Söz Kesimi isteme ve söz aynı gün olacaksa söz nasıl olur?

Bizim 5 sene oldu, teklif almadım. Bence bu üzülüp dert edilecek bişey değil, gülüp biliyorum diyorsa demek ki kafasında bişey var bence yerimseniben Bak yakında sözün olacakmış, onu düşünüp planlar yapıp mutlu olabilirsin.
bizde sewgilimle 4 seneden birlikteyiz we şuan askerde..allah nasip kısmet ederse geldikten snr söz yapmayı düşünüoruz 2 weya 3 ay snr =) şafak : 58 =) bana 4 sene içinde yanlış hatırlamıosam 3 kere ewlenme teklifi etti..hatta iş ciddiye binerse eğer demiştim ki bana tek taş alıp bidaha ewlenme teklifi edeceksin dedim beni şaşırtacak we süpriz olacak bi şekilde teklif et dedim TAMAM hayatım dedim :KK70::KK70: bide sewgililer gününde bana tek taş almıştı hemde askerdeyken yolladı tek taşımı =)canım sewgilim bnm..bide ewlenme teklifi ettiğinde takacak inşş..

teklif aldım kızlar nihayet :))) çok güzeldi, çok heyecanlandım. heyecandan ne söylediğini bile tam hatırlayamıyorum, birkaç cümle güzel şeyler söyledi :)))

allah herkese nasip etsin :))) bu pazar günü istemeye geliyolar hayırlısıyla

teklif aldım kızlar nihayet :))) çok güzeldi, çok heyecanlandım. heyecandan ne söylediğini bile tam hatırlayamıyorum, birkaç cümle güzel şeyler söyledi :)))

allah herkese nasip etsin :))) bu pazar günü istemeye geliyolar hayırlısıyla

nasıl teklif etti cnm ne dedi sana =) hayırlı uğurlu olsun cnm darısı bizlere artık kaydirigubbakcemile3

benimde ekimde olucak bizde ayrı şehirde olduğumuz için isteme söz aynı gün olcak..
Allah tamamını erdirsin cnm..

güzel dilekleriniz için çok sağolun kızlar :))))

sözüm dün oldu, yorucu ama çok güzeldi. aileler ilk kez tanıştı. çok heyecanlıydım :))) allah dileyen herkese nasip etsin :)))

Arkadaşlar hepinize mutluluklar dilerim. kısmetse bi aksilik olmazsa İnşallah benim de 4 ekimde hem isteme hem söz olcak. bohça hazırlıyoruz bizim erkeğe aldıklarımız atlet,iç çamaşırı,çorap,mendil ve parfüm başka bişey olcak mı? bi de onlar benim bohçama ne koyacak? bilen varsa yazabilr mi lütfen...

tektaş söz yüzüğüdür zaten...söz de ailelerin tanışması, adı üstünde herkesin birbirine "eh bu iş olur artık" diye söz vermesidir...aslında biraz prosedür...sen tek taşını tak yeter...

valla bizde, ailelerin tanışması, isteme, söz, nişan vsvs hepsi aynı günde oldu sadece bir alyans taktım, 1 buçuk yıldır evliyim hala sadece aynı alyansı takıyorum..ayrı şehirlerdeydi ailelerimiz...bu kadar üzerinde düşünülecek bişey değil...canını sıkma rahat ol herşey kendiliğinden olur zaten...

bence bu kadar törene ritüele hiç gerek yok hepsine ayrı yüzük vsvs...

şimdi sen tektaşını takarsın 2 ay sonra da alyanslarınızı alıp takarsınız...

AYNEN KATILIYORUM SANA TEKTAŞ ZATEN SÖZ YÜZÜĞÜ GIBIDIR EGER NIŞANDA YAKINSA O ZboshayallersmileMNDA ALYANS ALIRSINIZ OLUR BITER BENMDE KASIM GIBI İSTEME SÖZ NİŞAN OLCAK BNDE OLE YAPICAM İSTEME OLDUGUNDA TEKTAŞ TAKILICAK 2 HAFTA SONRADA NİŞAN OLUR DIYE DUSUNUYORUZ O ZMNDA ALYANS TAKILIR OLUR BITER :) INŞ.

ya benimde kafam karıştı kızlar aynı durum bendede var :/ isteme söz bir olcak kısmetse bana tek taş alındı bugn ama erkege gerek yok dedi kaynvalide.nası olcak o zmn sadece bana yüzük takılmş olcak erkegede kız tarafımı söz yüzügü alır alırsa eger?annamadm ben bu işleri ne zormuş:)

ya benimde kafam karıştı kızlar aynı durum bendede var :/ isteme söz bir olcak kısmetse bana tek taş alındı bugn ama erkege gerek yok dedi kaynvalide.nası olcak o zmn sadece bana yüzük takılmş olcak erkegede kız tarafımı söz yüzügü alır alırsa eger?annamadm ben bu işleri ne zormuş:)

ayn ı bendede öle oldu istediler tek taşımı almıştık önceden nişanlımda duruyodum sonra istendim ve verdi babam düşünelim dedi 1 hafta sonra geldiler ve tek taşımı kaynanam taktıkaydirigubbakcemile2 ( erkeğe yüzük takılmıo ) sonralar nişan oldu nişan yüzünü ben aldım oda bana aldı öle işte :kedi:

sevgilim bana tektaş almıştı. isteme olduğu gün söz de oldu bizde. yüzüğü kayınpederim kısa bi konuşma yaparak taktı. erkeğe bişey takılmadı. nişan yakın olduğu için ayrıca söz yüzüğü almadık. kısmetse inşallah kasımda nişan yapıcaz :)) alyansı o zaman alıcaz.

ayn ı bendede öle oldu istediler tek taşımı almıştık önceden nişanlımda duruyodum sonra istendim ve verdi babam düşünelim dedi 1 hafta sonra geldiler ve tek taşımı kaynanam taktıkaydirigubbakcemile2 ( erkeğe yüzük takılmıo ) sonralar nişan oldu nişan yüzünü ben aldım oda bana aldı öle işte :kedi:

saol cnm içim raatladı ya :-) bizimde nişan yakın zaten.ay günlerdir araştırma yapıorm netten hala hiçbişi anlamadım yok erkek pohcası yok bilmem ne :)

tecrübeli ark.lara bişey daha sorucam ben :/

Söz gecesi şık bi terlikmi giymeli yok babet flnmı malum kahve verilcegi için topukluda dökme riski yüksek buna bide heyecan karışınca düşünemiorum :p

tecrübeli ark.lara bişey daha sorucam ben :/

Söz gecesi şık bi terlikmi giymeli yok babet flnmı malum kahve verilcegi için topukluda dökme riski yüksek buna bide heyecan karışınca düşünemiorum :p

babet güzel olur bence :KK66: eğer onlar bohça yaparlarsa sende yaparsın ( sözlünle konuş arada o haber getirip götürecek ) yoksa nişanda yaparsın ondala yapmasan benım gibi düğünde yap gitsin fazla kasma kendini oluruba bırak her şeyi güzel olcak merak etme şimdiden mutluluklar :kedi:

tşk ederim cnm ilgin için evet babet daha şık olur diye düşündük bizde babet aldım son durum değişikliği oldu bide söz nişan bir olcak evde :) o babetide istenme günümde giyerim artık nişanda topuklu istiyorum :) hadi hayırlısı bakalmmm opuyorumnanaktan

X