Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Yemekler konusunda yardımcı olalım birbirimize resmen kendime eziyet ediyorum . neler yiyiyorsunuz ne çok fazla ceşit yapmıyorum .değişik lezzettlere ihtiyacım var :):):):):):

Ben bayağıdır giremedim o yüzden konuları kacırdım gittigidiyordaki yulaf kepeği hakkında karar verilecekti ondan alalım mı diye soracaktım.?

Ben olduğum yerdeyim 63 de kaldım nerdeyse 2 haftada 1 kilo veriyorum.

hepinize sabır diliyorum arkadaşlar bende dün başladım dün iyi geçti çok zorlanmadım kahvaltıda bile köfte yedim ağır gelir diye düşündüm ama pek öyle olmadı dün sabah 3 köfte biraz peynir sekersiz çay öğle tavuk ve ayran akşam köfte ve yoğurt saat 9 gibi bir bardak süt içtim 30 dk bisiklet çevirdim bugün sabahta erken kalktım ve bisiklet çevirdim 30 dkka sabah peynir bir sosis ve sekersiz çay içtim tabi dayanamayıp sabah tartıldım 78,8le başlamıştım sabah 78,2 geldi 600 gr bir gün için bakalım ne kadar vericem inşallah işe yarar

GunaydinAtak doneminde 3. gunum bitti bugun 4. gun.62,5 ile basladim.
Ben dun 60.7 idim bugun 60.3 gene 500 gr vermisim.
Sabah 7:30 -8:00 gibi 1.5 yulaf kepegi 2 kasik tatli light yogurt , yumurtanin sarisi ve bir cimdik tuz ile krep yapiyorum ve icine peynir koyuyorum super oluyor arkadaslar.
Sonra acikirsam 10:00-11:00 arasi 1yumurta ve fume dil yiyorum 1-2 dilim
Oglen 12:30 gibi mesela kofte, izgara soslu but (ama derisi olmicak) yoyirum.
Arada saat 14:00-15:00 gibi tatli light yogurt ustune ya nescafe yada tarcin ekiyorum(muhallebi gibi) :)
Aksam ise 16:30-17:00 gibi ise izgara Balik ,Kalamar (deniz mahsullerinden oluyor tabagim)
En az 2 litre su iciyorum ve saat 18:30 da Step derslerim var Ptesi-Carsamba -Cuma diger gunler ise spor salonunda en az yarim saat hizli bisiklet ceviriyorum.
2 ay sonra 51-52 gibi oldugumu dusunup kendimi sikiyorum cunku geceleri coook acikiyorum.
Ama sabir arkadaslar 3,5 ayda sabitlemede en azindan 2 dilim ekmek ve meyve var veyulaf kepegi 3 kasiga cikiyor :KK66:
Herkese hayirli gunler hizli incelmeler diliyorum!!

hihoyyyt
Yemekler konusunda yardımcı olalım birbirimize resmen kendime eziyet ediyorum . neler yiyiyorsunuz ne çok fazla ceşit yapmıyorum .değişik lezzettlere ihtiyacım var :):):):):):

Ben bayağıdır giremedim o yüzden konuları kacırdım gittigidiyordaki yulaf kepeği hakkında karar verilecekti ondan alalım mı diye soracaktım.?

Gulor`cum Gunaydin oncelikle,

Sanirim Seyir Donemindesin bu yuzden sabahlari yulaf kepeginden krep peynir yaninda damates salatalik maydanoz yersin
Oglenleri mesele sebze corbasi yapabilirsin Domatez yada ne istersen (istersen yulaf kepegi kullanirsin sabah yemezsin)

Ama sebzenin yaninda mutlaka protein yenecek sebzeden fazla olmak kaydiyla
Semizotu yarasin mesela yaninda yogurt, yada et yaprak sarma yaninda yogurt cok secenek var sekercim

Aksam bol salata Balik super olur seviyorsan.
Kendini motive et canim kitapta degisik sollar tarif etmis mutlaka kullanmak lazim.Monoton`a girme yoksa sikilir birakirsin Allah korusun :KK43:

Dayanin yemeklerimizi zevkli hale getirelim arkadaslar

selam dukan diyeti nedir

Merhaba Ozlem`cim asagida kisa bir ozeti var.
Atak genellikle 5 gun
Seyir 62-65 gun
Guclendirme ise verdigin kilo X10 gun kadar

Kitabini okuyorum halen sormak istedigin varsa gene yanitlarim canim kolay gelsin!

Ünlü Fransız Doktor Pierre Dukan, geliştirdiği Dukan Diyeti ile Fransızların ince kalma sırrını ortaya çıkardı. Dukan Diyeti isimli bir kitap yayımlayan Dukan'ın formülü, son zamanların en çok işe yarayan diyeti olarak nitelendiriliyor. Dukan Diyeti dört adımdan oluşuyor. İlk iki adım, istenmeyen kilolardan kurtulmanızı sağlarken, diğer iki adım ise ideal kilonuzu korumanızı sağlıyor.

1. ADIM: ATAK
Atak aşamasının uygulanma süresi, vermek istenen kilo kadar, kişinin yaşına, önceden uyguladığı rejimlerin sayısına, kişinin motivasyon düzeyine ve protein içeren besinlerle ilişkisine göre değişiyor. Bir-10 gün arasında uygulanabiliyor. Bu aşamada farklı kategoriler var. Ve bu kategorilerdeki besinleri, günün istediğiniz saatinde, istediğiniz kadar tüketebiliyorsunuz. Yapmanız gereken bir diğer şey de günde 1,5 litre su içmek. Ayrıca Doktor Dukan'ın proteinler arasında tüketilmesine izin verdiği tek karbonhidrat, yulaf kepeği. Dukan, atak evresinde günde 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği öneriyor. Atak evresinde tüketebileceğiniz besinler ise şöyle: Yağsız etler, sakatatlar, balık, deniz ürünleri, kümes hayvanları, az yağlı ya da yağları ayıklanmış jambon, yumurtalar ve yağsız süt ürünleri. Bu gıdaları birbirleriyle karıştırmakta da serbestsiniz. Ya da dilediğiniz bir tanesini seçip, gün boyu onu da tüketebilirsiniz. Önemli olan araya başka hiçbir gıdayı sokmamak. Elbette bu kategorilerin hepsinde belirli kurallar var. Örneğin 'yağsız etler'den kasıt, sığır ve dana eti. Kuzu eti önerilmiyor. Sakatat kategorisinde ise sadece ciğer ve dile izin veriliyor. Kümes hayvanları kategorisinde ördek ve kaz gibi gagalılar dışında, tüm kümes hayvanları derisi alınmak kaydıyla tüketilebiliyor. Yumurtalar ise katı, rafadan, buharda ya da omlet olarak tüketilebiliyor. Ancak sıvı ya da tereyağı kullanmamanız gerekiyor. Dilerseniz omleti tatlandırmak için ıstakoz ya da yengeç eti de ekleyebilirsiniz. Yağsız süt ürünleri kategorisinde sade ve aromalı olanların hepsine izin var. Yağsız meyveli yoğurtlar ise günde en fazla iki kutu yenebiliyor.

İKİNCİ ADIM: SEYİR DÖNEMİ
Bu adımda protein + sebze diyeti olarak geçiyor. Protein yüklü atak evresini tamamladıktan sonra, yokluğu kendini hissettiren besin kategorisi gündeme geliyor: Taze sebzeler ve çiğ tüketilen sebze ve meyveler. Ancak protein almadan yalnızca sebzeyle beslenmek yasak. İkinci aşamaya geldiğinizde artık etlerin yanında, istediğiniz miktarda ve istediğiniz saatte sebze de yiyebilirsiniz. Doktor Dukan, bu aşamada bir gün saf protein diyeti, ardından ise bir gün protein + sebze diyeti uygulanmasını tavsiye ediyor. Yani ikinci evrede dönüşümlü diyet yapıyorsunuz. Domates, salatalık, turp, ıspanak, taze fasulye, lahana, mantar, kereviz, rezene, tüm salata türleri, hindiba, pazı, patlıcan, kabak, havuç ve pancarlar tüketebileceğiniz sebzeler. Bu sebzeleri sınırsız tüketebilirsiniz. Ama tüketme miktarı sizin kilo verme hızınızı etkileyecektir. Patates, pirinç, mısır, bezelye, nohut, bakla, mercimek gibi nişastalı sebzeler ise yasak. Ayrıca avokado ve enginar da tüketilmemesi gerekenler arasında.

ÜÇÜNCÜ ADIM: GÜÇLENDİRME DÖNEMİ
Güçlendirme dönemi, artık zor zamanların geride kaldığı, kiloların verildiği dönem. Ancak hâlâ önünüzde vermeniz gereken kilolar vardır. Üçüncü aşamada bir gün protein, bir gün sebze + protein dönüşümünü devam ettirmek zorunda değilsiniz. Dukan Diyeti'nin üçüncü aşamasında sebze ve proteinlere ek olarak günlük ritminizi değiştirecek yeni besinler tüketmeye başlıyorsunuz. Muz, üzüm, kiraz dışında dilediğiniz meyveden günlük bir porsiyon tüketebilirsiniz. Günde iki dilim tam tahıllı ekmek, 40 gram peynir, haftada iki porsiyon nişastalı gıda, kuzu budu, iki çorba kaşığı yulaf kepeği, tüketebileceğiniz diğer gıdalar. Haftada bir saf protein rejimi uygulamanız da gerekiyor.

DÖRDÜNCÜ AŞAMA: KORUMA
Dördüncü aşamaya geldiğinizde artık istediğiniz kiloya ulaştınız demektir. Şimdi sıra bu kiloyu korumakta. Doktor Dukan, bu aşamada haftanın altı günü istediğimiz besini yiyebileceğimizi söylüyor. Tek şart, perşembe günleri saf protein diyetine geri dönmek. Ayrıca yaşamınız boyunca her gün üç çorba kaşığı yulaf kepeği yemeği öneriyor.

Arkadaşlar atak dönemi 5 gün yaptım ve 3 kilo verdim şu anda seyir evresindeyim canım hiçbir şey yemek istemiyor ama birşeyler yemeye çalışıyorum atak evresini 61.50 bitirdim seyir evresine geçince 62 oldu kilom iki gündür değişme yok 20 dakika yürüyüş ve hergün 20 mekik var spor listemdem tek derdim su içememek..ve Yulaf kepeği...
ipeksir hedefine ulaşmış olarak görmek beni çok motive ediyor. evet süreç uzun olabilir fakat 5günde 5 kilo falan olan diyetler daha sağlıksız ve verilen kiloları alınama hızı daha fazla.. ben devam edeceğim bırakmaya niyetim yokk belki kaçamaklar olabilir ama bu kaçamaklar oldu diye diyeti bırakmak yanlış diye düşünüyorum ayrıca İpeksirin bizi yanlız bırakacağını düşünmüyorum hergün yazarsak motive oluruz diye düşünüyorum etraftan gelen "boşver diyeti","birazcık ye birşey olmaz" lakırtılarına kulak asmayın eminim eski kıyafetlerimize girince reddettiğimiz pasta ve böreklere şükredeceğiz :)

Son düzenleme:
GunaydinAtak doneminde 3. gunum bitti bugun 4. gun.62,5 ile basladim.
Ben dun 60.7 idim bugun 60.3 gene 500 gr vermisim.
Sabah 7:30 -8:00 gibi 1.5 yulaf kepegi 2 kasik tatli light yogurt , yumurtanin sarisi ve bir cimdik tuz ile krep yapiyorum ve icine peynir koyuyorum super oluyor arkadaslar.
Sonra acikirsam 10:00-11:00 arasi 1yumurta ve fume dil yiyorum 1-2 dilim
Oglen 12:30 gibi mesela kofte, izgara soslu but (ama derisi olmicak) yoyirum.
Arada saat 14:00-15:00 gibi tatli light yogurt ustune ya nescafe yada tarcin ekiyorum(muhallebi gibi) :)
Aksam ise 16:30-17:00 gibi ise izgara Balik ,Kalamar (deniz mahsullerinden oluyor tabagim)
En az 2 litre su iciyorum ve saat 18:30 da Step derslerim var Ptesi-Carsamba -Cuma diger gunler ise spor salonunda en az yarim saat hizli bisiklet ceviriyorum.
2 ay sonra 51-52 gibi oldugumu dusunup kendimi sikiyorum cunku geceleri coook acikiyorum.
Ama sabir arkadaslar 3,5 ayda sabitlemede en azindan 2 dilim ekmek ve meyve var veyulaf kepegi 3 kasiga cikiyor :KK66:
Herkese hayirli gunler hizli incelmeler diliyorum!!

yulaf kepeğini bulamadım ben hafta sonu ankaraya gidicem ordan alıcam inşallah o lounca daha iyi sonuç vericek galiba hem kabızlık açısından hemde tok tutma açısından bide çok yararlıymış

Yulaf kepeğindeki mucize

Yulaf kepeğinin yapısında bulunan çözünebilir lif ‘betaglukan’, insan sağlığı için çok yararlıdır. Betaglukan; kolesterolü düşürür, kan şekerini düzenler, mide ve bağırsakları çalıştırır
Günlük beslenme içinde yulaf aklınıza gelmeyebilir, çünkü iyi bir tahıl olmasına rağmen kahvaltıda tüketimi ülkemizde çok yaygın değildir. Yulaf, diğer tahıllara göre daha yüksek oranda çözünür posa içerir. Ayrıca demir, manganez, çinko ve E vitamini, tiamin, niasin, riboflavin, folat ve diğer B grubu vitaminlerinin iyi kaynaklarındandır. Betaglukan ise yulaf kepeğinin yapısında bulunan çözünebilir lifin adıdır.
Yulaf aynı zamanda iyi bir selenyum kaynağıdır. Selenyum vücut için önemli bir antioksidandır, astım ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur, DNA tamiri ve özellikle kolon kanseri olmak üzere kanser riskini azaltır. Yulaf ve diğer tam tahıl ürünleri magnezyum mineralinden zengindir. Magnezyum vücudun glukoz ve insülin salınımında görev alan 300’den fazla enzimin salınımı için gerekli önemli bir mineraldir.

En önemli etkisi kolesterolü düzenlemesi
Betaglukan, kan kolesterolünün dengelenmesinde olumlu etkilere sahiptir. Böylece kalp krizi riskini azaltmaya da yardımcıdır. Yapılan çalışmalar; yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve yüksek kan şekerinin bir arada olmasının, kalp hastalıkları riskini 6,2 kat arttırdığını göstermektedir.

Günde 3 gram betaglukan, düzenli olarak tüketildiğinde; kolesterolde yüzde 10’a varan düşüş sağlayabilir. Kötü huylu kolesterol olarak nitelendirilen LDL kolesterolün azaltılması önemlidir.
Betaglukan beslenmenize eklendiğinde midenizde çözünür ve jel oluşumu meydana gelir. Bu jel yapı, midede ve ince bağırsakta safra asidini bağlayıp dışkı yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bunun sonucunda karaciğer, yeniden safra asidi üretmek için kandaki kolesterolü kullanır ve böylece LDL kolesterolde ve toplam kolesterol seviyesinde düşme sağlanır

Uzun süreli tokluk sağlar
25 gram yulafta yüzde 3 betaglukan, yulaf kepeğinde ise yüzde 7 betaglukan bulunur. Yulaf kepeğinin sıkıştırılması yöntemi ile elde edilen yüzde 100 doğal içerikli bu yeni ürün, beslenme desteği olarak içerdiği yüksek lif sayesinde mide ve bağırsak fonksiyonlarını düzenliyor ve uzun süreli tokluk hissi yaratarak kilo kontrolünü de destekliyor.

Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur
Betaglukan aynı zamanda diyabet üzerine de faydalı etkiye sahiptir. Çünkü mide ve bağırsakta hızlı emilen karbonhidratı jel yapısında kendi içine hapseder ve böylece şeker emilimi yavaşlar ve fazladan insülin de gerekmez. Tip 2 diyabetli bireylerde yulaftan zengin bir beslenmenin kan şekerini daha iyi dengelediği araştırmalarda da gösterilmiştir. Güne kan şekeri dengeleyici özelliği olan yulaf gibi bir besinle başlamak gün boyunca kan şekeri kontrolünün sağlanmasına yardım eder. Günlük takviye ile alınan 3 gram betaglukan ile tokluk kan şekerinde yüzde 36’ya, insülin salgısında ise yüzde 44’e varan düşüş sağlamaktadır. Ayrıca Tip 2 diyabet (şeker) hastalarında da öğün sonrası kan şekerinin hızla yükselmesini engeller.

Mide ve bağırsağı çalıştırır
Betaglukan olumlu etkisini midede ve bağırsakta bal kıvamında bir jele dönüşerek gerçekleştirir. Diğer suda çözünmeyen liflerin aksine doğru miktarda alınan yüksek kaliteli betaglukan midede ve bağırsakta safra asidini bağlayan ve şeker emilimini geciktiren viskoz bir jel oluşturur. Bu olumlu etkinin yanı sıra barsak ve sindirim sistemine da yardımcıdır.

Kahvaltıda tahıl gevreği yerine yulaf tüketen öğlen daha az yiyor
Kahvaltıda şekerli kahvaltılık tahıl gevrekleri yerine yulaf seçenler, öğle yemeğinde daha az besin tüketiyor. Yulafın sindirimi uzun sürdüğü için, uzun süre doygunluk hissi verir. Yapılan bir çalışmada, kahvaltıda, şekerli kahvaltılık gevreklerle yulaf ezmesi tüketimi karşılaştırılmış. Sonuç olarak kahvaltıda yulaf tüketen kişiler öğlen daha az besin tüketmişlerdir. Ayrıca yulaf, çok az miktarda da olsa gluten içermektedir. Ancak çölyak hastalığı olan bireyler, yulafın diğer gluten içeren besinlere göre aynı etkileri göstermediğini iletmişlerdir. Yine de dikkatli olmak için az miktarlarda tüketilmesi önem taşır.

Alıntıdır....

ipeksir sen kabızlık problemi yaşadınmı diyet süresince merak ediyorum suan yeni başladım tabi ama olursa kötü benim için

yulaf kepeğini bulamadım ben hafta sonu ankaraya gidicem ordan alıcam inşallah o lounca daha iyi sonuç vericek galiba hem kabızlık açısından hemde tok tutma açısından bide çok yararlıymış

Selam Pamukcuk;
Ben sansliyim yurt disinda yasiyorum ve ilk girdigim markette buldum.Inan tokluk veriyor ve bagirsaklari super calistiriyor, cokta lezettli oluyor cunku surekli proteyin yiyosun ya sikiliyorsun aksam yatarken sabah uyanip krep yiyecegim hayaliyle uykuya daliyosun
Yani sabah Odulle basliyosun gune diyebilirim.

Gitti gidiyorda satiliyormus google dan da arastirmani tavsiye ederim Fransicasi" Le son D`avoine" yazinca bir suru marka cikiyor belki turkiye dede yabanci urunler satan marketlerde bulabilirsin.
Yemeklerimizi cesutlendirdikce Diyetten zevk alip devam edebiliriz diye dusunuyorum :)

Selam Pamukcuk;
Ben sansliyim yurt disinda yasiyorum ve ilk girdigim markette buldum.Inan tokluk veriyor ve bagirsaklari super calistiriyor, cokta lezettli oluyor cunku surekli proteyin yiyosun ya sikiliyorsun aksam yatarken sabah uyanip krep yiyecegim hayaliyle uykuya daliyosun

Gitti gidiyorda satiliyormus google dan da arastirmani tavsiye ederim Fransicasi" Le son D`avoine" yazinca bir suru marka cikiyor belki turkiye dede yabanci urunler satan marketlerde bulabilirsin.
Yemeklerimizi cesutlendirdikce Diyetten zevk alip devam edebiliriz diye dusunuyorum :)

teşekkür ederim ama ggdeki tam kepeği değil dış kabuğu gibi ankaraya gideceğim hafta sonu ordan almayı düşünüyorum sen kabızlık sorunu yaşadınmı

Pamukcuk kabizligim hic olmuyor belki gunde 2 defa light yogurt ve light sut iciyorum aralarda
Biraz gaz yapiyor ama yumusatiyor birde umarim sende bulursun bu yulaf kepegide yumusatiyor bagirsaklari.
Seyir donemine gecince daha bir rahatlar diye dusunuyorum bagirsaklar!!

Pamukcuk kabizligim hic olmuyor belki gunde 2 defa light yogurt ve light sut iciyorum aralarda
Biraz gaz yapiyor ama yumusatiyor birde umarim sende bulursun bu yulaf kepegide yumusatiyor bagirsaklari.
Seyir donemine gecince daha bir rahatlar diye dusunuyorum bagirsaklar!!

ben light içmiyorum ama her akşam süt ve yoğurt yemeye çalışıyorum light olması önemli değilmi yağsız olmalı süt alırım ama yoğurdu kendim yapıyorum zaten ama kepeği bulmam lazım kesin

ben light içmiyorum ama her akşam süt ve yoğurt yemeye çalışıyorum light olması önemli değilmi yağsız olmalı süt alırım ama yoğurdu kendim yapıyorum zaten ama kepeği bulmam lazım kesin

Pamukcuk kesinlikle light olmasi lazim cunku Light Sut ile normal süt arasındaki fark
yağının alınmış olmasıdır ve Light sütler genelde
normal sütlerden daha fazla kalsiyum içeririler. Light süt
içerek hem yeterli miktarda kalsiyum almış olur hem de
gereksiz kalori alımının önüne geçmiş olursun.

Light yogurt tuketmeye calis ama genede maximum gunde 2 tane yaziyor kitapta ve sut urunlrinide limitli tuketmeliyiz kalsiyum karacigeri yoruyor.

slm arkadaşlar galiba bende dediğiniz gibi atak dönemini biraz fazla abarttım ama sonuç benimde bugün tansiyonum düştü.bencede 5 günden fazla kimse yapmasın atak dönemini.bende açıkçası devam edip etmemekte kararsızım.sırf protein nereye kadar ve niye hiç meyva yok ve seyir dönemi bitene kadar da (buda kilo vereceğiniz süre 2 ayda olur 3 ayda) bildiğim kadarıyla meyva yasak. :çok üzgünüm:sanırım çok sağlıklı bir diyet olmadığını düşünmüyorum.:1no2:

Sevgili noose, Dukan diyetindeki mantık bıktırmadan zayıflatmak zaten. Kitabın var mı bilemiyorum ama verilecek kilo 20'den fazla ise atak dönemi 10 güne kadar uzatılabilir diyor. Onun dışında 2-3 gün yeterli. Evet süreç uzun fakat bizlerde bu kiloları birkaç günde almadık değil mi? yerimseniben Aslında derdimiz hep aynı. Verdiğimiz kiloları korumak bu diyetin en güzel yani ömür boyu korumanın nasıl yapılacağını anlatıyor olması. Ayrıca sırf protein değil, seyir evresinde sebzede var. Evet haklısın güçlendirmeye kadar meyve yok, katlanması zor olabilir ama 10 senedir (en azından benim için) kenarda bekleyen kıyafetlere girmenin zevki inan bana 2-3 ay meyve yemenin zevkinden daha fazla. Üstelik sonsuza kadar aklından çıkarmıyorsun sadece ara veriyorsun ve tekrar yemeğe başladığında 10 kilo (ya da ne kadar vermek istersen) daha az kiloda olacaksın. Bence bir daha düşün. Ömür boyu yoyo gibi kilo alıp vermeye devam mı edeceksin, yoksa 2-3 ay dişini sıkıp, geri kalan yaşamında 1 gün dikkat edip aynı kiloda mı kalacaksın? Sevgiler...

evet ipeksir ideal kilona ulaştıktan sonra lütfen bir müddet daha bizimle kalır mısın

enazından sanırım senin daha güçlendirme dönemin olucak bu süre zarfında diyet meleğimiz olarak kanatlarını bizim üzerimizden çekmea.s.

berenciğim, valla beni utandırıyorsun :kedi: Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Böyle durumlarda insan gerçekten destek istiyor, sorularına cevap arıyor. Burada harika bir ortam oluşturduk. Bilgisi olan her soruya cevap veriyor. Bende güzel şeyler öğreniyorum. Güçlendirme döneminde de burada olacağım merak etme. opuyorumnanaktan Paylaşımlara devam......

Bu takılma konusuna bende ilk başlarda takılmıştım. Vücut ilk kiloları daha kolay veriyor. Sonra bakıyor ki depodakinden yemeğe başlıyor, hoooop dur bakalım diyor ve direnmeye başlıyor. Kitapta der ki:

Motivasyonunuzu bozacak olan durağanlığı ortadan kaldırmak üzere, hastalarıma "yumruk harekatı" adını verdiğim bir tür komado harekatı öneriyorum:

1. Yeniden 4 gün saf proteinlerle atak rejimi uygulayın.
2. Her gün az miktarda mineral içeren iki litre su için.
3. Olabildiğince az tuzlu yiyecekler tüketin.
4. Olabildiğince erken yatın, geceyarısından önceki uyku sonrasındakine kıyasla kendinizi daha çabuk toparlanmanızı sağlar.
5. Farkında olmadığınız su tutulması durumlarına karşı vücudunuzdan fazla suyu atmak üzere bitkisel çözümler idrar artırıcılar kullanın. (yeşil çay gibi)
6. HEPSİNİN ÜSTÜNE, BU 4 GÜN BOYUNCA GÜNDE 60 DAKİKA YÜRÜYÜN.

Zayıflarken böyle bir döneme girmenin kaçınılmaz olduğunu da unutmayın.

Ben bunu bir kere 3 gün olarak yaptım. Ve çözüldü kilo. Önemli kısım bu durağanlığın motivasyonu bozması buna ASLA izin vermeyin.... :eek:lmaz:

Bir dene. Vücudun kilolardan kurtulmak konusunda ciddi olduğunu anlasın. :KK1:

hepinize sabır diliyorum arkadaşlar bende dün başladım dün iyi geçti çok zorlanmadım kahvaltıda bile köfte yedim ağır gelir diye düşündüm ama pek öyle olmadı dün sabah 3 köfte biraz peynir sekersiz çay öğle tavuk ve ayran akşam köfte ve yoğurt saat 9 gibi bir bardak süt içtim 30 dk bisiklet çevirdim bugün sabahta erken kalktım ve bisiklet çevirdim 30 dkka sabah peynir bir sosis ve sekersiz çay içtim tabi dayanamayıp sabah tartıldım 78,8le başlamıştım sabah 78,2 geldi 600 gr bir gün için bakalım ne kadar vericem inşallah işe yarar

Süper. :dance: Et yemek için çok zorlama kendini. Kahvaltıda yumurta, yağsız peynir ve eğer seviyorsan hindi füme (yağsız olacak) tüketebilirsin.

Arkadaşlar atak dönemi 5 gün yaptım ve 3 kilo verdim şu anda seyir evresindeyim canım hiçbir şey yemek istemiyor ama birşeyler yemeye çalışıyorum atak evresini 61.50 bitirdim seyir evresine geçince 62 oldu kilom iki gündür değişme yok 20 dakika yürüyüş ve hergün 20 mekik var spor listemdem tek derdim su içememek..ve Yulaf kepeği...
ipeksir hedefine ulaşmış olarak görmek beni çok motive ediyor. evet süreç uzun olabilir fakat 5günde 5 kilo falan olan diyetler daha sağlıksız ve verilen kiloları alınama hızı daha fazla.. ben devam edeceğim bırakmaya niyetim yokk belki kaçamaklar olabilir ama bu kaçamaklar oldu diye diyeti bırakmak yanlış diye düşünüyorum ayrıca İpeksirin bizi yanlız bırakacağını düşünmüyorum hergün yazarsak motive oluruz diye düşünüyorum etraftan gelen "boşver diyeti","birazcık ye birşey olmaz" lakırtılarına kulak asmayın eminim eski kıyafetlerimize girince reddettiğimiz pasta ve böreklere şükredeceğiz :)

Bugüne kadar reddettiklerim bir bilsen. :umursamaz: Dün gece eşim çocuklar için (!) minik kekler pişirdi. Evin içindeki kokuyu bir düşünün. AMA ben yemedim. Şunun şurasında ne kaldı ki? :dance: Bugün okulda arkadaşlar çikolata ikram ettiler. Aynen senin dediğin gibi "birazcık ye birşey olmaz" dediler. Ama ben gene yemedim. Şimdi yersem HEM pişman olacağım HEM DE bütün yaptıklarım boşa gidecek. Sonra nasılsa yiyeceğim.

Selam Pamukcuk;

Mel_Ca sen bizim yurtdışı dağıtıcımız olsana? :teytey:

Bu arada dün akşam yine eşim balık çorbası yaptı. Alternatif olabilir. Balıkları ayıkladı. Haşladı. Sonra yumurta ve limonla terbiyeledi. Yulaf kepeği olanlar içine yulaf kepeği de atabilir.

İpeksir Bu yumruk hareketi çok beğendim valla süper bi teknik bence Dukan amcaya bak yaa herşeyi düşünmüş kitabı almayı düşünüyorumdum ama hafta sonu ilk işim kitabı almak olacak ve yulaf kepeği aramak bu arada iştahım acayip kesildi neredeyse hiçbir şey yiyemez oldum..
ama ligh colanın olması beni mutlu ediyor:)) önerin İçin teşekkürler İpeksir cim

Mel_Ca sen bizim yurtdışı dağıtıcımız olsana? :teytey:

Bu arada dün akşam yine eşim balık çorbası yaptı. Alternatif olabilir. Balıkları ayıkladı. Haşladı. Sonra yumurta ve limonla terbiyeledi. Yulaf kepeği olanlar içine yulaf kepeği de atabilir. [/QUOTE]

Ipeksir zevkle dagiticiniz olurum :) Senin verdigin fikirlere ve iradene hayran olup uye oldum inan :)
Buarada benim yarin atak doneminin son gunu Seyir donemine geciyorum 5+5 yapacagim umarim duraksama olmaz verdikce gaza geliyor insan :KK43:
Bende yurtdisinda yasamaya basladigimdan beri 12 kilo almistim, 5-6 kilosunu normal diyet ve sporla verdim ama hala millet eski zayif halin yok diyor cunku balik etliyim.
Boyum 156 kilom suan 60 :KK43: Eski halim 51 olmak istiyorum azimliyim cunku Aralik`ta Istanbul`a gidecegim ve eski erkek arkadasimla bulusacagim bana ne kadar kilo almissin demesini istemiyorum aksine guzellesmissin dese tekrar asik olsa :KK43:
Gece gece cenem dustu :KK43: Herkese iyi geceler
Yarin gene paylasimlarimiza devammm!!

Gunaydin kizlar yeni bir gun iradeli bir gun :)
Sabah tartildim gram oynamamis ki Atak doneminin son gunundeyim bugun 5. gun!
Anlamadim biraz kabizlik cekeye basladim dun 2 tane diyet kola ictim ondan mi anlamadim :KK43: Regl gununde de degilim 4-5 Kasim gibi olacagim puff , spor yapamadim dun ondan midir anlamadim !
Yardimlarinizi bekliyorum.
Herkese guzel gunler Bol gunesler...

kitabım geldi bugün akşam okurum artık öğlen bozdum biraz işyerinde karnabahar köftesi vardı bitane ondan yedim bir dilimde kaşar üzüldüm ama dışarı çıkamadım

X