Dostinex kullandınız mı?

ben pazartesi ve perşembe alıyorum yani haftada 2 tane alıyorum. bana kesinlikle kilo yapmadı

arkadaslar bende dostinex i uzun zaman kullandim ben haftada 1 defa yarim tablet kullaniyordum kizima hamile kaldigimi ögrendigim haftaya kadar kullandim, hamileligim belli olunca biraktim bebek icin bir zarari olsa doktor kullandirmazdi, iciniz rahat olsun
sükürler olsun kizim gayet saglikli...

arkadaslar bende dostinex i uzun zaman kullandim ben haftada 1 defa yarim tablet kullaniyordum kizima hamile kaldigimi ögrendigim haftaya kadar kullandim, hamileligim belli olunca biraktim bebek icin bir zarari olsa doktor kullandirmazdi, iciniz rahat olsun
sükürler olsun kizim gayet saglikli...

kızlar ben pazartesı ve perşembe ilacı kullanıyorum 1tabletı ortadan kırıp içiyorum inşlah hormonu dğüşürürüzde şubatı hamıle kalırız:CüvCüv:

ben yaklaşık 5 yıldır aralıklı olarak dostinex kullanıyorum. prolaktin hormonu çok yüksek ve beyinde, sol hipofizde kitle var. umarım sizinki bu kadar ilerlememiştir. size çok geçmiş olsun diyorum ve başka sormak istediğiniz birşey olursa cevaplayıp yardımcı olursam sevinirim

Öncelikle hepinize merhabalar,ben 2 yıldır dostinex kullanıyorum,doktorlarımın tek istediği tümör oluşmamasıydı fakat 13 ocak ta kötü haber aldım hipofiz bezi orta bölümünde 4 mm çapında mikroadenom ile uyumlu lezyon bulundu :KK43:çok üzgünüm:KK43: ilk 3 ay şuan dostinexi haftada 3 tam içiyorum,3 ayda erimek zorunda olduğunu söylüyor doktorlarım.kesinlikle üzülmek yok...ama ben çok üzgünüm.ek olarak bitkisel bir karışım aldım her sabah aç karnına yemeye çalışıyorum.benden daha uzun zamandır bu rahatsızlıkları yaşayan arkadaşlarımdan destek rica ederim.Görüşmek üzere....

Öncelikle hepinize merhabalar,ben 2 yıldır dostinex kullanıyorum,doktorlarımın tek istediği tümör oluşmamasıydı fakat 13 ocak ta kötü haber aldım hipofiz bezi orta bölümünde 4 mm çapında mikroadenom ile uyumlu lezyon bulundu :KK43:çok üzgünüm:KK43: ilk 3 ay şuan dostinexi haftada 3 tam içiyorum,3 ayda erimek zorunda olduğunu söylüyor doktorlarım.kesinlikle üzülmek yok...ama ben çok üzgünüm.ek olarak bitkisel bir karışım aldım her sabah aç karnına yemeye çalışıyorum.benden daha uzun zamandır bu rahatsızlıkları yaşayan arkadaşlarımdan destek rica ederim.Görüşmek üzere....

kızlar ben pazartesı ve perşembe ilacı kullanıyorum 1tabletı ortadan kırıp içiyorum inşlah hormonu dğüşürürüzde şubatı hamıle kalırız:CüvCüv:

AYSILA insaAllah canim Rabbim hepimizin derdine derman versin, hepimize en kisa
zamanda hayirli evlatlar nasip etsin...

selam ben de reglimin 2.günü test yaptırdım ve prl hormonum 46.2 çıktı dr. dostinex verdi ama gün aşırı iç dedi sitedeki tüm yazıları okudum benim gibi gün aşırı-yani bir gün içip bir gün içmeyen- yok.niye böyle verdi dr.anlamadım.bir de diana 35 verdi herhalde ilaca devam ederken riskli gebelik olmasın diye, burada yazılanları okuyunca öyle düşünmeye başladım.

evet herkese ya salı-cuma ya d apzt-prşmebe (haftada 2 kez yani)içilmesi üzere verilio..doktora bir daha git dnaış bence..hatalı kullanmayasın

Arkadaşlar dostinexi bende kullandım prolaktin seviyem yükselmişti ona istinaden kullandım mr çektirmeden kullanmamanızı tavsiye ediyorum prolaktin seviyesi yüksek olanlarda yüksek olmasına sebep hormonlar, stre vb etkenlerde olabilir beyinde tümör olursa da yükselir. Allah korusun tümör varsa bu ilaç tümörün büyümesine sebep oluyor bunu göz ardı etmeyin.

Arkadaşlar dostinexi bende kullandım prolaktin seviyem yükselmişti ona istinaden kullandım mr çektirmeden kullanmamanızı tavsiye ediyorum prolaktin seviyesi yüksek olanlarda yüksek olmasına sebep hormonlar, stre vb etkenlerde olabilir beyinde tümör olursa da yükselir. Allah korusun tümör varsa bu ilaç tümörün büyümesine sebep oluyor bunu göz ardı etmeyin.

bende prolaktin kullanıyorum ama doktor bana öle bişey demedi eğere beyinde bişey olursa bir belirtisi olur galiba baş ağrısı falan demi allah korusun öle bişey de yok ama aşırı kıllanma yapıyormu bende olduda

BENİMDE DOĞUMDAN SONRA SÜTÜM GİTMEDİ YANİ KIZIM 7 AY EMDİ 2 YAŞINA GİRCEK HALA SÜTÜM GELİYO BU YÜZDEN BANA ÖNCE GYNODELDİ SANIRIM ADI ONU İKİYE BÖLÜP KULLANDIM GEÇİRMEDİ SONRA DOSTİNEX VERDİ DOKTORUM AMA BENİMKİ SADECE 2 TABLETTİ BİR HAFTA BİRİNİ YUTTUM BİR HAFTA BİRİNİ AMA GALİBA ÇOK YÜKSEK PROLAKTİNİM:sm_confused: HALA GEÇMEDİ TEKRAR GİDİCEM

merhaba bende1yıl 4aydıe vliyim çocuk için doktora gittiğimde bişey yok diyip gönderiyorlardı en son hormon testine gittim prolaktin160 larda çıktı üssınır 25 olması gerekirken mr ve beymde tümor varmış dostınex verdi.yeni kullanmaya başladım. bana korunma dedi.doktor.siz bu hapı kullanırken korunuyormuydunuz bilgisi olan varmı.

merhaba arkadaşlar ben de bir ay dostinex kullandım prolaktin değerim 60tı.tabi bu arada hayıt suyu da içtim bir ay sonra prolaktinciğim 5.88di.haftada iki defa yarım olarak kullandım.hiçbir yan etkisini de görmedim süper bir ilaç.

bende prolaktin kullanıyorum ama doktor bana öle bişey demedi eğere beyinde bişey olursa bir belirtisi olur galiba baş ağrısı falan demi allah korusun öle bişey de yok ama aşırı kıllanma yapıyormu bende olduda

selam:1rolleyes:
aşırı kıllanma pcos yapıyor yani polikistiik over sendromu sonuçta hepsi hormon ve hipofiz bezine bağlı.
baş ağrısı illa yapacak diye bi kaide yok benim babam ameliyat oldu beyninde ur vardı ve gözüne vurmuşta. bu ilacın böyle bir yan etkisi varsa ihtimallere göre hareket etmek doğru olmaz sanırım yasakkelime
sonuçta bir doktor maden dostinexin beyindeki tümörü büyültme ihtimali var mr çektirtmesi gerekiyor benden de istemedi gittiğim doktor internetten araştırdım sordum doktora tekrar a çektirelim o zaman dedi.. a.s ve bu doktoru hemen değiştirdim..

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba bende1yıl 4aydıe vliyim çocuk için doktora gittiğimde bişey yok diyip gönderiyorlardı en son hormon testine gittim prolaktin160 larda çıktı üssınır 25 olması gerekirken mr ve beymde tümor varmış dostınex verdi.yeni kullanmaya başladım. bana korunma dedi.doktor.siz bu hapı kullanırken korunuyormuydunuz bilgisi olan varmı.

selam
banada aksine doktorum bu hapı içiyorsa korunacaksın demişti nasıl bişey anlamadım bebek olursa zararı varmış bebeğe birkaç doktora daha sor istersen.benneyaptımki

Selam Tuanamina, ben de bugun gittim doktora 48,98 di prolaktinim, Dostinex verdi hafta da 1 tablet pazartesi yarım, perşembe yarım olmak üzere, sordum eger ''kullanırken hamile kalırsam bebege zararı olur mu'' diye, prolaktin düzeyi ilk bir iki tabletten sonra düşmeye başlarmış, hamileliğin ilk bir kaç haftası anne ve bebek arasında ki bağ sağlık açısından kuvvetli olmazmış dolayısıyla ilacın bebegi etkileme ihtimali olmazmış...

selam
banada aksine doktorum bu hapı içiyorsa korunacaksın demişti nasıl bişey anlamadım bebek olursa zararı varmış bebeğe birkaç doktora daha sor istersen.benneyaptımki

dostineks hamile olanlarda,hamilelik şüphesi olanlarda hatta ilaç kullanan kişilerin ilaç kestikten en az 1 ay sonra gebe kalmaları gerekir.sevgiler

selam kızlar bende dün hormon testi sonuçlarımı aldım prolaktin 30,1
banada dostinex verdi dr
3 günde bir yarım tablet dedi
yumurtlamamda da sorun oluştugu için yasminde verdi
önümüzdeki ay adette de klomen verdi
inşallah bebim bebişimde gelir artık hayırlısıyla

benim de prolaktınım 40.08 çıktı ben de dostinex kullanıyorum pazaretsı persembe yarım yutuyorum yatarken alıyorum yumurtlama takıbı yapıyor doktorum bugun gıttım yumurtam erkenden çatlamış eğer bu ay hamılelık olmassa gelecek ay yumurtanı desteklemek için ilaç vereceğim dedi ve tekrar prolaktınıme bakacağını soyledı yanı adetımın 3.gunu tekrar gıdıp kan vereceğim hayırlıyla artık gel bebişim diyorum ben de Allah herkese yardımcı olsun

X