Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Sevgili çıtır kızlar
Uzun süredir sizleri şevkle takip ediyorum..vermem gereken 6 kilo var ve ramazandan sonra yıldırım hızıyla aranıza katılacaktım kiiii bugün internette dukanla ilgili bi yazı okudum..bizim bilindik diyetisyenler bi araya gelmiş nası kötülüyolar dukanı..şöle sağlıksız böle zararlı, tehlikeli..verilen kilolar yağ değil kas..işte ne biliyim metobolizmayla oynanıyor ilerde ciddi hastalıklar getirecek işte yok kalbi mahvediyor ilerde kalp hastalıklarına sebep olacak falan filan..bi de bi araştırma sonucu vermişler dukancıların %80 i bıraktıktan sonra hızla eski kilosuna dönmüşmüş..valla bu diyetisyenlerin ağız birliği potansiyel iş kaybına karşılıkmıdır doğrumudur bilemedim..bitek Ender Saraç yeterli su içilirse zararsız demiş alemin tek kendine güveneni o mudur yoksa nedir bilemedim..siz ne düşünüyosunuz bu konuda yoldaşlarım..içimiz rahat olsa mıki???

protein ağırlıklı diyette kas ve su kaybı nasıl olurmuş bilemedim
benim kas kütlem bu diyetle 1 ayda %3 arttı.
spor yapmadığımı da belirteyim (düzenli olarak)

İkisi de benim arada sırada yediğim içtiğim şeyler, sorun yok bence. Bu arada madonun çikolatalı light dondurması sper di mi?:KK52:

ay eveeetttt :KK52::KK52::KK52:
akşama iftarda bi porsiyon lüpletmeyi düşünüyorum hocammm :KK1:

YOLANDAAAA kocan geliyormus artik yanina, hade gözün aydin, Allah ayirmasin bidaha :) Ama o gelince sen cok kacamak yapiyosun, lütfen dikkat, dükana ihanet etmeyin beraberce :)
gulumseee ve beberongo tebrikler, güclendirmeye de gectiniz, süpersiniz :)

Ben de günlerdir reglyden dolayi 53lere takili kalmistim, bgn sabah reglym bitmesiyle 51.8 gördüm, havalara uctum, Dükan bana 12 Agustosta 52 olcaksin demisti, onun dediginden bir kac gün önce düstüm. Ama zaten ben 52 de kalmak istemiyorum, hala göbegim ve belimin cevresindeki bingilciklarim duruyorlar. Benim hedefim 49-50, bu da sanirim orucla birlikte Eylül ortalarini falan bulacak, neyse 50 olsun da Eylülü bulsun :)

canım o kalan kilonu güçlendirmede verebilirsin, şimdi güçlendirmeye geçmek vaktidir bence :)))
o bıngılcıklar spporla gider sporlaaaaa :KK1:

herkese günaydınlar :)))
yasooommm güzel haberlerini dört gözle bekliyorum!

günaydın kızlar hepinize benden kucak dolusu sevgiler,bol eksili günler inş.

4-5 gündür giremedim hiç,yani arada girdim de yazamadım,işler çok yoğun.aşırı stres ve sıkıntı içersindeyim,ve bu da hemen kiloma + olarak yansıyor:KK43: moralim bozuk bu yüzden,yani benden haberler iyi değil.
stres ve yorgunluk hat safhada olunca diyet de tam anlamıyla sağlıklı biçimde gidemedi haliyle.
ve haftasonu full yedim itiraf edeyim Berrin in oklavası mı hepinizin tekme tokat yumruğumu gelecek bilemiyorum ama,+ dayıııııımmm:KK52: nezaman hedefime ulaşcam ben yaa,nezaman bozmadan sürdürcem azimle ilk 1,5 ay ne güzel gidiyordum oysaki.

biliyorum sizlerin de moralini bozuyorum ama azıcık destek olun noluuurrrr:KK59: :KK43:

ya melangecim aramızda olup olmadığını bilemem ama bence aramızda olmaya ihtiyacı var ya :KK1:

hatta ben bazen böyle çok merak ediyorum mesela kilolu ünlüler var büsürü evlerinde hizmetçi falan da var sonuçta başlasalar dukana her öğün istedikleri yemekler gelse gitse önlerine aşçıları dukan kekleri pastaları yapsa falan ne güzel kilo verirler haberleri mi yok acaba böyle bi diyetten valla benim önüme bu dukan yemekleri hazır gelse ömür boyu yaparım yani :90::90:
evet canım dal gibi kadındı ne hallere girdi....belkide haberi vardır bu diyetten ama yapmıyordur...halbuki ünlülerin olanakları çok daha fazla....

kızlar bugün resmen aç kaldım:KK53::KK53:
eve dar attım kendimi.. tavuk ve kıyma karıştırıp yaptığım köftemden yedim mis gibi olmuştu ayıptır sölemesi. kırmızı etin pahalılığından her gün köfte yiyemiyorum yoksa ben her gün yerim ama ikisini karıştırınca daha ekonomik ve lezzetli saglıklı bi köfte çözümü buldum tavsiye ederim canlarım. tek başına tavuk köftesi çok yavan oluyor böle mikkkemmmel.. bide yulaflı yayla çorbası pişirdim yarın termosumla ofise götürcem ben çorbasız doymuyorum. bide dukan ekmee yaptım fırında şu an umarım gevrek olur da kahvaltıda biraz bişi yiyebilirim yoksa yumurta dan öyykk geldi bea :KK61::KK61::KK61:

vuvuşum ru-sheim in bugday kepegi idare eder ama ben dogalsanınkini daha çok begendim iri iri valla göze dişe gelir :KK52::KK52: cinocan da öle demiş ykarda zaten

ben batı ataşehirde değilim ama oturduğum yer ataşehire baglı ve batı ataşehire 10 dk mesafedeyim vilibisle.. oralarda buluşma kararı alırsanız beni de çaarin valla küserim:KK53::KK53:

aşkolsun yolicim öyle bişi olursa zaten toplu hep birlikte olur sensiz olurmuu:26:

canım kesin böyle birşey var kaç kişi dedi bende rahatsız oldum ama her üretimde yok mu acaba ben okuyorum gıcrdıyor falan diyorsunuz ya bende 5 kutu almıştım ruşeyhm marka 2. kutudayım öyle bir gıcırdama kum gibi falan bi şey hissetmedim hatta siz dedikten sonra kaseye falan aldım inceledim baya unumsu gibi bendeki, üretimlerimde bi sıkıntı olmuş olabilir bana mı denk gelmedi acaba bilemedim :97:

benimde ilk aldığım 2 kutuda böyle bi sorun yoktu son açtığım kutu çıtır çıtır çıktı..bende kızlar yazınca farkttim...gurmenetten 3 kutu istedim bakalım o zaman kıyas yapabilicem..

Kızlar ya bu gurmentten yulaf kepeği alırken kargoda 2 seçenek çıktı karşıma gurmenet ücretsiz, mng ücretli, hiç gurmeneti seçen var mı aranızda:44:

cnm ben dün sipariş verdim ama doğalsan yok sanıyodum görmemişim yağmur link verince hemen ilave yaptım..aradım gurmeneti anlattım durumu oda didiki kepek siparişi verin gurmenetten alıcam şıkkını işaretleyin birlikte gelir o zaman dedi..ordan gidip alınma şansı olduğundan o şıkkı koymuşlar ama genede netten sipariş vermek lazımmış önce yani gidip mağaza gibi alınmıyomuş..yeri esenlerdi sanırım..

cnm ben dün sipariş verdim ama doğalsan yok sanıyodum görmemişim yağmur link verince hemen ilave yaptım..aradım gurmeneti anlattım durumu oda didiki kepek siparişi verin gurmenetten alıcam şıkkını işaretleyin birlikte gelir o zaman dedi..ordan gidip alınma şansı olduğundan o şıkkı koymuşlar ama genede netten sipariş vermek lazımmış önce yani gidip mağaza gibi alınmıyomuş..yeri esenlerdi sanırım..

evet sadeca ablacım giyimkent/esenler ama çok ters ve gidilebilecek bir yer değil, oralar biraz kötü.
Babam bilir o tarafları, oralarda hep iş merkezleri var ya, triko ile uğraşıyo benim babam makineden ipliğe çeşitli ihtiyaçları oluyo, o taraflarda bulunuyo bazen. Ama o bile ay kızım söyle kargoyla gelsin gidilmez oralara dedi. Kendisine arabayla gidebilir miyiz diye sordum, toplu taşımayı hayal bile etmek istemiyorum :KK1:

Ben de bugün sipariş edicemmm :)))
Dün saat 6 gibi tartıldım, 58.7 gördüm tartıda :)))
oruçtan su kaybıdır o ama olsun, gördüm bana ne :)))

günaydın kızlar hepinize benden kucak dolusu sevgiler,bol eksili günler inş.

4-5 gündür giremedim hiç,yani arada girdim de yazamadım,işler çok yoğun.aşırı stres ve sıkıntı içersindeyim,ve bu da hemen kiloma + olarak yansıyor:KK43: moralim bozuk bu yüzden,yani benden haberler iyi değil.
stres ve yorgunluk hat safhada olunca diyet de tam anlamıyla sağlıklı biçimde gidemedi haliyle.
ve haftasonu full yedim itiraf edeyim Berrin in oklavası mı hepinizin tekme tokat yumruğumu gelecek bilemiyorum ama,+ dayıııııımmm:KK52: nezaman hedefime ulaşcam ben yaa,nezaman bozmadan sürdürcem azimle ilk 1,5 ay ne güzel gidiyordum oysaki.

biliyorum sizlerin de moralini bozuyorum ama azıcık destek olun noluuurrrr:KK59: :KK43:

canım diyetini bozduğun zamanlardaki sonucu en iyi kendin biliyosun..yerkenki bi anlık haz sonra büyük pişmanlığa dönüşüyo..moral bozukluğu ve stres keşke yemekle düzelcek şeyler olsa ama deil maalesef..sıkıntılarından en kısa zamanda kurtulmanı dilerim cnm...kitapta dukan bu konudanda bahsetmiş biri sizin canınızı sıkabilir yada başka bi üzüntü olabilir die sonuçta insanız öyle durumlarda hemen dışarı çıkıp yürümeyi tavsiye ediyo hem endorfin salgılıyosun hemde kafan dağılıyo nispeten..şurda bi süre bu durumda idare edicez ama bütün evleler bittiğinde istediğimizi yiyip zayıf kalabilicez..bunu düşün ve sabret lütfen:KK59:

evet sadeca ablacım giyimkent/esenler ama çok ters ve gidilebilecek bir yer değil, oralar biraz kötü.
Babam bilir o tarafları, oralarda hep iş merkezleri var ya, triko ile uğraşıyo benim babam makineden ipliğe çeşitli ihtiyaçları oluyo, o taraflarda bulunuyo bazen. Ama o bile ay kızım söyle kargoyla gelsin gidilmez oralara dedi. Kendisine arabayla gidebilir miyiz diye sordum, toplu taşımayı hayal bile etmek istemiyorum :KK1:

Ben de bugün sipariş edicemmm :)))
Dün saat 6 gibi tartıldım, 58.7 gördüm tartıda :)))
oruçtan su kaybıdır o ama olsun, gördüm bana ne :)))

:)) evet babane banane gördün işte ne kaybı olursa olsun dimi:))aslında suda olsa gerçek kilon o en düşük rakam bence..suda tutunup kalmasın bize canım alla allah atmaya uğraşıyoruz yüzsüz gene geri geliyo:)

evet bende bi kere gittim o taraflara acayip karışık benim anadolu yakasından başka yere kafam basmıyo zaten:)karşı yakadada belli başlı yerleri biliyorum adam gibi şişliden ötesi karman çorman...bencede en iyisi kargo yapcek bişi yok :)

kızlar bu arada bikaç sayfa önceki yazanları hiiiç kaale almayın bence...organize bi biçimde sabote etmeye çalışan kişiler bana göre...tesadüfmü o kadar ki,şi gelip ard arda dukana sallıyolar..bari çaktırmadan yapın bizden kaçarmı :KK34: sizin gibi lahana çorbası içsek kafamız çalışmayabilir ama biz protein yediğimizden cin gibiyiz maşallah..ayrıcada ben gidip aklımın yatmadığı bi sayfaya nasıl sallamıyosam kimseninde insanları rahatsız etmeye hakkı yok..beğenmiyosan sana uymuyosa aklına yatmıyosa silah zoruyla deilya yapmazsın uğraşmazsın olur biter...

bu arada konu dışında bi not düşmek istiyorum:) dün eczaneden vitamin alayım dedim eşim her sebzeyi sevmediğinden eksik beslenmesin kocişim die..neyse bana oneaday in yeni çıkardığı bi vitamini tavsiye etti eczacı...içinde yeşilçay özü varmış hem iştah açmıyomuş hemde zayıflamaya katkı sağlıyomuş..ve tabi bir sürüde vitamin barındırıyo..ismi oneaday weight smart...dün birer tane içtik olumlu bi etkisini görürmüyüm bilemiyorum tabi ama sizlerle paylaşmak istedim canlarım:)

canım diyetini bozduğun zamanlardaki sonucu en iyi kendin biliyosun..yerkenki bi anlık haz sonra büyük pişmanlığa dönüşüyo..moral bozukluğu ve stres keşke yemekle düzelcek şeyler olsa ama deil maalesef..sıkıntılarından en kısa zamanda kurtulmanı dilerim cnm...kitapta dukan bu konudanda bahsetmiş biri sizin canınızı sıkabilir yada başka bi üzüntü olabilir die sonuçta insanız öyle durumlarda hemen dışarı çıkıp yürümeyi tavsiye ediyo hem endorfin salgılıyosun hemde kafan dağılıyo nispeten..şurda bi süre bu durumda idare edicez ama bütün evleler bittiğinde istediğimizi yiyip zayıf kalabilicez..bunu düşün ve sabret lütfen:KK59:

tşk.ederim sadecam moral ve desteğin için,bu aralar inan çok ihtiyacım var buna.
evet yürümek hakikaten çok iyi geliyo her anlamda ama işten güçten fırsat bulup çıkıp gidemiyoruım ki.
ve son 1 haftadır okadar yoruluyorum ki bazen su bile içmediğimin farkına varıyorum.

ama dediğin gibi bi düzene koymam gerekiyo en kısa zamanda.
keşke senin yerinde olsam şuan yaa ne güzel nerdeyse amacına ulaştın:nazar:

tşk.ederim sadecam moral ve desteğin için,bu aralar inan çok ihtiyacım var buna.
evet yürümek hakikaten çok iyi geliyo her anlamda ama işten güçten fırsat bulup çıkıp gidemiyoruım ki.
ve son 1 haftadır okadar yoruluyorum ki bazen su bile içmediğimin farkına varıyorum.

ama dediğin gibi bi düzene koymam gerekiyo en kısa zamanda.
keşke senin yerinde olsam şuan yaa ne güzel nerdeyse amacına ulaştın:nazar:

çok tşkler cnm:) senin durumunda benden farklı değil..nerden nereye gelmişsin azıcık bişi kalmış.:nazar:.eminim en kısa zamanda eski konsatrene kavuşacaksın canım:)

ya arkadaşlar, bu kabızlık problemini nasıl çözüyorsunuz. bir yardım edin

canım ben açıkcası bu anlamda bi sorun yaşamadım..ama sebze günlerinde kabak çorbası yada ıspanak türü şeylere ağırlık ver..gojiberry tüket ...eğer genede sorun varsa kepek miktarını artırabilirsin...

günaydın kızlar:KK52:

ben bu sabahta yorgun kalktım o yüzden vitamin aldım hem pharmaton attım bitane hemde 1000 mg rexodon efervesan C vitamini. umarımi işe yarar. valla iş miş yapamıyorum:KK59::KK59:

canım kesin böyle birşey var kaç kişi dedi bende rahatsız oldum ama her üretimde yok mu acaba ben okuyorum gıcrdıyor falan diyorsunuz ya bende 5 kutu almıştım ruşeyhm marka 2. kutudayım öyle bir gıcırdama kum gibi falan bi şey hissetmedim hatta siz dedikten sonra kaseye falan aldım inceledim baya unumsu gibi bendeki, üretimlerimde bi sıkıntı olmuş olabilir bana mı denk gelmedi acaba bilemedim :97:

yasemincim belki sen farketmemişsindir ama resmen gıcırdıyo ya. bi kere krep yapayım dedim heveslendim yulaf kepegim var diye ama kursagımda kaldı. bi arkdaş bi kaç dakika bekletip öyle kullanın demişti hatırlamıyorum sadeca mıydı mutlu hocam mıydı ama onu da denedim işe yaramadı.sanki inşaat kumuyiyorum çok sevimsizdi. elimdekini bi şekilde karıştırıp bitiricem sonrada almicam zira parama yazık

YOLANDAAAA kocan geliyormus artik yanina, hade gözün aydin, Allah ayirmasin bidaha :) Ama o gelince sen cok kacamak yapiyosun, lütfen dikkat, dükana ihanet etmeyin beraberce :)

Ben de günlerdir reglyden dolayi 53lere takili kalmistim, bgn sabah reglym bitmesiyle 51.8 gördüm, havalara uctum, Dükan bana 12 Agustosta 52 olcaksin demisti, onun dediginden bir kac gün önce düstüm. Ama zaten ben 52 de kalmak istemiyorum, hala göbegim ve belimin cevresindeki bingilciklarim duruyorlar. Benim hedefim 49-50, bu da sanirim orucla birlikte Eylül ortalarini falan bulacak, neyse 50 olsun da Eylülü bulsun :)

evet canım dün kesinleşti eşim yanıma geliyor. o yanıma gelince kaçamak yapıyorum cunku sadece haftasonları görüşebiliyorduk ama gelince onu da dukana başlatacağım için aslında kaçamak riskim çok çok düşecek umarım ikna olur. gerçi olmak zorunda zira göbek gıdı simit hak getire :KK59:
bu arada beberongom haklı 49 kilo çok düşük gelir 20 bmi nin altına düşme derim o bıngıldaklar da sporlar toparlanır ablacım daha fazla incelicem diye ugraşma spora geç güçlendirmeye geç dadlum :KK1::KK1:

selam kızlar ben de ru-sheim marka yulaf kepeği kullanıyorum başlamadan önce 4 kutu almıştım da ilk başlarda ben de çok fazla krep kek vs attım ama şimdi mesela krep yapmadan önce kepeği süt ile ıslatıp 10-15 dakika arada bir karıştırıp bekliyorum ve sonra diğer malzemeleri katıyorum ve kumlarda kurtuldum :KK34: tavsiye ederim

kumlardan mı kurtuldun ? yani kumlar dibine mi çöküyor? yoksa yumuşuyor mu ? acaba içine bugday ruşeymi gibi sert bişi mi karıştırmışlar ? hani oda çatırdıyor ya.. siz sütle ıslatınca o yumuşarsa çatırdamaz? fikri olan ?:44::44:

canım rossmannda yulaf kepeği vardı bu cumartesi gittim ben yolumuz düşmüşken alalım dedim biraz zam gelmiş ama 6.49 olmuş evde 1kutu vardı gitmişken 3kutu daha aldım

sen istanbuldaymışsın canım ataşehirin neresindesin ? istanbulda rossman magazası yok bildiğim kadarı ile ama merkez ofisi yeşilköyde_? nerden aldın rossman kepegi?:26::26:

oh baya komşu varmış bende ataşehir :KK1::KK1::KK1:

komşucuklarım benim :KK70::KK70::KK70:

evet bende bi kere gittim o taraflara acayip karışık benim anadolu yakasından başka yere kafam basmıyo zaten:)karşı yakadada belli başlı yerleri biliyorum adam gibi şişliden ötesi karman çorman...bencede en iyisi kargo yapcek bişi yok :)

ben de avrupa yakasında dogdum büyüdüm. çokta iyi bilirim diyebiirim aslında tabi taksi soforu kadar değil ama anadolu yakasına gelin geldim iki sene oldu anca anca alışıyorum ama hala avrupayı daha iyi bilirim . tekstil kentin oralar bebemm sana göre değil kendi başına da gitme babanla da karışıktır zaten oralar yerini bulamazsın. gurmenetin yerini bende toptancular çarşısı vardı ya orda adını unuttu i ile başlayan orada biliyordum orası da acayip karışıktır söle kargoya versinler ugraşma bencede :KK34::KK34:

Günaydın ben dukana dün başladım. İlk atak günümden sonra bu sabah 800 gram az gösterdi tartı. Tabi su kaybı da olabilir ama dukana devam. Zaten bir kaç günde ani kilo kaybı beklemiyorum, istemiyorum da.....Sizlere sorum şu leslie, pilates, slim in 6 falan yapıyor musunuz kızlar? Metabolizmamın bu diyete olan cevabını bilmediğimden dün sporumu yapmadım. Ama hem spor hem dukan yapan var mı?

Hanımlar,
Bu mesajım biraz psikolojik bir değerlendirme mesajı olacak. Sıkılanlar lütfen hiç okumasın.
Hayatımızda pek az şeyi kendimiz için yapıyoruz. Yapılması gereken işler, yetişilmesi gereken yerler ya da çocuğumuz için koşuşturmalarla hayatımız doluveriyor.
Rejim yapmak aslında basitçe kilolarımızdan kurtulmak değil; kendimiz için ve sadece kendimiz için bir mücadeleye giriyoruz.
Bu mücadelede başarılı olmak (sanıldığı kadar kolay değil) özgüvenimizi artırıyor ve en önemlisi kendimize daha doğrusu sadece kendimize bir yatırım yapmış oluyoruz.
Demek istediğim; bu çaba sadece fiziksel değil psikolojik bir çaba aynı zamanda.
Şişman kalanlar (Sağlık Bakanımız öyle söylüyor ben de öyle yazacağım) bizim de zaman zaman yaptığımız gibi herhangi bir mücadeleye girmeden bu sorunu kabullenip "böyle mutluyum" tuzağına düşüyorlar. Sonuçta hayatta daha başarısız oluyor sadece bu alanda değil başka alanlarda da mücadele etmekten kaçıyorlar.
En son aşama ise, kendine acımak. Bu hiç bir hanımın hak etmediği olumsuz bir süreç bence.
Aramızda Sadeca gibi bu süreci başarıyla atlatan arkadaşlarımız var.
Zorlandığımızda aklımıza onların başarısını getirelim.
Ve asla biz "böyle mutluyum" tuzağına düşmeyelim.
Size güç verir mi bilmem ama güne bu sözlerle başlamak istedim..
Sevgilerimle..

Günaydın ben dukana dün başladım. İlk atak günümden sonra bu sabah 800 gram az gösterdi tartı. Tabi su kaybı da olabilir ama dukana devam. Zaten bir kaç günde ani kilo kaybı beklemiyorum, istemiyorum da.....Sizlere sorum şu leslie, pilates, slim in 6 falan yapıyor musunuz kızlar? Metabolizmamın bu diyete olan cevabını bilmediğimden dün sporumu yapmadım. Ama hem spor hem dukan yapan var mı?

Dukan atak döneminde ağır spor önermiyor. İlk bir hafta zaten insan çok zorlanıyor. Daha sonrasında daha çok yürüyüşü tavsiye ediyor.
Ben atakta spor yapmadım ama seyirde ya yüzüyorum ya yürüyorum.
Ama bedenimi dinliyorum ve kendimi çok zorlamıyorum.
Sevgiler..

Dukan atak döneminde ağır spor önermiyor. İlk bir hafta zaten insan çok zorlanıyor. Daha sonrasında daha çok yürüyüşü tavsiye ediyor.
Ben atakta spor yapmadım ama seyirde ya yüzüyorum ya yürüyorum.
Ama bedenimi dinliyorum ve kendimi çok zorlamıyorum.
Sevgiler..

hmmm. Ataktaki tek problemim baş ağrısı oldu benim. O da dayanılmayacak gibi değildi. Zaten multi vit ve Q10 alıyorum. Çok fazla bitkinlik yaşamadım dün. Ama yine de atak bitene kadar ben yapmayayım spor. Sonra başlarım azar azar..

günaydın kızlar:KK52:

ben bu sabahta yorgun kalktım o yüzden vitamin aldım hem pharmaton attım bitane hemde 1000 mg rexodon efervesan C vitamini. umarımi işe yarar. valla iş miş yapamıyorum:KK59::KK59:

yasemincim belki sen farketmemişsindir ama resmen gıcırdıyo ya. bi kere krep yapayım dedim heveslendim yulaf kepegim var diye ama kursagımda kaldı. bi arkdaş bi kaç dakika bekletip öyle kullanın demişti hatırlamıyorum sadeca mıydı mutlu hocam mıydı ama onu da denedim işe yaramadı.sanki inşaat kumuyiyorum çok sevimsizdi. elimdekini bi şekilde karıştırıp bitiricem sonrada almicam zira parama yazık

evet canım dün kesinleşti eşim yanıma geliyor. o yanıma gelince kaçamak yapıyorum cunku sadece haftasonları görüşebiliyorduk ama gelince onu da dukana başlatacağım için aslında kaçamak riskim çok çok düşecek umarım ikna olur. gerçi olmak zorunda zira göbek gıdı simit hak getire :KK59:
bu arada beberongom haklı 49 kilo çok düşük gelir 20 bmi nin altına düşme derim o bıngıldaklar da sporlar toparlanır ablacım daha fazla incelicem diye ugraşma spora geç güçlendirmeye geç dadlum :KK1::KK1:

kumlardan mı kurtuldun ? yani kumlar dibine mi çöküyor? yoksa yumuşuyor mu ? acaba içine bugday ruşeymi gibi sert bişi mi karıştırmışlar ? hani oda çatırdıyor ya.. siz sütle ıslatınca o yumuşarsa çatırdamaz? fikri olan ?:44::44:

sen istanbuldaymışsın canım ataşehirin neresindesin ? istanbulda rossman magazası yok bildiğim kadarı ile ama merkez ofisi yeşilköyde_? nerden aldın rossman kepegi?:26::26:

komşucuklarım benim :KK70::KK70::KK70:

ben de avrupa yakasında dogdum büyüdüm. çokta iyi bilirim diyebiirim aslında tabi taksi soforu kadar değil ama anadolu yakasına gelin geldim iki sene oldu anca anca alışıyorum ama hala avrupayı daha iyi bilirim . tekstil kentin oralar bebemm sana göre değil kendi başına da gitme babanla da karışıktır zaten oralar yerini bulamazsın. gurmenetin yerini bende toptancular çarşısı vardı ya orda adını unuttu i ile başlayan orada biliyordum orası da acayip karışıktır söle kargoya versinler ugraşma bencede :KK34::KK34:

yolimmmm canımm sadece ablada öyle diyor onda da bazı kutuları düzgün bazı kutuları gıcırmış belki bende de öyle olucak ziraa 3 paketim daha var açılmamış, dediğin gibi para veriyoruz yani atmaya da kıyamaz insan elekten falan geçirsen üstte kalmaz değil mi nasıl bişey olduğunu da bilemediğim için :97:

yorulmayın kızlar bence niyet farklı:KK47:.benim yaptığım işten içim çok rahat.diyet konusunda yeteri kadar bilgim olduğunu düşünüyorum.dukandaşlarımın da yeteri kadar bilinçli olduğunu izliyorum.son günlerde medyada da yaptığımız diyete özel göndermeler oluyor:KK51:.4,5 aydır buradayım hiçbir sorun yaşamadım tüm testleri yaptırdım doktorum yaptığım diyetten haberdar ve çok memnun en önemlisi ben hiç olmadığım kadar sağlıklı ve mutluyum.:KK3:şimdiye kadar hep destek olduk birbirimize inanıyorum bundan sonrada olucaz yaniiii haydi arkadaşlar yola devamEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Haklısın canım. Ben zaten düzenli olarak aynı doktora gidip tahlillerimi yaptırıyorum ve doktorum da kilo verme seyrimi takip ediyor. Zaten o da kilo vermenin zaten vücut için çok sağlıklı olduğunu dşünüyor. eşimin son kontrolünde kolesterolü hafif yüksek ve şekeri de eskiye göre biraz fazla çıkınca "senden hiç bir şey yap demiyorum, ilaç falan da kullan demiyorum. Sadece kilo vermeni istiyorum. Kilo ver de nasıl bir yöntemle verirsen ver" dedi. :KK53: Vücut fazla kilosunun %10'unu bile verdiğinde o kadar olumlu gelişmeler yaşıyor ki sürekli kilo verip almadığımız taktirde o bile sağlık için çok önemli bir avantaj zaten.

Ay sabah sabah kafanızı şişirdim di mi?:KK30:

X