Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam bayanlar ben dukan a başlamak istiyorum
bi arkadaşımla birlikte başlıcaz

bugün gidip gerekli malzemeleri alcaz yulaf kepeği falan
başka almamı önderdiğiniz bişey var mı ?
ilk etapta bunu şunu yap dermisiniz
İlk olarak kilon boyun vs kaç canım? Hedefin nedir?

161 boyum
84,7 kilom
en son perşembe akşamı tartıldım ama

hedefimde ilk etapta 75
75e çabucak ulaşırsın zaten :) Dukanın sitesindeki testini yap o sana gerçekçi son hedefini verecektir. Tabi ilk adım hedefin yine 75 olur. Atakta saf protein tüketiyoruz biliyorsun. Alışveriş çok önemli çünkü malzeme eksik olunca insan aç kalıyor ne yapacağını bilemiyor, bu da diyeti zorlaştırıyor. Simlanın falan sitesinde atak için alışveriş listesi gibi listeler var oralardan yardım alabilirsin. Bunların yanında benim aklıma gelenler hindi füme, %2 veya az yağ oranlı lor peyniri, light süt ve yoğurt, tavuk göğsü, balık, az yağlı kırmızı et, yulaf kepeği, süt tozu, tatlandırıcı

Testi çözünce
3 gün atak -1,1 kg
70 gün seyir -8,9 kg
100 gün güçlendirme

Ulaşmak istediğiniz ağırlık 75.00 kg. Dolayısıyla bu ağırlık sizin zayıflama programınız kapsamında hedef alacağımız İdeal Kilodur*. Bilgi vermek amacıyla, profilinize göre sizin İdeal Kilonuz* 64.66 kg olmalıdır.

Koçluğumuz 6 ay sürecek** ve sonunda tam anlamıyla
zayıflama projenizi gerçekleştirme şansınız olacak. Atak evresinin birinci gününden
Güçlendirme evresini tamamlamanıza kadar yanınızda olacağız.

Testi çözünce
3 gün atak -1,1 kg
70 gün seyir -8,9 kg
100 gün güçlendirme

Ulaşmak istediğiniz ağırlık 75.00 kg. Dolayısıyla bu ağırlık sizin zayıflama programınız kapsamında hedef alacağımız İdeal Kilodur*. Bilgi vermek amacıyla, profilinize göre sizin İdeal Kilonuz* 64.66 kg olmalıdır.

Koçluğumuz 6 ay sürecek** ve sonunda tam anlamıyla
zayıflama projenizi gerçekleştirme şansınız olacak. Atak evresinin birinci gününden
Güçlendirme evresini tamamlamanıza kadar yanınızda olacağız.
Bence bir de gerçek hedefini girerek dene canım. Şu an kendine güvenmiyorsan veremem diye düşünüyorsan, hiç öyle düşünme. İnan ki eğer kurallara uyarsan istediğin kiloya düşebileceksin. Bu şekilde ilk hedefe göre testi yapınca atak yapman gereken gün falan yanlış çıkar.

Gerçek hedefimi yazınca
6 gün atak -2,3
140 gün seyir -17,7
200 gün güçlendirme çıktı

Mayıs gibi istediğim kiloya inermişim
65 kilo olmayı isterim diye düşündüm :) Zaman içinde değişir mi bu fikrim bilmem
çünkü gelin olurken bile 69 kiloydum
40 - m beden giyiyiordum
spora da başlıcam ikisi bir arada daha iyi olacak

Gerçek hedefimi yazınca
6 gün atak -2,3
140 gün seyir -17,7
200 gün güçlendirme çıktı

Mayıs gibi istediğim kiloya inermişim
65 kilo olmayı isterim diye düşündüm :) Zaman içinde değişir mi bu fikrim bilmem
çünkü gelin olurken bile 69 kiloydum
40 - m beden giyiyiordum
spora da başlıcam ikisi bir arada daha iyi olacak
Bence 65 olabilirsin. Ama asla kaçamak yapmamalısın. Bu konuda kesin kararlı ol öncelikle. Başka insanların kaçamakları falan insanı düşündürüyor. Özellikle de ben kaçamak yapıyorum bir şey olmuyor falan diyenler. Ama herkesin bünyesi bir olmuyor. Ben mesela zaten zor kilo veriyorum. Bir de kaçamak yapsam daha kaç kilo olurdum kim bilir. Birisini okumuştum mesela, on kilo verdikten sonra kendisine ödül vermiş ve sadece biraz kestane yemiş. İki ay kilosu aynı kalmış sonuçta. Gerçekten çok acı. O yüzden kışkırtmalara hiç aldanmamak, ödül adı altında dahi kaçamak yapmamak lazım. Bazen de insanlar kaçamak yaptım yine de ertesi gün kilo verdim demek ki yapabilirim bir şey olmuyor diyorlar. Ama onlar da sonradan, belki bir kaç hafta sonra vs. duraklamaya girebiliyorlar. Sebebini de bilmiyorlar üstelik, çünkü o kaçamak çok masum onlar için. Eğer iradeli olur, kendi kendini kandırmazsan, dukan amcanın dediği herşeyi yaparsan, hem karnın tok olur hem de şu an hayal etmekte bile zorlandığın o güzel kilolara inebilir, zarif, incecik bir kadın olabilirsin :)

Bence 65 olabilirsin. Ama asla kaçamak yapmamalısın. Bu konuda kesin kararlı ol öncelikle. Başka insanların kaçamakları falan insanı düşündürüyor. Özellikle de ben kaçamak yapıyorum bir şey olmuyor falan diyenler. Ama herkesin bünyesi bir olmuyor. Ben mesela zaten zor kilo veriyorum. Bir de kaçamak yapsam daha kaç kilo olurdum kim bilir. Birisini okumuştum mesela, on kilo verdikten sonra kendisine ödül vermiş ve sadece biraz kestane yemiş. İki ay kilosu aynı kalmış sonuçta. Gerçekten çok acı. O yüzden kışkırtmalara hiç aldanmamak, ödül adı altında dahi kaçamak yapmamak lazım. Bazen de insanlar kaçamak yaptım yine de ertesi gün kilo verdim demek ki yapabilirim bir şey olmuyor diyorlar. Ama onlar da sonradan, belki bir kaç hafta sonra vs. duraklamaya girebiliyorlar. Sebebini de bilmiyorlar üstelik, çünkü o kaçamak çok masum onlar için. Eğer iradeli olur, kendi kendini kandırmazsan, dukan amcanın dediği herşeyi yaparsan, hem karnın tok olur hem de şu an hayal etmekte bile zorlandığın o güzel kilolara inebilir, zarif, incecik bir kadın olabilirsin :)

şu anda kendimi acayip motive olmuş hissediyorum
teşekkürler desteğin için

bende çok zor kilo veriyorum ve balık etli yapım var
ailemde keza öyle hiç zayıf kimse yok
eğer yanlışlıkla bir kaçamak yaparsam biterim boşu boşuna çabaladığımla kalırım
bu geçici bir heves değil devamlı olacak
şimdiden iş yerim içinde hazırlık yapıyorum en büyük sorun burası çünkü
burda ki düzeni de oturttum mu tadından yenmeyecek :)
zaten son 1 haftadır çayımı şekersiz içiyorum
tatlandırıcıya ihtiyaç duymucam umarım

birde bugün mesela normal yemek yedim ben acaba başlamadan önce
detoks vs yapmak gerekir mi ? yoksa direk sabah başlayayım mı ?

şu anda kendimi acayip motive olmuş hissediyorum
teşekkürler desteğin için

bende çok zor kilo veriyorum ve balık etli yapım var
ailemde keza öyle hiç zayıf kimse yok
eğer yanlışlıkla bir kaçamak yaparsam biterim boşu boşuna çabaladığımla kalırım
bu geçici bir heves değil devamlı olacak
şimdiden iş yerim içinde hazırlık yapıyorum en büyük sorun burası çünkü
burda ki düzeni de oturttum mu tadından yenmeyecek :)
zaten son 1 haftadır çayımı şekersiz içiyorum
tatlandırıcıya ihtiyaç duymucam umarım

birde bugün mesela normal yemek yedim ben acaba başlamadan önce
detoks vs yapmak gerekir mi ? yoksa direk sabah başlayayım mı ?
Yok canım detoksa falan gerek yok. Canın ne istiyorsa ye şimdi :) Eğer malzemelerin tamsa sabah başla. Ama malzemen henüz yoksa başlama derim. Bir güzel şimdi bloglar var, dukan diyeti tarifleri için, onları incele. Başladığında sabah yulaf kepeğinle neler hazırlayabileceğine bak, iş yerine yanında neler götürebileceğine bak, bir plan yap kendine. Eminim çok iyi olacaksın. Ben kaçamak yapmam, iradeliyim diyen bir insan bu diyetin de yardımıyla ideal kilosuna rahatlıkla inebilir.
Tatlandırıcıya bence ihtiyacın olacak. Çay için falan değil. Kendine çok güzel, dukana tamamen uygun tatlılar yapmak ve afiyetle yemek için :KK70: Mesela ben nerdeyse her gün kek yiyorum ve 17 kilo verdim bile :KK70: Dukanın güzel yanlarının tadını çıkarmak lazım.

Yok canım detoksa falan gerek yok. Canın ne istiyorsa ye şimdi :) Eğer malzemelerin tamsa sabah başla. Ama malzemen henüz yoksa başlama derim. Bir güzel şimdi bloglar var, dukan diyeti tarifleri için, onları incele. Başladığında sabah yulaf kepeğinle neler hazırlayabileceğine bak, iş yerine yanında neler götürebileceğine bak, bir plan yap kendine. Eminim çok iyi olacaksın. Ben kaçamak yapmam, iradeliyim diyen bir insan bu diyetin de yardımıyla ideal kilosuna rahatlıkla inebilir.
Tatlandırıcıya bence ihtiyacın olacak. Çay için falan değil. Kendine çok güzel, dukana tamamen uygun tatlılar yapmak ve afiyetle yemek için :KK70: Mesela ben nerdeyse her gün kek yiyorum ve 17 kilo verdim bile :KK70: Dukanın güzel yanlarının tadını çıkarmak lazım.

17 miiiiiiii :KK57:
kaç kiloydun kaç kilo oldun :nazar: :nazar: maşallahh çok iyi yaaaa

bu akşam markete gidicem senin yazdıklarını da netten bulduklarımı da liste yaptım
birde birlikte başlayacağım arkadaşla gidicez
o daha önce yapmıştı
bulabildiğimiz herşeyi alcaz

17 miiiiiiii :KK57:
kaç kiloydun kaç kilo oldun :nazar: :nazar: maşallahh çok iyi yaaaa

bu akşam markete gidicem senin yazdıklarını da netten bulduklarımı da liste yaptım
birde birlikte başlayacağım arkadaşla gidicez
o daha önce yapmıştı
bulabildiğimiz herşeyi alcaz
76 kiloydum, 59a düştüm canım. Gerçi bu günlerde 60'ım :KK43: Ama bugün yarın düşerim geri. Arada böyle iniş çıkışlar oluyor. Aldığın herşeye çok dikkat et ama. Paketli olanların içeriğini mutlaka oku. Jambon serbest diye yazıyor mesela bir çok sitede ama jambonların içinde patates nişastası var. O yüzden serbest değil aslında. Ayrıca peynir çok zor bulunuyor ne yazık ki. Lor peynir tüketebiliyoruz zaten sadece. O da yörsan, kaanlar lorları ve baltalı keçi loru oluyor sadece.

76 kiloydum, 59a düştüm canım. Gerçi bu günlerde 60'ım :KK43: Ama bugün yarın düşerim geri. Arada böyle iniş çıkışlar oluyor. Aldığın herşeye çok dikkat et ama. Paketli olanların içeriğini mutlaka oku. Jambon serbest diye yazıyor mesela bir çok sitede ama jambonların içinde patates nişastası var. O yüzden serbest değil aslında. Ayrıca peynir çok zor bulunuyor ne yazık ki. Lor peynir tüketebiliyoruz zaten sadece. O da yörsan, kaanlar lorları ve baltalı keçi loru oluyor sadece.

demek ki korktuğum kadar yok
kilo çok oldukça verilen rakamda büyük oluyor sanırım

jambon vs sevmiyorum o sorun olmaz da
peynir olabilir :KK43:
hayatta yiyemediğim tek şey lor peyniri çünkü
liğght peynir falan alsam onlar olmaz mı ki ?

Onlar olmaz canım ne yazık ki. Ben de lor sevmiyorum, genelde sadece poğaça falan yapacaksam onların içine koyuyorum. Başka peynir tüketmiyorum. Mis beyaz penir vardı şok markette satılan onun yağ oranı iyi gibi idi ama dukanın beyaz peyniri güçlendirmeye kadar yemeyin dediğini duyunca vazgeçtim ondan da. Peynir tüketmeyebilirsin ama ne olacak ki?
Evet hiç de korktuğun kadar yok ve evet kilon ne kadar çoksa o kadar kolay iniyor rakamlar :) Ama son bir kaç kilo, şu an benim içinde olduğum gibi çok sıkıntı oluyor. Son iki kilo gitmiyor inatla. Ama çoktan iyi görünmeye başlamış oluyorsun o yüzden en azından o açıdan acelen olmuyor, ama insan bir an önce güçlendirmeye geçmeyi istiyor tabi ki.

hoşgeldin aramıza..ben bim'den aknaz light kullanıyorum devamlı..yağ oranı en düşük peynirlerden ve tadı da oldukça tatmin edici..eskiden hiç lor yiyemeyen ben şimdi lor bağımlısı oldum..ama bir sürü lor denedim tabi bu arada..şu an güçlendirmedeyim, ama bu peynirlere ööle alıştım ki başka peynir aramıyorum desem yeridir..mydilemma çok güzel özetlemiş alman gerekenleri zaten..artık sana çeşit çeşit yemek yapıp yemek kalıyo..bi de kaçamak yapmamak :)

Onlar olmaz canım ne yazık ki. Ben de lor sevmiyorum, genelde sadece poğaça falan yapacaksam onların içine koyuyorum. Başka peynir tüketmiyorum. Mis beyaz penir vardı şok markette satılan onun yağ oranı iyi gibi idi ama dukanın beyaz peyniri güçlendirmeye kadar yemeyin dediğini duyunca vazgeçtim ondan da. Peynir tüketmeyebilirsin ama ne olacak ki?
Evet hiç de korktuğun kadar yok ve evet kilon ne kadar çoksa o kadar kolay iniyor rakamlar :) Ama son bir kaç kilo, şu an benim içinde olduğum gibi çok sıkıntı oluyor. Son iki kilo gitmiyor inatla. Ama çoktan iyi görünmeye başlamış oluyorsun o yüzden en azından o açıdan acelen olmuyor, ama insan bir an önce güçlendirmeye geçmeyi istiyor tabi ki.

ah o son 1-2 kilo kabusu yok mu? çok iyi bilirim..gidicek eninde sonunda ama biraz daha çabuk olsa ne güzel olur...

o zaman peynir işini şimdilik rafa kaldırayım
ben normalde başka bişey aramam ama peyniri çok severim akşam yemeği niyetine yalnızca peynir yediğim olmuştur elerim o zaman
zeytin de yasak mı kii o_O

hoşgeldin aramıza..ben bim'den aknaz light kullanıyorum devamlı..yağ oranı en düşük peynirlerden ve tadı da oldukça tatmin edici..eskiden hiç lor yiyemeyen ben şimdi lor bağımlısı oldum..ama bir sürü lor denedim tabi bu arada..şu an güçlendirmedeyim, ama bu peynirlere ööle alıştım ki başka peynir aramıyorum desem yeridir..mydilemma çok güzel özetlemiş alman gerekenleri zaten..artık sana çeşit çeşit yemek yapıp yemek kalıyo..bi de kaçamak yapmamak :)

o dediğin dışı pembe olansa evde var ondan :KK70:
ben arada alıyorum dediğim gibi çok severim her türlü peyniri

inşallah bende lora alışırım yoksa zor olabilir

bendende hop hop gitsin kilolar :)
bende güçlendirme dönemine geçeyim En Büyük KK En Büyük KK

ah o son 1-2 kilo kabusu yok mu? çok iyi bilirim..gidicek eninde sonunda ama biraz daha çabuk olsa ne güzel olur...
Tam indi diyorum sonra geri almıyor muyum deli oluyorum. Güçlendirme hayallerine başlayalı da çok oldu :KK43: Nerden biliyorsa vücudum son iki kilo olduğunu..

ben normalde başka bişey aramam ama peyniri çok severim akşam yemeği niyetine yalnızca peynir yediğim olmuştur elerim o zaman

Zeytin, yeni güncellemelerle artık günlük zeytinyağı hakkı yerine bir kaç tane yenebiliyor. Ama pek tavsiye edilmiyor.

evet 2 kaşık zeytinyağı ya da 7 adet zeytin yiyebilirsin..ama yağ sonuçta, kaçmak lazım mümkün olduğunca..ben bu evrede bile kaçıyorum yağdan..minimum yağ ile beslenmeye çalışıyorum..ama çok zorlanıyosan zeytin ye bence..ilk önce bu şekilde zayıflamaya çalış, duraklama olursa azaltırsın..atak döneminde zeytin yok ama bildiğim kadarıyla, seyirde başlarsın..

Ben de en çok kendim için ama biraz da eşim için yapıyorum bu diyeti. Ben evlendim ve 20 kilo aldım iki yılda. Çocuk hiç sesini çıkarmadı. Üstelik kilolu kadınlardan nefret eder biliyorum. Bütün ailesi çok zayıf. Kocamı çok seviyorum ve onun beni olabilecek en iyi en güzel halimle hakettiğine inanıyorum. Bana bakmaya doyamasın istiyorum. Bu bütün tatlılardan daha güzel.
Ben hiç bir okulumun en güzel kızı olmadım, ortalama birşeydim hep :) Ama evimin en güzel kadınıyım :KK70:

sana bol aşklı günler diliyorum o zaman.
Benim eşimde kilolu Kadınlardan nefret eder. Bunu yazamazdım belki ama senden cesaret aldım

X