Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlaaaaar. Birazdan iftarmi yapıcam ama onun öncesinde tartıya çıktım 98,8 çıktım sabah 100 küsür çıkmıştım..:-) bence ramazan boyunca perşembe iftar öncesi tartılıp öyle bildirim yapalım:-)

Arkadaslar bundan yaklasik bir ay önce buraya araniza katilmistim.Testimi yapmis,alisverisimi tamamlamisve diyte baslamistim.Atak sonunda 2 kg vermistim ,seyirin ilk günü ailemizden birinin yasadigi bir kaza,hastane süreci derken diyeti yapamadim ve verdigim kilolarida geri aldim.Simdi hersey yoluna girdi ve bende tekrar diyetime döndüm.Bugün atakta ikinci günüm.Umarim bu sefer buradan kopmam.Sizleri iki gündür okuyorum.Bu arada kilomuda yazayim.71.800,Boyum 164..Yasimi hic sormayin 40in üstündeyim.Cok ama cok zor kilo veren biriyim.Ömrüm kiloma dikkat etmekle gecti.Bu kilom arik son sinir:Ben tam 7 kilo vermek istiyorum.Esim yanimda degil 4 hafta sonra bir araya gelecegiz.Sizce o zamana kadar fark edilecek kadar kilo verebilirmiyim.
Arkadaslar hepinize diyetinizde basarilar diliyorum.

Kizlar bugun toz tatlandiri aldim takita toz tatlandirici plus diye dukana uygun mu icinde sorbitol ,asesulfam-k ve aspartam var ayrica
enerji (100grda ) 258
yag 0
karbonhifrat 97
protein 0

Arkadaslar bundan yaklasik bir ay önce buraya araniza katilmistim.Testimi yapmis,alisverisimi tamamlamisve diyte baslamistim.Atak sonunda 2 kg vermistim ,seyirin ilk günü ailemizden birinin yasadigi bir kaza,hastane süreci derken diyeti yapamadim ve verdigim kilolarida geri aldim.Simdi hersey yoluna girdi ve bende tekrar diyetime döndüm.Bugün atakta ikinci günüm.Umarim bu sefer buradan kopmam.Sizleri iki gündür okuyorum.Bu arada kilomuda yazayim.71.800,Boyum 164..Yasimi hic sormayin 40in üstündeyim.Cok ama cok zor kilo veren biriyim.Ömrüm kiloma dikkat etmekle gecti.Bu kilom arik son sinir:Ben tam 7 kilo vermek istiyorum.Esim yanimda degil 4 hafta sonra bir araya gelecegiz.Sizce o zamana kadar fark edilecek kadar kilo verebilirmiyim.

tekrar hoşgeldin o zaman. umarım yakının iyidir. çok geçmiş olsun.kitabının olduğunu farzediyorum. yoksa mutlaka temin etmelisin çok önemli..inşallah bu defa diyetini hiçbir sorun çıkmadan tamamlarsın.
4 haftada farkedecek kadar kilo verirsin bence.. zaten dukanla 1 kilo verdiğinde 3 kilo vermiş gibi görünüyorsun. hep yağdan veriyorsun çünkü.. hadi bakalım bol şanslar :))) bu arada kaçamaksız tabi :KK34:

Kizlar bugun toz tatlandiri aldim takita toz tatlandirici plus diye dukana uygun mu icinde sorbitol ,asesulfam-k ve aspartam var ayrica
enerji (100grda ) 258
yag 0
karbonhifrat 97
protein 0

canım takita plus tatlandırıcı diyetimize uygun. fakat bende inanılmaz gaz yaptı:KK1: o yüzden stevia kullanıyorum şu anda kendime de müşterilerime de.. şimdi sorun yok :KK34:

Kızlaaaaar. Birazdan iftarmi yapıcam ama onun öncesinde tartıya çıktım 98,8 çıktım sabah 100 küsür çıkmıştım..:-) bence ramazan boyunca perşembe iftar öncesi tartılıp öyle bildirim yapalım:-)
Bencede oruçken tartılmak için doğru saat o :KK66: güzel kilo vermişsin morcum.
ben bu hafta bildirim yapmıycam.kist için ilaç tedavisindeyim ve bugün regl oldum çok doğru bir rakam göreceğimi düşünmediğim için tartıya çıkmadım.geçen hafta 57.4düm.
Ama ciddi hissediyorum artık baştan bu yana verdiğim 2 kg'ın etkisini.aynaya baktığımda ve pantolonlarımda artık anlıyorum.belki de kilo verdim bu hafta ama moralimi bozmamak için tartılmıycam.

Çok geçmiş olsun yakının için canım.bende 2 yıl önce Ramazan'dan bikaç gün önce bir trafik kazasında ağır yaralanmış 20 gün hastanede 3 ay evde hiç kıpırdamadan yatmıştım.çok zor günle yaşadım ama Allah sabrını da veriyo.Rabbim bu mübarek günlerde şifa nasip etsin yakınına.aramıza hoşgeldin :KK66: biz hep burdayız diyete devam :KK54:

enerji (100grda ) 258
yag 0
karbonhifrat 97
protein 0
Bende takita kullanıyorum takita formtat 60.senin aldığından bunun kalorisi daha düşük158 kcal.ama sanırım senin aldığında kullanılabilir :KK66:

İftar menüm; ( seyir evresi saf protein günü)
1 tabak dukana uygun çorba
4 adet yağsız kıyma ve sadece baharatla yapılmış yağsız tavada kızarmış köfte
2 küçük kornişon turşu

İftardan 1 saat kadar sonra
1.5 dilim ECEMUS marka dukan kara kek (1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,ben de 1 temmuz 2013 itibari ile dukan diyetime başladım.Perşembe akşamları bildirim yapıldığını gördüm,bilmiyorum listeye nasıl giriliyor ama yine de yazmak istedim.
Başlangıç tarihi:1 temmuz 2013
Başlangıç kilo:94
Hedef:65
Boy:165
Güncel kilo:89.9
Fark:4.1 kg

Son düzenleme:
Yorgunluk ve keyifdizlikten konserve balık füme et çemensiz patröa meyvalı yoğurt yumurtayla geçiriyorum günlerimi.. İatemiyor canım açıyorum füme( kuruet) kocagün gidip gelip onu bitiriyorum , yada tavukçularda hazır pişmiş piliç alıyorum zeroyla tüketiyorum.. Bunların diyete zararı ne boyutta.. Hem külfetli oluyor hem sıkılıyorum buyuzden:KK43: birde sorum olcak konserve balıkların yağını süzüyorum yiyorm çünkü diet olan balkar boğazmdan geçmiyor. O yağ sıkıntımı diyetim için

Günaydın Kızlarrr :KK3:

İş yoğunluğu dolayısı ile çok sık uğrayamıyorum kusuruma bakmayın, bildirimleri de geçen hafta unutmuşum :KK17:

Lisacım da tatilde yoksa kesin bana hatırlatırdı..

Yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler, eskiler yenilere bildirim formatını iletir ise yenileri de listeye alalım... :13:

Bu arada bildirimleri iş yerinden bakamadığım için perşembe geç saatte yada cuma sabah alabiliyorum,
O yüzden geç bildirim yapabilirsiniz.. :KK16:

Ee bu kadar laf yeter dimi bildirim gelsiiinn

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

:KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

$Çizelge-1107.jpg

Eki Görüntüle 753579

Bu arada hayırlı ramazanlar herkeseee :KK19:

Son düzenleme:
kızlar günaydın. lotuscuğum söylemiş de ben de bugün onu soracakım size. ben dün iftardan önce tartıldım 98,8 çıktım. yani 12 günde giden kilo 5. millete söylüyorum 5 kilo verdim diye yüzlerini ekşiterek bakıyolar bana. inanmıyolar sanırım ki bende inceldiğimi hissetmiyorum bi türlü. dün bi de 2 haftadır görüşmediğim bi arkadaşım bana sen kilo mu aldın dedi :KK14: ben anlamadım. bi de ben callanetics yapamıyorum sürekli geriliyosun o sporda biliyorum benim sağ bacağım sorunlu olduğu için en küçük bi zorlamada kasılıyor 1 hafta ağrısından ölüyorum. onun yüzünden yazıldığım b-fite bile gidemiorum yer hareketlerinde falan zorlanyıonca yine ağrıdı. daha 3 ay üyeliğim var:KK43: bende iftardan sonra 1 saat yürüyorum. yapabildiğim spor bu....
bu arada dün iftarda:
domatesli cacık (naneli ve zeytinyağlı) :) şiddetle denemenizi tavsiye ederim
bir tavuk göğsü ızgarada
kırmızı biberi de ızgarada yumuşattım
bi de yumurtalı pide almış babam:KK43: hani böyle kare kare şekilli ya bi kare kadar yedim küçücük. napıyım sıcacıktı
sahurda:
1 yumurtayla yapılmış menemen
1 light üçgen peynir
1 dilim dukan ekmek

Son düzenleme:
kızlar dun hamburger ekmegı tarıfı arıyordum bıtane buldum yaptım ama selanık gecregı kıvamında oldu tatlandırıyla bdahakıne yapıp selanık gevregı olarak yıcem:)

tarfte fırında dıodu ben mıkrodalgada yaptım ondan olabılır

bu arada knorrun hazır tavuk cesnılerı bıze uygunmu dun ben aldım fırın posetınde yaptım
ama uygun olmayabılır dıye dusunuorum

kızlar günaydın. lotuscuğum söylemiş de ben de bugün onu soracakım size. ben dün iftardan önce tartıldım 98,8 çıktım. yani 12 günde giden kilo 5. millete söylüyorum 5 kilo verdim diye yüzlerini ekşiterek bakıyolar bana. inanmıyolar sanırım ki bende inceldiğimi hissetmiyorum bi türlü. dün bi de 2 haftadır görüşmediğim bi arkadaşım bana sen kilo mu aldın dedi :KK14: ben anlamadım. bi de ben callanetics yapamıyorum sürekli geriliyosun o sporda biliyorum benim sağ bacağım sorunlu olduğu için en küçük bi zorlamada kasılıyor 1 hafta ağrısından ölüyorum. onun yüzünden yazıldığım b-fite bile gidemiorum yer hareketlerinde falan zorlanyıonca yine ağrıdı. daha 3 ay üyeliğim var:KK43: bende iftardan sonra 1 saat yürüyorum. yapabildiğim spor bu....
bu arada dün iftarda:
bir tavuk göğsü ızgarada
bi de yumurtalı pide almış babam:KK43: hani böyle kare kare şekilli ya bi kare kadar yedim küçücük. napıyım sıcacıktı
sahurda:
1 light üçgen peynir
1 dilim dukan ekmek
Canım yılma hemen millet illa bariz kilo verince evet vermişsin diyorlar.yani aslında başkalarından değil kendinden motive olmalısın. Ben nerdeyse dukandan önce dahil 4 kg verdim ki fazlam 7 kg kadardı toplamda yarısını verdim ama sanırım vereceğim kilo az olduğundan mı yoksa callanetics ile sıkılaştığım için mi ya da normalde vücudumu çok iyi tanıyarak giyindiğim ve kilomu belli etmediğim için midir nedir kimse tam olarak anlıyamıyor.ama artık daha fit olduğumu gösterir şekilde giyindiğimde anlaşılıyo :KK66:
Yani sabret canım illaki bigun fakredilcek kilo verdiğin :KK54:

Sahur menüm: protein sebze günüm
1 dilim ecemus dukan ekmek (1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)
5 kaşık Menemen
2 yeşil biber
1 yemek kaşığı çörek otlu lor
1/5 salatalık
2 dilim pastırma çemensiz yağsız
1 su bardağı süt

nilgünüm iyi fikir bildirim saatini değiştirmek. ama sanırım winnie işinden dolayı erken almak zorunda kalıyor. bakalım ne diyecek. gerçi beni çıkarmıştır artık listeden :)) tatilden sonra bildirim yapmıyorum. zamanı gelmedi henüz:KK1:
profilindeki albümleri göremedim.:KK50: bana göstermedi...:KK51: ama çooook merak ediyorum:KK34:

tatlım sadece arkadaşım olanlar görebilir.ekleyeyim seni listeye hemen.ben de eksik bildirim yapmışım diğer bilgilerim var zannetmiştim.haftaya oluruz artık listede.

ayda yaklaşık 11 kilo :KK53:
off offf çok süper yaaa helal olsun darısı başıma hiç kaçamak yapmadınmı.... ayyyy çok güzel yaa ben heyecanlandım burda kendimi 10 kilo vermiş olaak hayal ediorum da. offf diorum yne yaa

arkadaşın kilosu fazla olduğu için bu kiloyu vermesi normal.ama tabi azmini ve iradesini unutmayalım :KK9::KK9::KK9::KK9:

çok geçmiş olsun canım.Allah yaşatmasın bir daha.yaşın da ne var bu arada ben de 35 im ne yapayım yani :KK23::KK23::KK23::KK23:.ben de kilo veremeyen biriydim dukan ilaç gibi geldi.

Çok geçmiş olsun yakının için canım.bende 2 yıl önce Ramazan'dan bikaç gün önce bir trafik kazasında ağır yaralanmış 20 gün hastanede 3 ay evde hiç kıpırdamadan yatmıştım.çok zor günle yaşadım ama Allah sabrını da veriyo.Rabbim bu mübarek günlerde şifa nasip etsin yakınına.aramıza hoşgeldin :KK66: biz hep burdayız diyete devam :KK54:

Allah esirgemiş arkadaşım seni.çok geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın inşallah.

Yorgunluk ve keyifdizlikten konserve balık füme et çemensiz patröa meyvalı yoğurt yumurtayla geçiriyorum günlerimi.. İatemiyor canım açıyorum füme( kuruet) kocagün gidip gelip onu bitiriyorum , yada tavukçularda hazır pişmiş piliç alıyorum zeroyla tüketiyorum.. Bunların diyete zararı ne boyutta.. Hem külfetli oluyor hem sıkılıyorum buyuzden:KK43: birde sorum olcak konserve balıkların yağını süzüyorum yiyorm çünkü diet olan balkar boğazmdan geçmiyor. O yağ sıkıntımı diyetim için

zaman zaman oluyor böyle durumlar.yine de tedbir elden bırakmamışsın bravo.light konserve balığı alırsan daha iyi olur canım.yanlız yediklerin kabız yapar seni form çayı iç arada istersen..

Günaydın Kızlarrr :KK3:

İş yoğunluğu dolayısı ile çok sık uğrayamıyorum kusuruma bakmayın, bildirimleri de geçen hafta unutmuşum :KK17:

Lisacım da tatilde yoksa kesin bana hatırlatırdı..

Yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler, eskiler yenilere bildirim formatını iletir ise yenileri de listeye alalım... :13:

Bu arada bildirimleri iş yerinden bakamadığım için perşembe geç saatte yada cuma sabah alabiliyorum,
O yüzden geç bildirim yapabilirsiniz.. :KK16:

Ee bu kadar laf yeter dimi bildirim gelsiiinn

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

:KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

Eki Görüntüle 753577

Eki Görüntüle 753579

Bu arada hayırlı ramazanlar herkeseee :KK19:

eline sağlık canım.hayırlı ramazanlar..

bu arada dün iftarda:
bir tavuk göğsü ızgarada
sahurda:
1 light üçgen peynir
1 dilim dukan ekmek

canım sen o ekşi suratlara bakma.gülen gözlere seni destekleyen yüzlere bak canım.kimseye hesap vermek zorunda değilsin.diyetini uyguluyorsun.callanetics aslında tam sana göre bir spor.callanetics i yaptıran bayanın bir bacağı diğerine göre kısa biliyor musun?ve spora dayanılmaz boyun ağrıları için başlamış.zamanla tüm rahatsızlıklarından kurtulmuş.sen de bacağını zorlamadan yaparsan zamanla o kas da alışacaktır.ama zorlarsan hasta olmayan bir bacak da ağrır.mesela 3. harekette yana doğru eğiliyorsun ya ,oradaki beyaz saçlı bayan onun annesi.ve hareketi kendini zorlamadan yapabildiği kadarıyla yapıyor.bence inanılmaz bir spor.lütfen başla.pide dışında :KK1::KK1::KK1: böyle güzel menülerle beslenmeye devam et.:KK16::KK16:

bu arada knorrun hazır tavuk cesnılerı bıze uygunmu dun ben aldım fırın posetınde yaptım

içerdiğ tuz oranından dolayı uygun değil canım.tabi benim bildiğim..

tatlım sadece arkadaşım olanlar görebilir.ekleyeyim seni listeye hemen.ben de eksik bildirim yapmışım diğer bilgilerim var zannetmiştim.haftaya oluruz artık listede.

Arkadaşın kilosu fazla olduğu için bu kiloyu vermesi normal.ama tabi azmini ve iradesini unutmayalım :KK9::KK9::KK9::KK9:

çok geçmiş olsun canım.allah yaşatmasın bir daha.yaşın da ne var bu arada ben de 35 im ne yapayım yani :KK23::KK23::KK23::KK23:.ben de kilo veremeyen biriydim dukan ilaç gibi geldi.

Allah esirgemiş arkadaşım seni.çok geçmiş olsun.allah bir daha yaşatmasın inşallah.

Zaman zaman oluyor böyle durumlar.yine de tedbir elden bırakmamışsın bravo.light konserve balığı alırsan daha iyi olur canım.yanlız yediklerin kabız yapar seni form çayı iç arada istersen..

Eline sağlık canım.hayırlı ramazanlar..

Canım sen o ekşi suratlara bakma.gülen gözlere seni destekleyen yüzlere bak canım.kimseye hesap vermek zorunda değilsin.diyetini uyguluyorsun.callanetics aslında tam sana göre bir spor.callanetics i yaptıran bayanın bir bacağı diğerine göre kısa biliyor musun?ve spora dayanılmaz boyun ağrıları için başlamış.zamanla tüm rahatsızlıklarından kurtulmuş.sen de bacağını zorlamadan yaparsan zamanla o kas da alışacaktır.ama zorlarsan hasta olmayan bir bacak da ağrır.mesela 3. Harekette yana doğru eğiliyorsun ya ,oradaki beyaz saçlı bayan onun annesi.ve hareketi kendini zorlamadan yapabildiği kadarıyla yapıyor.bence inanılmaz bir spor.lütfen başla.pide dışında :KK1::KK1::KK1: Böyle güzel menülerle beslenmeye devam et.:KK16::KK16:

Içerdiğ tuz oranından dolayı uygun değil canım.tabi benim bildiğim..

banada uygun dıılmıs gıbı geldı ama bende cok tuzdan kesemedıgım ıcın yeemeklerde:KK43: aldım gercı aynı sostan evdede yapılabılır bence,

bu arada dün iftarda:
bir tavuk göğsü ızgarada
sahurda:
1 light üçgen peynir
1 dilim dukan ekmek

canım moral bozmak yok. 12 günde giden 5 kilo inanılmaz bence... ama bi kısmı atakta gittiği için su aslında. şimdi seyirde asıl kilonu vereceksin. ilk kilolarımda bana da oldu böyle... kimse farketmiyordu. ama bir süre sonra herkes farketmeye başladı.:KK76: sabırlı ol. ve kaçamk yapma:KK20:
akşamları 1 saat yürümen yeter zaten... zorlama kendini...:KK34:

canım içeriğine bak. ama tuz vs. yüksek olduğundan riske atma bence..

Günnaydıııııın bayanlar.... Güçlü güçlü bağlandım foruma çok şükür kızlar... Koşturmacalar, hastalıklar ve homini gıtlak güçlendirme özgürlüğü ile güncel 70,6 ile aranızdayım iki hafta öncesinde 69,6 ymışım iki haftada +1000 diyoruz ama arada tatil ve vücut rahatlığı dolayısıylan tatilin başında regl olma halim ve tatlıları açık büfe neticesinde ödül öğünü falan dinlemeden löp löp indirmem diyorum bu artı kiloları alma sebebimmmm. Devrik cümlelerim hala devam ediyor farkındaysanız :) Neyseki bayanlar 98 değilim yinede +1000ime bile çok şükür diyorum heleki güçlendirmede +2000e kadar normal kabul ettiğimizi düşünürsek ben yine sporla falan atacağım bu fazlayı...
Amaaaaa bir tırnak koyaraktan en güzel sonucu sizinle paylaşmak istiyorum "kırmızı bikini" her nekadar gönül rahatlığıyla giyemesemde netice itibariyle bikini alındı ve mayoların bulunduğu bölmenin baş tacı olarak yerini aldı... Şimdilik benden bu kadar bol bol uygun şeylerden yiyip kilo alamayın da verin inşallah kızlar öpüyorum hepiniziiiiii

hayırlı cumalar arkadaşlar
sizde oluyormu bilmiyorum ama oruçla beraber çok zor oluyor benim için dün sabah tansiyonum 7-6 dı bayılcak gibiyim sürekli ateş basıyor sürekli dün gece ateşim vardı gözümü açamıyorum iftarı ve sahur zor yaptım diyebilirim.dukan tost ekmeği yaptım evvelsi gün onu yedikçe midem bulanıyor çünki farklı birşey yemiyorum sahurda 1 dilim kadar yedim yine midem bulanıyor.neler oluyor bende anlamıyorum ö.şirkette muhasebeciyim işlerimde aksıyor durum böyle sizde benim gibimisiniz ?

hayırlı cumalar arkadaşlar
sizde oluyormu bilmiyorum ama oruçla beraber çok zor oluyor benim için dün sabah tansiyonum 7-6 dı bayılcak gibiyim sürekli ateş basıyor sürekli dün gece ateşim vardı gözümü açamıyorum iftarı ve sahur zor yaptım diyebilirim.dukan tost ekmeği yaptım evvelsi gün onu yedikçe midem bulanıyor çünki farklı birşey yemiyorum sahurda 1 dilim kadar yedim yine midem bulanıyor.neler oluyor bende anlamıyorum ö.şirkette muhasebeciyim işlerimde aksıyor durum böyle sizde benim gibimisiniz ?

bende böyle olacagımı düşünmüştüm. dün ilk oruç günümdü. çok iyi geçti çok şükür. baş ağısı vs. olur dedim ama ıı.. tabi bünyeden bünyeye değişiyor canım. tek kötü olan canım çalışmak istemiyor :))))) sen bence yediklerine de dikkat et.. ama sağlığını çok etkiliyorsa tutma tabi.

X