biyokimyasal gebelik

F.A27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
11
0
36
mrb. doktor bey biyokimyasal gebelik hakkında bilgi istiyorum .rahmim ve yumurtalıklarımın temiz olduğu söylendi hormonlarım ile ilgilide bir problem çıkmadı .peki bu biyokimyasal gebelik neden oldu ve tekrar hamile kalabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

eşimin sperm tahlilleri
ve benim bütün hormon tahlillerim normal
hsg de temiz çıktı
3 kimyasal gebelik geçirdikten sonra kan pıhtılaşması testleri istendi
mthfr 677 heterizigot
mthfr 1298 heterizigot
fibrinojen homozigot
faktör VIIII heterizigot geldi

aspirin kullanmamı gebelikten itibaren claxen0.4 kullanmamı istediler
aspirin kullanırken tekrar gelik oluştu daha iğneye bile geçmeden kimyasal dendi düştü
bundan sonra bir kere daha gebelik elde ettik ve hemen iğnelere başladık
iğne kullanmama ragmen yine kimyasal dendi ve düşük oldu

kürtaja gerek kalmadan kendiliğinden sonlanıyor gebelikler
iğneye ragmen neden hala bunlar yaşanıyor bir çıkar yol bulamadık
yardımcı olursanız çok sevinirim

merhaba, biyokimyasal gebeliğin nedeneini söylemek çok zor çünkü milyonlarca kadın gebeliğini farketmeden adet gecikmesi ve fazla miktarda kanamayla gebeliklerini farketmeden düşürebiliyor. bu da biyokimyasal gebeliğin sıklığını ve nedenini bilmemeize engel bir durum. tedaviler sırasında sıkça bu durumu yaşıyorsanız bazı basit testler yapılıp önlemler alınmaya çalışılabilir. sevgiler.

mrb. doktor bey biyokimyasal gebelik hakkında bilgi istiyorum .rahmim ve yumurtalıklarımın temiz olduğu söylendi hormonlarım ile ilgilide bir problem çıkmadı .peki bu biyokimyasal gebelik neden oldu ve tekrar hamile kalabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

merhaba öncelikle dr. hanım diye ufak bir düzeltmeyle başlayayım:) genetik testlerinize bakılması gerekli görünüyor. orada bir sıkıntı varsa da tüp bebek uygulamasına gidilebilir. kansulandırıcı tedavinize devam edin. daha detaylı yardım ve bilgi almak isterseniz. sizi muayene etmem gerekecektir. bunun için kliniğe gelmenizi tavsiye edebilirim. saygılarımla.
eşimin sperm tahlilleri
ve benim bütün hormon tahlillerim normal
hsg de temiz çıktı
3 kimyasal gebelik geçirdikten sonra kan pıhtılaşması testleri istendi
mthfr 677 heterizigot
mthfr 1298 heterizigot
fibrinojen homozigot
faktör VIIII heterizigot geldi

aspirin kullanmamı gebelikten itibaren claxen0.4 kullanmamı istediler
aspirin kullanırken tekrar gelik oluştu daha iğneye bile geçmeden kimyasal dendi düştü
bundan sonra bir kere daha gebelik elde ettik ve hemen iğnelere başladık
iğne kullanmama ragmen yine kimyasal dendi ve düşük oldu

kürtaja gerek kalmadan kendiliğinden sonlanıyor gebelikler
iğneye ragmen neden hala bunlar yaşanıyor bir çıkar yol bulamadık
yardımcı olursanız çok sevinirim

doktor hanım bu ay bir tüp bebek denemesi yaptım cuma günü kan testimi ölçtürdüğümde 23.75 çıktı,2 gün sonra yani dün ölçtürdüm 35 küsür çıktı,doktorum sağlıklı ilerlememiş dedi,salıya tekrar test günü verdi,sağlıklı katlanmamışsa bitiririz dedi,bu nedemk oluyor şimdi,kimyasal gebelik midir,başından böyle şeyler geçiren varmı?benim ilk denemem ve moralimde çok bozuk,o hamilesin sevincinin üstüne çok moralim bozulduu,hafif hafifte kahverengi lekeler görüyorum peçeteyle sildiğimde,lütfen bilgilendirin beni..

merhaba geçmiş olsun. evet yaşadığınız biyokimyasal gebelik, lekelenmeleriniz de başladı ise ilaçları kestiğinizde kanamanız da olacaktır. doktorunuz sizi takip ediyor anladığım kadarıyla size önereceği şeklilde yolunuzu belirlersiniz. görüşmek isterseniz de ben bahceci kliniğindeyim. sevgiler bol şans

doktor hanım bu ay bir tüp bebek denemesi yaptım cuma günü kan testimi ölçtürdüğümde 23.75 çıktı,2 gün sonra yani dün ölçtürdüm 35 küsür çıktı,doktorum sağlıklı ilerlememiş dedi,salıya tekrar test günü verdi,sağlıklı katlanmamışsa bitiririz dedi,bu nedemk oluyor şimdi,kimyasal gebelik midir,başından böyle şeyler geçiren varmı?benim ilk denemem ve moralimde çok bozuk,o hamilesin sevincinin üstüne çok moralim bozulduu,hafif hafifte kahverengi lekeler görüyorum peçeteyle sildiğimde,lütfen bilgilendirin beni..

merhaba geçmiş olsun. evet yaşadığınız biyokimyasal gebelik, lekelenmeleriniz de başladı ise ilaçları kestiğinizde kanamanız da olacaktır. doktorunuz sizi takip ediyor anladığım kadarıyla size önereceği şeklilde yolunuzu belirlersiniz. görüşmek isterseniz de ben bahceci kliniğindeyim. sevgiler bol şans
bu cevabı beklemiyordummm:2::2:

Merhaba iki ay üst üste biyomkimyasal gebelik yaşadım bi tedavi gerekiyormu?Gebelik öncesi bütün testlerim temiz. Lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

merhaba biyokimyasal gebeliklerde ileri hafta düşükleri gibi çok detaylandırılmış testler istemiyoruz. iki kez yaşamışsınız. belki luteal destek dediğimiz gebelik başlayınca progesteron hormonu başlanabilir. aspirin tarzında kan sulandırıcı ilaçlar önerilebilir. doktorunuz bu konuda size daha ayrıntılı bilgiler verebilir.

Merhaba iki ay üst üste biyomkimyasal gebelik yaşadım bi tedavi gerekiyormu?Gebelik öncesi bütün testlerim temiz. Lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

X