Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaslar birisi bu diyetin zararlı oldugunu söylediğinde anlamadan dinlemeden kızmak yerine arastırın lütfen bende bu diyeti bilincsizce yaptım ve su an bir saglık problemi yasıyorum. Vucudun karbonhidrat ve protein dengesini bozan diyetler cok ciddi sağlık problemlerine yol acıyor böbrek yetmezliğinden olume kadar cok ciddi sonucları var. Bende polikistik overe sebep oldu buda karbonhidrat protein dengesi bozuklugundan oldu. Herkeste belirti vermeyebilir ama sırf bu diyet yuzunden homoroid problemi yasayan insanlar var. İlla yapmak istiyorsanız bir doktora gidip kan testi yaptırmalısınız ve böbreklerinizden problemliyseniz sakın yapmayınn. Bunları bilipte söylemeyi bir sorumluluk olarak saydıgım için yazdım. Normalde kadınlarkulubunu yıllardır takip ederim ama konulara pek yorum yazmazdım. zayıflıycam derken cocuk sahibi olmanızı engelliycek problemlerle karsılasmamanız için sizlerden doktor kontrolunde yapmanızı rica ediyorum. Hepinize saglıklı kilo vermeler

ben bu diyeti 2. defa yapıyorum ilkinde 13 kg vermiştim.. ilk diyetim bittikten yaklaşık 2 ay sonra devamlı adet görmeye başladım ve polikistik over teşhisi bana da kondu. ama doktorum diyetle alakalandırmadı. canım senin doktorun bunu nasıl diyetle alakalandırdı ben şimdi yeniden başladım bu diyete ve yazını okuyunca şok oldum diyebilirim. doktorunun açıklamasını detaylı olarak yazarmısın lütfen, bir de sende de devamlı adet durumu varmı? ben aylarca duphaston kullandım şimdi normale döndü ama kafam durdu yani açıklarmısın lütfen...

Callan yaptım, şimdi bitti ama bu super callanetics den daha hafifmiş, o çok fenaydı ya, ter su içinde kalmıştım :KK53::KK53: pelvic hareketlerinin ikincisini yapadım ama :KK50::KK50:

bende su an super callan yaptım, nasıl hareketlerdir onlar yaa:KK37: yaparken kaslarımın acısından bir süre bacağımı zor hareket ettirdim valla, hele karın hareketleri offlaya poflaya bitirdim :KK37: hergün yapsam manken olurum vallahi :KK1: :KK53:

arkadaslar birisi bu diyetin zararlı oldugunu söylediğinde anlamadan dinlemeden kızmak yerine arastırın lütfen bende bu diyeti bilincsizce yaptım ve su an bir saglık problemi yasıyorum. Vucudun karbonhidrat ve protein dengesini bozan diyetler cok ciddi sağlık problemlerine yol acıyor böbrek yetmezliğinden olume kadar cok ciddi sonucları var. Bende polikistik overe sebep oldu buda karbonhidrat protein dengesi bozuklugundan oldu. Herkeste belirti vermeyebilir ama sırf bu diyet yuzunden homoroid problemi yasayan insanlar var. İlla yapmak istiyorsanız bir doktora gidip kan testi yaptırmalısınız ve böbreklerinizden problemliyseniz sakın yapmayınn. Bunları bilipte söylemeyi bir sorumluluk olarak saydıgım için yazdım. Normalde kadınlarkulubunu yıllardır takip ederim ama konulara pek yorum yazmazdım. zayıflıycam derken cocuk sahibi olmanızı engelliycek problemlerle karsılasmamanız için sizlerden doktor kontrolunde yapmanızı rica ediyorum. Hepinize saglıklı kilo vermeler

keşke bilinçsizce yapmasaydınız.

merhabalar öncelikle..
Bende Dukan diyetine dün başladım sizlerden heveslenerekten.
Bir süredir takip ediyordum buraları sizlerde baya işe yaradığını söyleyince bende başladım.
Öncelikle kitabı aldım atak evresine göre bir liste yaptım ve şimdi onu uyguluyorum.

()Atak evrem 3 gün olarak verdi seyir de 98 gün dedi normal mi atak evresi az gibi geldi sanki ama sizler daha iyi bilirsiniz biraz yardım...

70 den 57 ye ideal kiloma oradan da 55 e düşmeyi istiyorum.
Diyetin yanında haftada 3 gün sporum var.
ama fena halde desteğede ihtiyacım var:)

Ayrıca bir şeyi daha merak ediyorum acaba bu çizelgelerdeki kilo verme hareketleri Dukan dan mı hep?

ben bu diyeti 2. defa yapıyorum ilkinde 13 kg vermiştim.. ilk diyetim bittikten yaklaşık 2 ay sonra devamlı adet görmeye başladım ve polikistik over teşhisi bana da kondu. ama doktorum diyetle alakalandırmadı. canım senin doktorun bunu nasıl diyetle alakalandırdı ben şimdi yeniden başladım bu diyete ve yazını okuyunca şok oldum diyebilirim. doktorunun açıklamasını detaylı olarak yazarmısın lütfen, bir de sende de devamlı adet durumu varmı? ben aylarca duphaston kullandım şimdi normale döndü ama kafam durdu yani açıklarmısın lütfen...

ben herzaman cok duzenli adet olurdum bu diyete basladım 10 gun sonra normal zamanında adet oldum canım ssonra 3 ay boyunca adet olamadım ve diyetede devam ediyordum.Doktora gttm doktorda bu tarz diyetlerin vücuttaki karbonhidrat protein dengesini bozdugu için birsürü probleme yol açtıgını söyledi. Sen söyledinmi protein diyeti yaptıgını ?? baska forumlardada okudum bi kaç bayanada aynı sey olmus polikistik over tanısı bu diyet yüzünden konulmus evet haklısın cok iyi kilo verdiriyor ama basıma actıgı dertleri gördümde hiç değmezmiş. zaten verilcek fazla kilom yoktu 6-7 kilo vermek istiyodum istersen doktoruna protein diyeti yaptıgını söyle belki gözünden kaçmıstır.

6 gundur seyir asamasindayim.1+1 yapiyorum.
AMA dun aci gercekle yuzyuze geldim ve kacamak yaptim. :KK43:
Yesil mercimek corbasi ictim. Dayanamadim.
Zaten regl donemindeyim. Tabi sonrasi buyuk pismanlik.
Bir de tarti +1 kg fazla gosterince moralim iyice bozuldu. Hata vardir dedim, gittim yeni tarti aldim....
Ama dogruymus, bir de spora gitmistim.
Biliyorum kacamaklar balona igne batirmaya benziyor ama bu kadar cabuk etkisi olur mu ki?
Bir de reglim bitmek uzere kilo verecegime aldim. Bu nasil is ya...
Destek,moral,herseye ihtiyacim var su an

Kızlar moralim çok bozuk:KK43: sabah tartıya bi çıktım 61.4 çıktım. 60.8kg iken 61.4 olmuşum. kaçamak ta yapmıyorum:KK43: çok fena motivasyonum düştü... regl dönemine girecek olmamın etkisi olacağını söylemiştiniz ama tartıda + görmek ne kadar kötü bişey yaa...

merhabalar öncelikle..
Bir süredir takip ediyordum buraları sizlerde baya işe yaradığını söyleyince bende başladım.
Öncelikle kitabı aldım atak evresine göre bir liste yaptım ve şimdi onu uyguluyorum.

()Atak evrem 3 gün olarak verdi seyir de 98 gün dedi normal mi atak evresi az gibi geldi sanki ama sizler daha iyi bilirsiniz biraz yardım...

Ayrıca bir şeyi daha merak ediyorum acaba bu çizelgelerdeki kilo verme hareketleri Dukan dan mı hep?

Aramıza hoşgeldin öncelikle:) en güzelini yapmışsın kitap alarak başlamışsın bilinçli yapmamız gerekiyor tabikisi kulaktan dduyduklarımızla olmuyor:KK66:
EVEETTT o çizelgedekilerin hepsi dukan sayesinde oldu... inşallah sende kısa zamanda - leri göreceksin:) hayırlı olsun tekrardan

Medesam yaptı CALLEN dün gece. Hemde mesaj atmış kuzum sizin hatrınıza zorladım diyee. Bende yaptım. rackelfine da aramıza katıldı. Hemen rapor rica ediyorummmm..

ben 85 ken benımkı benı tasımadı.. habıre lastık havası ınıyor tamıre gıt gel... hatta konusma soyle gectı

ben: ya bozuk mu bu bısıklet? habıre hava ınıyor
tamırcı: yok hocam bozuk degıl olur oyle arada
ben: ya degıstırelım mı tekerı komple?
tamırcı: hocam olur arada ole gerek yok
ben: arada olsa neyse her bınıste oluyor degıstırcem tekerı bozuk bu
tamırcı: hocam kızmayın ama agırlıktan kaynaklanıyor
ben : :s:s:S:s:S:s:S:s:s:sS (mosmor)

bİTTİĞİM NOKTADIR.....

iyi akşamlar kızlarr.. yarın umarım epeksili dönerim... bol eksili yarınlaarrrrr. heyoooooo....

40 kere söyleyince oluyor ha gayrett :)

Canlaaaar :)) Bu fittirik kızanlar yani medesa ve ipekooo, bisikleti bildiğiniz "bisiklet" gibi düşünmüyo sanırım :KK70: ya da ben fesatım :KK9::KK9: İlahi kızlar :KK70::KK70:

Ahahahhah :KK9::KK9::KK9: Koptum yaaa :KK70: süper hikaye buuu :KK70::KK70: Hahaha :KK70: Sen zayıfla da bisikletinle o adamın önünden bi geç canım yaa :KK70: Bi zamanlar ağır ama gururlu bi kız vardı dersin hahahah :KK60:

Klübe hoşgeldinnn. :)

ben meslektaş katılı olcam dukan yuzunden...
biri: aaaaaaaaaaaaaaaa hocaaaaaaam cok zararlıymıs dukan
dıgeri: ayyyyy meyvesız durulmaz hocaaaaaaam
öteki: bu kadar zamanda olmaz kı ama hocaaaaaaağğğğm
beriki: bence meyve de ye
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooof:KK47:
okulda terör ogretmen meslektaslarını dogradı dıye haber olcam ana haber bultenıne hep benı konuscak mehmet alı bırand fılan

Ya hadi sen içeri gireceksin. Biz kalanlar uğraşacazzz aaa sendemi dukan falan diyee. Elini kana bulama. Ben brandla röportaj falan çekemem kendi adımaa...

$_MG_0380 (Large).JPG

Günaydın efenim günaydınnnnn :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Umarım herkes iyidir, umarım çok güzel bir gün olur :KK16::KK16::KK16:

Dün callan yaptım, super i yaptığımda acayip her yerim ağrımıştı bunda öyle bir etki olmadı :KK51::KK51:

6 gundur seyir asamasindayim.1+1 yapiyorum.
AMA dun aci gercekle yuzyuze geldim ve kacamak yaptim. :KK43:
Yesil mercimek corbasi ictim. Dayanamadim.
Zaten regl donemindeyim. Tabi sonrasi buyuk pismanlik.
Bir de tarti +1 kg fazla gosterince moralim iyice bozuldu. Hata vardir dedim, gittim yeni tarti aldim....
Ama dogruymus, bir de spora gitmistim.
Biliyorum kacamaklar balona igne batirmaya benziyor ama bu kadar cabuk etkisi olur mu ki?

o kadar kısa sürede etki olmuyor. şişliktir, gazdır v.b. çorbanın etkisi olsa olsa 50 gr'dır

Canlarım günaydııın,nasılsınız bakalım bu sabah ?
Ay ben hala dün akşamdan kalma gülüp duruyorum.Dün çıkmadan önce öyle bir koptum,öyle kahkahalar atmışım ki daha fazla okusam kovulacaktım,size veda bile edemeden çıkmak zorunda kaldım yolda hala gülüyordum,kusuruma bakmayın vallahii :KK16:
Dün yaptım yine callen'ımı.Ay ama ilk güne göre daha zor oldu,oysa ki her geçen gün daha kolay olması gerekmez miydi yahu ?
İnanın vallahi benim yüzümden diğer arkadaşlarım da yok yazılmasınlar diye vicdan azabından böğüre böğüre,bir taraftan da rahmetlinin 7 sülalesine selam söyleye söyleye yaptım valla.gece yattığımda hala karın kaslarımın deli gibi ağrıdığını hissediyordum.
neyse bu iyiye alamet,demekki çalıştırabilmişim kasları :KK8:
şu nutella tarifini kimden aldıysam bir taraftan allah razı olsun,diğer taraftan da valla kilo vermem durursa kendisinden sorarım hesabı:KK1:
dün akşam yatmadan önce dur dedim şunu yapıvereyim 2 dakika da yarın yerim,hem kolay ne de olsa denemiş olurum dedim.
yaptım,hiç aç falan değildim,canım da çekmiyordu aslında ama elbette yaptığım şeyin tadına bakayım dedim,1 kaşık daha 1 kaşık daha derken bitti :KK76:
ayyy ama var yaaa ben de çok güzel yapmışım bacılar,dayanılır gibi değildi.ama akşamın o saatinde mideme yarım paket light labne inmese iyiydi :KK50: sabah 72.5 :KK14:

Günaydın güzelleriiiimmm..... :KK3:

Ben de Callan yaptım ben de ben deeee :KK52: Anam ne zorluyo ama yaaa... 10 gün yapsam zaten ben bunu baklava olurum :p Bi de ben pelvis döngüsü neyimi yapmıyom, onu söyliyim.. Beğenmiyom sevmiyom onları :p O iki pelvis hareketi hariç, super callan 2 :KK66: Devaaammmm.... :KK55:
Çok işim var bugüüünnn...

Günaydın güzelleriiiimmm..... :KK3:

Ben de Callan yaptım ben de ben deeee :KK52: Anam ne zorluyo ama yaaa... 10 gün yapsam zaten ben bunu baklava olurum :p Bi de ben pelvis döngüsü neyimi yapmıyom, onu söyliyim.. Beğenmiyom sevmiyom onları :p O iki pelvis hareketi hariç, super callan 2 :KK66: Devaaammmm.... :KK55:
Çok işim var bugüüünnn...

günaydııınnn,
hehehehehe ben yapıyorum valla hemi de döndüre döndüree,ayyy amaniiin ama evde bar yok elbette duvarın kolununda falan popo dışarı pelvis yukarı haydi in aşağı hareketini yapıyorum,lenn duvarla sevişiyom gibi oluyor :KK60:
yalnız yaşıyorum bir de giriş kattayım yaaa,ödüm kopuyor ya perde tam kapanmadıysa,ya dışardan sapığın biri görür de napıyo la bu hatun bi başına derse,ya gel yavluum birlikte yapalım o hareketleri derse diye aklım çıkıyor :KK9:
yada diyorum perde kapalı olsa bile ışık açık ya dışardan benim gölgem görünüyorsa bacak omuzda falan o ne laa :KK60:

Efeniimmm o paylaştığınız tartı resmi ne kadar yakışmış oraya maşşallahhhh :nazar::emir_bebek:

Valla bir an takıldım kaldım herhalde didim, bünye alıştı herhalde didim, olmayacak didim, bu kaçamakla iyi gidiyor yine yani:KK52::KK52::KK52: kalanları da kazasız duraklamasız versem de geçsem güçlendirmeye :KK34::KK34:

günaydııınnn,
hehehehehe ben yapıyorum valla hemi de döndüre döndüree,ayyy amaniiin ama evde bar yok elbette duvarın kolununda falan popo dışarı pelvis yukarı haydi in aşağı hareketini yapıyorum,lenn duvarla sevişiyom gibi oluyor :KK60:
yalnız yaşıyorum bir de giriş kattayım yaaa,ödüm kopuyor ya perde tam kapanmadıysa,ya dışardan sapığın biri görür de napıyo la bu hatun bi başına derse,ya gel yavluum birlikte yapalım o hareketleri derse diye aklım çıkıyor :KK9:
yada diyorum perde kapalı olsa bile ışık açık ya dışardan benim gölgem görünüyorsa bacak omuzda falan o ne laa :KK60:

Ahahahahahah ay sabah sabah yarıldım gülmekten, oğlumda gülüyor :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Sen bizi güldürsün Allah da seni güldürsün emi, sana beyninin sağ tarafını kullanan bi koca versin, yanına da beyninin iki tarafını da kullanan bi bebe :KK9::KK9::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

günaydııınnn,

Kuzum susabilecekmisin. Patron odada sesli gülüyorummm. Adam ne oldu dedi.. YÜzüne güldüm resmen ALLAHtan keyfi yerinde O da güldü. Deliliğime verin dedim... SOnra da fıkra fıkra dedim. Adam diyecek hatun fıkra okuyor. Daha çalışmaya başlayamadım bileee. saat 10 olmuş. Yangın Ayşeliğim üstümde . Dİet kola ve kurabiye yedimm. Aa daha su içmedim hiç. Saat kaç oldu...

olmuş sanki ama araba nemden önce hedefe varmış:KK70::KK70: hahahahhayy
Olmuş olmuş :)) Gerçi hedefine çoktan ulaşmışsın ama :KK1::KK1:
Oyyy yanıyorum aaa dostlaarr:KK53::KK53::KK53::KK53: çıkıp yangın vaaar diye bağırasım var, gözlerimden oluk oluk yaş akıyor, kulaklarımdan ateş çıkıyor, mideme kadar bi yaktı beni bu acı biber turşusu :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

yine acıktım ben yemek yoook, yapcaktım güya sabahtan, göüzm helvaya kayıyo da kayıyo ( hala kayıyo). Kıyma kavurup üzerine sarımsaklı yoğurt dökcektim hesapta ama yoğurdum sulu olmuşşş, dedim bari kıymalı yımırta yapim, hiç sevmem kendilerini, yaptım yanında da kola içtim ama ıhh gitmiyor, dedim bari şu turşulardan da yiyim de belki bununla gider, yidim yidim sonuna geldim bir bibere rastladım ki düşman başına, cehennem zebanisi gibiymiş :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:, dilimi kolaya soktum o daha mı kötü yaptı bilemedim, ( başınıza gelirse siz yapmayın emi bunu :KK9::KK9::KK9::KK9: ) 10 dk oldu hala gözümden ayrı burnumdan ayrı akıyo yaş, eee yine helvaya gözüm kayıyo belki bu yanmayı keser diye ama yemedimmmm :KK52::KK52::KK52:
:KK9::KK9: Ne güzel anlatmışsın ya öyle hahaha :KK70: Geçmiş olsun :KK1: Hala helvaya kayıyo gözler :111: :86: hahaha :KK9:

kızlaarrr bugün kendime mantı yaptımmm :))) ya belki daha önce yazılmıştır amam altıbin küsur sayfayı okumaya üşendim yazıyım dedim... bizim evdekiler mantı isteyince canım çekti. 2 yumurta beyazını çırptım içine 2 kaşık yoğurt ve 2 kaşık yulaf kepeği koydum sıkma poşetiyle yağlı kağıdın üstünde istediğiniz şekli verin ben spagetti gibi yaptım. kaynar suda haşladım üstüne sarmısaklı yoğurt ve kavrulmuş kıyma :)) mmmhh lezizzz ben mantı niyetine yedim siz geliştirebilirsiniz. şu yulaf kepeğini yemek bana işkence gibi geliyordu.. yoğurtlr yiyemedim krebi belki beceremedim ama olmadı bunu sevdim ve tavsiye ederim afiyetolsun :))
Sen bunları yapıp, fırına verip, sonra mı haşladıınn :44:

Böyle güzel uyar, canımı yiii :)) Zaten bizler de öyle diyoruz. Doktor kontrolünde yapılsa daha iyi tabi.

bende su an super callan yaptım, nasıl hareketlerdir onlar yaa:KK37: yaparken kaslarımın acısından bir süre bacağımı zor hareket ettirdim valla, hele karın hareketleri offlaya poflaya bitirdim :KK37: hergün yapsam manken olurum vallahi :KK1: :KK53:
:KK1: Ben de aynen öyle düşünüyorum canım yaa :KK70: Bunu her gün düzenli yapsak taş oluruz, taaşşş :KK70: Ben de super yapıyom, bitiyom :KK70: Tam da yapamıyorum hatta, mesela hani karın hareketlerinde bi bacağı kaldırırken öbür bacağı da yerden kaldır diyo ya :KK37: Ooolldu diyom ben de ona :KK1: 5 saniye kalkıyo sonra düşüyo :p ama elimden geldiğince zorluyorum. Belki ilerleyen seanslarda kaldırabilirim :KK9:

merhabalar öncelikle..

Meraba, hoşgeldin.. Dukan ne diyorsa o :KK66: Ben de 67 ile başladım, 3 gün verdi. Kilon çok çok olmadığı için öyle veriyo. Spor da yapıyorsan ve kararlı da olursan, mutlaka verirsin :KK66: Buralarda ol :KK34:

..........
.............
Onlar kilo değil, vücudun farklı besine olan tepkisi. Su tutuyo falan.. Tabi tartıya baya bi artı yansıyo ama, dikkat edersen 2-3 güne gider. Yine de böyle 2-3 gün kaybetmiş oluyorsun sonuçta. Bu yüzden kaçamak yapmaya sooonn :KK20: :KK66:

.........
Klübe hoşgeldinnn. :)
..........
:KK1::KK1:

Eki Görüntüle 508483

Günaydın efenim günaydınnnnn :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
Umarım herkes iyidir, umarım çok güzel bir gün olur :KK16::KK16::KK16:
Dün callan yaptım, super i yaptığımda acayip her yerim ağrımıştı bunda öyle bir etki olmadı :KK51::KK51:
Heyooo!!! Tartına bayıldııımmmm :KK16::KK16: Günaydıınn :)

Son düzenleme:
X