Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

!!!!önemlidir!!![COLOR="Red"]sekeyin dikkatineeeee[/COLOR]

sekeycim, güzel yardımcım :)
son iki haftayı taradım 1.takım topikimizdeee
vee şöyle bir sonuç çıktı, son iki haftada aramıza katılma talebinde bulunan arkadaşlarımız şöyle:

balea 07/07/08 3 msj
(profilinden msj atsak, epey paylaşımda bulunmuş aslında ama sonra vazgeçmiş??napalım??)

eylülce 07/07/08 tek msj

hasretyağmuru: +?

ravzanur: (hamida ile msjlaşmış, o da mı takımd aolmak ister??)

hamida:+

bayanmerak+

selcencik:+

gülkokusu:+

daisy06:+

not: yannda + olanlar bu hafta bildirim yapacak olan arkadaşlarımızzz
http://www.kadinlarkulubu.com/cuma-yarismasi-nedir-t154953/index.html
http://www.kadinlarkulubu.com/zayiflama-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-t37798/index.html

lütfen linkleri inceleyelim, yarına kadar hesaplama nasıl yapılır, nasıl alıntı yapılarak yazılır öğrenelim.....
takımda kalıcı olmanız için bu gerçekten çok önemli, başarılar herkeseeee

http://www.kadinlarkulubu.com/zayiflama-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-t37798/index.html

Son düzenleme:
daisy 06 maalesef bağlantının olmaması geçerli bir mazeret değil, internet kafeye gidebilrdin pek ala en fazla 15 dakikaknı alırdı, bu birincisi
ikincisi tek hakkın kaldı, yine aynı şekilde davranırsan maalesef takıma başka birisini alarak devam edceğiz
ve üçüncüsü, sekey'in takım kaptanlığım konusunda eleştrilierini haklı buluyorum, aynı haklı eleştirileri kendisine de iletiyorum zira kendisi yardımcım olmaktayerimseniben
ve dolaysıı ile takım elbise gibi davranmaya davet ediyorum herkesi...

dördücüsü, koyduğuzmu kurallar çarşambadan itibaren yürülüğe girmekte, sevgili yardımcım sekey ve ben sizlere istediğiniz yardımları yapacağız,
beşincisi buraya 3. kez kurallar ile ilgili linkleri yazmaktan usanmadığımı bildirmek isterim dasiy06'cım
ilk sıradaki geçen haftaki kilonuz : (A)
ikinci sıradaki bugün ölçüm yaptığınız kilonuz : (B)
üçüncü sıradaki bugünki kilonuz ile geçen haftaki kilonuz arasındaki fark, DİKKAT, eğer kilo almış iseniz - çıkması lazım :)) :KK43:B-A)
dördüncü sıradaki ise; bu ikisi arasındaki farkın geçen haftaki kilonuza bölümü )ve sonrasında da 100 ile çarpımı, işte hepsi buuu

FORMÜL : ( A / B / (B-A) / % [(B-A)/A] x 100 KOLAY GELSİİİNNNN

lütfen linkleri inceleyelim, yarına kadar hesaplama nasıl yapılır, nasıl alıntı yapılarak yazılır öğrenelim.....
takımda kalıcı olmanız için bu gerçekten çok önemli, başarılar herkeseeee

beşincisi yarışmamız CUMA YARIŞMASI arkadaşlar, yani peşembeden iki eliniz kanda da olsa, gelip kilonuzu bildirimenizi istiyorum...

kızlaarr günaydıınnnnn
diyet takımalrındannn bulduğum bir alıntılamayı sizinle de paylaşmak istiyorummm

"Sabah kalktığınızda 8- 12 saatlik bir açlıktan sonra yağ asitleri, kanda serbest ve yoğun halde dolaşır. Bu durumda bisiklet, yürüyüş, koşu, yüzme gibi egzersizler yaptığınızda, daha fazla yağ yakmak mümkün. Çünkü normalde büyük depolar halinde bulunan yağ sterollerinin, minik parçacıklar halinde kanda dolaşması için egzersize başladığınız andan itibaren 18 -22 dakika gerekir. Bu minik yağ asitleri sabah hazır halde kanda dolaştığından yağ yakımı daha erken başlar ve yakılmaları da kolaylaşır. Sabah yürüyüş egzersizi yapıldığında metabolizma, gün boyu daha hızlı çalışır. Sabah sporunda yakılan yağ oranı harcanan enerjinin yüzde 67’siyken, günün ilerleyen saatlerinde bu oran yüzde 50’ye kadar düşebilmektedir.

Egzersiz yaparsanız kas kütlenizi koruyabilir, metabolik hızınızı arttırabilirsiniz. Egzersiz esnasında kalbin atış hızı fazlalaşır. Bu nedenle kan daha hızlı vücuda pompalanır, kaslar daha güçlü kasılır ve akciğerler daha seri bir şekilde çalışır. Bu sebeple, egzersiz yapan kişilerin egzersiz yapmayan kişilere oranla, alması gereken enerji miktarı daha fazladır. Vücut bu gerekli enerjiyi, aldığımız besinlerin bileşimindeki karbonhidratlardan, proteinlerden ve yağlardan karşılar."

hoşgeldin sevgi8

takımda kalıcı olmanız için bu gerçekten çok önemlia.s

özetle: lk sıradaki geçen haftaki kilonuz : (A)
üçüncü sıradaki bugünki kilonuz ile geçen haftaki kilonuz arasındaki fark, DİKKAT, eğer kilo almış iseniz - çıkması lazım :)) :KK43:B-A)
dördüncü sıradaki ise; bu ikisi arasındaki farkın geçen haftaki kilonuza bölümü )ve sonrasında da 100 ile çarpımı, işte hepsi buuu

ve işte bunlarda 1.takım kuralları :))
1.TAKIM KURALLARI

Kural 1: bildirmde cumaya kalımayacağız, o iş takım içinde perşembeden bitmeli
herkes perşembe akşama kadar kilosunu bildirecek diye kural koyalım ve öyle devam etsin

Kural 2: 2 kez mazeretsiz bildirm yapmayan kişi diskalifiye oluyor..

Kural 3 :yarışmamız CUMA YARIŞMASI arkadaşlar, yani peşembeden iki eliniz kanda da olsa, gelip kilonuzu bildirimenizi istiyorum...

Kural 4 : takımdaki herkes gelip en osn sayfayı okumak yerine, en son nerde kaldı ise o sayfadan itibaren okumalı

tamam mı bir(inci) takımın güzelleriiiiii

not: bunun dışında, msn adresi ya da telefon vermek isteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilrsiniz:1hug: yardımcı olmaya çalışırım sizlereeee, ama lütfen bildirimler konusunda beni zor durumda bırakmayına.s.

Son düzenleme:
Cok önemli, lütfen silme püskütcüm.. Motivasyonumuz silinmesina.s

Evet hanimlar motive olabilmek icin sizlere kilo vermis iki bayanin resimlerini sunuyorum....
Bunlar nasil basardiysa inaniyorumki bizlerde basaracagiz...
:hooray:

65075-Bild1.jpg

29458-Damalsundheute.jpg

Yilmak yok :lepi:

Son düzenleyen: Moderatör:
Faydası:Kalça ve bacakları kuvvetlendirir karın kaslarını sıkılaştırır. Yüksek kalori harcanmasını sağlar.

Uygulama:Ayakta, bir adım öne gider gibi durun (bacaklarınızı 1 metre kadar ayırın). Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru ***ürürken, kalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın. Her seri sonunda bacak
değiştirin.

Egzersizi yaparken:
- öne değil de zemine doğru gitmek için arka bacağınız üzerinde yaylanın,
- karın kaslarınızı kasın,
- arkada duran ayağın topuğunu kalkık tutun,
- dizinizi yere koymayın.

eg234ks4zcjo2.gif

Faydası: Kalça ve kalçanın dış kısmını kuvvetlendirir.

Uygulama: Yanlamasına uzanın. Attaki
bacağınızı bükün. Üstte kalan bacağınızı ayağınız zemine dönük olarak kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
- bacağınızı kaldırırken kalça kaslarınızı kuvvetle sıkın,
- bacağınızı indirirken zemine dokunmayın,
- güç harcadığınız aşamada nefes verin.

eg218qw8fonp1.gif

Faydası: Kalçayı sıkılaştırır karın kaslarını çalıştıır.

Uygulama: Emekleme pozisyonu alın. Bir bacağınızı bükerek yukarı doğru kaldırın.
Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
- topuğunuz yukarı doğru bakmalı,
- sırtınızı tamamen düz tutun,
- kalçanızı maksimum oranda sıkın,
- bacağınızı fazla kaldırmaya çalışmayın,
- ellerinize değil, dirseklerinize dayanın,
- gövdenizi çevirmeyin,
- güç harcarken nefes verin.

eg221pu1ocva3.gif

Faydası: Kalça ve karnı çalıştırır ve kuvvetlendirir.

Uygulama: Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı bükün, ayak tabanlarınızı yerde ve
kalçanıza yakın tutun. Topuklarınızla iterek
kalça ve sırtınızı kaldırın.

Egzersizi yaparken:
- sırtınızın üst kısmını ve omuzlarınızı yerde tutun,
- kaldırma sırasında kalça ve karın kaslarınızı sıkın,
- yukarı çıkmaya çalışırken dizlerinizi açmayın,
- her tekrardan sonra değil seriyi tamamladıktan sonra dinlenin,
- güç harcarken nefes verin.

eg245kz2axcq2.gif

Faydası: Kalçayı kuvvetlendirir.

Uygulama: Emekleme pozisyonu alın. Bir bacağınızı gergin olarak arkaya uzatın ve
yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- sırtınızı mümkün olduğu kadar düz tutun ve bacağınızı yukarıya doğru kaldırırken kalçanızı olabildiğince sıkın.
- bacağınızı çok yükseğe çıkarmaya çalışmayın,
- ellerinize değil dirseklerinize dayanın,
- gövdenizi çevirmeyin,
- dizlerinizi açmayın

eg256iv6ftow7.gif

umarim isine yarar....

Son düzenleme:
Evet kizlar yine sizinle güzel bir tarif paylasayim... Dilerseniz yarinki öglen menünüzde yapin...

Yogurtu Tavuk

Malzemeler:
4 tane Tavukgögüsü
1 yemek kasigi kolza yagi ( veya istege göre yag kullanabilirsiniz)
1,5 cay kasigi bal
2-3 adet taze yesil sogan
400ml yogurt ( 0,1% yagli)
sarimsaik, tuz, karabiber, kirmizi toz biber

Tavukgögüslerini uzunlamasina veya kusbasi dograyin. Tavanin icine atin ve kolza yaginda hafifce kizartin(Wokta yaparsaniz dahada güzel olur). Ardindan yazmis oldugum baharatlari ilave edin. Tavukgögüsleri kizardiktan sonra bal´i ilave edip 1-2- dakika daha kizartin. Taze yesil soganlari halka seklinde dograyip onuda yemege ilave edip karistirin. 1 dakika beklettikten sonra yogurdu ve sarimsagida ekleyin ve ocaktan alin. Yemegimiz hazirdir....
Herkeze afiyet olsun

Muzaffer Kuşhan Diyeti Denenmiştir!!!:)

--------------------------------------------------------------------------------

15 Gün için uygulanacak KAHVALTI ( Diyet 15 Gün uygulanacak=10kg)

 1 Dilim Kepek Ekmeği
 1 Kibrit Kutusu Büyüklüğünde peynir
 Çay, Kahve (Şekersiz)

PAZARTESİ
öĞLEN: 1 Simit
1 bardak Ayran

aKŞAM:Haşlanmış Tavuk Göğüs
Salata (Yağsız)

SALI
ÖĞLEN:1 Simit
1 bardak Ayran

AKŞAM:3 Tane Dolma
1 Kaşık Yoğurt

ÇARŞAMBA
ÖĞLEN:1 dilim Kepek Ekm.
1 kase Yoğurt

AKŞAM:6 tane Köfte
Salata (Yağsız)

PERŞEMBE
ÖĞLEN:1 dilim Kepek Ekm.
1 kase Yoğurt

AKŞAM:Kıymalı Taze Fasulye

CUMA
ÖĞLEN:2 haşlanmış Patates
Salata (Yağsız)

AKŞAM:Balık
Salata (Yağsız)

CUMARTESİ
ÖĞLEN:2 yumurta ile yağsız Menemen

AKŞAM:Haşlanmış Tavuk
Salata (Yağsız)

PAZAR
ÖĞLEN:2 dilim Kepek ekm. İle 100 gr Kaşar peyniri Tost
1 bardak Ayran

AKŞAM:1 bardak Haşlanmış Makarna
1 kaşık Yoğurt

NOT: Öğün aralarında istenildiği kadar havuç, salatalık, marul, soda, kahve, çay serbest
Et porsiyonları=200gr olacak. Sebze ve etin bi,rlikte bulunduğu menülerde (örnek:kıymalı taze fasülye)-- Et (100gr) + Sebze (100gr)= 200gr şeklinde tüketilecek.

iki haftada 8-9 kg verdim.gerçekten işe yarıyor..

bu diyeti buldum az önce yaklasık olarak 100 kiloluk biri wermiş 10 kiloyu bizd eortalama 5-6weririz kanımcaaakaydirigubbakcemile2

Kizlar baska yerdende buldum aerobic klipleri, sunayim size. Belki motivasyon olur...

Umarim bu siteler Türkiyedeki arkadaslar icin görünüyordur, Dailymotiondan

[DAILYMOTION]k5UKhXR5zp41kZGBq5 [/DAILYMOTION]

[DAILYMOTION]k7xWduMo1qSYi1tRHR [/DAILYMOTION]

Merhaba arkadaslar,

malumunuz bu aralar pek ugrayamiyorum:çok üzgünüm:. Esim 1hafta izinli oldugundan sürekli PC basina masallah:mymeka:.. Ancak onun uyumasini bekliyorum, öyle girebiliyorum...-tatlicadiarzu-

Umarim hepiniz iyisinizdir...
Yarin tartilma günü cok merak ediyorum kilo vermismiyim diye...:eek:

Internette dolasirken KaLori yakmanın 20 koLay yoLu diye bir yazi buldum...Motive olabilmemiz icin, sunuyorum buraya arkadaslar...

En kolay şekilde kalori mi yakmak istiyorsunuz? İşte size taktikler...
Özel yiyecekler almadan, pahalı diyet kulüplerine katılmadan ya da spor yapmadan kilo verebilir misiniz? Evet. Hayat tarzınızı değiştirerek para hacamadan ve güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İşte taktikler;

1- Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yemek aralarında atıştırmaktır. Atıştıracağınız zamanlarda su için.

2- Buzdolabınızı boşaltın. Böylece hem para harcamazsınız hem de sizi atıştırmaya iten neden yok olur.

3- Yeterince uyuyun. Böylece, yiyerek alacağınız enerjiyi uyurken toplamış olursunuz.

4- Alkol, ekmek ve karbonhidratlardan uzak durun.

5- Karanlık ortamlarda bulunmamaya ve akşamları bir saat önceden uyumaya çalışın. Eğer akşam bir şeyler izlemek istiyorsanız. Karanlık değil, aydınlık bir ortamda yapın bunu.

6- Mutlaka kahvaltı yapın. Bu size gün içinde harcamanız gereken enerjiyi verecektir ve öğlen yemeğinde çok acıkmayacaksınız.

7- Öğün aralarında yeme isteği doğduğunda, sevdiğiniz bir müziği dinleyin. Araştırmalar, müzik dinlediğinizde de sevdiğiniz bir yemeği yediğinizde de beyninizin aynı bölgesi uyarılıyor.

8- Ayakta hiçbir şey yemeyin.

9- Yeşil çay için. Araştırmalar gösteriyor ki, yeşil çay içmek vücuttaki kalorilerin yakılmasında çok etkili. Günde 3 bardak yeşil çay içmeye çalışın.

10- Yediğiniz şeye konsantre olun. Televizyon seyrederken, bir şeyler okurken ya da e-maillerinize cevap verirken yemeyin.

11- Dışarı çıkın. Günde en az 20 dakika dışarıda oturmaya ya da yürüyüş yapmaya özen gösterin. Çünkü gün ışığı yeme isteğinizi kontrol etmenize yardımcı oluyor.

12- Sağlıklı şeyler yiyin. Dışarıda yemek yediğiniz zaman çocuk mönüsü ya da sossuz salata yiyin.

13- Kendinizi çok fazla zorlamayın. Diyet programınızı yaparken 1200 kalorinin altına düşmemeye özen gösterin.

14- Bahçe işleriyle uğraşın. 1 saat bahçe işiyle uğraşmak 500 kalori yakmanızı sağlar.

15- Asansör kullanmak yerine merdivenden çıkın.

16- Ev işi yaparak da kalori yamanız mümkün. Ufak tefek ev işleriyle uğraşın.

17- İp atlayın. Bu muhteşem bir egzersizdir ve diğerlerinden daha eğlencelidir.

18- Sık ama az yiyin.

19- Çikolatayı çok seviyorsanız, her akşam bir parça (küçük tabi ki) çikolata yiyin.

20- Kendinizi sıkıntıya sokmayın, her şey beyinde biter.

Yarin görüsmek üzere, öpüldünüz

zayıflamanın ve zayıf kalmanın yolları

1-protein alın,Kahvaltı dahil her ögünde protein almak metobalizmayı hızlandırır ve daha çok kalori yakmanızı saglar
2-unlu besinlerden uzak durun,Beyaz ekmek ,pasta ve börek gibi karbonhidrat agırlıklı besinleri bir süre menünüzden çıkartın
3-işlenmiş besinler yiyin,yediginiz herşeyin yüzde doksanı katkısız ve dogal olmalı
4-nişastayı azaltın,nişastayı günde bir porsiyona indirinve bu porsiyonu akşam yemekten kaçının nişasta kaynagı olarak patates,fasulye veya yulafı tercih edin
5-meyveyi abartmayın,günde 2 porsiyondan fazla meyve yemeyin bunlarda yannızca az şekerli olanlarından olsun muzdan ve meyve suyundan uzak durun elme armut ideal
6-süt ürünlerine dikkat süt ürünlerinden özellikle inek sütünden uzak durun zaman zaman birkaç dilim peynir veye yogurt yiyebilirsiniz
7-bitkisel yaglarda uzak durun ayçiçek ve mısır yaglarından uzak durun bunlar fazlaca rafine edildigi için ısıtıldıklarında vucütta birikir ve damar tıkanuklıgı yapar
8-yag tipine dikkat edin ne kadar yediginiz ne tip yediginizden daha az önemlidir margarin yada kızartma yagından uzak durun en iyisi omege-3 ve balık yagı
9-su için hem saglıklı yaşamak hemde zayıflamak için hergün mutluka 8 bardak su için

arkadaşlar netten okudum sizlerle paylaşmak istedim umarım begenir ve uygularız

anmf0fe0d0dfed522f3.gif

a.s. 1. Takımcım a.s.

Zayıflama Yarışması 65. etapta birinci olduğunuz için tebrikler.

Ayrıca sevgili flawless arkadaşımızı 65. etap bireysel sıralamada etap birincisi ve sevgili sekey arkadaşımızı da sözkonusu sıralamada etap ikincisi oldukları için tebrik ediyorum.

Kurallar gereği, flawless arkadaşımızdan başarısının sırrını, paylaşım alanına yazmasını rica ediyorum.

:nazar:

Merhaba arkadaslar,
bazi arkadaslar cubuk kraker, cikolata, tatlilari cok yiyor galiba.. Arkadaslar Persembeye az kaldi, dislerimizi sIkalim biraz. Yine 1. olalim.:hooray: Canimiz tatli cektiginde meyve yemeye özen gösterelim. Kilolarimizi verdikten sonra, istedigimiz kadar cikolata,tatli yeriz yine-tatlicadiarzu- , tabii kilo almama sartiylakaydirigubbakcemile3.

Sizlerle yine güzel bir tarif paylasayim... Öglen veya aksam yemegi olarak cok ideal. Bir internet sitesinden bulmustum, denenmistir. Kabak sevenler icin cok güzel bir yemek.

KABAK YEMEĞİ TARİFİ (2 kişilik)
Malzemeler:

3 adet orta boy kabak kabukları soyulmuş orta boy parçalara ayrılmış
1 orta boy soğan
2 orta boy domates
2 diş sarımsak
tuz, karabiber
1 yemek kaşığı zeytinyağ

Hazırlanışı:

1- Tencerenin altına soğanları halka halka diziyoruz. Üstüne orta boy kestiğimiz kabakları en üstüne halka halinde kesilmiş domatesleri ve küçük kesilmiş sarımsakları koyup tuz karabiber ekliyoruz.
2- 15 dakika ocağa koymadan önce bekletiyoruz. Zeytinyağını üzerine gezdirip kısık ateşte kabaklar pişene kadar pişiriyoruz. Servis yaparken maydanozla veya dereotuyla süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

ÖNEMLİ: Kabak potasyum bakımından oldukça zengin ve lifli bir sebze. Diyetde kullanım için oldukça faydalı bir sebze.

Yemegin resminide bir sitede buldum,
kabakyemegi.jpg

Simdiden herkeze afiyet olsun

Kızlar size 1400cal'lik şahsi hazırlanmış diyet listemi yazıyorum. Ramazana göre ayarlaması çok basit.İnşallah size de faydası olur.Listede / işareti yada demektir. Birini yerseniz diğerini yemiyorsunuz.

Sahur: 1 dilim az yağlı peyir /1 haşlama yumurta
2 dilim ekmek/yarım simit
5 zeytin/2ceviz
çay(şekersiz)
salata

İftar: 2 köfte büyüklüğünde et/1 tavuk but
1 porsiyon sebze yemeği
1 kase çorba/ yarım haşlama patates
1 bardak yoğurt
1porsiyon yağsız salata
2 ince dilim ekmek/ 6 kaşık erişte

İftardan sonra sahura kadar yenebilecekler:
Ara: 1porsiyon meyve
yarım bardak yoğurt/ 1 bardak ayran/ 3-4 kepekli bisküvi
Ara: 1porsiyon meyve
yarım bardak yoğurt/ süt
Ara: 1 porsiyon meyve (2 kurukayısı)

İftarla sahur arasında paylaştırılacak olanlar (o günkü durumunuza göre değiştirebilirsiniz):2 köfte büyüklüğünde et/8 kaşık kuru baklagil/ 2dilim peynir
1 porsiyon sebze (4-5 kaşık taze fasülye)
1 porsiyon yağsız salata
2ince dilim ekmek/ 6kaşık bulgur pilavı

Son düzenleme:
[Kizlar netten buldugum cok güzel bir tarifi yaptim .. Paylasayim sizlerde...Gercekten cok lezziz ve doyurucu...

Malzemeler: (2 kişilik)

350 gr. somon balığı. 2 parça halinde dilimlenmiş.
3-4 adet zeytinyağında bekletilmiş konserve olan kurutulmuş domateslerden. Zeytinyağı iyice süzülmüş. :)
3 adet orta boy domates
1/2 demet maydanoz ince kıyılmış (arzuya göre)
2 dal taze biberiye (ince kıyılmış
1,5 yemek kaşığı zeytinyağ
tuz, karabiber

Hazırlanışı:

1- Domateslerin kabuklarını soyup küp küp doğrayın. Bir kısmının suyu çıksın diye sıkın.Kurutulmuş domatesleri ince ince kıyın.
2- Zeytinyağ, tuz, domatesler, maydanoz ve biberiyeyi ekleyip harmanlayın. Biraz bekletin. İyice suyu çıksın.
3- Somon balığınızı karabiber ve tuzla harmanlayıp yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine koyun. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında üstü kızarana kadar pişirin. 10-15 dakika.
4- Balığı servis yaparken hazırladığımız domates sosunuda yanına ekleyin.Nefis oluyor. Afiyet olsun.. (tavsiyem somonu yerken derisini ve yağlı olan kısmını yememenizdir.)

Resim alintidir.

somontazedom2.jpg

berzemsu hoşgeldiinnn
ben takım kaptanı nrmyn ve yardımcım neşemeşe ve takımın diğer üyeleri seve seve, istediğin aklına takılan her soruyu cevaplamaya çalışacağıza.s

bizler burada yediklerimiz içtiklerimiz ve yaptımız sporları paylaşıyoruz, onun dışında kafamızı bozan fanni dünya işlerini diyiveriyoruz..hani birine aşık olursak alıyoruz burda soluğu, ya da kocamızla neyin kavga edersek söylüyoruz içimiz rahatlıyor deil mi kızlaarr
yani istediin herşeyi paylaşabilirsin bizimlenn, bizlerde uygun oldukça gelip okur, yorum yazarız..

aşağıdaki linkleri vakit buldukça okumanızı tavsiye ederim

yarışma kuralları bu linkte;

hesaplama da şöyle yapılıyor tekrar hatırlatayım dedim..

not:önüüzdeki haftadan itibaren takıma resmi olarak katılıp kuralları uygulamaya başlayacaksınız, o sebeple hesaplamalrın nasıl yapıldığını sistemin nasıl çalıştığını biraz çalışırsan çok çok iyi olur:))

bu arada 1. takım ile ilgili kurallar varr:
1. 2 defa mazeretsiz bildirimde bulunmazsan diskalifiye ediliyorsun.
2.perşembe günü en geç 23:59'a kadar kilo bildirimini yapıyorsun.genel gidişat, paylaşımda bulunma dinamiğine bağlı.. lakin perşembe günü hiç bir şekilde kadınlar kulübüne giremeyeceğini düşünen arkadaşlar için iki öneri sunmuştuk:
1. seçenek: telefon numaranızı bana özelden mesaj atarsınız ve karşılıklı interaktif iletişime geçeriz.
2.seçenek: perşembe günü tartılırsınız, yazarsınız buraya bir mesajla:))

not aşağıdaki linki de gözden geçirmeni tavsiye ederim a.s

sevgili azime, mevsimlerin en güzeli, çoko damlalı püsküütüm: bir azim öyküsü;
http://www.kadinlarkulubu.com/zayiflama-maratonum-t140771/index.html

başarılarrr:1hug:

arkadşlar siizn gruba katılabiimiym?bide kilo çizelgemi nasıl düzeltcem.2 kg verdim sonunda..)

bende geldim benide alın neyapmam lazaım şimdi

hoşgeldinizzzzz

ben takım kaptanı nrmyn ve yardımcım neşemeşe ve takımın diğer üyeleri seve seve, istediğin aklına takılan her soruyu cevaplamaya çalışacağıza.s

bizler burada yediklerimiz içtiklerimiz ve yaptımız sporları paylaşıyoruz, onun dışında kafamızı bozan fanni dünya işlerini diyiveriyoruz..hani birine aşık olursak alıyoruz burda soluğu, ya da kocamızla neyin kavga edersek söylüyoruz içimiz rahatlıyor deil mi kızlaarr
yani istediin herşeyi paylaşabilirsin bizimlenn, bizlerde uygun oldukça gelip okur, yorum yazarız..

aşağıdaki linkleri vakit buldukça okumanızı tavsiye ederim

yarışma kuralları bu linkte (lütfen okuyun dersinize çalışın kızlarr..deneme süreciniz başladıııı);

hesaplama da şöyle yapılıyor tekrar hatırlatayım dedim..

not:önüüzdeki haftadan itibaren takıma resmi olarak katılıp kuralları uygulamaya başlayacaksınız, o sebeple hesaplamalrın nasıl yapıldığını sistemin nasıl çalıştığını biraz çalışırsan çok çok iyi olur:))

bu arada 1. takım ile ilgili kurallar varr:
1. 2 defa mazeretsiz bildirimde bulunmazsanız diskalifiye ediliyorsunuz.
2.perşembe günü en geç 23:59'a kadar kilo bildirimini yapıyorsunuz.genel gidişat, paylaşımda bulunma dinamiğine bağlı.. lakin perşembe günü hiç bir şekilde kadınlar kulübüne giremeyeceğini düşünen arkadaşlar için iki öneri sunmuştuk:
1. seçenek: telefon numaranızı bana özelden mesaj atarsınız ve karşılıklı interaktif iletişime geçeriz.
2.seçenek: perşembe günü tartılırsınız, yazarsınız buraya bir mesajla:))

not aşağıdaki linki de gözden geçirmenizi tavsiye ederim a.s

sevgili azime, mevsimlerin en güzeli, çoko damlalı püsküütüm: bir azim öyküsü;
http://www.kadinlarkulubu.com/zayiflama-maratonum-t140771/index.html

başarılarrr:1hug:

Neşe cim anlatayım canım. Biraz uzun olucak ama hepsini oku derim.

Rejimin adı Montignac(Montinyak) denen amcanın "yedikçe zayıfla ince kal" yöntemi.

Buna tam olarak bir diyet demek yanlış, daha çok bir beslenme ve yaşam biçimi. İşin özü şu: PROTEİN VE KARBONHİDRATLARI birlikte TÜKETMEYECEKSİN. Aralarına nifak sokmak lazım anlıcanız. Bir araya gelmesinler aman.

Mesela menüde bulgur pilavı ve köfte var. Ya sadece bulgur pilavı yada sadece köfte yiyeceksiniz. Ve işin en güzel yanı sıkı durun seçtiğiniz yemeği İSTEDİĞİNİZ KADAR yiyebilirsiniz.
Yada kuru fasulye yaptınız kesinlikle etlerini ayırıp yiyeceksiniz. Yağı tuzu yerinde olsun ama yeterki proteinle kaynaşmasın.

Bunun yanında patates, beyaz pirinç, beyaz un, şeker, havuç, pancar, mısır, muz ve karpuz tamamen beslenmeden çıkarılıyor.Yani bütün yaz karpuz, peynir yiyerek zayıflayacağınızı sanıyorsanız avucunuzu yalarsınız... Karpuz ve üzüm kan şekerini yükseltiyor. Kan şekerini düşük tutacaksın. Kan şekerini düşük tutmak için kan şeker göstergesi düşük yiyecekler yiyeceksin.

İşte izin özü bu bakalım ben yarın başlıyorum. Umarım işe yarar. Gelişmeleri buraya yazacağım.

Birde unutmadan internette bazı listeler verilmiş bu diyetle ilgili. Kanmayın onlara hepsi yanlış.

Bende kendime bi liste yaptım. İsteyen faydalanabilir. İsteyen kendi listesini hazırlayabilir. Dediğim gibi protein ve karbonhidratların arasına fitne fesat sokun yeter
Birde yasaklı yiyeceklerden uzak durun.

Kahvaltı Seçeneklerim
-1-
3 dilim çavdar ekmeği yada tam buğday ekmeği
Beyaz peynir
Bolca domates

-2-
2 yumurta, 2 domates ve biberden oluşan, zeytinyağlı menemen
İsterseniz salam, peynir

-3-
en kepekli ekmekten (ben "Doygun" marka yiyorum. Halk Ekmek'in kepeklisi de iyi bir kepekli ekmek. İSTEDİĞİM KADAR kızartıcam üzerine zeytin ezmesi sürücem,
bir avuç doğranmış maydanoz
bol miktarda domates

-4-
Tam buğday ekmeği,
diyabet reçeli,
şeker eklenmeden pişirilmiş marmelat,
yağsız yoğurt,
açık çay-şekersiz,
Şekersiz müsli,
yulaf ezmesi,
az yağlı-yağsız peynir,
yağsız-yarım yağlı süt.
Domates, salatalık, marul, maydonoz vs. Çiğ yenebilen tüm sebzeler. İstenilen miktarda.
(beraberinde yumurta, tereyağı, salam sosis yok bunlar protein. )

Ara
kahvaltıdan 2 saat sonra yarım elma

Öğlen Yemeği Seçeneklerim
-1-
zeytinyağı, ton balığı, marul, domates, maydonoz ve mayonezden oluşan bir salata

-2-
1 koca kase dolusu yarım yağlı sütle hazırlanmış müsli

-3-
Balık ızgara
yanında bol yeşillik yada yanına brokoli, karnıbahar haşlama ya da mantar kavurma sıvı yağda

Ara
-1-
2 saat sonra kadar 7-8 fındık

-2-
3-4 kayısı kurusu

Akşam Yemeği Seçeneleri
-1-
yağı, tuzu yerinde kuru fasulye (etlerini ayır, yanında pilav yasak),
1 dilim kepek ekmeği
bolca yağı, tuzu yerinde çoban salata

-2-
2 yumurta bolca maydonoz ve dereotu, 3-4 parça haşlanmış karnıbahardan omlet
zeytinyağlı limonlu domates ve göbek maruldan salata

-3-
Izgara pirzola yada biftek
Bolca salata yada sebze haşlaması (patates, havuç hariç)

Öğlen yada Akşam
karnıyank, etli etsiz türlü, taze fasulye, pirinçsiz ıspanak, pirinçsiz semizotu, tavuklu, etli, balıklı yemekler, mantarlı yemeklerin birinden (içinde mısır, havuç, bezelye ve patates olmayacak)
Bolca salata

bu diyette bilmemiz gereken "glisemik indeks" ve "kan şekeri" olayı.Yediğimiz şekerli-nişastalı (nişastalılar bakliyatlar, şekerliler ise reçeller şeker, beyaz ekmek, mısır, muz, kavun-karpuz vs. )tüm besinlerde bazı maddeler var. Bu besinlerden bazılarını yediğimizde kan şekerimiz artıyor. Kan şekerimiz arttığında pankreasımız, bazı oranlarda insülin salgılıyor. Mesela bir dilim kek yediğimizde çok yüksek salgılıyor, ya da bir domates yediğimizde çoook azıcık salgılıyor. Pankreasımız ne kadar insülin salgılayacağına ise besinlerin glisemik indekslerine göre karar veriyor. Eğer pankreas çok insülin salgılarsa vücudumuz kimyasal bir tepki gösterip hemen aldığı besinleri yağ depolarına yolluyor yakmadan. Bir de insülin kanımızda fazlalaşıyor, yani şekerimiz yükseliyor bu da birden açlık krizlerine girmemize sebep oluyor. Eğer insülinimizi az salgılatırsak o zaman aldığımız besinler yağ depolarına gitmiyor ve yakılıyor. Ayrıca da uzun süre açlık hissi ve krizi yaşamıyoruz. Her bir besinin glisemik indeksi yani kan şekeri arttırma oranı farklı. Bu bilimsel olarak belirlenmiş ve bir tablosu var. Hangi besinin glisemik indeksi ne kadar diye. Tüm besinlerin glisemik indeks tablosu 5-110 arası değişiyor.Eğer değeri 50 ve altı olan besinlerden yerseniz o zaman pankreasınız insülini az salgılıyor böylece hangi madde nerede kullanılacaksa o anda kullanılıyor. Daha sonra vücut enerjiye ihtiyaç duyduğu için varolan depolardan yakmaya başlıyor.
Unutmadan ekleyeyim, mesela 1 tabak da nohut yeseniz glisemik indeksi toplamda 30, 3 tabak da 30 verecek. O nedenle bu diyette ne kadar yediğiniz önemli değil. Yeter ki kurala uyun: karbonhidrat ve protein küs birbirine

Diyete başladığında direk göbeğin kaybolmaya başlıyor ilk günlerde.

Canım umarım sorunsuz geçer seninde film işi.

Bugün tekrar diyetime başladım gerçek anlamda. Allah yardım etsin hepimize.

a.s. 1. Takımcım a.s.

Takım üyeniz sevgili nesemese arkadaşımızı, Zayıflama Yarışması 80. etapta, bireysel sıralamada aldığı üçüncülük derecesi için tebrik ediyorum.

:nazar:

nrymn ( 64,1 / % )
neşemeşe (76,0 / 76,9 / -0,9 / -1,18% )
gülaybcn (65,5 %)
daisy06 (63,5/% )
flawless (69,0/% )
hayat70 (61,4 / %)
topraksuu (61,5 / 61,5 / 0 / 0 % )
moral (63,1 / %)
mavideniz ( / %)

bu hafta hiç kilo verememişim senağlama dun gecenin bide yürüyüş yapmamamın etkisi var herhalde :1shok:
kuzucum bugün daha perşembe naptın beide şaşırttın takvime baktım hemen:1shok:
topraksuu çok teşekkürlerrr
ben tamamen unutmuşum canımcım bugün perşembe olduğunuu, birazdan tartılıp ben deçbildireyim barrrii
ayyşş dün de çok çok yedim yaaa :KK43:

canım siz perşembeden mi bildirim yapıyonuskii şakkıdı hem perşembe hem yılbaşı tatili :1no2:bence bu hafta yarın olsun siz karlı çıkarsınız niyemi anladınız siz onu:jeyyar:

X