gibi geç döllenmedir bide kan tahlili yapıldımı sana kanda beta hcg bebek sağlıklıysa yükseliyo ama bir problem varsa düşüşe geçiyo dilerim tez zamanda bebeğinin kalp atışlarını duyarsın

cuma günü tahlil yapıldı da sonuçlar dr gittikten sonra çıktı. hcg düzeyi >1000.0 yazıyori 1000'den büyük ama kaç belli değil. prolaktinim de 21 çıkmış normal sınırlar içinde. progesteron da 9.5 onun normal değeri yazmıyor yanında. yarın özelde tekrar hcg mi yaptırsam acaba.
bu arada, ne çok kişi yaşamış aynı derdi. bu dr.lar azıcık insaflı olamaz mı! pat diye almak...rabbim sana ve bebeğine sağlık versin.dualarınızda bizi de eksik etmeyin.

canım seni çok iyi anlıyorum ben tüp bebek tedavisiyle ikizlerime hamile kaldım. 6, haftada hiçbirinin kalp atışı yoktu doktor 2 hafta sonra gelin dedi cehennem gibi geçen 2 haftanın ardından kalp atışlarını duyduk. inşallah senin bebeğinde annesini üzmez. dualarım seninle.

amin canım, inşallah sen de ikizlerine sağlıkla kavuşursun. sizlerin de yazdıklarına bakarak kanama falan olmadığı sürece(ki şu an yok) 8. haftanın sonuna dek bekleyeceğim. ama beklemek cehennem gibi... allah kimseye yaşatmasın!

hayırlı güzel haberlerini bekliyoruz
lütfen duyduk kalp atışlarını de
çok üzüldüm ama yorumları okudukca senin bebeğimin kalp atışını duyduk diye yazını bekledim
ben bile umutluyum sende umutlu ol dua et
bu mübarek ramazanda rabbim duanı geri çevirmesin inşallah

X