Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kız ne turşucuuu 165 cm kısa değil ki. türkiyedeki kadınların boy ortalaması 160 cm. ben ve annen uzun oluyoruz bi kere :63::63::63::KK60::KK60:
hem ona bodur tavuk her daim piliç denir ama ben bodursam 157-160 lar ne yahuuu :44::44:
benimki de arnavut. makedon arnavutu. arnavut biberim benim.. annem arnavut olduğunu duyunca çok içer onlar deyip istememişti şimdi ben bizimkinden çok içerim anam duymasın :KK53::KK53::KK53:

Alemsin Yolanda....... EEEEE Dukan la nasıl içiliyo anlat bakalım:KK24:

shahdarobacım ya ben de cok sevıyorum nar eksısını ne guzel bır sey o oyle, ama degerlerıne bakmadım hıc.

salatalarıma bıraz koyuyorum ben, umarım cok zararlı olmuyordur.

valla benim bildiğim nar yasak olduğu için narekşisi de yasak neticede şeker var içinde e ee malum nardan yapılıyor ben seyi,r dönemlerimde hiç yemedim.normal zamanlarda kaşığa sıkar yerdim öyle sevmeme rağmen seyir ve atakda ağzıma dahi sürmedim

kızlar döner ve kebap hakkında ne düşünüyorsunuz.(Lezzetli oldukları dışında:KK34:)onlar da serbest mi sizce.

Kebaplar çok yağlı, mümkün olduğu kadar kaçınmamız lazım. Dönerde ise hazır paket dönerler nişasta içeriyor. Ama restoranlardaki döner bence olabilir. Ben bir ara yemeyi düşünüyorum.

Ben de çıkıyorum işten, spora gidiyorum. Bugün 45 dakika kardiyo yapıp üstüne kol çalışacağım. Hadi bakalım hepimize kolay gelsin :))) :80:

yolanda alem kızsın vallahi çok güldürdün beni yani kocanda bulmuş senin gibi levrek hatunu bulanmasın yani
ahahha levrek mi ? o ne kız ? allah iyiliğini versin :KK60::KK60::KK60::KK60:
bulanmasın dimi hehehe:KK53::KK53::KK53: zaten sinir etmek için yapıyo yoksa oda begeniyo beni begenmese almazdı demü :78::78:

yok kız yok kısa olurmu hiç,tabiiki kısa değil..1.65 gayet orta boylu bir kadın boyu...gayet normal ve standart..ben biz de kocan gibiyiz babında söylemiştim..yani 1,65 lik annemle bile bizde öyle dalga geçiyoruz diye...
kızz akraba çıkacaz yakında korkarım...walla ben de severim içmeyi ne yalan diyeyim,genetikmiş demek :)
kız o zaman seninki de ete bayılıyodur,arnavutlar ete,proteine bayılır...ama işin kötüsü böreğe,çöreğe daha da bayılır...hatta daha doğrusu YEMEĞE BAYILIR:KK43::KK43:
ben öyle aşırı içen biri değilimdir ama annemin abarttığı gibi olmadı. eşimin içmesi için ortam lazım bana ise lazım değil bi ara yurtdışından gelirken her defasında tax free dan şişe şişe baileys almıştım rusyadan vodka filan karıştırıp karıştırıp içiyordum eşim başıma alkolik kesildin diyordu ama baileys kremalı olduğundan epey kilo da almışım :KK1::KK1::KK1:ayy sorma bizimki herşeyi yer maşallahı var. kereviz brokoli filan hariç tabi.geçenlerde bi oturuşta 8 tane halley bi litre kola içti gerisini sen düşün hahaha :KK60::KK60::KK60::KK60:

kızlar size verdiğim, tarifler kısmına da yazdığım poğaça ve kurabiyelerimden benimle birlikte dukan yapan işyerindeki bir arkadaşıma da verdim , biraz önce aradı ve çok beğendiğini söyledi, yani test edildi onaylandı..:KK34:

Alemsin Yolanda....... EEEEE Dukan la nasıl içiliyo anlat bakalım:KK24:
hiç içilemiyo elettra. sadece geçen cumartesi kaçamak olarak bi 33 cl bira içtim o kadar :KK43::KK43:
ayrıca itiraf ediyorum bugün ben 5-6 çilek yedim yoortla. umarım meyveli yoort gibi kabul görür :KK59::KK59:

bulanmasın dimi hehehe:KK53::KK53::KK53: zaten sinir etmek için yapıyo yoksa oda begeniyo beni begenmese almazdı demü :78::78:

ben öyle aşırı içen biri değilimdir ama annemin abarttığı gibi olmadı. eşimin içmesi için ortam lazım bana ise lazım değil bi ara yurtdışından gelirken her defasında tax free dan şişe şişe baileys almıştım rusyadan vodka filan karıştırıp karıştırıp içiyordum eşim başıma alkolik kesildin diyordu ama baileys kremalı olduğundan epey kilo da almışım :KK1::KK1::KK1:ayy sorma bizimki herşeyi yer maşallahı var. kereviz brokoli filan hariç tabi.geçenlerde bi oturuşta 8 tane halley bi litre kola içti gerisini sen düşün hahaha :KK60::KK60::KK60::KK60:

yaw şu erkekler neden sebze sevmezler..benimkide etobur...gerçi benim eşimde boşnak yakın kültürler senin eşinle:) rahmetli kayınpederim nerdeyse kahvaltıda bile et yerdi..aslında baya baya dukan yapıyomuş börekler pilavlar olmasa:)

kız ne turşucuuu 165 cm kısa değil ki. türkiyedeki kadınların boy ortalaması 160 cm. ben ve annen uzun oluyoruz bi kere :63::63::63::KK60::KK60:
hem ona bodur tavuk her daim piliç denir ama ben bodursam 157-160 lar ne yahuuu :44::44:
benimki de arnavut. makedon arnavutu. arnavut biberim benim.. annem arnavut olduğunu duyunca çok içer onlar deyip istememişti şimdi ben bizimkinden çok içerim anam duymasın :KK53::KK53::KK53:

aaaaa bende bende arnavutum makedon shiptar :KK1:evet bende içerim :KK1:

benim babamın babası yani dedem de selanik göçmeni , ama bir söylentiye göre arnavutluk da var, gerçek ne bilemiyorum ama babamın arnavut damarı kesin var :KK61: ve de düzenli içer

Son düzenleme:
hiç içilemiyo elettra. sadece geçen cumartesi kaçamak olarak bi 33 cl bira içtim o kadar :KK43::KK43:
ayrıca itiraf ediyorum bugün ben 5-6 çilek yedim yoortla. umarım meyveli yoort gibi kabul görür :KK59::KK59:

offfff offffff sıkıntı... Ben de geçen pazar doğumgünüm şeferine yemeğe davet edildim ve buz gibi beyaz şaraptan götürdüm. Ama içki yasağıolduğundan nescafe fincanlaında geldi... :KK51: TAM KEYFİNE VARAMADIMEn Büyük KK

yolandacım sen çok zarif bir hatunsun ya daha öncede demiştim sana levrekte ince uzun bir balık ya hemde lezzetli yani sen çekici oluyon levrekcazda lezzetli oluyor yani sana çupra gibi hatunsun demedim bak çupranın biraz dukana ihtiyacı var bence hahahahah

yolandacım sen çok zarif bir hatunsun ya daha öncede demiştim sana levrekte ince uzun bir balık ya hemde lezzetli yani sen çekici oluyon levrekcazda lezzetli oluyor yani sana çupra gibi hatunsun demedim bak çupranın biraz dukana ihtiyacı var bence hahahahah

özellikle karın ve basen bölgesinden ciddi dukanlık..... ma ege deniz çuprası da ızgara offfffff nasıl gider de mi???:KK52:

kızlar döner ve kebap hakkında ne düşünüyorsunuz.(Lezzetli oldukları dışında:KK34:)onlar da serbest mi sizce.

Canım ben 2 aydan fazladır yapıyorum diyeti,2 kere öğlen yemeğe çıktığımızda arkadaşlarla yedim kebap,
dedikleri gibi baya yağlı kıymadan yapıldığından pek yememek lazım...ama döner yiyorum ben hep...marketten aldığım hindi+dana döneri de yiyorum,dışardan da söyleyip yiyorum...ama peçeteyle baya bi yağlarını alıyorum..dışardan köfte yediğimde de öyle yapıyorum..ben pek haşlama yiyemedğimden bu şekilde yiyorum..

yaw şu erkekler neden sebze sevmezler..benimkide etobur...gerçi benim eşimde boşnak yakın kültürler senin eşinle:) rahmetli kayınpederim nerdeyse kahvaltıda bile et yerdi..aslında baya baya dukan yapıyomuş börekler pilavlar olmasa:)
off börek pilav demeeee. çok severiz biz çooook. bende kastamonulu olarak çok güzel yerim yani etli ekmek filan off annem onu sacda ne güzel yapar olsada yisekkk dicektim yiyemiycez :KK43:((

benim babamın babası yani dedem de selanik göçmeni , ama bir söylentiye göre arnavutluk da var, gerçek ne bilemiyorum ama babamın arnavut damarı kesin var :KK61: ve de düzenli içer
aha burası arnavut doluymuş:nazar::nazar::nazar::nazar: eşime söylemiştim geçen vuvuyu adapazarlı hemşoların var diye ama arnavutta çokmuş ama burası doluymuş. kesin yapar artık dukanı hahaha :KK52::KK52::KK52:

ay zeynep koptum yaa. :KK60::KK60::KK60:
lezzetli ve çekicimiyim ben yani:KK23::KK23::KK23:
ben sana göre levrek olabilirim ama basenlerim beni kesinlikle çupra sınfına sokar bebik hahaha :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sporcular size imreniyorum, ah bende de o azim olsa,ben bi yerlerimi kaldrimaya useniyorum :) bi De hergun yapicam yapicam deyip ab shaper felan aldim, yok diyorum ilerde evimde mutlaka yuruyus bandi olacak felan, ohooo nerdeeee :)

Bu arada facede biri " pilav kasigini yaliyorum, canimin istegini gecirmeye calisiyorum " yazmis, cok güldüm. iyi fikir aslinda :)

Bir de bi arkadas yasemin soysalın kitabindan okumus, tek şişman beyniniz, ne yiyebileceksen onu hayal et beynini kandır yani:) oooohhhhh nasılda canım tavuk ızgara yanında ayran çekti şimdi... gibi. Bu da iyi fikir de benim beynim bu kandirmacalari yer mi hic bilmiyorum iste :)

kızlar ben bu ara sık yaptığım bi tarifi paylaşcam sizinle çakma beyti diyorum ben buna şimdi normal kepekli krebimi yaptım kendime 2 yumurtadan iki tane yaptım bu sefer ilk krebi servis tabana aldım üzerine bir küçük normal ton balığını yaydım diğer krebide üzeine koyup rulo sardım iki santim arayla kestim beyti gibi duruyor gözüme bir bardak kefirle yedim şimdi gerçekten çok harika oluyor ben krebe azcık normal peynir ufalıyorum azkekik bide karabiber atıyorum çok nefis şipşak bişey tavsiye ederim

ooo kızlar iyiki arnavutum dedim,hemşolar çoğaldı :)
arnavutlar da boşnaklar da eti de,hamur işlerini de,içmeyi de severler maalesef...
bende hepsini severim:26:
bu diyetteyken 2 kere içtim rakı,bir kere de light bira içtim(yani bozdum,1 duble içtim) zararını gördüm..hele ikisinde 1 kilo olarak döndü,diğerinde müthiş haraket yapmıştım ertesi gün artı görmeyeyim diye,olmadı da...ama pişman oldum..çünkü 1 kadehçik içiyorsun,hem birşey anlamıyorsun,hem tadı damağında kalıyor,içmek istiyorsun,hem de deli gibi onu 1 hafta öğütmeye çalışıyorsun..dedim çok saçma ,içmiyorum bundan sonra hiç..ki sonra özel bir davette herkes gırla içti,içmedim,daha mutlu oldum..
yani hiç tavsiye etmem,kaçamak maçamak değil içki,direk diyetten çıkmak(dinden çıkmak gibi oldu bu,aynı zamanda öyle de tabii:KK9:)

dukan listesinde yokum ben yersen kaçamak yapmış olursun ama:KK69:

ay ay ay kıyamam ben yağmuruma(bu arada benim adım yağmur)böle diyince tuhaf oldu.:KK70:şimdi canımcım plan şu biz önden gidip yer tutuyoruz ordan yer ayırtıp kahve söylüyoruz sen de güçlendirmeye geçince yanımıza gelip kahveni yudumluyorsun(önden magnum yememk şartıyla)sonra büütn forum bize yetişiyor ve kocamaaan bir halay grubu oluyoruz sonrasını sen düşün tey tey teeey:KK64::KK64:
ama biz goldencimle önden birer kahve içelim buna kimsecikler bişi demz sanırım:KK1:

düşündümde offf harika olur:) tey tey tey :KK64: kahvelerde benden olur o zaman:KK69:

zaten dukancılar o kadar fazlalastı ki yer bulmakta zorlanabiliriz haklısın:)

ya ben güçlendirmeye geçince sadece magnum yiycem ödül yemeği olarak çok özledim keretayı:KK9:

vuvunun gözü üzerimde valla magnum görünce o aklıma geliyo geri bırakıyorum:KK59:

Son düzenleme:
Sporcular size imreniyorum, ah bende de o azim olsa,ben bi yerlerimi kaldrimaya useniyorum :) bi De hergun yapicam yapicam deyip ab shaper felan aldim, yok diyorum ilerde evimde mutlaka yuruyus bandi olacak felan, ohooo nerdeeee :)

Bu arada facede biri " pilav kasigini yaliyorum, canimin istegini gecirmeye calisiyorum " yazmis, cok güldüm. iyi fikir aslinda :)

Bir de bi arkadas yasemin soysalın kitabindan okumus, tek şişman beyniniz, ne yiyebileceksen onu hayal et beynini kandır yani:) oooohhhhh nasılda canım tavuk ızgara yanında ayran çekti şimdi... gibi. Bu da iyi fikir de benim beynim bu kandirmacalari yer mi hic bilmiyorum iste :)

ya kızlar ilginçtir ben genelde öyle yapıyorum galiba...walla hayret ediyorum kendime nasıl hala etten sıkılmadım diye ama sıkılmadım yahu...siz şimdi böyle tarifler yazıyorsunuz..ımmm mis gbi olsada yesek filan diyorum,ya da eve gidip kendime ziyafet çekiyorum ve gerçekten canım çok istiyor oluyor,hiç zorla yemiyorum..sanırım bunda yemekleri çeşitlendirmemin ve haşlama dışında şeyler yememin de etkisi vardır ama yine de eti bu kadar seveceğimi bilmezdim.
zaten bu diyetten normalde hiç zorlanmıyorum...ama bir d.günü,düğün,bir davet,misafirlerin gelmesi ya da misafirliğe gitme,arkadaş toplantıları,mangallar,içki sohbetleri..işte beni bunlar çok zorluyor..daha doğrusu hepimizi...onun haricinde evde de işte de çok iyi idare ediyorum.

X