Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

eweet canım ben çok beğeniyorum hatta tatilde bile bunun çok benzeri çıkıyordu tatlılar içinde yiyordum sürekli :KK1:

artık tariflerimiz o kadar çok oldu ki hangisinden yapıcağını şaşırıyor insan :KK1: yalnız tek eksiğimiz makarna sanırım güçlendirmeye geçtiğimde ilk ödül yemeğim makarna olucak :KK1:

valla benim de çook uzun zaman oldu yemeyeli:KK43: ben dukandan önce de bırakmıştım makarnayı.1senedir yemiyordum:82:

berrin burdasın gördüm seni. benim aslında çıkmam gerekiyo ama dur şu rüyamı anlatayım . şimdi seninle ben ve yanımızda iki kişa daha var sanıyorum safranbolu da bahçe duvarı gibi bişeyin üstünde oturuyoruz. o iki kişi de dukan diyeti yapıyorlarmış ama onları tanımıyorum. biz seninle konuşuyoruz. sen diyorsun ki güçlendirmeye geçince kabak yemeği yapıcam ve yufkaya sarıp yiycem. bizim orada saçda pişirilen ev yufkasını kastediyorsun. ben de diyorum ki berrinim özleye özleye bu yemeği mi özledin. hem hiç kabak yemeğı yufkaya sarılır mı dürüm yapılır mı desem de sen nuh diyor peygamber demiyorsun. muhabbet böyle uzadı. uyandığımda hala seni başka yemek yemeye ikna etmeye çalışıyordum. sanırım başarılı olamadım.
ehh hadi bakalım aramızda rüya yorumcussu varsa bekliyoruz

canım ya kabak ha.bir ara çok yiyordum ya fırında mücver tarifleri kabaklar ondan rüyanda görmüşündür.yufka da süper giderdi ha .bak şimdi canım çekti.çok tatlısın ya:82: bayıldım rüyaya.dukanı artık rüyamızda da görüyoruz desene.dukan anlatılmaz yaşanır.nasıl slogan ama.çok sağol paylaştığın için birtanem.:KK70::KK71:

Kızlar daha önce denendi mi bilmiyorum ama yulaf kepeğiyle çıtır tavuk yaptım fırında, çok güzel oldu, eşim bile bayıldı.

Kemiksiz butları çırpılmış yumurtaya batırıp sonra tuz, karabiber, kekik eklediğim yulaf kepeğiyle kapladım. 3 - 4 kaşık yulaf kepeği 7 - 8 parça buta yetti. Sonra fırının ızgarasında arkalı önlü pişirdim 20 - 25 dk kadar. Bu kadar güzel ve doyurucu olmasını beklemiyordum. Yalnız günü krepsiz geçirmek lazım akşam bunu yiyebilmek için ona göre :KK70:

soya unu ile yulaf kepeğine baktım lif açısından yulaf kepeği soyanın 2 katı, doygunluk indeksi yulafın daha fazla, antioksidanlık yine yulafta daha fazla..bir de soya ununun çeşitleri var, yağlı yağsız vs bizdekinin yağ oranı nedir bilmiyorum...bence tek değil ama yulaf kepeğine karıştırılabilir ama ben gdo yüzünden soyadan uzak duruyorum

çoook az kaldı canım sabret sonra güçlendirmede nişastalı besin hakkını güllaç ile telafi edersin,herkes toplansın da bi hem neşeler hem motivasyonlar yerine gelir

sanırım ticker oluşunca hemen üstte çıkıyo ama yeniden yapmak da çok zor değil 1 dk.nı alır sonra kaydedersin linkini

ben de diyorum canım keşke daha önce tanışsaydım diye ama belki o zaman da psikolojim el vermeyecekti ve dukanı es geçmiş olacaktım herşeyde bi hayır vardır dediğin gibi buna da şükür ya hiç bilmeseydik?benim yol uzun ama özellikle sadeca,violet,renginar ve ayşeyi görünce başarılmayacak bişey yok diyorum

ooo tebrikler her bünyeye göre değişiyo işte benim 45 günde 6.5 kg oldu mesela senin rakam gerçekten çok ii

hoşgeldin..bünyeye göre o kadar değişiyo ki belli olmaz belki de gerçekten belirttiğin sürede verirsin olmazsa da en az 5 verirsin zaten

ne kadar protein o kadar eksi kilo..listeye girebilmek için de cuma günü öğlene kadar geçen haftaki ve bu haftaki kilo bilgimizi veriyoruz,ilk kez girecekler yaşını,başlangıç tarihini,hangi evrede olduğu bilgilerini de ekliyo

oley o zaman yarın rüya sohbetimiz var berrincik bugün olmadığına göre kahveleri onun adına tüm dukancılara ben ısmarlıyorum:KK68:özellikle de berrine ve beberongoya ayrıca onlara öpübcüklerimi de yolluyorum:KK19:

teşekkür ederim canım kahveler ve öpücükler için:KK71: :KK54:

Son düzenleme:
Canım feyste bir kişi yazmış,dukanada mail atmış cevabını da yazarsa paylaşırım bende sizle,ama simla hanım(feysteki grubun kurucusu) konuya cevap vermiş, olduğu gibi aktarıyorum:
Soya ununun lif ve su emme kapasitesinin yulaf kepeğiyle aynı olmasının mümkün olacağını düşünemiyorum açıkcası.kitapta kepek üzerine çalışmalarını detaylı anlatmış.eminim soya ununun böyle bir etkisi olsa atlamazdı dr.dukan.
Bakalım dukandan ne cevap gelicek :44: :44:

facee de buldum bende okudum.inşallah cevap gelir hatta olumlu olur .gerçi ben güçlendirmedeyim ama seyir evresindeki arkadaşlar için harika olur .bende hayatım boyunca kullanabilirim.daha çok buradan takip ediyorum .sonucu yazmanı bekliycem.

arkadaşlaaar, karşılaştırma yaparken yulaf kepeği ile buğday kepeğini de karşılaştırdım, buğdayın yağı yulafa göre daha az, mineralleri daha fazla, karbonhidrat değerleri çok yakın ve lif oranı buğdayın 2 kat daha fazla gibi, vitamin açısından da buğday daha zengin, omega 3 ve 6 açısından benzerler, bence çok kasmışız, buğday kepeği daha iyi görünüyor, kalorileri de benzer, bundan sonra yulaf kepeği aramayacağım..

facee de buldum bende okudum.inşallah cevap gelir hatta olumlu olur .gerçi ben güçlendirmedeyim ama seyir evresindeki arkadaşlar için harika olur .bende hayatım boyunca kullanabilirim.daha çok buradan takip ediyorum .sonucu yazmanı bekliycem.

Öğrenir öğrenmez yazıcam canım :KK61: :KK61:
Kızlar ben gidiyorum malum yarın benim için dananın kuyruğu kopucak,bakalım tatilde kaç kilo almışım,hepinize bol eksili geceler...

Son düzenleme:
soya unu ile yulaf kepeğine baktım lif açısından yulaf kepeği soyanın 2 katı, doygunluk indeksi yulafın daha fazla, antioksidanlık yine yulafta daha fazla..bir de soya ununun çeşitleri var, yağlı yağsız vs bizdekinin yağ oranı nedir bilmiyorum...bence tek değil ama yulaf kepeğine karıştırılabilir ama ben gdo yüzünden soyadan uzak duruyorum

diyorsanız öyledir diyorum.:KK34:evet bence de haklısınız uzak durmakta yarar var .ilk okuduğumda sevindim seçenekler çoğaldı diye ama iyi oldu hatırlattığınız

arkadaşlaaar, karşılaştırma yaparken yulaf kepeği ile buğday kepeğini de karşılaştırdım, buğdayın yağı yulafa göre daha az, mineralleri daha fazla, karbonhidrat değerleri çok yakın ve lif oranı buğdayın 2 kat daha fazla gibi, vitamin açısından da buğday daha zengin, omega 3 ve 6 açısından benzerler, bence çok kasmışız, buğday kepeği daha iyi görünüyor, kalorileri de benzer, bundan sonra yulaf kepeği aramayacağım..

valla o zaman buğday kepeğine hücuumm:KK66:

Şu anda nasıl bir durumdayım bilemezsniz sevgili dukan arkadaşlarım. Babamın yanına gitmiştim. eve bir geldim evde koca bir tabak (aslında o tabak bizim salata tabağımızdır ) dolusu patates kızartması... bitmedi, biber kızartmış, patlıcan kızartmış... Nasıl oturupta yazdığımı merak ediyorsunuz biliyorum.. nedeni eve gelir gelmez burnuma bir mandal taktım. Offff. o güzelim patatesler yerine activia yoğurdumu yedim... :KK14::KK14::KK14::KK14:

Yani anneme bazen hayret ediyorum yapmaz yapmaz kalkar en olmadık gün yapar. Bir kere de geçen sene kısa bir diyet dönemim oldu. Hiç cips yemeyen kadın marketten aile boyu cips alıp gelmişti. Yani ne diyim, sen Allah'ın bir lütfusun... :)

Kızlar daha önce denendi mi bilmiyorum ama yulaf kepeğiyle çıtır tavuk yaptım fırında, çok güzel oldu, eşim bile bayıldı.

Kemiksiz butları çırpılmış yumurtaya batırıp sonra tuz, karabiber, kekik eklediğim yulaf kepeğiyle kapladım. 3 - 4 kaşık yulaf kepeği 7 - 8 parça buta yetti. Sonra fırının ızgarasında arkalı önlü pişirdim 20 - 25 dk kadar. Bu kadar güzel ve doyurucu olmasını beklemiyordum. Yalnız günü krepsiz geçirmek lazım akşam bunu yiyebilmek için ona göre :KK70:

enfess olmuştur eminim:KK71: ellerine sağlık:KK56:

iyi geceler dukancılar ben de kaçayım.malum gece sahura kalkıcaz.Ramazan ayınız mübarek olsun hepinizin.:KK71:Oruç tutanların orucu kabul olsun.Tutamayanların da dukan diyeti bol eksili olsun.:KK34:hepinizi çok seviyorum.:KK69:yarın görüşmek üzere.:KK54:

herkese iyi geceler atakta 5. günü de kazasız belasız atlattım bu sabah itibariyle tam 2 kg verdim vücudum da şekle girmeye başlamış(öyle diyorlar)Dün bir doğumgününe davetliydim açık büfeye ve pastaya hayır dedim :KK45: ve buna kendim bile inanamadım :KK53: bakalım yarın da -lerle uyanabilecek miyim?bu diyette ben pek bi hassas burunlu oldum sütün yumurtanın kokusu falan pek bi kötü kötü geliyo burnuma hele o yağsız süt ne iğrençtir ıııığğğ gözümü kapatıp da içersem sanki ahırdaymışım gibi böyle olanlar var mı acaba? Bir de hiç şu bim de falan satılan hazır köfte /tavuktan falan yiyen var mı?

Şu anda nasıl bir durumdayım bilemezsniz sevgili dukan arkadaşlarım. Babamın yanına gitmiştim. eve bir geldim evde koca bir tabak (aslında o tabak bizim salata tabağımızdır ) dolusu patates kızartması... bitmedi, biber kızartmış, patlıcan kızartmış... Nasıl oturupta yazdığımı merak ediyorsunuz biliyorum.. nedeni eve gelir gelmez burnuma bir mandal taktım. Offff. o güzelim patatesler yerine activia yoğurdumu yedim... :KK14::KK14::KK14::KK14:

Yani anneme bazen hayret ediyorum yapmaz yapmaz kalkar en olmadık gün yapar. Bir kere de geçen sene kısa bir diyet dönemim oldu. Hiç cips yemeyen kadın marketten aile boyu cips alıp gelmişti. Yani ne diyim, sen Allah'ın bir lütfusun... :)

ehehehe benim de önceden öyle bi saptamam vardı ne zaman dikkat edicem yediklerime ya da diyete başlıyorum desem annemi ne yemek var akşama diye aradığımda ıspanaklı börek derdi totem gibi bişey olmuştu benim için :KK1:

X