Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Başlangıç tarihi : 08.03.2014
Başlangıç kilo : 77
Kaçıncı gün : 46
Geçen haftaki kilo : 68.4
Güncel kilo : 67.4
Giden kilo : 1
Toplam giden kilo : 9.6
Hedef kilo : 62

Merhabalar yeni başlayan olarak bildirim yapacakmıyım listeyi yapan arkadaşdan bir geri dönüş olmadı ama hepimize başarılar dileyerek bildirimi yapmak istiyorum.

Başlangıç Tarihi : 19 / 04 / 2014

Başlangıç kilo : 66

Kaçıncı gun: 6

Geçen hafta ki kilo : 66

Güncel kilo: 64,7

Hedef kilo : 61

Boy : 1.70

Ben de bildirim yapayim. Baslangic tarihi: 7 Nisan Başlangic kilo: 61.800 Boy:155 cm gecen haftaki kilo:59 güncel kilo: 58 Diyette 18. günüm Hedef 52

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Fistik pul biberle yapanlar var ama tam etki dehilmis. Toz biberle olacak. Bogazinda gecerken yapisip kaliyolar zaten. Pul biber suzgecten gecemez kalir ama toz biber geciyo ve suzdugun karisimin icinde kaliyo. Her ictiginde calkaliyosun.

Haydaaaaa icmiim o zaman bnmkini. Zatwn zehir gibi her yanim yandi kavrulduu. Toz bibere de gida boyasi katiyorlar diye almak istemiyorum :KK43:

3yk yesilcay
Yarim yesil limon suyu
1tatli kasigi kadarda aci toz biber (pul biber degil toz biber)

Yarim litre kaynamis suda bunlari biguzel demleyip suzuyorsun. Ben geceden yapiyorum 29 dk demleyip suzuyorum bi siseye dolduruyorum ertesi gune hazir oluyor. Bu yarim litreyi her yemekten sonra bi miktarini icerek gun icinde bitiriyosun. Soguk iciliyor. Sabah kahvaltidan sonra oglen yemeginden aksam yemeginden sonra iciyosun. En fazla 5e bolme hakkin var. Ben 3 ana ogunun ustune icip bitiriyorum mesela

ne ozellgi var bu cayin yesilcayi zaten iciyorz yapacam
ama artk umidm kalmiyo 75 te cakildm kaldm iki
haftadr halbuki 77 yi kirmam da iki haftami almisti bu gidisle 14 haziran degi
14 agustosu bulcak 8kiloyu vermek

Selam,

Burası bana çok iyi geldi (moral-motivasyon)..

Meray44
Minalyadnz
Bahar34

İlgi ve hassasiyetinize çok teşekkür ederim..Ama Sizz Çok tatlısınızz ki...

Üşenmeden okumuş cevap yazmışsınız :) Çok ama Çok teşekkürler..

Bu arada testi yaptım (hatta defalarca varyasyonlu olarak:KK1: ) aslında kilomu az bulup max 3 çıkıyor ama ben önceki tecrübelerimden 4 olması gerektiğini biliyorum. Bu belki de diyet dışındaki beslenme şeklimininde (bilmeden-alışkanlık olarak) dukana yakın oluşu ile ilgilidir.

Vücudun direndiğini düşünüyorum ben de Bahar34 gibi ve bu kez bu mecra ve sizlerin motivasyonu ile kesmiyorum.

Şimdi işyerinde arkadaşlardan duydum maydonoz suyu da ödem attırıyormuş. Allahtan h.sonu tatili giriyor ve ben bu 2 günü yeşil çay-maydonoz suyu gibi sıvılara ayıracağım bakalım (ödem falan durmu olmuşsa diye-kitapta da arada 2 gün bitkisel diüretik desteği denenebilir falan diyor-vücudu direnç gösterenlerde) inşallah artık alıym sonuç biraz..bakalım..

Ben de artık daha net somut sonuçlar görmek istiyorum..

Herkese sevgi ve saygılar...

selamm herkese,
bugün perşembe ve rakam girilme günü sanırım :)

geçtiğimiz hafta bir değişiklik yapıp, vücut dukan'a çok alıştı direniyor olabilir diye bir kaç gün kalori diyeti yaptım
tatlı falan da yedim
maydonoz suyu içtim 2 gün hatta ama çok bir yol alamadım
bu sabah 53,7 idi ancak bu öğlen biraz bozdğm için şu anda eminim yine 54,5 tur :KK43:
işte benim haftamın özeti..

Merhabalaarr :KK3:

Başlangıç Tarihi : 23.03.2014
Başlangıç kilo : 98,8
Kaçıncı gün : 33
Gecen haftaki kilo : 92,5
Güncel kilo : 91,2
Giden kilo : 1.3
Toplam giden kilo : 7.6
Hedef kilo : 70

bu hafta küçük kaçamaklara rağmen iyi verdim bence :21:

Son düzenleme:
ne ozellgi var bu cayin yesilcayi zaten iciyorz yapacam
ama artk umidm kalmiyo 75 te cakildm kaldm iki
haftadr halbuki 77 yi kirmam da iki haftami almisti bu gidisle 14 haziran degi
14 agustosu bulcak 8kiloyu vermek

Dukan amca yeni kitabinda vermis bu formulu. Faket kitap henuz turkceye cevrilmemis. Ceviren arkadaslar sagolsun soylemisler. Duraklayanlar icinmis iste. 1 hafta en az icin duraklamanin kirildigini goreceksiniz diyolar. Ben 5 gun ayni kilodaydim 2 gun ictim bi anda 1.1 kg dustu. Belkide tesaduftu bilmiyorum ama icmeye devam edicem yinede

Dukan amca yeni kitabinda vermis bu formulu. Faket kitap henuz turkceye cevrilmemis. Ceviren arkadaslar sagolsun soylemisler. Duraklayanlar icinmis iste. 1 hafta en az icin duraklamanin kirildigini goreceksiniz diyolar. Ben 5 gun ayni kilodaydim 2 gun ictim bi anda 1.1 kg dustu. Belkide tesaduftu bilmiyorum ama icmeye devam edicem yinede

Daha da iccen yanii yuhhh... Bütün genzim yanio yA neyse ki son 1 bardak kaldi

Başlangıç tarihi : 02.04.2014
Başlangıç kilo : 71.2
Kaçıncı gün : 22
Geçen haftaki kilo : 69.1
Güncel kilo : 68
Giden kilo : 1.1
Toplam giden kilo : 3.2
Hedef kilo : 61

Arkadaşlar ben 22 gündür dukan yapıyorum bir dönem reglden dolayı durakladım ama sizlerin de dediği gibi sabredince günde 1 kg bile gidiyo şu an. fakat ben artık hiç bir şey yiyemiyorum gibi bir şey son 3gündür ( regl olduğumdan beri ) hiç iştahım yok , asla yulaf kepeğini bitiremiyorum. günde 1 veya 2 öğün yiyebiliyorum o da işte performansım düşmesin diye ve 2 mug light sütle latte içiyorum, bu durumunda hızla kilo kaybetmemde etkisi olduğunu düşünmüyor değilim .siz ne dersiniz?

Arkadaşlar ben 22 gündür dukan yapıyorum bir dönem reglden dolayı durakladım ama sizlerin de dediği gibi sabredince günde 1 kg bile gidiyo şu an. fakat ben artık hiç bir şey yiyemiyorum gibi bir şey son 3gündür ( regl olduğumdan beri ) hiç iştahım yok , asla yulaf kepeğini bitiremiyorum. günde 1 veya 2 öğün yiyebiliyorum o da işte performansım düşmesin diye ve 2 mug light sütle latte içiyorum, bu durumunda hızla kilo kaybetmemde etkisi olduğunu düşünmüyor değilim .siz ne dersiniz?

Bencede az yediğim zaman daha çok gidiyo kilo. Bu ara benimde kapandı istahim hic yiyesim yok :KK31:

ya ben yaparım aslında ama kitle indeksiyle uğraşamam açık söyliyim :KK34: bi de tabloyu nasıl eklicem bilmiyorum :44:

ne form çay ne zeytinyağı ne sinameke hikmet iksirdeymiş sanırım yani duraklamayı alt edermiyim bilemiyorum ama iksiri içip bir saat sonra kabızlığa son verdim ki bunun için bile bırakmadan içerim ben bunu tavsiyemdir herkese
şimdide hibiskus çayımı hazırladım onu içiçem yatana kadar bakalım nolucak :KK1::KK1:

bende 12 gündür devam ediyorum 71 72 arasıydı kilom bu sabah 66.5 oldum bende çok yiyemiyorum çeşit hazırlamıyorum düz besleniyorum adı yedim demek için iştah sıfır ev işi çocuklar derken zaten benim emzirme döneminde yediğim tatlı ve aburcuburdan fırladı kilom kesince rahatım ama malesef kaçamaklarım oluyor bugün itibariyle asla dedim 7 kilo daha vermek istiyorum umarım duraklamazda gidiverir benim derdim zaten basenler hamilelikte basenli oldum 42 bedenden bıktım artık 3 4 lt su yeşil çayım bitti form çay içiyorum dün dayanamayıp yediğim 1 dilim ev baklavasından sonra şavaş açtım ve şükür sabah -300 gördüm komşularada kızdım :) bize mama getirmeyin diye çeşitli yicek içeceklere alışamıyorum ve yulaf kepeğimi yemiyorum aksine hergün tuvalete çıkıyorum sorun olacağınıda düşünmüyorum tok tutmasına grk yok zaten yiyemiyorum

X