Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben migrostan alıyorum ya da diğer büyük marketlerde de vardır herhalde. Takita formtat60 kullanıyorum tatlılar için, tablet olarak da sukralozlu takita tabletleri kullanıyorum kahvem için. Stevia bitkisel ve hiçbir zararının olmadığı söyleniyor ama tadını pek beğenmiyorlar genelde. Splenda en iyisi ama daha pahalı diğerlerine göre. Takita kullanacaksan da takita formtat60 olmasına dikkat etmelisin, takitanın bir de toz tatlandırıcı falan yazanı var onlar doğru değil.

Ben çaya kahveye şeker kullanmıyorum zaten. takita formtat60 ı tatlılara kullanabilirim değil mi? Toz mudur bu?

Ben çaya kahveye şeker kullanmıyorum zaten. takita formtat60 ı tatlılara kullanabilirim değil mi? Toz mudur bu?

Evet bu toz ve tatlılar için. Pişirebilirsin de. Yalnız dikkatli ol gaz yapıyor fazlası. Günde iki kaşığı geçmemeye çalış. Tatlandırıcıda limitin günde üç kaşık olduğunu söylüyorlar ama ben o kadar yiyince feci olmuştum:KK14:

Arkadaşlar ben spordan nefret eden ve aşırı güçsüz, hareketsiz bir insan olarak sanırım spora başladım:KK70: Bu topicteki eski yazıları okuyordum oralardan gördüğüm egzersizleri inceledim. Leslie denilen bir kadının yürüyüş programı var. Dukan da bize yürüyüşü önerdiği için tam uygun diye düşündüm. Ve o kadar kolay ki. Dün 1 mile olanını yaptım. Baktım yapabildim zorlanmadan bugün 2 mile olana geçtim. Ondan biraz zorlandım ama bitirebildim bırakmadan. Çok güzel gerçekten. Googleda yazınca çıkıyor bütün videoları. 1 mile olan 20 dakika 2 mile olan 35 dakika sürüyor. Tavsiye ederim.

İstersen bir de yediklerini gözden geçirelim. Belki yanlış birşeyler vardır. Ben mesela o kadar çok araştırma yaptım ama daha yeni yediğim jambonda patates nişastası olduğunu farkedip bıraktım. Aynı markanın fümeleri önerildiğinden jambonun da yağ oranı az olunca o da serbest gibi gelmişti. Belki böyle birşeyler olabilir. Neler yiyorsun gün içinde bir anlatır mısın?

tamamen risksiz şeyler. yumurta, tavuk göğsü, dana ciğeri, kornişon turşu, domates, salatalık, dukan peynirli kraker yaptım iki üç kere, bu şekilde yani, pek çeşitli diil yediklerim. ama sorun şu ki yulaf kepeği yemiyorum pek, tadını hiiiç sevemedim ama diyet ilk çıktığında bi çok kişi kepeksiz yapmış, ona güvendim biraz canım :)

bi de leslie sansone yapan varsa, ben fast 4mil, exercise tv 2-3mil yapıyorum dönüşümlü. daha etkili kilo verdiren başka önerebiliceğiniz videosu var mı yoksa bunlar iyi mi?

tamamen risksiz şeyler. yumurta, tavuk göğsü, dana ciğeri, kornişon turşu, domates, salatalık, dukan peynirli kraker yaptım iki üç kere, bu şekilde yani, pek çeşitli diil yediklerim. ama sorun şu ki yulaf kepeği yemiyorum pek, tadını hiiiç sevemedim ama diyet ilk çıktığında bi çok kişi kepeksiz yapmış, ona güvendim biraz canım :)

bi de leslie sansone yapan varsa, ben fast 4mil, exercise tv 2-3mil yapıyorum dönüşümlü. daha etkili kilo verdiren başka önerebiliceğiniz videosu var mı yoksa bunlar iyi mi?

Ben leslieye başladım. Ama ben çok hareketsiz biriyim. Anca 2 mili yapabiliyorum:KK70: Dukan da 25 dakika yürüyüş önerdiğinden çok bile diyorum kendime:KK70: Yediklerin zararsız duruyo. Ama yulaf kepeği çok önemli ya. İlk başta o olmadan yapanlar varmış ama şu an dukan olmazsa olmaz diyor. Hem ben onsuz napardım bilmiyorum. Kahvaltımın ana menüsü:KK70:

Merhabalar,
2. bebekten sonra fazla kiloları verip fıstık anne olma yolunda ilerlemek isteyen biri olarak Dukan diyetine başladım. Normalde diyet yapan bir insan olmadım hiç ama fazlalık olan 18 kg nun diyetsiz gitmeyeceğini anlamış bulunuyordum. Yaklaşk 3 ay önce Dukan a başladım 1 ay uyguladım ve 5 kilo hemen gitti. Ama sonra ara vermek zorunda kaldım. Tabi bu yaptığım büyük hata! Siz yapmayın.
Şimdi yeniden başladım. Tekrar atak yapıp yapmamak konusunda kararsızdım ama Dukan sitesinde 1 aydan fazla ara verdiysen atak yapman öneriliyordu.
Herneyse 70 kg ile başladım. 3 gün atak sonunda 1,2 kg vermem gerekiyordu. ben 68 kg ile bitirdim. Şimdi seyir evresindeyim. Cuma günü tartıldığımda 67,3 kg idim. Pazartesileri tartılmak üzere devam etmek istediğim için şu an tartılmıyorum. Hedefim 57 kg olmak boyum da 160.Ekim sonuna hedefledim.

mydilemma peynir konusu benim için de problem ama ben bunu şöyle çözüyorum:
seyir evresinde kullanılabilecek tolereted foods denilen sınırlı izinli besinler varya orda bir de %7 yağlı peynir için 30 gr dan 2 adet olarak izin var. Yani eğer o gün için başka sınırlı izin besin kullanmayacaksan 60 gr peynir yiyebilirsin. Tahsildaroğlunun %6 yağlı light peyniri var ben onu alıyorum migrostan. Lorlara pek güvenemiyorum. Mesela o gün kakao kullanacaksam sadece 30 gr (kibrit kutusu) tüketiyorum.

Merhabalar,
2. bebekten sonra fazla kiloları verip fıstık anne olma yolunda ilerlemek isteyen biri olarak Dukan diyetine başladım. Normalde diyet yapan bir insan olmadım hiç ama fazlalık olan 18 kg nun diyetsiz gitmeyeceğini anlamış bulunuyordum. Yaklaşk 3 ay önce Dukan a başladım 1 ay uyguladım ve 5 kilo hemen gitti. Ama sonra ara vermek zorunda kaldım. Tabi bu yaptığım büyük hata! Siz yapmayın.
Şimdi yeniden başladım. Tekrar atak yapıp yapmamak konusunda kararsızdım ama Dukan sitesinde 1 aydan fazla ara verdiysen atak yapman öneriliyordu.
Herneyse 70 kg ile başladım. 3 gün atak sonunda 1,2 kg vermem gerekiyordu. ben 68 kg ile bitirdim. Şimdi seyir evresindeyim. Cuma günü tartıldığımda 67,3 kg idim. Pazartesileri tartılmak üzere devam etmek istediğim için şu an tartılmıyorum. Hedefim 57 kg olmak boyum da 160.Ekim sonuna hedefledim.

mydilemma peynir konusu benim için de problem ama ben bunu şöyle çözüyorum:
seyir evresinde kullanılabilecek tolereted foods denilen sınırlı izinli besinler varya orda bir de %7 yağlı peynir için 30 gr dan 2 adet olarak izin var. Yani eğer o gün için başka sınırlı izin besin kullanmayacaksan 60 gr peynir yiyebilirsin. Tahsildaroğlunun %6 yağlı light peyniri var ben onu alıyorum migrostan. Lorlara pek güvenemiyorum. Mesela o gün kakao kullanacaksam sadece 30 gr (kibrit kutusu) tüketiyorum.

Haklısın o şekilde halledilebilir. Ama ben daha başında olduğum için sınırlı izinlileri kullanmaya çok korkuyorum. Pek kullanmıyorum. Tatlandırıcıyı süt tozunu sınırlı izin kullanıyormuş gibi bir psikolojiyle kullanıyorum. 65 civarına gelsem sonra başlayacağım o zaman peynir olarak kullanabilirim bu hakkımı dediğin gibi.
Bu arada yeniden hoşgeldin. Umarım dayanır ve sonuna kadar yapabilirsin bu kez. Ben çok umutluyum bu diyetten açıkçası. Spor olarak bir şey yapıyor musun sen?

Bence sınırlı izinliler için korkmana gerek yok. Çünkü onları kullanmazsan daha beter kaçamaklar yapabilirsin. Tatlandırcıları ben de hiç sevemedim. Sadece kurabiyede az miktarda kullanıyorum. Ya da bir kase kakaolu yoğurt içinde azıcık. Ama olmasada oluyor yani.

Hergün çocuklarla mutlaka park ve bahçelerde koşturmaca hiç bitmiyor. Ama özel bir spor yapmıyorum. Vakit yaratamıyorum daha doğrusu. Yaratabilirsem çok seviyorum kulaklıkları takıp yürümeyi. Kafa dinliyorum. Mutlaka 3- 3,5 km yürüyorum nike running uygulaması ile.

Senin sporla aran nasıl? Seyirdesin değil mi?

Bence sınırlı izinliler için korkmana gerek yok. Çünkü onları kullanmazsan daha beter kaçamaklar yapabilirsin. Tatlandırcıları ben de hiç sevemedim. Sadece kurabiyede az miktarda kullanıyorum. Ya da bir kase kakaolu yoğurt içinde azıcık. Ama olmasada oluyor yani.

Hergün çocuklarla mutlaka park ve bahçelerde koşturmaca hiç bitmiyor. Ama özel bir spor yapmıyorum. Vakit yaratamıyorum daha doğrusu. Yaratabilirsem çok seviyorum kulaklıkları takıp yürümeyi. Kafa dinliyorum. Mutlaka 3- 3,5 km yürüyorum nike running uygulaması ile.

Senin sporla aran nasıl? Seyirdesin değil mi?

Evet seyirdeyim. Seyide üçüncü haftam bitti dörtteyim. Tatlandırıcıyı sevdim aslında ben hatta normal hayatta da kullanabilirim daha sonra. Ama sorun gaz yapması ve benim tatlandırıcı kullanınca kilo verememekten korkmam.
Spor için vaktim bol ama ben normalde de çok hareketsizim. Şimdi herşeyi yapasım var. Ama bu diyet bitince devam edemeyeceğime o kadar eminim ki. Ki ömür boyu spora devam etmek hiç gerçekçi de değil benim gibi biri için. O yüzden korkuyorum bırakınca kötü olursam, sarkarsam falan diye. Mesela callanetics dedikleri egzersizleri yapsam 21 gün, o beni 1-2 yıl idare edecekse tamam, yapabilirim. Her sene bir ayımı o spora verebilirim. Ama bıraktıktan bir hafta sonra eski halime döndüm diyen de var. Bu durumda tamamen işe yaramaz olmuş oluyor. Şu an yapıyor olduğum sadece leslie ile 2 mile, o da 3,5 km yapıyor. Hem de power walk olduğu için benim park etrafında tur atmamdan daha iyidir herhalde.

Ben gerçekten ne yapacağım bayramda ya:KK43:(((((
Daha önce bir arkadaşla konuştuk burda nasıl rahat rahat yaparım ben bir şey olmaz falan diyordum. Ama yaklaştıkça içime sıkıntı geliyor. Eşimin ailesine gideceğiz. Bir 5-10 gün de sürebilir. Ekmeğimi falan götüreceğim. Buz çantalarından satın aldım. Yolda yanımda götüreceğim diyet ürünlerimi sığdığı kadarıyla. Ama herşey sığmayacak. Herşeyden yemesem de olur zaten. Ama orada herkes birşeyler yerken ben başka birşey yiyeceğim. Benim için sorun değil ama çoluk çocuk olacak hep. Onlar sebzeli falan bildiğimiz bir yemek yerken ben çıkarıp eti nasıl yiyeceğim:KK43: Çok çok ayıp. Ya da herkes sofraya oturunca ben kaçıp odamda mı yiyeceğim. En kötüsü götürdüğüm malzemeleri orada buzdolabına koyucam. Ne diyeceğim yani bakın çocuklar buzdolabındaki bu malzemeler benim sakın siz yemeyin mi? Söylersem yemezler çok akıllı çocuklardır ama söylemezsem bilemezler. Ve ben asla söyleyemem. O da aşırı ayıp olur:KK43: Ki bunlar o çocukların evlerinde pek göremedikleri yiyecekler. Bir poşetin içinde koysam buzdolabına herşeyimi diyorum. Öyle yaparım. Ama yine de:KK43:
İnsanların ısrarları, laf söylemeleri cabası. Eşimin annesi ablaları falan herhalde çok üstüme gelmeyeceklerdir ama misafir gelip duracak. Akrabalardan korkuyorum:KK43: Zaten istediğim kadar zayıflayamadım. (dukanın suçu değil daha yeni başladım o napsın) Oraya gitmeden iyice zayıflamış olsaydım biraz daha iyi düşünürlerdi. En azından uğraşıyo ama işe yaramış falan derlerdi. Şimdi sürekli bir diyet içinde olup sonuca da varamayan biri olduğumu düşünecekler.
Burda çok kişi yok eskisi gibi ama biri birşeyler desin nolur:KK43:

Benden sana tavsiye bence ara ver. Ne kendini üz ne de akrabalarını ve eşini. Ben dün akşam kendi anneme yemeğe gittim orda bile aç kaldım. Aslında tavuk götürmüştüm yanımda ama aksilik oldu pişiremedim falan. Zaten tepkilerde cabası. Bir de sen kendi evinden uzakta olacaksın o yüzden ara ver. Ama aşırıya kaçmamaya çalış. Bir de sürekli iş yap ortalıkta bu seni hareketli tutar. Hem de hoşlarına gider. Ben 1 ay ara verdiğim dönemde kilo almadım. Ama bu dönemde Karatay tarzı beslendim. Un ve şeker tüketmezsen hiçbir şey olmaz bence. Gelince de dukana devam. Ben burda olacağım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Diyete ara vermek benim için bir seçenek değil ne yazık ki. Bu kararlılığımı kaybedersem bir daha yakalayamam. Üstelik orda karbonhidrattan başka birşey olmuyor yiyecek. Yani karatay falan değil tamamen bozulmuş olur. Daha çok yanımda götürebileceğim şeylerle ilgili falan tavsiye bekliyordum aslında. Yine de teşekkür ederim zahmet edip cevap vermişsiniz.

Diyete ara vermek benim için bir seçenek değil ne yazık ki. Bu kararlılığımı kaybedersem bir daha yakalayamam. Üstelik orda karbonhidrattan başka birşey olmuyor yiyecek. Yani karatay falan değil tamamen bozulmuş olur. Daha çok yanımda götürebileceğim şeylerle ilgili falan tavsiye bekliyordum aslında. Yine de teşekkür ederim zahmet edip cevap vermişsiniz.

Selam :) ben eski dukancıyım 75 kg dan 58 kg düşmüştüm ama gebelik ve sonrasında tekrar 79 kg mı gördüm bebeğim 5 aylık emziriyorum tekrar yapmayı düşünüyorum. Ama atak dönemi etkilermi diye bilmiyorum.o yüzden takipteyim :) evet canım bence ayıp olur yanında götürmen büyükler seni anlasa bile küçükler anlamaz sanırım kalabalık olacaktır o yüzden sıkıntı bence ligt yoğurdunu peynirini yumurtanı yanında götürebilirsin ve bu süreç içinde güçlendirmeye geçebilirsin mesela yaz ayları Menemen yiyebilisin vs damak zevkine göre çeşitlendirebilirsin dönüşte tekrar kaldığın yerden devam edebilirsin protein kaynağın yumurta :) ben olsam öyle yapardım :))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam :) ben eski dukancıyım 75 kg dan 58 kg düşmüştüm ama gebelik ve sonrasında tekrar 79 kg mı gördüm bebeğim 5 aylık emziriyorum tekrar yapmayı düşünüyorum. Ama atak dönemi etkilermi diye bilmiyorum.o yüzden takipteyim :) evet canım bence ayıp olur yanında götürmen büyükler seni anlasa bile küçükler anlamaz sanırım kalabalık olacaktır o yüzden sıkıntı bence ligt yoğurdunu peynirini yumurtanı yanında götürebilirsin ve bu süreç içinde güçlendirmeye geçebilirsin mesela yaz ayları Menemen yiyebilisin vs damak zevkine göre çeşitlendirebilirsin dönüşte tekrar kaldığın yerden devam edebilirsin protein kaynağın yumurta :) ben olsam öyle yapardım :))

Çok teşekkürler. Ben hatırlıyorum isminizi geçmişi bayağı bir okudum da:) Dukanın emziren anneler için bir yöntemi vardı ama biliyorsunuzdur herhalde siz de. Simlanın sitesinde görmüştüm. Eşimle de konuştuk, o da çocuklara da sosis falan götürürüz bir şey olmaz diyor. Bir de şey düşünüyorum, ekmeğimi falan zaten bolca yapıp götüreceğim de, ben tavuğu tamamen yağsız küçücük küçücük yapıp baharatlayıp kavuruyorum tavada. Yumurtayla karıştırıyorum hatta. O yumurtalar tavaya yapıştıkça kazıyıp karıştırıyorum sonuçta susam gibi oluyorlar:KK70: Ondan bolca yapıp bir kaba koyup götüreyim diyorum. Yoğurtla karıştırınca görüntüsü çocuklara falan pek iştah açısı gelmez ama tadına ben bayılıyorum. Ondan yerim falan. Ton balığı götüreceğim light olanlardan, aslında pek sevmesem de. Onu da yoğurtla yerim. Dediğiniz gibi yumurtaya yüklenirim. Yumurta konusunda kolestrol falan gibi bir derdim yok zaten. Kahvaltılarda mutlaka yumurta olur haşlanmış, olmazsa da kendim yaparım, götürdüğüm ekmeğimle yerim. Zaten ben öyle çok nazlı bir gelinimdir herşeyi yemem falan alışıklar bana:KK70: İdare edebilirim böyle değil mi? Güçlendirmeye geçmeme gerek olmaz yani, umarım.

Çok teşekkürler. Ben hatırlıyorum isminizi geçmişi bayağı bir okudum da:) Dukanın emziren anneler için bir yöntemi vardı ama biliyorsunuzdur herhalde siz de. Simlanın sitesinde görmüştüm. Eşimle de konuştuk, o da çocuklara da sosis falan götürürüz bir şey olmaz diyor. Bir de şey düşünüyorum, ekmeğimi falan zaten bolca yapıp götüreceğim de, ben tavuğu tamamen yağsız küçücük küçücük yapıp baharatlayıp kavuruyorum tavada. Yumurtayla karıştırıyorum hatta. O yumurtalar tavaya yapıştıkça kazıyıp karıştırıyorum sonuçta susam gibi oluyorlar:KK70: Ondan bolca yapıp bir kaba koyup götüreyim diyorum. Yoğurtla karıştırınca görüntüsü çocuklara falan pek iştah açısı gelmez ama tadına ben bayılıyorum. Ondan yerim falan. Ton balığı götüreceğim light olanlardan, aslında pek sevmesem de. Onu da yoğurtla yerim. Dediğiniz gibi yumurtaya yüklenirim. Yumurta konusunda kolestrol falan gibi bir derdim yok zaten. Kahvaltılarda mutlaka yumurta olur haşlanmış, olmazsa da kendim yaparım, götürdüğüm ekmeğimle yerim. Zaten ben öyle çok nazlı bir gelinimdir herşeyi yemem falan alışıklar bana:KK70: İdare edebilirim böyle değil mi? Güçlendirmeye geçmeme gerek olmaz yani, umarım.

Evet idare edebilirsin ama olduki bi aksilik oldu o zaman hep bozmaktansa güçlendirme daha iyi kilon sabit kalır en azından :) emzirme dönemi için kitap güçlendirmeyi önermişti yanlış hatırlamıyorsam ama ben hızlı kilo vermek istiyorum :)

Evet idare edebilirsin ama olduki bi aksilik oldu o zaman hep bozmaktansa güçlendirme daha iyi kilon sabit kalır en azından :) emzirme dönemi için kitap güçlendirmeyi önermişti yanlış hatırlamıyorsam ama ben hızlı kilo vermek istiyorum :)

Evet haklısın çok zorda kalırsam öyle yaparım. Gerçi eşim de sağolsun diyet polisi gibi:KK70: Dukana uygun yaptığım salatanın suyunu içmek istiyorum yok şimdi ne gerek var diyor:KK70: O bana yardım eder herhalde, özellikle ısrarlar konusunda. Zaten söz verdi.
Seni çok iyi anlıyorum hemen kilo vermek konusunda:) Ama bence eğer dayanamaz normal yapmaya karar verirsen en azından atak yapma derim. Sütün azalıyor gibi olursa kesersin. Annem de sütü en çok etkileyen şeyin su olduğunu, diğer o zorla yenilen içilen herşeyin ya su içerdiği ya da insanı susatıp su içirdiği için süt yaptığını söylüyor. Ne kadar doğrudur bilemem:)

Evet haklısın çok zorda kalırsam öyle yaparım. Gerçi eşim de sağolsun diyet polisi gibi:KK70: Dukana uygun yaptığım salatanın suyunu içmek istiyorum yok şimdi ne gerek var diyor:KK70: O bana yardım eder herhalde, özellikle ısrarlar konusunda. Zaten söz verdi.
Seni çok iyi anlıyorum hemen kilo vermek konusunda:) Ama bence eğer dayanamaz normal yapmaya karar verirsen en azından atak yapma derim. Sütün azalıyor gibi olursa kesersin. Annem de sütü en çok etkileyen şeyin su olduğunu, diğer o zorla yenilen içilen herşeyin ya su içerdiği ya da insanı susatıp su içirdiği için süt yaptığını söylüyor. Ne kadar doğrudur bilemem:)

:) evet annen doğru söylüyor eskilerin aklını çoğu insan beğenmez ama onların söyledikleri çoğunlukla doğru bence :) bende protein söz konusu olduğu için başlayamadım bebeğim etkilenmesin diye bayramdan sonra başlıcam inşallah :)

merhaba kızlar, yarın dukan diyetine başlamayı düşünüyorum ama bir türlü dukan testini yapamadım.
atak dönemini kafadan yapsam olurmu?
kilom:92
boyum:1.62
sizce kaç gün yapayım?

merhaba kızlar, yarın dukan diyetine başlamayı düşünüyorum ama bir türlü dukan testini yapamadım.
atak dönemini kafadan yapsam olurmu?
kilom:92
boyum:1.62
sizce kaç gün yapayım?

Aslında Türkçe açıklamaların olduğu sitelere bakıp yapsan daha iyi ama illa yapamadım diyorsan senin kilon için 7 gün oluyor genelde canım.

Aslında Türkçe açıklamaların olduğu sitelere bakıp yapsan daha iyi ama illa yapamadım diyorsan senin kilon için 7 gün oluyor genelde canım.

merhaba canım cevabın için teşekkür ederim, türkçe açıklamalı siteye girip yapmaya çalıştım 3 saat uğraştım başıma ağrılar girdi.
ben 10 gün yapmayı planlıyordum, çok mu olur?

X