Çocuk Hastalıkları Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

dn0328

çok şükür bin şükür
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
1.568
47
oğlum şu an 22 günlük ve 1 haftadır acayip gaz sancısı var.öğleden sonra 3-4 gibi bi başlıyo akşam 9-10 a kadar ıkınıp duruyor.uyuyamıyorda.birazcık uyumaya çalışsa sancısı oluyo uyanıyo yavrum.sürekli masaj yapıyorum karnına sırtına rahatlasın diye.helede ağlarsa ben bitiyorum resmen.bu konuda bi çözüm bulan varsa yardım etsin.oğluşuma çok üzülüyorum.küçücük ama nasıl ıkınıyo bebeğim.

canım doktorum bana babuline diye bitkisel bir şurup aldırdı eczaneden benimkinde işe yarıyor istersen sende al

banda gaz sancıları ıcın zınco dıye bı damla gaz ılacı ama daha gaz problemımız baslamadıgı ıcın bılmıyorum ıse yarıyomu...

ben zincoyu kullanmaya başladım tamamen bitkisel yağlardan oluşuyor bazen faydası var bazen yok bizde gece gündüz çekiyoruz sancıyı ama sanırım normal gaz sancısı değil kolik sancısı buda 3-4 aylıkken geçermiş

her bebekde malesef var bu sorun.. beren çok fean bizde.bende ingiltereden gripe water die bi gaz ilacı var ondan getirmişdi ablam onu kullandım dün ilk defa fayda etti bakalım ...

offf off demek herkesde var bu gaz sorunu bizde de var malesef
şimdilik bi ilaç kullanıyoruz ama malesef fayda etmiyo o da bende ne yapıcağımı şaşırdım artık

bakalım babuline şurubunu aldım bitkiselmiş.kokusu bi garip ama ilk defa biraz önce verdim.inş işe yarar valla içim parçalanıyo oğlum bağırdıkça ıkındıkça.

nurcancım sen nasıl kullanıyorsun bu şurubu peki.ben emzirmeden önce bi çay kaşığı verdim.üstünede bi çay kaşığı su verdim.sonra emzirdim.

arkadaşlar gözünüzaydın bebekleriniz gelmişde gaz sancıları başlamış bile. allah kolaylık versin.

ben 5 ay kadar uğraştım. daha fazla sürende var. bir doktor gazın ilacı yok çekeceksiniz demişti. önce başka doktorların verdikleri bütün ilaçları denedim. bitkisel vs... söylenen herşeyi bir umut diye dnedim... hiç birşey işe yaramadı.

akşam üstü sıralarında artıyodu. arabaya iniyorduk, yorganımızla yatağımızla, ne kadar sürerse yüksek sesli müzikle dön dolaş dön dolaş ne kadar şansımız varsa. uyuduktan sonra eve dönüyorduk.

sonra azalarak nerdeyse bitti. arabaya alıştırmayın dediler ama gaz sancıları bitince herşey normale döndü zaten. arabada hem kendi uyuyabiliyordu hemde ben. aynı zamanda emiyordu. karnıda doymuş oluyodu.

bu arada ben ağustos 2009 annesiyim. sorunuz olursa sorun. seve seve cevaplarız.

Bizde de hafif gaz problemi başladı, ancak abartılacak kadar değil şükürler olsun. Sürekli pırtlıyor oğluşum, hem de koca insanlar gibi maşallah. Bitki çayları tüketiyorum, gaz yapacak ve sütüme geçecek birşeyler yememeye çalışıyorum.

gaz konusunda sab simplexs damlayı tek gecerim denenmiştir faydası harika....
bu ara tum gaz ilaçlarını tek tek denemiş olup en son fayda gördüğüm damla ve diğer gaz damlalrı gibi kokusu ve tadı berbat değil bebek severek alıyor...
rezene ve anasonda eşit miktarda demlenerek verilebilir ....gunde 3-4 cay kaşığı kadar

babuline bitkisel şuruptan memnun kaldım.2 günde bile fark etti yani.oğlum rahatladı büyük oranda.arada sancılanıyor ama o kadar kötü değil.inş uykusuzluğunada bi çare bulurumda bende dinlenebilirim :)))

bakalım babuline şurubunu aldım bitkiselmiş.kokusu bi garip ama ilk defa biraz önce verdim.inş işe yarar valla içim parçalanıyo oğlum bağırdıkça ıkındıkça.

nurcancım sen nasıl kullanıyorsun bu şurubu peki.ben emzirmeden önce bi çay kaşığı verdim.üstünede bi çay kaşığı su verdim.sonra emzirdim.

canım ben emzirdikten sonra bir çay kaşığı veriyorum benim bebeişte işe yarıyor inşallah seninkindede yarar

Benim kızımında sanırım yavaş yavaş gaz sancısı başlıyo. Dünden beri sıkıyo kendini biraz. bilmiyorumkismile

kızlar gaz sancısı ceken bebıslere en guzel yapabılcegınız seylerden bırıde aspratorun altında tutun anakucagına yatırın sesını dınlesın cok rahatlıyolar... hatta benım kjızım altında uyuyo... asprator,fon makınesı veya kısa bı araba turu cok rahatlatıyo bebeklerı...

ay benim oğlumda da biraz var ama sancıdan ağlamadı hiç. bir tek bugün birpırtlattı kendisi sesinden korktu yavrum. arabada sürekli uyuyor ya. birde elektrikli süpürge çok iyi geliyor onlara..

metsil damla veriyorum çok iyi geliyo bide dizime yüz üstü yatırıp anne karnındaki pozisyonun alıp sırtına pıt pıt yapınca gaz çıkarmaso daha kolay oluyo

birde akşamları bir çay bardağı kaynayan suya bir çay kaçışı kimyon tohumu demleyip içiyorum
hem kendime hemde bebeğe çok fayda ediyor tavsiye ediyyorum denendi ve olumlu sonuç alındı

bizimde hala daha sürüyo gaz sancımız bende metsil kullanıyodum fayda etmedi bize
doktor şimdi zinco verdi ilk gün işe yaradı gibi ama şu iki gündür yavrum çok zorlanıyo :çok üzgünüm:

bebegimde bende bitmis durmdayiz artk bu sancilardan
eve ciktigimiz ilk haftadan beri agliyor
her gun kakasinida yapiyor ama aksamlari o gazlar bizi mahvediyor

CALMOSINE diye bi surup veriyorum her emzirmeden once bir cay kasigi
DEBRIDAT diyede bi surup cok caresiz kalincada bunu veriyorum

anason rezene ve melisa otlarinida kaynatip kendim iciyorum 10 ml de bebegime veriyorum her gun aksam
surekli saat yonunde masaj yapiyorum doktorumuz gostermisti
bide nesesi yerindeyken yatagimin uzerinde saga sola hafif hafif donduruyorum hem oynuyoruz hemde o hareket etmis oluyor daha cabuk gaz cikartiyor

insanin denemedigi kalmiyor caresizlikten
sicak havlu isitip koyuyorum karnina ,ayaklarinada ilik su torbasi koyuyorum baya faydasi oldu
artik hic bir sey fayda etmedigi andada banyo yaptiriyorum ve sakinlesiyor
bir kac gundur masallah gaz problemi yok denecek kadar az

ay o sorundan bızdede warr delı gıbı bagırıyor canm benımmm yaa gozlerınden akan yaslaarrı goren dovduler fılan sanır wallahaa. caresızlıkten sasıyorum o aglıyo ben aglıyorummm sorun gazmı emınde olamıyorumm bazen emın oluyorum dızlerını cekıyor yukarıya toplanıyor ıyıcee bazende sebepsız mı acaba dıyorum..rezene ıcıyorum gunde 2 su bardagıı daha ne yapıyım yedıkleırımede dıkkat edıyorum bebegım henuz 18 gnluk daha cok mınık sesı kısıldı bagırmaktan:KK43: uykuya dalmada sorun yasıyoruz..off nasıl buyutcezz kızzlarr allah yardımcımız olssunn hepımızın..

benim oğlum da 21 günlük oldu 10 günlükken başladı gaz problemimiz doktorumuz NURSE HARVEY'S bitkisel şurup verdi çok işe yarıyor, günde 6 defa emzirdikten sonra 1 çay kaşığı verilebiliyor ama ben 4 ü geçmedim daha gerek olmadı çok memnunum... kimyon yağı ve dereotu yağından yapılmış...

X