Çocuk Hastalıkları Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
kızlar ben şuan dr önerisiyle sab simplex adında yabancı bi ilaç kullanıyorum ve çok emmenunum.herkesede tavsiye ederim.günde 3 kere 10 damla veriyorum.

1 -2 çay kaşığı kadar çörek otunu yarım çay bardağı suda kaynatıp bebeğe 4-5 kaşık içirin.işe yarıyor.hatta birazda siz için.

kızlar ben hindistan cevizinin küçüğü oluyor adı muskat sanırım, onu rendeleyim sütümle karışrıtıp veriyorum sabahları emzirmeden önce. işe yarıyor, rahat rahat gazını çıkarıyor hem de fazlasıyla... :)
bi keresinde gaz çıkarmaktan uyuyamadı bebeğim, ayarını fazla kaçırmışım :KK43:

ben de nurse harvey's diye bi şurup kullanıom günde 4-5 defa emzirdikten biz de işe yaradı bi de saç kurutma makinasının sesi de iyi geliyo uyuyakalıyo

arkadaşlar;
benim de kızım şu an 6 aylık oldu. sütüm çok az olduğu için ilk günden itibaren mama kullandık. her markette satılan aptamil verdik ilk etapta. tanınan marka diye. ama 1 ay boyunca gazdan delirdi çocuk. uykusuzluk vs derken bizler de mahfolduk tahmin edersiniz. sonra bir tanıdığımız similac diye bir mama önerdi. önceleri çok şüpheye yaklaştım ama başka da çarem olmadığı için denemek zorunda kaldım. abbott diye amerikalı bir firmanın maması. benim bebeğimde mucizeler yarattı. dün bebeğim 7. ayından gün aldı. similac a bebişim 1 aylıkken başladık ve o gün bugündür bırakın gazı rezene çayı bile kullanma ihtiyacımız olmadı. gaz konusu tamamen hayatımızdan çıktı. eğer bebişinizi mama ile besliyorsanız mutlaka deneyin. fiyatı 20 tl civarında. aptamille aynı fiyat. eczanede bulamıyorsanız rica edin, bütün ecza depolarında var, hemen getiriyorlar eczaneye. ilk 6 ay similac1, 6. ayda sonra similac2 çeşitleri var.
hepinize şiddetle tavsiye ederi.

Benim bebeğimin 10 gnlükken başlamıştı gaz sancıları dayanamayıp kulaktan dolma metsil aldım 12. gün vermeye başladım bitkisel olmadığını öğrendiğim 14. gün bıraktım ve doktorumun tavsiyesi üzerine OM-X başladık makatında kızarıklık farkettim ve bunuda bıraktık :KK53: Rezenemi, gece çaylarımı, ayak tabanlarına elma yağımı, denemedik tık yok Hatta geceleri çok defa arabayla gezintiye çıktığımızı bilirim Doktorum bu sefer sab simplex almamı tavsiye etti bir anda kesildi sancılarımız keşfedenden allah razı olsun fakat bu sefer dışkılama sorunu başladı 5 gün kaka yapamayınca soluğu acilde aldık gliserin fitille sorun çözüldü doktorum nurse harweysle ortaklaşa kullanmamı söyledi ve şuan 2.5 aylığız uykumuz düzene girdi, çığlıklarımız kesildi hatta bebeğim koca insanlar gibi yattığı yerden gaz çıkarıyor gülmekten ölüyorussss :KK70: Tesadüfen öksürürken gaz çıkardığını farkeden bebeğim bunu oyun haline getirdi diyebilirim herkese acil şifa ve sabır diliyorum çok zor kolik çeken bilir

Merhaba. Benim oğlumun acaip sancısı vardı yaklaşık1,5 aylıkken başladı. Ama ilaç rezene anason falan fayda etmiyordu. Yok su+şeker+kimyon kaynat falan hikaye geldi. Rezeneyi çok verme uyandıramazsın dediler 1 biberon içti bırakın uyumayı gözünü dahi kırpmadı.

Sağolsun annemin bir komşusununda başına gelmiş. Armut kaynatıp vermemizi söyledi. Önce inanmadım çünkü ne kullandıysak olmadı. Gaz sıkıştırıyor kakasını yapamıyordu ama allah çok şükür verdiğim gibi çocuğun sabah sancısı falan kalamdı. Kakasını gazını herşeyini rahatça yapıyordu.

Hiç çaresi kalmayanlara denemelerini tavsiye ediyorum. 1 armutu doğruyıp 1 bardak suyla karıştırıp içirin hiçbir zararı yok.

Merhaba. Benim oğlumun acaip sancısı vardı yaklaşık1,5 aylıkken başladı. Ama ilaç rezene anason falan fayda etmiyordu. Yok su+şeker+kimyon kaynat falan hikaye geldi. Rezeneyi çok verme uyandıramazsın dediler 1 biberon içti bırakın uyumayı gözünü dahi kırpmadı.

Sağolsun annemin bir komşusununda başına gelmiş. Armut kaynatıp vermemizi söyledi. Önce inanmadım çünkü ne kullandıysak olmadı. Gaz sıkıştırıyor kakasını yapamıyordu ama allah çok şükür verdiğim gibi çocuğun sabah sancısı falan kalamdı. Kakasını gazını herşeyini rahatça yapıyordu.

Hiç çaresi kalmayanlara denemelerini tavsiye ediyorum. 1 armutu doğruyıp 1 bardak suyla karıştırıp içirin hiçbir zararı yok.

benim oğluşumda 20 günlük dün gece hiç uyumadı 20 günlük bebeğe olur mu ?

oğlum şu an 22 günlük ve 1 haftadır acayip gaz sancısı var.öğleden sonra 3-4 gibi bi başlıyo akşam 9-10 a kadar ıkınıp duruyor.uyuyamıyorda.birazcık uyumaya çalışsa sancısı oluyo uyanıyo yavrum.sürekli masaj yapıyorum karnına sırtına rahatlasın diye.helede ağlarsa ben bitiyorum resmen.bu konuda bi çözüm bulan varsa yardım etsin.oğluşuma çok üzülüyorum.küçücük ama nasıl ıkınıyo bebeğim.
NURSE HARVEY'S bitkisel surup eczanede satiliyor canim ben bunu kullandim cokta memnunum. rezene cayi icebilirsn bebisin rahatlar

X