Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bende öğretmenim arkadaşım,
okula yemeğimi kendim götürüyorum.
1 kilo kıyma aldım yulaf kepeği, yumurta, soğan ve baharatlar ilave ederek yoğurdum, köfte halini verip buzluğa atıp dondurdum.
mesela akşamdan 4-5 köfte çıkarıp kızartıp saklama kabına koyuyorum, yanında ayranla oh mis...
köfte yağsız olduğu için soğuk olarak da tüketebiliyorum.
deneyebilirsin.

kiymam bitti ya :) bende dedim acaba yarin oglen icin omletmi hazirlasam kendime bide biliyosaniz eger bisi sorcam hep bu tariflerde aroma kullaniyolarya iste vanilya aromasi filan onun kalorisi yagi fln yazmiyo izerinde nasil bisi o anlayamadim ben :) ama kararliyim tamamen verene kadar 10 kilo daha vericem

Otel odasından merabaaa:KK3:

26 hazirandan beri dukan diyeti yapıyorum kızlar ,diyetim boyunca kırmızı eti çok az tükettim,genelde balık ,tavuk ilk tercihim oldu ama yumurtada pek sınır tanımadım doğrusu bazen 4 tane bile yediğim oldu ,bugün kan tahlili ve böbrek röntgeni çektirdim ,sonuçları aldım ama dr um izindeymiş gösteremedim ,anladığım tek değer kollestrol ,o biraz yüksek görünüyor ,sınır 200 benim ki 206 ,yarın başka bir dr a mı göstersem yoksa kendi dr umun gelmesini mi beklesem bilemedim ,siz ne dersiniz ?ya da sonuçlardan anlarım diyen varsa buraya da yazabilirim ,meraktan çatlamak üzereyim ,dr un da izine çıkacağı tuttu ya ...
Zaten olması gereken aralıklar yazıyor ya. O kolesterolün 206 çıkması mühim değil canım. Çok çok az fazla. Muhtemelen diyetten sonra yine düşecek. Zaten bunun hdl'si var ldl'si var.. Benim de aynen seninki gibi çıktı. Diyetle düşer bu dedi doktor, önemli derecede yüksek değilmiş. Hatta ben de diyet yaptığım için oldu dedim :p
Neden bu kadar stres yaptın ki..? Hiç gerek yok bence. Sakin ol :KK66: Bekle doktorunu.

Selam kızlar,nasılsınız..

Ben bugün hiç dukana yaraşır bi gun geciremedim..
Garip bi şekilde motivasyonsuzum..

Takıntı mı yaptım bilmiyorum.regl de degilim..
Kisaca mutsuzum bugün...:KK50:
Ooy oy..

Erkek arkadaşımla konuştum sesi de kötüydu..noldu allah bilir..
Bitsin artık..:KK50:
ne işi var onun hakkari daglarinda:KK50:

Çok zor ..

noldu bana...
hiç böyle olmazdım...:KK50:
Mervecim arada olur öyleee.. sabır sabıırr.. O da seni üzmemek için güler yüzlü konuşuyordur ama arada da sesi azcık bozulduğunda, sen ona destek olacaksın.. Sen güler yüzlü konuşacaksın. Allah onu korusun canımcım.. Onunla beraber tüm askerleri.. Benim eşim -o zamanki nişanlım :KK66: - Ankara'da yapmıştı askerliğini. O bile sıkıntılıydı. Seni anlıyorum canım.. Ama bu akşam Ankara'dayım mesela ben ve eşim askerdeyken benim gelip de buluştuğumuz yerlerde.. O günleri düşündüm gelince.. Nasıl da hasret çektik ama o günler de geçti bittii... Siz de kavuşacaksınız.. Hemmenceciiikk geçecek inşalah günler.. Sonra ne günlerdi be, diye anacaksınız beraber, yuvanızda :123::KK70::KK19:

senin derdin ne biliyor musun cnm tek kelime ile hasret...

eşim gemi mühendisi ve 4 aylığına gemiye gitti ki gemi hollanda, norveç, isveç, danimarka,almanya vs çalışıyor.1,5 ay oldu.

senin hissettiğini bende çok zaman hissediyorum.

bol bol dua et, sağ salim bitsin gelsin kavuşalım diye.

çünkü başka bişey elimizden gelmiyor.
Allah sana da kolaylık versin sabır versin..

ben geldim, geçmişi okumayı bırak ahaliyi tanıyamadım neredeyse.. çook değişmiş buralar, halbuki yemyeşildi bir zamanlar .:)
Dutluktu :p

süpermiş :))) en kısa zamanda peki yan çok hızlı olöası için kilo vermenin atak evresi uzun mu tutulmalı :)))
En hızlı şekilde kilo vermek için: hemencecik kitap alıp okunmalı :KK34:

ya kizlar enerji icecegi icebiliyomuyuz bu diyette?
Sen de mi okumadın kitabıı :S Ama o karbonhidrat yuvasıı.. Tabi ki olmaaazzz :KK20:

sevgili bayan arkadaslarim dukan diyetinin 8.gunundeyim 3 gun atak 5+5 yapicam seyir evresinide 8gunde 5 kilo verdim ve cok mutluyum ama bugun bi tane findik yedim :KK43: kendimi.kotu hissediyorum ama ben peynir yemekten cok sikildim calisiyorum ve ton baligi peynir gibi seyler tuketebiliyorum ama peynirle balik yenirmi bilemiyorum bana yardimci.olun degisik seyler yapmak istiyorummm
Balık taze olduğu sürece sorun yok. Tabi ki yenir. Ben balıkla yoğurt yiyen insanım :KK34: Keşke fındığı da yemeseydin. Bu kadar güzel giderken.. Maşallah çok güzel vermişsin :nazar::nazar: Bi daha yeme olur muuu..? Ben de hep aynı şeyleri yiyen biriyim o yüzden pek tavsiye edemicem ama, bir sürü tarifler var internette. Bulabilirsin, farklı şeyler yapabilirsiinn :KK56:

benim bu diyette 3.haftam sadece 3kilo verdim ama arada kaçamaklarım oldu ...pazar sabahı tartıldığımda 76.200düm bu sabah yine77,100çıktım nerdeyse 1kilo fazla aslında dünde gayet iyi geçmişti kaçamak falan olmamıştı ama reglim geçikmişti bugün öğlen oldum regliyi inşallah yarın eksileri görürüm bugün moralim çok bozuldu diyeti bırakmayı bile düşündüm 3haftadır 1eksik 1fazla çıkıp duruyorum ..yemek hazırlamak bi dert kendine ayrı evdekilere ayrı birde eşim et türlerini pek sevmiyor ona sebze kendime et çocuklar ayrı bi dert çok yemek seçiyorlar onlara ayrı of çok yordu beni ..heleki dün dışarı çımıştık aç bi şekilde geldik makarna pişirdim zeytinyağlı barbunya vardı ama benim yiyeceğim bir şey yok o makarnayı yememek için ne kadar zor tuttum kendimi o aç halimle:)neyseki sebze günüydü yeşil sogan kavurdum üstüne 2 yumurta kırdım yanına yoğurt yedim ....kendin birşey yapmazsan hazır pek bir şeyde yiyemiyoruz bu diyette sucuk bile olmuyormuş yağlı olduğu için kendisi sucuk yapan varmı nasıl yapıyorsunuz ...ben arada hazır sucuğu tost makinesinde pişirip kağıt havlu ile yağını alıp yiyiyorum :)
E ama arada kaçamaklarım oldu diyorsun.. Öyle veremezsin kii :100: Bi artı bir eksi gider öyle. Sonrasında bir gün kaçamaksız geçti diye eksi göremezsin. O kaçamaklar sadece artı olarak gelmekle kalmayıp, bir de duraklama yapıyor. Bu şekilde devam edersen olmaazz. Boşa gider onca zahmetin. Diyette sucuk tabi ki yok. Kitabı okuduysan bunu bilmen gerekirdi. Arada da olsa, yağını da silsen sucuk yememeni tavsiye ederim. Sonuçta yasak bir şey. Bunlar işte hep motivasyonunu bozuyor. Bunlar yüzünden verememişsindir. Onun yerine düzgün düzgün devam etsen, çabucak kurtulurdun. Tabi ki sen bilirsin. Ben senin için söylüyorum. Şu, akşamki iradeni her zaman gösterirsin inşallah :KK34:

Canım benim, sen sağlıkla git gel, başlarsın. İçindeki öküzü doyurdun mu :KK9: nerden buluyorsun bu lafları inanamıyorum ben :13:
.........
Hahaha, sorma 3 tur güçlendirme oldu doğru dedin :KK9:

Kuzum senin de 3 tur oldu bak :) dön dön nereye kadar :)
Doydu ama.. Sesi çıkmıyo :KK1::KK1:

Siz okeye dönerken başkası bitecek sonunda :KK37: bitin bence artık :KK70: Somalili olmanın anlamı yok :))

benim bu diyette 3.haftam sadece 3kilo verdim ama arada kaçamaklarım oldu ...pazar sabahı tartıldığımda 76.200düm bu sabah yine77,100çıktım nerdeyse 1kilo fazla aslında dünde gayet iyi geçmişti kaçamak falan olmamıştı ama reglim geçikmişti bugün öğlen oldum regliyi inşallah yarın eksileri görürüm bugün moralim çok bozuldu diyeti bırakmayı bile düşündüm 3haftadır 1eksik 1fazla çıkıp duruyorum ..yemek hazırlamak bi dert kendine ayrı evdekilere ayrı birde eşim et türlerini pek sevmiyor ona sebze kendime et çocuklar ayrı bi dert çok yemek seçiyorlar onlara ayrı of çok yordu beni ..heleki dün dışarı çımıştık aç bi şekilde geldik makarna pişirdim zeytinyağlı barbunya vardı ama benim yiyeceğim bir şey yok o makarnayı yememek için ne kadar zor tuttum kendimi o aç halimle:)neyseki sebze günüydü yeşil sogan kavurdum üstüne 2 yumurta kırdım yanına yoğurt yedim ....kendin birşey yapmazsan hazır pek bir şeyde yiyemiyoruz bu diyette sucuk bile olmuyormuş yağlı olduğu için kendisi sucuk yapan varmı nasıl yapıyorsunuz ...ben arada hazır sucuğu tost makinesinde pişirip kağıt havlu ile yağını alıp yiyiyorum :)

merhaba. arada kaçamaklarınız olduysa bu kilo oynaması çok normal. iradeniz sağlamsa bırakmayın derim ben, herşeyi yoluna sokup kaçamaksız devam edin, sonunda eksi görürsünüz şüphesiz.
tarif bloglarında sucuk tarifi bulabilirsiniz, googledan dukan sucuk diye aratırsanız çıkacaktır. bildiğim kadarıyla kıyma ve bol baharatla yapılıyor. ama hazır tüketmeyin, sucuk değil bütün şarküteri ürünleri yasak.
bi de eğer eşiniz ve çocuklarınızla yemek menülerini tutturmak sıkıntı oluyorsa seyiri 5-5 değil 1-1 yapın bence, daha kolay olur sizin için.
kolay gelsin :)

selam arkadaşlar bende başlamayı düşünüyorum diyete kitabı hatmettin iyi olacak gibi ama bakalım ... sizin güzel haberlerinizi okudukça yapmaya daha daha isteğim oldu inşallah sonuç iyi olur ....iyi akşamlar.

Herkese günaydın!

Selam kızlar,nasılsınız..

Ben bugün hiç dukana yaraşır bi gun geciremedim..
Garip bi şekilde motivasyonsuzum..

Takıntı mı yaptım bilmiyorum.regl de degilim..
Kisaca mutsuzum bugün...:KK50:
Ooy oy..

Erkek arkadaşımla konuştum sesi de kötüydu..noldu allah bilir..
Bitsin artık..:KK50:
ne işi var onun hakkari daglarinda:KK50:

Çok zor ..

noldu bana...
hiç böyle olmazdım...:KK50:

Hayırlısı olsun canım, az vaktiniz mi kalmıştı ortalamıştınız sanki süreyi? İçini ferah tut, hayırlısıyla birşey olmadan gelir kavuşursunuz sonra mutlu son. :) Başlamak bitirmenin yarısı derler, bitecek gidecek. :nazar::nazar:

Günaydın:KK34:

Bütün dukancanlara kolaylıklar ve bol eksili rakamlar diliyorum

günlerdir bende gram eksilme yok:KK53: umarım sizin durumunuz benimkinden iyidir:KK25:

gunaydın kızlar,

ben yeni dukkancan olarak deneyimli ablalarıma bişey danışmak istiyorum.

ben atak ve protein/sebze gününde güzelce zayıflamaya başladım. 5/5 yaptığım için cumartesi günü tekrar sıra saf proteine geldi. ancak o günden beri gram oynamıyor. hatta dünden beri birde üstüne +400 gr almışım. ben birşeyi yanlışmı yapıyorum acaba ya?
yasak olan hiçbirşeyi ağzıma sürmüyorum ve günde 2lt su içiyorum. sadece 2-3 gündür yoğunluktan spor yapamıyorum. ama buda kilo aldırmazki dimi???

ayrıca reglim yaklaşıyor. sebebi o olabilir mi acaba ?
gerçi daha önce yaptığım diyetde regl döneminde kilo kaybım duruyordu ancak üzerine kilo almıyordum. acaba bu durum dukkanda normal mi yoksa yanlışlık bendemi?

lütfen cevaplayın kızlar.
:2:

ipek bir şey sorucam izninle, bu kadar suyu içtiğinde ne kadar wc ye gidiyorsun, ben çok su içtiğimde her yarım saatte bir çişe gidiyorum resmen :KK1: erkek arkadaşım dalga geçti geçen gün, senin böbreklerde sorun var diyerek ama hani sende de mi böyle oluyor diye soracaktım:44:

.....

Çok sık gidiyorum canım. Ama beni baz almamak lazım. Ben ramazanda gündüz fakti 2 kere tuvalete sağlam çıkan biriyimm. GEçenlerde 1 kilodan fazla ızgara yedim o gün tam 8 kere wc ye gittim. Yani bu senin gibi su şeysi değil. Yani küçük:) Bildiğin büyük + 8 :)
Sudan dolayı sık gidilmesi normal amaa sorun yok.. Bana spor oluyor seke seke gidiyorum koridorun sonunaaaa :)

Dün spor salonuna başlamamın 1. haftası kutlamaları vardı.
Rica ettim tekrar ölçtülerrr :)

Yağdan 700 gr. vermişim
200 gr kasım artmış. Kasım derken aklıma geldi. Kasımda aşk başkadır..
Su değerim süpermişş

Hoca yine şaşırdı değerlerime ve değişimee.
Bak beğenmediğin Dukan neler yaptı dedim.

İkna oldu Dukanın başarına. Başta itiraz etmiştiii malum..
Suyu ihmal etme o zaman falan diyo.
Anamm saldırasım geldi. BEn günde 10 kere niye gidiyorum wc yee.
Ayrıca yeniler için söylüyorum. Dukan öyle ucundan kenarından az az yapılacak bir diet değil. Adamın dediğini tam yapacaksın.
Kepeği yiyeceksin
Sporu yapacaksın (En az kitaptaki egzersizler ve 20 dk yürüyüş)
Suyu içeceksin
Kendini korumak sağlıklı zayıflamak istiyorsan bu altın kuralları uygulayacaksın.

Zumba çok eğlenceli bu aradaaa. 1 saat nasıl geçiyor anlamıyorum. FIrsatı olanlar salona olmayanlar netten falan yapın lütfennn. En az 400 kalori yakılıyormuş öğrenme aşamasında hemde. Sonra bu 800 e kadar çıkıyormuş. Hemde bütün kurtları dökmüş oluyoruzz..

kızlar bişwy sorucam bu toz tatlandırıcıyı nerden buluyorsunuz eczanelerdenmi??.. birde süt tozu dediğiniz bildiğiniz nescafeye koyulan süt tozumu anlayamadım ???

Günaydın bacılarım canlarım :KK71:

Pek uzun zaman oldu gelemedim dimiiiii :KK1: dün istanbuldaydım malum diiyet dışı bikaç şey oldu ama sınırsız değildi hiçbirşey Allah'tan daha dahaaaa dikkatliyimm
Dely canın Ankara'da olduğu çarptı gözümeee msj attım bakalım okuyabilecek mi :26:
Onca sayfa birikmiş okuyamıyorum işler çıldırmış gibiiii

Kızlar ben son 10 gündür kötü kabızlık çekiyodum sora dukan amcam buğday kepeği demiş galeta yada süt ürünlerinde kullanılabilir diye...
Doğalsanın buğday kepeğini almıştım son bikaç gündür uyumadan önce 2 kaşık yoğurtla tüketiyorum sora sabahın ilk ışıklarıyla suyu içiyorum sanki sorunum çözüldü gibi biraz en azından karnımda ağrım yok bakalım buda bisüre çözüm olur...
1 kaşık kepek hakkımıda sabah kahvaltıda süt, 2 yumurta ve lor ile kısık ateşte çakma tava böreği olarak kullanıyorum...

Şimdilik böleee canlarım geçen sene bu vakit giydiğim pantolonlar pek geniş duruyo şimdi zuladaki dar gelenleri çıkarma zamanı hiç alışveriş yapacak modum yok :KK1: bedenim 68 görsündee bakarızzzz

Kızlar Günaydın...

Dün akşam sadece süt içtim (lihgt)

sabah ta peynir , yumurta birazcık light kaşar yedim şekersiz çayla

sevdim bu diyeti 1 günde 500 gram gitti bile 64.3 olmuşum

bakalım 1 haftada kaç kilo vericem

günaydın kızlar ,atakta 2. günüm ve daha 4 günüm var,gün sayıyorum biran önce sebzeye geçeyim diye,biraz tatsız tuzsuz geçiyor ,yeni başladığımdan sanırım,ama bırakmak istemiyorum,kondisyon bisikletimde yarın gelir,porada başlarım ,şimdilik birşey yapamıyorum,tartılmadım 6 gün dolsun bakalım kaç vericem,bu arada dün o tutmayan yoğurdumu,yani sütümü tekrardan ısıttım bu sefer tuttu:KK37: yani yoğurt işi tamam

kızlar bişwy sorucam bu toz tatlandırıcıyı nerden buluyorsunuz eczanelerdenmi??.. birde süt tozu dediğiniz bildiğiniz nescafeye koyulan süt tozumu anlayamadım ???

genelde eczanelerden satın alıyoruz splenda marka bulunuyor herkesin beğendiği pişirmeyede uygun,
süt tozu kahveye katılan değil senin dediğin gayet yağlııııı, pınar marka yağsız nette aratırsan bulursunnn :KK6:

herkese selaaaamm..

tatlandırıcıyı ben eczaneden aldım fakat buyuk marketlerde de var gecen carrefourda gordum mesela..sut tozuda bıldıgımız kahve beyazlatıcısı değil yeşil bir pakette pınarın süt tozu var genelde marketlerin pasta reyonunda var. 4,99 a almıstım:KK34:

gunaydın kızlar,

ben yeni dukkancan olarak deneyimli ablalarıma bişey danışmak istiyorum.

ben atak ve protein/sebze gününde güzelce zayıflamaya başladım. 5/5 yaptığım için cumartesi günü tekrar sıra saf proteine geldi. ancak o günden beri gram oynamıyor. hatta dünden beri birde üstüne +400 gr almışım. ben birşeyi yanlışmı yapıyorum acaba ya?
yasak olan hiçbirşeyi ağzıma sürmüyorum ve günde 2lt su içiyorum. sadece 2-3 gündür yoğunluktan spor yapamıyorum. ama buda kilo aldırmazki dimi???

ayrıca reglim yaklaşıyor. sebebi o olabilir mi acaba ?
gerçi daha önce yaptığım diyetde regl döneminde kilo kaybım duruyordu ancak üzerine kilo almıyordum. acaba bu durum dukkanda normal mi yoksa yanlışlık bendemi?

lütfen cevaplayın kızlar.
:2:

regl yaklasında vucut su tutuyor. suan bende oyleyım göbusumu gorsen pırtlamıs ... ama ben regl oldum..
sende regl ol bıtsın kurallara tam uyuyorsan gor bak nasıl gıdecek..:KK8::KK8:

Günaydın canlar,nasılsınız bakalım.Bugün de iş çok:KK50:
ama ara ara takibinizdeyim,öpüyorum hepiciğiniz:KK54:

sizleri çoook seviyorum:KK71:dün baya ümitsizliğe kapılmıştım pes etmek üzereydim yazdığımda hiç kacamak yapmamama rağmen +300 de takılmak 2 gün hemde diyetin başlarındayken bezdirmek üzereydi beni ..beni teselli eden ve moral veren arkadaşlarıma kucakkk dolusu teşekkürler.......ve bugün :KK53: ne göreyim tartının üzerine çıktım bide baktım -800 şok şok şok oldum:21:...hemen tickerimi yeniliycem bayılıyorum bunu yapmaya :KK53:

düzenli kilo veren arkadaşlardan bir ricam var.... süt-yoğurt türü besinlerde maksimum sınırınız ne oldu...

ben bunları çok sevdiğim için 1 litreye yakın süt tükettiğim oluyor + 1-2 kase yoğurt... bu fazla mıdır?

kepek denemelerim başarısız:KK53: sanırım benim beceriksizliğim:KK53:

bende kendimi süte, yoğurda veriyorum:KK53::KK53::KK53:

sizleri çoook seviyorum:KK71:dün baya ümitsizliğe kapılmıştım pes etmek üzereydim yazdığımda hiç kacamak yapmamama rağmen +300 de takılmak 2 gün hemde diyetin başlarındayken bezdirmek üzereydi beni ..beni teselli eden ve moral veren arkadaşlarıma kucakkk dolusu teşekkürler.......ve bugün :KK53: ne göreyim tartının üzerine çıktım bide baktım -800 şok şok şok oldum:21:...hemen tickerimi yeniliycem bayılıyorum bunu yapmaya :KK53:

tebrikler...
başlangıç kilomuz birbirine yakınmış...

ben takıldım bu hafta, gitmiyor kilolar:KK14:

X