Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın kızlar.:KK71:

-100 gitti ramazandada gidebiliyormuş kilolar buna sevindim. ben ramazanda pro yapamıycam sanırım neyse seyirle güçlendirme arası birşeyler yapıyorum zaten rotam şaştı:KK60:

sakaleyn ablacım ve deridoktorum ikinize de tebrikler.
Yolandam seni yerim! kilo almakta ne var ahahaha dimi :KK1:

ay bugün bi keyifsizim nedense bayanlar, bi garibim nedendir bilmem makyaj bile yapmadım :97:
:KK9::KK16:
bende seni öpüyorum yağmurcum çok tatlısın bitanem kızlar gerçekten yağmur çok tatlı bildiniz bir fıstık onu tanımanızı çok isterdim bu arada çok şükür topimiz eski güzel günlerine dönüyor ay o kasvetli günler bana artı olarak yansıdı yaaa çok şükür bugün yine azcık eksideyim ama regliyim tam inemedim 65 lere
:KK9::nazar::KK9:
Evettttt hadi hep beraber bol limonlu domatesli acı biberli ( yağsız) bamya pişirelim.... ( ÖLÜRÜM ÖLÜRÜM HELE ANNEM AYVALIK ZEYTİNYAĞANNAN YAPTI MI)
:KK56::KK52:
hiç aklına gelirmiydi diyetteyken fasulye ve bamya özleyeceğin:KK53:

normalde ben ne zaman diyet yapsam gece rüyama iskender döner,künefe falan girerdi,şimdi ise zeytinyağlı yemekler uçuşuyor kafamda :KK60:
:KK1::KK37:
yok bebeğim o beste işini senden iyi yapan yok şimdi hakkını yememek lazım:KK71:

kızlar ben çıkar..herkese şimdiden hayırlı iftarlar.hepinizi öpüyorummm
:KK9::KK54:
şok şok şok kızlarrrrrrrrrr saat 16 00 da çok acil bankaya yetişmek için dışarı çıktım 66.100 ile şimdi geldim 65.7 ile allahım şoktayım ya dünde izmite gitmiştim tamamen dukan dışı yemek yedim ilk kez baya artıdaydım şimdi gördünüz gibi şok eksideyim hepimiz için bol eksili hayırlı ramazanlar canlarım ben mutfağa koşuyorum bir sürü yemek çıkarmam lazım yoksa beni yerler :KK52::KK52::KK52:
:nazar:nerde hareket orda bereket..:KK66::KK62::
eşim geç ve tok geliceğini söyleyince karnıyarıktan vazgeçtim yarına kaldı, dünkü mantı böreğin domates peynirlisinden yaptım kesinlikle denemelisiniz sahur içinde çok güzel bir alternatif bence, işte benim yaptığımız görüntüsü
:KK56:çok leziz görünüyor ellerine sağlık
e lifsiz besin
bunun başka sebebi yok ki
protein kaynaklı besinler tüketiyoruz ve onlarda lif yok, lif sebzelerde, kabuklu yemişlerde, meyvelerde bulunuyr. Kabuklu yemişleri ve meyveleri hiç tüketmiyoruz ve sebzeler de sınırlı gördüğünüz gibi
lifsiz beslenme insanın bağırsaklarından kayamayacak bir dışkıya sahip olmasını doğurur.
Bağırsaklarınızın iç yüzeyinde yeterli sayıda yararlı bakteri yoksa -bunun antibiyotik kullanımından yetersiz prebiyotik ürün alımına kadar çokça sebebi olabilir- sonuç bu: Kabızlık.
Bol bol kefir için, prebiyotik yoğurt tüketebilirsiniz.
Bağırsaklarınızdaki yararlı bakterileri arttırmak ve doğal iç tabakasını korumak bağırsaklarınızın çalışma performansını iyi etkiler ve kabızlık sorununu daha az yaşarsınız.

yulaf kepeiğ bunun için olmazsa olmaz zaten ..yulaf kepeiği tükettiğim gün sorun yok..denem için tüketimine ara verdim ve sonuç çok kötü oldu..çok zorda kalınınca sabah ılık su ve bir iki adet kuru kayısı oldukça faydalı diyetide sekteye uğratmıyor..zira ilk başalrda kuru kayısı baya baya kurtarıcım olmuştu..ve suyu 3.5 litreye çıkartmanızı tavsiye ederim yaz malum bool su kaybı oluyor..:nazar:

yaa kızlar bişey sorcam Berrin Dukan ın sitesinde kaç kilo olmamız gerektiği tablosunun Türkçesini paylaşmış ya nezaman paylaştı bilen var mı? 1085.sayfadan beri tek tek baktım dün paylaştı diye ama göremedim.bilen gören varsa bana da haber edebilirmi acaba sayfa kaçtaydı.

ben hala Dukan a göre ideal kilomu bilmiyorum da:))
ben kendime göre idealimi belirledim de ayıptır söylemesi:KK1:

herkese günaydınlar..tatilden döndüm, dün vakit buldukça geçmişi okudum bugün artık bir merhaba diyeyim dedim. + 400 ile geri döndüm kızlar :KK59: güçlendirme ile seyir arası bir şey yaptım sanırım ondan ama evde bir sürü insan vardı..kendime dukana uygun şeyler yapamadım/bulamadım..maalesef. ama kaçamaklarım da ancak 1 sabah azcık simit yemek, dukan usulü olmayan taze fasülye, bamya falan yemek oldu. extra başka bir şey yemedim. haa...bir de misafirlikte meyva suyu içtim.
yarın akşam yine tatile çıkıyorum ama bu defa çok çok dikkat edeceğim.:82:

bir şey sormak istiyorum...dukanın sitesinde " doğru kilonuzu bulun" bölümünde bana 4 ağustosa kadar 53 olmam gerektiğini yazmıştı...bugün 2 ağustos ve ben haala 58lerdeyim :83:...sizlerden hiç verdiği tarihte olmanız gereken kiloya inen var mı???

bağırsaklarımın 2 gündür çalışmamasına rağmen tartım 73'ü gösterdi:KK66:

allahımm çok şükürler olsunn:81:

günaydın herbikeşlereeeeeeeeee

Günaydın güzeller,

Sabah tartıldım, benim hafta sonu ölüm orucu benden 1 kg götürmüş:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

(Tabi sadece moral olsun diye yaptım aslında yoksa bööle gidilmez) Ah ve dün akşam bamya pişirdim, yağ koymadım, bol limon bol taze domates,sarmısak, karabiber biraz da tuz.( Yağda kavuramadığım için soğan da koymadım yoksa çiğ kalıyolar sevmiyorm) Aman aman aman o ne yemekti oooo.. Hepinize tavsiye ederim. Dünya bamya günü kutlanmalı bence

Bamya bamya bamya

bamyaya bayılırım yaaa !! ama ben bu ara P gidicem .. bu arada soganı yag ile öldürmeye alışan arkadaşlara önerim soganın altını kısık bırakın. azar azar çektikçe su ilave edin. ben bir yemek kaşıgı kadar yag ilave ediyorum sebze yemeklerimde. et yemeklerinde ona da gerek olmuyor. su ile yavaş yavaş kavurun. inanın bana hiç ama hiç diri kalmıyor soganlar. tavsiye ederim. ben diyetten sonra bile böle pişircem soganlarımı yok öle yagda yüzen soganlar

aa bu arada tartılmalarımızı yazmadım.bende bugun de tık yok.ama eşim maşallah yıne costu:KK9: -600gr ile 96.9 kılo bugun:KK64::KK64:bu adam pazartesı 101.2 degılmıydı dıyorum bazen kendı kendıme:KK9::KK9::KK9:ama sadece gobek var bızımkınde arkadan bakınca gayet normal.yan donupte gobek gorununce bu ne dıyosun:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:ama gobek gozle gorulur sekılde kuculmeye ve sertlesmeye basladı:KK9::KK9::KK9:

ah ne güzel ne güzel. demek ki benim eşim de başlasa idi o kg larda olacaktı zira gramına kadar aynı kgda idi. benimkinin de arkada bişi yok ama simitler var işte. bi dönüyo anoov göbüş

bugün benden 1200 gr gitmiş kızlar. en azından artıların büyük bi kısmı gitti şimdi kalan artıları verip asıl kgları vermeye geldi. 60,5 geldim allah bıktım şu altmışlardan altı yedi aydır yaaaaaa

gurmenet te gezerken pastacılık bölümünde çeşit çeşit aromalar gördüm, kitaptada bahsediyordu siz kullanıyormusunuz arkadaşlar?

bende de ciddi ciddi incelme oldu ama eskiden sepsertken etim şu an bıngıl bıngıl çok sinir oluyorum :85: spor yapmıyorum ama...yapmam lazım + sıklaştırıcı kremler falan...

günaydın herbikeşlereeeeeeeeee

ah ne güzel ne güzel. demek ki benim eşim de başlasa idi o kg larda olacaktı zira gramına kadar aynı kgda idi. benimkinin de arkada bişi yok ama simitler var işte. bi dönüyo anoov göbüş

bugün benden 1200 gr gitmiş kızlar. en azından artıların büyük bi kısmı gitti şimdi kalan artıları verip asıl kgları vermeye geldi. 60,5 geldim allah bıktım şu altmışlardan altı yedi aydır yaaaaaa

kesinlikle erkeklerin vucut yapıları ve metoları bızden cok farklı.
bi gunde -1200 cok ıyı bır rakam.her ne kadar daha once gelen +dan da gitse cok ıyı yınede.demekkı hala meto yıkılmamıs ayakta.
bende suanda 57.2 yım gecen cumartesı 57.0 oldu.ama bak bugun salı ama hala 57.0 ı tekrar goremedım.56 lı rakamlara bu hafta sonunda ulasmıs olmak ıstıyoruuum bende:95:

kızlaarrr buldum buldum,en nihayetinde ben de hesapladım ideal kilomu :KK64: 66,800 müş
ben de kendimce 68 olmam gerekiyo diyordum hep,yani ben de güzel hesap yapıyormuşum kanımca:))
1 kilo düşüğü ideal kilom çıktı yaşasıııınnn:KK66:

Arkidişler merhaba..hepinizi kucaklıyorum bol bol...ayrıyeten bu seneki ramazanı şerifimiz hayırlı uğurlu olsun..
Oruç tutanlara Allahtan sabır diliyorum...
Ben tatilden geçen sabaha karşı yamulmuş olarak döndüm :) fena hasta oldum anlıycağınız...bir titriyorum bir ateş basıyor :KK43: oruç da tutmaya çalışıyorum ama öğlene kadar böyle gidersem bozacağım sanırım..birazdan doktora gideceğim zaten...
Tatilde ve üzerine 1 günlük ramazanda diyetten baya bir koptum...tatildeyken kendime uygun pek birşey bulamadım..çıkan yemekler genelde karbo ağırlıklıydı ve ben herşeyden yedim..pilav,makarna,patates kızartması,tatlı dahil..4-5 akşam içki de içtim...sadece ekmek fazla yemedim ve diğer yediğim şeyleri abartmadım(2 kaşık pilav,vs.) deli gibi kilo almış olacağımı düşünüyordum sonuçta 8 gün geçti bu şekilde...geldim iftara 1 saat kala tartıldım(akıllıca değil mi:)) sadece 200 gram almış gözüküyordum...acaip mutlu oldum..
demekki yüzmek gerçekten çok işe yarıyor...tabi bu durumun bana bir zararı daha var..ramazan ayında da diyetten iyice kopmama vesile olacak kesin :) hatta oldu bile...pideleri götürüyorum ayıptır söylemesi :KK17:
yoliş sen ne durumdasın kuzummm...
yazyağmurum bunlar sana :KK71: çok tatlısın...beni merak edip aradın ya dedim içimden bu nasıl bir diyet yarabbi insanlara dostluk da kurdurabiliyor :))

kızlaarrr buldum buldum,en nihayetinde ben de hesapladım ideal kilomu :KK64: 66,800 müş
ben de kendimce 68 olmam gerekiyo diyordum hep,yani ben de güzel hesap yapıyormuşum kanımca:))

çokkkkkkkk tebrikler bebeeem:KK19:

Arkidişler merhaba..hepinizi kucaklıyorum bol bol...ayrıyeten bu seneki ramazanı şerifimiz hayırlı uğurlu olsun..
Ben tatilden geçen sabaha karşı yamulmuş olarak döndüm :) fena hasta oldum anlıycağınız...bir titriyorum bir ateş basıyor :KK43: oruç da tutmaya çalışıyorum ama öğlene kadar böyle gidersem bozacağım sanırım..birazdan doktora gideceğim zaten...
Tatilde ve üzerine 1 günlük ramazanda diyetten baya bir koptum...tatildeyken kendime uygun pek birşey bulamadım..çıkan yemekler genelde karbo ağırlıklıydı ve ben herşeyden yedim..pilav,makarna,patates kızartması,tatlı dahil..4-5 akşam içki de içtim...sadece ekmek fazla yemedim ve diğer yediğim şeyleri abartmadım(2 kaşık pilav,vs.) deli gibi kilo almış olacağımı düşünüyordum sonuçta 8 gün geçti bu şekilde...geldim iftara 1 saat kala tartıldım(akıllıca değil mi:)) sadece 200 gram almış gözüküyordum...acaip mutlu oldum..
demekki yüzmek gerçekten çok işe yarıyor...tabi bu durumun bana bir zararı daha var..ramazan ayında da diyetten iyice kopmama vesile olacak kesin :) hatta oldu bile...pideleri götürüyorum ayıptır söylemesi :KK17:
yazyağmurum bunlar sana :KK71: çok tatlısın...beni merak edip aradın ya dedim içimden bu nasıl bir diyet yarabbi insanlara dostluk da kurdurabiliyor :))

Hoş geldinnnnnn ve geçmiş olsun. Benim kızım da hasta...:KK25: Bodrum da beta mikrabu kapmış, ateş 39, otelde serumlar falan , dün de 7 saat yolculuk yapıp ananenin yazlığına döndü biçare. Bugün ateşi yokmuş, ama zavallım boğazının acısından konuşamıyor. Antibiotik ve ananenin tavuk çorbaları onu iyileştirir inşallah, Çocuğunun acı çekmesini hiç bir ana kabul edemiyor valla. Nasıl bir doğadır bu... Büyük Allahım...
Tatilin keyfini çıkarmana sevindim hele az kg ile dönmene bayıldım:KK66:

Hoş geldinnnnnn ve geçmiş olsun. Benim kızım da hasta...:KK25: Bodrum da beta mikrabu kapmış, ateş 39, otelde serumlar falan , dün de 7 saat yolculuk yapıp ananenin yazlığına döndü biçare. Bugün ateşi yokmuş, ama zavallım boğazının acısından konuşamıyor. Antibiotik ve ananenin tavuk çorbaları onu iyileştirir inşallah, Çocuğunun acı çekmesini hiç bir ana kabul edemiyor valla. Nasıl bir doğadır bu... Büyük Allahım...
Tatilin keyfini çıkarmana sevindim hele az kg ile dönmene bayıldım:KK66:

geçmiş olsun canım,aman dikkat edelim bebelerimize.
onlar iyi olsunlar hep,hakikaten hiç kıyılmıyor onlara

hoşgeldin cnm.
çok geçmiş olsun,bence bu halde tutma oruç.hele bi iyileş bakalım.
sana da hayırlı ramazanlar bu arada.
veee muhteşem final +200 grmla tatilden dönmen harika olmuş,tbrk.ederim.ben geçen hafta 3-4 gün bozdum +2 kg:))

neredeymıs lınk.çunku bende daha dukana sormadım ıdealımı?????

oncelıkle cok gecmıs olsuuun.ve tatılının guzel gecmesıne o kadar kacamaga ragmen kılo almayısına sevındım.ama arkadaslarının halını hatrını soruuuup onlara cıcekler uzatııııp benım senı oklavacıbaşına şikayet etmemi engelleyemezsiiinnnn.:KK20::KK20:ne pidesi oyle.:KK45::KK45:bırak onu bakayım.tatıl bıttı anacım.artık dukan kampına gerı dondun:KK15::KK15:

OKLAVACIBAŞIIIIIIIIIIII NERDESİİİİİİİİN

Son düzenleme:
X