vıcık vıcık göğüsler

Meme dikleştirme ameliyatları genel anestezi veya sedasyon anestezi altında yapılır ve ortalama 3 saat sürer. Sonrasında bir kaç pansuman uygulanır ve dikişler 10-12. günler civarında alınır.

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 1 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzelten, onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.

Yani 2. düşünen varsa onu da emzirip bu işi öyle halletmek lazım.:bbo:

KİMLER BU AMELİYATI OLMALI:
Aslında yapılan ameliyat bir estetik problemin (sarkıklık) bir diğerine (iz) dönüştürülmesi olarak görülebilir. Dolayısı ile bu ameliyat herkes için uygun olmayabilir. Eğer göğüslerinizdeki sarkıklık orta derecede ise, eğer izlerden ciddi şekilde rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız bu ameliyatı olmayın. Ama ciddi derecede sarkık göğüsleriniz varsa ve hiç bir şey bundan daha kötü olamaz diyorsanız bu ameliyat size uygundur. Ameliyat sonunda dimdik ve şekilli, istediğiniz boyda göğüsleriniz olacaktır.

canım nasıl ücret almıyolar? Muayeneden mi ücret alınmıyor dedin?
iki arkadaşın dikleştirme op. oldu mu?Ne kadar zaman alıyor iyileşmeleri?

muayne ücretsiz,arkaşlarım çok aşırı büyüktü kestirdi,biri akşama eve geldi,kakara kıkırı,benım ağrış eşiğim çok yanı öle olamam biliyorum,ama kız dünyalar kadar mutlu,hiç hissetmedım diyor,yalan konuşuyor dıycem,ama tabiatı çok güzel bir arkadaşım,yüzündeki gülückler,samımı,ben çok korkağımda.

Bu ameliyattan sonra emzirebilir miyim?
Bu soruya kesin evet demek zor ama belli teknikler kullanılırsa büyük bir olasılıkla normal bir şekilde emzirebilirsiniz. Emzirme için önemli olan meme ucunun, süt kanallarının ve süt bezlerinin ameliyat sırasında hiç ellenmemiş olmasıdır. Yani meme ucunu zeminden kaldırıp yukarı taşırsanız (böyle teknikler var örneğin) emzirememe ihtimaliniz yüksek olacaktır. Ama “central pedicule” olarak bilinen teknik kullanılırsa meme ucu, kanallar ve bezler tek bir parça olarak tutulur ve emzirmenizde bir sorun çıkmaz.

İPUÇLARI:
• Ameliyat öncesi mutlaka bir kontrol mamogramı çektirin ve saklayın.
• Aynanın karşısına geçin ve göğüslerinizin ne kadar sarktığına karar verin. Eğer meme ucunuz meme altınızdaki katlantı çizgisinin altına inmişse ameliyat için iyi bir adaysınız demektir.
• Bu ameliyat ile memelere mükemmele yakın şekil verilebilir ama memede izler kalması kaçınılmazdır.
• Göğüsler ne kadar büyük ve sarkıksa kalacak olan ameliyat izi de o kadar çok olacaktır.

AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI SİZİ NELER BEKLER:
Bu büyüklük ve zorluk olarak orta sıralarda bir ameliyat. Ağrılı bir ameliyat değil. Genellikle hastalar aynı gün taburcu olabiliyorlar ve 3-4 gün sonra işlerine dönebiliyorlar.
İlk gece nispeten sıkıntılı geçebilir. Genellikle ağızdan alınacak basit bir ağrı kesici yeterli olur. Bu ameliyat ciddi morarmanın ve şişliklerin beklenmediği bir girişimdir.
Çalışıyorsanız bu ameliyat için bir haftanızı ayırmak en doğrusu olacaktır. Bir haftanın sonunda neredeyse normale dönmüş olursunuz.

AMELİYATIN KARNESİ:

Anestezi şekli: Genel.

Ameliyat nerede yapılmalı: Bir hastanede ve ameliyathanede.

Ameliyat süresi: 2 saat.
Hastanede yatış süresi: Aynı gün taburcu olunabilir.

Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Özellikle ilk bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.
Şişme, morarma: 5–10 gün arasında, orta derecede.

Dren: Düşük bir ihtimalle drenler kullanmak gerekir. Drenler ertesi gün alınır.
Pansuman: 3–4 günde tamamen çıkarılıyor.
Sutyen: 4 hafta yumuşak sporcu sutyeni kullanmak gerekiyor.

Dikişler: Genellikle her memede sadece bir tek alınacak dikiş oluyor ve bu dikiş 10. gün civarında alınıyor.
Ne zaman işe dönülebilir: 3–7 gün.

Araba kullanmak: 3–4 dört gün sonra, özellikle kol hareketlerindeki hassasiyet azaldığında araba kullanılabilir.

Günlük hayata dönüş: Ameliyattan sonraki bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Bu memenin üzerinde bulunduğu göğüs kaslarının hareketleri ile oluşan ağrıdır. İlk bir kaç hafta ağırlık kaldıramaz, eğer küçük çocuğunuz ya da bebeğiniz varsa onları kucağınıza ancak otururken alabilirsiniz.

Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3–4 hafta sonra koşuya başlanabilir. Kolların kullanıldığı fitness, tenis gibi sporlara 4–5 hafta sonra başlanabilir.

Son şekil: İzlerin iyileştiğini farz ettiğimiz altıncı ay civarında.

Benim bulduğum,merak ettiğim bilgiler hemen hemen böyle..
tabi ki tecrübesi olanlara danışmak daha faydalı olur.

bundn bi sene öncesi 55 k,lo felandım boyumda 1 72 göğüslerim büyüktü sertti çok iyiydi tam 90 takardım şimdi 47 kiloyum ben zayıfladım onlarda zayıfladı acayip yumusak oldular valla bende ck rahatsızım sırt üstü yatınca ikisi bi tarafa yayılıo ay cok çirkin oluyo napsam bilmıyorum bide bekarım 1 ay sonra düğünüm var inşaAllah.. ay biz kızlar ne kadar takıntılıyızz yaa ...

sevgili mommy ve diğer arkadaşlar aynı sorunlar bende de var.yatarken göğüslerin iki yana ayrılması,ortalarının boş olması,sarkıklık,göğüs ucundaki koyu alanın çok büyük olması ve birinin diğerine göre büyük olması..

2 çocuğum var.emzirdim.göğüslerime çok üzülüyordum her zaman.mümkün olduğunca işimi karanlıkta yaptım hep..iyi kötü idare ediyordum.

bu sıcaklarda altları da sarkıklıktan dolayı hep terliyordu.bir gün niye terliyorum öf derken eşim kestirip atalım onları ne işe yarıyorlar ki hem terden de kurtulursun dedi.ben nasıl bozuldum anlatamam.yani 4 gün önce söyledi ve 4 gündür uyumuyorum.yani hep bir sorun vardı ama bu kadar saygısızca bir tepki beklemiyordum.

neyse balıkesirde yaşıyorum.ve burada bir dr var mı bilmiyorum.işini iyi yapan..sonuçta narkoz alınacak,ameliyat sonrası falan...ama bu göğüsler yapılacak artık.farz oldu diyim o kadar.ama yaptırmak istediğimde yok gerek yok falan diyordu.adam neler düşünüyormuş meğer.

ist da yaşayan arkadaşlar şanslısınız.elinizin altında dr lar.inşallah gerekli parayı da ayarlarsınız.

kimse için değil önce kendimiz için bu ameliyatı olmalıyız ama fiyatlar işte.sanırım en az 3000.öyle mi yanlış mı biliyorum.devlet hastanesinde yaptırsak olur mu ki?

toptan aldır , kurtul bnce canım :ecrin_bebek:
:1no2: memesiz mi kalayımsempatiksalakcinni
seninkiler güzel heralde:1closedeyes:
sevgili mommy ve diğer arkadaşlar aynı sorunlar bende de var.yatarken göğüslerin iki yana ayrılması,ortalarının boş olması,sarkıklık,göğüs ucundaki koyu alanın çok büyük olması ve birinin diğerine göre büyük olması..

2 çocuğum var.emzirdim.göğüslerime çok üzülüyordum her zaman.mümkün olduğunca işimi karanlıkta yaptım hep..iyi kötü idare ediyordum.

bu sıcaklarda altları da sarkıklıktan dolayı hep terliyordu.bir gün niye terliyorum öf derken eşim kestirip atalım onları ne işe yarıyorlar ki hem terden de kurtulursun dedi.ben nasıl bozuldum anlatamam.yani 4 gün önce söyledi ve 4 gündür uyumuyorum.yani hep bir sorun vardı ama bu kadar saygısızca bir tepki beklemiyordum.

neyse balıkesirde yaşıyorum.ve burada bir dr var mı bilmiyorum.işini iyi yapan..sonuçta narkoz alınacak,ameliyat sonrası falan...ama bu göğüsler yapılacak artık.farz oldu diyim o kadar.ama yaptırmak istediğimde yok gerek yok falan diyordu.adam neler düşünüyormuş meğer.

ist da yaşayan arkadaşlar şanslısınız.elinizin altında dr lar.inşallah gerekli parayı da ayarlarsınız.

kimse için değil önce kendimiz için bu ameliyatı olmalıyız ama fiyatlar işte.sanırım en az 3000.öyle mi yanlış mı biliyorum.devlet hastanesinde yaptırsak olur mu ki?

Canım dr bulmak kolay ama o parayı denkleştirip bu işe yatırmak zor geliyorsengözlerimebaksanab
ama başka da çaresi yok.Ben o işi sütyensiz yapmıyorum,ayrıca eşim beni uzuuun zamandır çıplak görmedi zaten.görse belki seninkine benzer densiz bir laf eder ben de soluğu alırım doktorda.bilmiyorumkismile
dar bir tişörtte bile eğer sütyenim balkon tipiyse yani üstüne kadar kapatmıyorsa tişörtten bile bıngıl bıngıl dalgalanıyorlar,çok çirkin görünüyor,o kadar yumuşak ki,içi su dolu gibi. Yaa dikleşştirme yaptırsam da benim bir sorunumda çok yumuşak olması,başlıktaki gibi vıcık vıcık,dikleştirsem de sertleşecek değil ya,önceden adet olmadan önce,biraz sertleşir gibi olurdu.Şimdilerde o da yok,jöleli sönmüş balon o kadar.:gitme:

ayy canım tek derdin bu olsun en azında göğsün var yani.. benimkiler 75 bile değil... ufacıklar... ne güzel emzirirken 90 a çıkmışlardı süt gitti göğüste gitti...kaydirigubbakcemile3

ama çok kafana takılıyosa düzenli olarak masaj falan yap, bazı egzersizler var onları düzenli yapılınca 2 ayda faydasının olduğunu söylüyolar belki sana da olur...

yok be Gülsümcüm benimkiler vıcık vıcık nasıl dolacak ki içi.:uhm:
egzersiz hergün olmasa da yapıyorum,şu göğüs kaslarını geliştirenleri diyorsan.

ben 20 yasindayim cok kilo verdigim icin gögüslerim kücülde catlaklarim cok daha belirginlesemeye basladi. Gögüslerim benimde biraz sarkik ve hic s1k1 degiller. Internette arastirma yapiyorum suan bi kac seye rast geldim faydasi olacagini düsünyüorum gögüs toparlamasi icin bir kür buldum tamamen bitkisel
1 litre suya
- 1/2 tutam kirlangicotu (yaprak ve otu)
-1 tutam lavanta
-1 tutam isirgan
yukarideki malzemeleri suda bir gece bekleikten sonra gögüs banyosu kompres ve masaj yaparak uygulanir.
ayni zamanda derma rollerde kullanmay düsünyüorum catlaklarim icin. Derma roller toparlama da yapio
ve spor salonuna yazilicam. Saglikli beslenicem eger bunlarin hepsini yaparsam bi toparlanma olacagini düsünüyrum acikcasi. Estetikde yaptirmak isterdim daha cabuk sonuc icin ama ben ögrenciyim maddi acidan suan yaptiramam bunlari yapmak istiyorum o yzdn.

ben 20 yasindayim cok kilo verdigim icin gögüslerim kücülde catlaklarim cok daha belirginlesemeye basladi. Gögüslerim benimde biraz sarkik ve hic s1k1 degiller. Internette arastirma yapiyorum suan bi kac seye rast geldim faydasi olacagini düsünyüorum gögüs toparlamasi icin bir kür buldum tamamen bitkisel
1 litre suya
- 1/2 tutam kirlangicotu (yaprak ve otu)
-1 tutam lavanta
-1 tutam isirgan
yukarideki malzemeleri suda bir gece bekleikten sonra gögüs banyosu kompres ve masaj yaparak uygulanir.
ayni zamanda derma rollerde kullanmay düsünyüorum catlaklarim icin. Derma roller toparlama da yapio
ve spor salonuna yazilicam. Saglikli beslenicem eger bunlarin hepsini yaparsam bi toparlanma olacagini düsünüyrum acikcasi. Estetikde yaptirmak isterdim daha cabuk sonuc icin ama ben ögrenciyim maddi acidan suan yaptiramam bunlari yapmak istiyorum o yzdn.

Canım ben de içilecek sandım
öyle dışarıdan kompres uygulamayla faydası olur mu acaba,dirileştirebilir mi?bilmiyorumkismile

ben de 6ayda 20 kilo verdim çok sağlıksız bi şekilde ve benim göğüslerim de acaip sarktı..ayy sutyen uyduramıyorum yaa bi garip bi saçma oldular..bi de askısız ya da şeffaf askılı da kullanamıyorum abiyede ya da straplezde,ip askılıda..olmuyo taşımıyo 85-90 arası gibi bişey..bişeyler yapmak şaaaarrrttt:KK43::KK43:
bi de siz kocanızdan çekiniyosunuz da biz bekarız biz hepten koca bulamıcaz:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

ben de 6ayda 20 kilo verdim çok sağlıksız bi şekilde ve benim göğüslerim de acaip sarktı..ayy sutyen uyduramıyorum yaa bi garip bi saçma oldular..bi de askısız ya da şeffaf askılı da kullanamıyorum abiyede ya da straplezde,ip askılıda..olmuyo taşımıyo 85-90 arası gibi bişey..bişeyler yapmak şaaaarrrttt:KK43::KK43:
bi de siz kocanızdan çekiniyosunuz da biz bekarız biz hepten koca bulamıcaz:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Gülüm sen de evlenmeden göstermem dekaydirigubbakcemile3
sonra da zaten iş işten geçmiş oluraklinialirimsmile

Gülüm sen de evlenmeden göstermem dekaydirigubbakcemile3
sonra da zaten iş işten geçmiş oluraklinialirimsmile

Valla gece gece güldürdünüz beni alemsiniz yani.......Senin şu göğüslerin aynının büyüğünü düşün... İşte 7 ay kadar önce bende de onlardan vardı.Şimdiyse küçültülüp askılanmış ve de dimdik göğüslere sahibim çok şükür. Size tavsiyem boş yere vakit kaybetmeyin .... Unutmayın ki geçen günler hayattan gidiyor...

Valla gece gece güldürdünüz beni alemsiniz yani.......Senin şu göğüslerin aynının büyüğünü düşün... İşte 7 ay kadar önce bende de onlardan vardı.Şimdiyse küçültülüp askılanmış ve de dimdik göğüslere sahibim çok şükür. Size tavsiyem boş yere vakit kaybetmeyin .... Unutmayın ki geçen günler hayattan gidiyor...

yaaaa harika ama yaaaalkisalkisalkis
hemen anlatsana,nerde,kime,nasıl,ne cesaret yaptırdın?yaş kaç?Çocuk var mı?
Sonuç nasıl,bomba gibi olmuştur,ne kadar ödedin?Ne kadar ağrı sızı çektin?Ne kadar sürede iyileştin?
bilmiyorumkismile:uhm::sm_confused::nazar:

benbalıkesirdeyim daha önce yazmıştım belki.her ne kadar ankara istanbul ulaşılabilir olsa da 2 çocuğum var çalışıyorum.burada devlet hastanesinde plastik cerrahi varmış.bir ara yani en kısa zamanda oraya gidip bir görünmek istiyorum.sizce çok mu riskli olur devlette olmak?

orada fiyatlar nasıl bi de onu soralım bakalım...

X