AÖF. Sosyoloji Bölümü.

gulmetre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
264
2
34
Kızlar bende AÖF Sosyoloji bölümüne yerleştim.. Bu bölüm hakkında Düşünceleriniz Neler ?fisfisfis

bende ek tercihlerde bu bölümü yazıcamkaydirigubbakcemile5aöf de en güzel bölüm bu gibi geldi sanki

Canım mezun olduktan sonra Şirketler de Halkla ilişkiler uzamanı vs.. Gbi görevlerde işe başlıya biliyorsun.. Dersanlerde Rehber Ö. olarak çalısabiliyorsun.. Notların çok yüksek olup Yüksek Lisans yaparsanda Psikolog olma şansın oluyor sanırım.. ben bukadr biliyorum...

süpermiş canım iş imkanları teşekkür ederim bilgi verdiğin için.henüz tercih yapmadım ek yerleştirmede kesin sosyoloji yazacağım.

bende sosyoloji bölümüne yerleştim..biraz tereddütlerim vardı iş imkanlarıyla ilgili ama araştırınca rahatladım.iş alanı çok geniş bi bölüm.inşallah hayırlı olur herkese

benfde bu bolume yerlestım fakat henuz kayıt yaptırmadım kararsızım ıs ımkanı dar bı bolum gercı benım bı ısım var ama ek olarak okumak ıstıyorum bakalım..

Bende ilk tercih olarak yazdım sosyolojiyi tam benlik diye düşünüyorum umarım pişman olmam...herkese başarılar kızlarrrrr :)

Evli çocuklu ve de 30 yaşında bir bayan olarak, yıllar sonra bende açıköğretim okumak istedim.Türk dili ve edebiyatı birde sosyoloji arasında kararsız kalmıştım.İkinci bebek düşünmemden dolayı daha kolay okurum düşüncesiyle ve de ilgi alanım olduğu için sosyolojiyi tercih ettim.Kaydımı yaptırdım,kayıtların başladığı ilk hafta,Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.
Ayrıca bu topik çok iyi olmuş,beraber paylaşımlarda bulunuruz umarım,herkese başarılar..a.s.

bende evli çocuklu ve çocuk annesi vedeeee 30 yaşındayım :)))ve bende t.dili ve ed. isteyenlerdenim ders çalışmaya çalışıyorum sınava bu sene gircem aslında amacım öğrt.olmaktı ama çalışamıyorum malum kızımın kreşi oğlumun dişlerinin çıkması maması derken ders masal oluyor hadi bakalım umarım iyi olur benim içinde geç verdiğim bu kararı başarıyla sonuçlamak istiyorum umarım olurr:KK43:

Arkadaşlar bu bölümün iş alanı oldukça geniş hem özel hem devlette. Hangi bölümü okursanız okuyun hersey bizde bitiyor. kendimizi geliştirir isek heryerde başarılı oluruz.. Hayallerime ulaşmamın ilk basamağı bu bölümdü. İnşllah Rabbim yüzümü kara çıkartmaz. 2. sene örgüne geçmeyi düşünüyorum sizlerde yapabilirsiniz.. Başarıcaz buna inanıyorum..

bende evli çocuklu ve çocuk annesi vedeeee 30 yaşındayım :)))ve bende t.dili ve ed. isteyenlerdenim ders çalışmaya çalışıyorum sınava bu sene gircem aslında amacım öğrt.olmaktı ama çalışamıyorum malum kızımın kreşi oğlumun dişlerinin çıkması maması derken ders masal oluyor hadi bakalım umarım iyi olur benim içinde geç verdiğim bu kararı başarıyla sonuçlamak istiyorum umarım olurr:KK43:

Bende geçen sene sınava 2 ay kala karar verdim ygs ye girmeye.Öyle çok fazla çalışmadım,hatta az çalıştım sağlık sorunları yaşadım çünkü,bu olumsuz etkiledi.Sonra ygs den 286 puan aldım,çalışmama göre çok çok iyiydi,bu bana moral oldu.Şimdide sosyolojiye yerleştim,inş.bunuda başaracağım Allah'ın izniyle.Dediğin gibi evli ve çocuklu olarak örgün eğitim çok zor,bende bu yüzden aöf tercih ettim.Sanada başarılar,inş.istediğin gibi türk dili ve edebiyatına yerleşirsin..

Arkadaşlar bu bölümün iş alanı oldukça geniş hem özel hem devlette. Hangi bölümü okursanız okuyun hersey bizde bitiyor. kendimizi geliştirir isek heryerde başarılı oluruz.. Hayallerime ulaşmamın ilk basamağı bu bölümdü. İnşllah Rabbim yüzümü kara çıkartmaz. 2. sene örgüne geçmeyi düşünüyorum sizlerde yapabilirsiniz.. Başarıcaz buna inanıyorum..

İş alanı çok fazla değil diye duymuştum,senden böyle olmadığını duymak mutlu etti beni.Ben çalışmaktan çok kendime birşeyler katmak için okuyorum ama,iş olanağıda olursa süper olur tabi..

İkinci üniversite olarak bu bölümü yazmayı düşünüyorum.
Herkese kolay gele.

Son düzenleme:
SOSYOLOJİ LİSANS PROGRAMI (Açıköğretim Bölümü)
Bu program sosyolojiye ilgi duyan ve örgün öğretime devam etme olanağı bulamayan öğrencilere sosyoloji eğitimini alma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu program uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Dört yıllık lisans eğitimi süresince sosyoloji eğitimi alan öğrenciler uzman sosyologlar olarak mezun olacaklardır. Uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji bölümlerini tercih eden öğrenciler yerel ve küresel düzeydeki toplumsal değişmeleri anlayabilecek ve temel sosyal problemleri çözümleyebilecektir. Sosyoloji lisans programında çağın gerektirdiği kuramsal ve uygulamalı bilgiler öğrencilere aktarılarak düşünen sorgulayan eleştiren ve toplumsal refahın gelişimine katkıda bulunan uzman sosyologlar yetiştirilecektir. Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji lisans programını bitiren öğrenciler sosyoloji ve ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilir. Mezun öğrenciler başta araştırma şirketlerinde araştırmacı ve büyük şirketlerde insan kaynakları uzmanı olmak üzere özel ve kamu sektöründe çalışabilir.

1. yıl hangi dersler var ?
SOSYOLOJİYE GİRİŞ
TÜRK SİYASAL HAYATI
İKTİSADA GİRİŞ
PSİKOLOJİYE GİRİŞ
SOSYAL POLİTİKA
SOSYOLOJİDE ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

2. yıl hangi dersler var ?
İSTATİSTİK
SOSYOLOJİ TARİHİ
TOPLUMSAL DEĞİŞME KURAMLARI
SİYASET BİLİMİ
ANTROPOLOJİ
FELSEFE
SOSYAL PSİKOLOJİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

3. yıl hangi dersler var ?
ÇAĞDAŞ SOSYOLOJİ KURAMLARI
EKONOMİ ENDÜSTRİ VE TOPLUM
TOPLUMSAL TABAKALAŞMA VE EŞİTSİZLİK
AİLE SOSYOLOJİSİ
KÜLTÜR SOSYOLOJİSİ
TOPLUMSAL CİNSİYET SOSYOLOJİSİ
YABANCI DİL

4. yıl hangi dersler var ?
KENT SOSYOLOJİSİ
YENİ TOPLUMSAL HAREKETLER VE KÜRESELLEŞME
TÜRKİYE’DE SOSYOLOJİ
DİN SOSYOLOJİSİ
MEDYA SOSYOLOJİSİ
HUKUK VE SUÇ SOSYOLOJİSİ
TÜRK DİLİ

(Alıntı)

Son düzenleme:
selam kızlar bende yerleştim bu bölüme çok şükür tek hayalim öğrt men olmaktı sanırım ilk adımı attım bu bölümü benden başka yazan bayanlar varmı acaba diyordum iyi bu topik hepimize başarılar olumunekankayizsmile fakat şimdi benim ne yapmam gerekli kayıt için intnetten başvuru falan nasıl yapıcam ?

selam kızlar bende yerleştim bu bölüme çok şükür tek hayalim öğrt men olmaktı sanırım ilk adımı attım bu bölümü benden başka yazan bayanlar varmı acaba diyordum iyi bu topik hepimize başarılar olumunekankayizsmile fakat şimdi benim ne yapmam gerekli kayıt için intnetten başvuru falan nasıl yapıcam ?

hayırlı olsun cnm bende sos.bölümüne kayt yaptm kitplrımı aldm önce 25 ekimde netten başvuru yapıyosun daha sonra sana en yakın aöf bürosuna
4 adet foto.
öğrenim belgesi,
int.başvuru belgesi
ve vakıfbanka ödeme yaptığın dekontu ni alıp gidiyorsun orda geekli işlemleri yapıp kaydını tamamlıyorlr
tekrr hayrlı olsun tatlmopuyorumnanaktan

X