Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

kız jnaz senin adın jalemi
caleee caleee bayılıyorum
jalelere cale demeyeee
arkadaşım var
onada hep calee derim sanada dicem hiç kusura bakmaa:KK70:

kız jnaz senin adın jalemi
caleee caleee bayılıyorum
jalelere cale demeyeee
arkadaşım var
onada hep calee derim sanada dicem hiç kusura bakmaa:KK70:

evet tatlımm . bende alışkınım cale denmesine okuldayken hocalarım bile aynı şekilde seslenirdi.
kusura bakmam merak etme sen güzelim yerimseniben

Keçiboynuzu ile Zayıflama ve de Sağlıklı Beslenme
Öğünlerden bir saat önce çiğ olarak tüketeceğiniz 2-3 tane keçiboynuzunun sizi nasıl uzun müddet tok tuttuğunu hayretle gözleyebilirsiniz. Olgun keçiboynuzunu çiğ olarak tüketmek gerekir ve de uzun uzun ağızda çiğnenmesine özen gösterilmelidir. Nasıl oluyor da keçiboynuzu tokluk duygusu veriyor? Sindirimin ağızda başladığını ve iyi çiğnemenin sindirimi ne kadar kolaylaştırdığnı biliyoruz. İyi çiğneme, fiziksel olarak midenin vazifesine büyük oranda katkıda bulunur. Kısaca, besinleri dişlerimiz yardımıyla ezerek parçalarız. Ancak, bu işin bir de kimyasal olarak parçalanması vardır. Kimyasal sindirim, ağız salyasında başlar, midede devam eder ve bağırsaklarda son bulur. Besinler, yağ (lipid), şeker (karbonhidrat) ve protein içerirler. Besinlerin içerdiği yağ, şeker ve proteinler vücudumuz tarafından emilemezler. Emilebilmeleri için mutlaka, önceden vücudumuz tarafından üretilen enzimler yardımıyla kimyasal olarak parçalanarak emilebilir hale dönüştürülmeleri gerekir. Sindirim sistemimizde, en az yirmibeş tane birbirinden farklı kimyasal parçalayıcı enzimler bulunmaktadır. Ağız salyasında, midede ve bağırsaklarda, besinlerin içerdiği şekeri, yağı ve proteinleri kimyasal olarak parçalayan ve emilebilir hale getiren yani, vücudumuz tarafından kullanılabilir şekere, yağa ve proteine dönüştüren enzimler bulunur. Bu enzimler üç ana grupta toplanır:
Proteinleri parçalayan enzimlere PROTEAZ
Yağları parçalayan enzimlere LİPAZ
Şekeri parçalayan enzimlere AMYLAZ

Yemekten bir saat önce çiğneyerek tüketilen 2-3 adet keçiboynuzu, lipaz ve amylaz enzimlerini frenleme (inhibe etme) özelliğine sahiptir. Kısaca, bu enzimlerin aktivitesini düşürür. Bu sayede, besinlerin içerdiği yağ ve şeker çok daha az oranda parçalanırlar. Parçalanmayan yağ ve şeker vücudumuz tarafından kullanılamıyacağı (emileme-yeceği) için dışkıyla kullanılamadan dışarı atılır. Unutmayınız, besinlerin içerdiği yağ, şeker ve proteinlerin bir çoğu vücudumuz tarafından kullanılamaz. Kullanılamadıkları için de bunlardan enerji almamız mümkün değildir. Kullanılabilmeleri için, vücudumuzda bulunan lipaz, amylaz ve proteaz enzimleri tarafından, vucudumuzun kullanabileceği (emibileceği) yağ, şeker ve proteine dönüştürülmesi gerekir.

Zayıflamak isteyenler şekere karşı ölçülü olmak zorundadırlar. Eğer, şeker veya tatlı tüketimine karşı iştahınız varsa, hiç çekinmeden altı-yedi tane keçiboynuzu tüketebilirsiniz. Keçiboynuzu tüketimi tatlıya karşı olan iştahınızı giderirken, size kilo da aldırmayacaktır. Bu arada ne kolestrolünüz ne de kan şekeriniz yükselmeyecektir. Şeker hastaları çekinmeden keçiboynuzu tüketebilirler. Olgunlaşmış keçiboynuzu (kahverengi-siyah) çiğ olarak tüketilmelidir. Çiğ olarak tüketilen keçiboynuzu kan şekerini yükseltmez. Şeker hastaları da çekinmeden günde 5-6 adet keçiboynuzunu çiğ olarak tüketebilirler. Bu kural keçiboynuzunun pekmezi için kesinlikle geçerli değildir.
prof.dr. ibrahim saraçoğlu

Son düzenleme:
kızlarr geçenlerde babama doktoru alerjiye iyi geliyo diye keçiboynuzu tavsiye etmiş bende bi araştırayım derken bunlarıda buldum bi deneyeyim diyorum :)

iyi akşamlar arkadaşlar hacerciğim canım dikkat et kendine senin sağlığından önemli hiçbirşey yok hayatta unutma herşeyin bi çözümü bulunur elbet sıkma canını bi problem çıkmaz inşallah ubukcuğum sanada geçmiş olsun allah şifasını verir inşallah
bizde bugün emreyi dr götürdüm biraz böbrek problemi artmış ancak 3 ay sonra tekrar kontrol edilcek inşallah daha fazla artmaz ben bugün akşama kadar bişey yemedim ama akşam abarttım pide yedim ama 5 te yedim neyse kızlar görüşürüz ayrıca herkese tşkler geçmiş olsun dilekleriniz için

İyi akşamlar kızlar..

Yediklerimi bi yazayım dedim:

Öğle: 1 kase çorba, booool salata, yarım su bardağı konserve mısır
Ara: 1 portakal
Akşam: Yarım açma, 2 tane susamlı çubuk
Ara: 1 sütlü neskafe..

Çooook stresliyim, çalışıyorum ama hiçbir şey anlayamadım.. Neyse artık biraz daha çalışmalıyım.. Geçmişi okuyamadım tam ama Çubukçum babana geçmiş olsun canım, acil şifalar a.s.

Esracım Emreye de geçmiş olsun, inşallah daha da ilerlemez :nazar:

Öpüyorum kızlar hepinizi Şeniz

Günaydın takımcım
mutlu bir hafta diliyorum

özledim siziyaa
kaç gündür netim yoktu hiç giremedim
gerçi hep yattımda
çok feci grip olmuşum kolumu kıpırdatacak halim yoktu
hala tamiyileşmedim ama bu kadar yatmak yeter artıkın evi viraneye çevirdiler valla

bu arada esracım geçmiş olsun hayırlı sonuç alırsın inşallah
jalecim allah kavıştursun
semihacım seni yeniden almayı isterdik ma üye sayımız şu anda dolu
olsun sen yiinede bizle paylaşıma gel liste katılmasanda olur

neyse kızlar ben şimdi şu viraneyi eski haline getirmeye çalışayım
görüşürüüüzŞeniz

çok geçmiş olsun zeynepcimmm
bende bu aralar rahatsızz grip olmuşumm nefes bile alamıyorummm gece yatarken

Günaydın kızlar. Hacercim çok geçmiş olsun inş kalbinde bi sorun yoktur. çubuğun ben günlüğe nerden giriliyo bilmiyorum ama sanırım baban rahatsızmış çok geçmiş olsun arkadaşım. Allah anamıı babamızı başımızdan eksik etmesin. Esracım seninde oluşuna çok geçmiş olsun. Evde ocuk hasta olmasında biz olalım çok zor oluyo biliyorum yani.
Akşam karnıbahar ve pilavlı tavuk yedim. Sabahta bi parça ekmek aldım accık çikolata ile.
Kızlar ya ben bi türlü adapte olamıyorum bu diyet işine ne yapacağımı şaştım. Tamam başlıyorum bu iş olacak diyemiyorum. Off yaa

günaydın kızlar, dün akşam iş çıkışı babama gittim gördüm rahatladım
gayet iyiydi
hatta yarın işe gidicem deyip duruyordu sakın gitme dinlen dedim,inşallah annem uyurken kaçıp gitmemiştirkaydirigubbakcemile3

bende çok fena hasta oldum yaa,öksürürken ciğerlerim çıkcak sanki,boğazımda şişmiş çok fena
halsizim dee

dün akşam 2 kase çorba içtim 3 köfte yesim 3-4 tanede soğan halka yedim

sabah 1 dilim ekmekle klasik kahvaltı yaptım

günaydın kıslar
nasılsınız demiyorum hepten hastaymış takımcım
geçmişler olsun

sabah klasik kahvaltımı yaptım birazdan yürüyüşümü yapacam

Günaydın kızlar nasılsınız ben karın agrışı dışında iyiyim hastalarımız nasıl biraz daha toparlandılar mı akşam yemegim 1 kase çorba 3 kaşık et sote ve aşure
kahvaltım ise ballı sirkeli su ve diyet büsküvi

günaydın kızlar, dün akşam iş çıkışı babama gittim gördüm rahatladım
gayet iyiydi
hatta yarın işe gidicem deyip duruyordu sakın gitme dinlen dedim,inşallah annem uyurken kaçıp gitmemiştirkaydirigubbakcemile3

bende çok fena hasta oldum yaa,öksürürken ciğerlerim çıkcak sanki,boğazımda şişmiş çok fena
halsizim dee

dün akşam 2 kase çorba içtim 3 köfte yesim 3-4 tanede soğan halka yedim

sabah 1 dilim ekmekle klasik kahvaltı yaptım

CANIM TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN SENDE DİKKAT ET KENDİNE ÇOK KAFANA TAKARAK SENDE HASTALANABİLİRSİN RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN:Saruboceq:

Günaydın kızlar nasılsınız ben karın agrışı dışında iyiyim hastalarımız nasıl biraz daha toparlandılar mı akşam yemegim 1 kase çorba 3 kaşık et sote ve aşure
kahvaltım ise ballı sirkeli su ve diyet büsküvi

ben yoparlandım sayılır şükür canım ama bir sürü hastamız var maaşallah
sanada geçmişler olsun
karın ağrısı da hiç çekilmiyor

neysem kızlar ben yürümeye gidiyorum daha fazla oyalanmayayımhihoyyyt

günaydın kızlara.s. kahvaltım yarım kase arpa şehriye çorbası,1 lokma ekmek,1 dilim peynir...sabah sporumuda yaptım..öğleden sonra günümüz var oraya gidicem nasipseyerimsenibenteşekkür butonlarımız gene kaybolmuş...Çubuk canım babanın iyi olmasına çok sevindim,tekrar geçmiş olsuna.s.

merhaba kıslar
hepinize günaydınlaar
sabah kahvaltım yine klasikti
herkesler hastalanmış
çok geçmiş olsun hepinize kızlar
çubuğum sanada çok geçmiş olsun
babişinde iyiymiş çok sevindim canım benim

Günaydınlar takımcım a.s.

Sabah kahvaltım: yarım simit, 1 kk peynir, 1 yemek kaşığı kayısı reçeli
Ara: 1 yemek kaşığı kuru üzüm..

Hazırlanıp okula gidicem arkadaşlar.. Hepinizi öptümmm Şeniz

X