Aşılama tüp bebekten sonra tekrar aşılama yaptıran var mı

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

cigdem32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
654
6
41
merhaba arkadaşlar ben tüp bebekle gebe kaldım fakat 3 aylıkken düşürdüm şimdi tüp bebeğin ne kadar pahalı bi tedav,i olduğunu hepimiz biliyoruz doktorumda aşılamadan yana ama benim tereddütlerim var ilk aşılamam tutmadı bu da öğle olursa diye ama tüp bebeği karşılayacak durumum da yok şu an birde bize normal ilişki yoluyla öneriyor 4 defa hamile kaldım ne olur bilgisi olan yardım etsinzemuszemus

geçmiş olsun. senin normal yollada olmuş birkaç defa bence doktorunu dinle ve biraz normal yolla dene. aşılamanında normal yoldan çok farkı yok. olmaması durumunda normal yolla deneyip olmamasından daha çok üzülüyor insan.çünkü beklenti artıyor o zaman.

selam ben ilk aşılamada hamile kaldım ancak kimyasal gebelik yaşadım iki tanede art arda micro denemem oldu ama ikisindede pozitifi alamadım haziran ayında preseedle normal yolla denedik hamile haberini aldım ama 6 haftalıkken düştü ve bende tüpten çok aşılama düşünüyorum belki yaşadıklarımın etkisi tüpe dair umudum hiç yok ama benim hep aklımda bir aşılama daha yapmak var
ayrıca eğer eşinde sperm sorunu varsa preseedle normal ilişkiyi deneyin derim

preseedle ben bunun ne olduğunu bilmiyordum ama okudum biraz bilgi edindim eczanelerde var mı nasıl kullanılıyor bu ay bekleyeceğim çünkü bayram yaklaşıyor farlutal kullandım aşılama beklesin bir ay bu dediğinizi kullanayım bakarsınız gerek kalmaz bende birde pcos var çok fena bilmiyorum ben ilkten bir tane aşılama denedim ama tutmadı tek korkum o ama yaptırtmakta istiyorum ya olursa tüp bebek iin bekleyeceğime belki olur

eşinde problem olmasada dene çünkü çok başarılı bir jel hayatta kendim tecrübe etmediğim hiç bir şeye güvenmem bunu kolaylıkla tavsiye ediyorum eğer vücudundaki sıvılar spermlerin işini yapmasına engel oluyorsada preseed işe yarıyor aslında bir çeşit aşılama yapıyor sperm koçu gibi birşey ve bir jel olduğu için yan etkiside yok ebaydan kargo dahil 50 tl ye getiriliyor bana amerikadan görümcem getirmişti ama arkadaşlarım ebaydan getirttiler 4 gün içinde ellerine ulaştı

inşallah gerek kalmaz ama tüp bebekte doktorların en çok tercih ettiği hasta grubu pko inanılmaz güzel yumurtalar oluşuyor ben hep imrenmişimdir bende bir kere 2 bir kerede 4 yumurta toplandı tabi her seferinde yarısı boş çıktı ohhs olmadığı sürece pkolulardan 15-20 yumurta toplanabiliyor ve pozitifi görüyorlar genelde bence olumlu ol bak eşindede sorun yokmuş inşallah preseedle alırsın pozitifide gerek kalmaz başka bir şeye

ben ohss oldum hemde kralını 10 gün hastanede yattım çok zordu birdaha olmaktan korkuyorum nefes alamamak çok zor hele o ağrılarla cebelleşmek daha da zor ama ben bebek çok istiyorum tabi herkez anne baba olmak ister deneyeyim adet bitince mi uygulanıyor seni yorduğum için özür dilerim şimdiden teşekkürler

kızlar cuma doktora gittim 2.günü gonol-f 5.günü klomen kullanacakmışım hiç bu şekil olmamıştım tedavi
bilgisi olan var mı

ben tüp bebekte karma tedavi görmüştüm günde 300 doz puregon ve 150 menagonu birlikte kullanmıştım sneinkini doktorun ohss yaşamandan korktuğu için temkinli olmak adına bu şekilde vermiştir

ben ohss oldum hemde kralını 10 gün hastanede yattım çok zordu birdaha olmaktan korkuyorum nefes alamamak çok zor hele o ağrılarla cebelleşmek daha da zor ama ben bebek çok istiyorum tabi herkez anne baba olmak ister deneyeyim adet bitince mi uygulanıyor seni yorduğum için özür dilerim şimdiden teşekkürler

bende 2002 de evlendim
preseedi bence hemen edin aşılamadan sonraki 4 günde şansını yükseltmek adına kullan preseedi ovulasyon günlerinde kullanıyorsun normalde tatlım aşılamanı hiç bir şekilde olumsuz etkilemez rahat ol

merhaba arkadaşlar bende kulube yeni katılanlardanım.iyiki katılmışım bu konuda yalnız olmadıgımı anladım.bende bi kez aşılama yaptırdım senin gibi ohss oldum.5 gün hastanede yattım.tekrar ohss olurum diye korkuyorum o yüzden tüp bebek deneyecem.tüp bebektede ohss olma ihtimalim var ama aşılamaya oranla ne kadar bilmiyorum.....sizce aşılamamı tüp bebekmi....hangisi daha dogru olur sizce....allah hepimizin kucagını doldursun inşallah..........amin........

X