Söz Kesimi isteme ve söz aynı gün olacaksa söz nasıl olur?

forest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
402
12
Selam kızlar :)
Yardıma ihtiyacım var. İsteme olduğu gün söz de yapalım istiyoruz, ayrı şehirlerdeyiz çünkü. Ondan 2 sonra falan da nişan. Sevgilim bana resmi bir evlilik teklifi yapmadı henüz, tektaş alıcak ve teklif edicek. Şimdi, istemeye geldikleri gün söz nasıl yapılıcak? Yani ben söz yüzüğü almalımıyız bilmiyorum. Tektaşla söz nasıl kesilicek, erkeğe yüzük takmadan yani. Tören falan nasıl olur? Ona ayrı yüzük mü almak gerek? Söz yüzüğü alyansın daha incesi oluyo bildiğim kadarıyla. 2 ay sonra nişan olduğunda alyans alıcaz zaten. 2 yüzüğü de takıcak mıyız o zaman?

Selam forest, öncelikle hayırlı olsun...
Bizimde istemeyle söz bir arada olmuştu. Nişanda yakın tarihte oldugundan nişan alyansı aldık ve isteme-söz gününde onları taktık... Tekrar takrar alyans almanın gereği yok diye düşündük... Sizde öyle yapabilirsiniz. Nişan alyansınızı alıp,sözde takarsınız daha sonrada nişanda:)

Aile büyüleri prosedürü uygular,isteme falan..sonra sana tek taşını takar sevgilin,bu kadar.Nişandada alyanslarınızı takarsınız,sevgilinin yüzük takmasına gerek yok.Bence evlenme teklifi yapmasınada gerek yok,nasılsa her şey kararlaştırılmış..

tektaş söz yüzüğüdür zaten...söz de ailelerin tanışması, adı üstünde herkesin birbirine "eh bu iş olur artık" diye söz vermesidir...aslında biraz prosedür...sen tek taşını tak yeter...

valla bizde, ailelerin tanışması, isteme, söz, nişan vsvs hepsi aynı günde oldu sadece bir alyans taktım, 1 buçuk yıldır evliyim hala sadece aynı alyansı takıyorum..ayrı şehirlerdeydi ailelerimiz...bu kadar üzerinde düşünülecek bişey değil...canını sıkma rahat ol herşey kendiliğinden olur zaten...

bence bu kadar törene ritüele hiç gerek yok hepsine ayrı yüzük vsvs...

şimdi sen tektaşını takarsın 2 ay sonra da alyanslarınızı alıp takarsınız...

benimde isteme ve söz aynı gün olacak. söz yüzüğü alalım dedi erkek arkadaşım herşey prosedüre uygun olsun diye. anneme söyledik bunu. annemde gerek yok zaten 2 ay sonra nişanınız olacak. boşuna masraf yapmayın dedi. sözde tektaş takılır sana nişan zamanı alyanslarınızı alırsınız dedi.
sende öyle yapabilirsin. sonuçta söz ile nişan arası çok uzun olmayacak.

evlilik teklifine gelince, mutlaka etmesi gerekir bence. siz ne kadar evlenmeye karar vermiş bile olsanız o teklifin yeri başka bence.

arkadaşlar benimde 25.09.2010 da isteme ve sözüm (nişan) olacak aynı gün:)sizin gibi... bende inanılmaz heyecanlıyım:)kıyafet aldım ama yüzükler daha alınmadı nasıl bir yüzük olsa acaba? fikir verebilirmisiniz? ayrıca nişan olmayacak bu arada..erkek arkadaşımın ailesi şehir dısında o yüzden tanışma olmadı heyecan büyük kafam karışık...

25 ya da 26 sına istemeye geliyolar kısmetse :)) çiçek ve çikolatayla gelicekler. tektaş takılıcak bana. ayrıca söz yüzüğü almadık, nişan 1-2 ay içinde olur diye düşünüyoruz çünkü. bizde öyle damada söz tepsisi vs. hazırlama gibi adetler yok. onlarda da öyle bişeyler yok sanırım. varsa da artık nişanda yerine getiricez :))

harıl harıl elbise arıyorum. şöyle şık ama abartılı olmayan, siyah dışında bir renk. siyah elbisem var çünkü, renkli giymek istiyorum. inşallah bulurum istediğim gibi bişey :)))

merhaba forest beni görmeye geldikleri gün aniden istemişlerdi bizde önceden tektaş almıştık isteme faslı bitti getirdikleri tatlıyı dağıttık o sırada eşim kalktı bana tektaşı taktı öptü sonra herkesin elini öptük. gerek yok alyansa falan. söz kesimi söz yüzüğüyle olur erkeğede söz yüzüğü takılmaz yani canım. isteme faslı bitince yüzüğü o sana takabilir veya onun ailesinden biri. mesela babası. hep böyle olur.

haftaya istemeye geliyolar ama evlilik teklifini yapmadı daha sevgilim :KK43:(

canim valla benimde yakinda sözüm olacak .. isteme ve söz ayni gündemi olur bilmiyorum malum biraz mesafe var aramizda.. benimkine hep citlatim tek tas evlenme teklifi falan diye.. her seferinde güldü biliyorum falan dedi.. bilmiyorum bende alamadim henüz ve bu yüzdende bazen cok üzülüyorum bazende cok sinirleniyorum kendi kendime yipratiyorum kendimi :KK43:(((
anican bi tek sen degilsin bende ayni durumdayim:KK43:

canim valla benimde yakinda sözüm olacak .. isteme ve söz ayni gündemi olur bilmiyorum malum biraz mesafe var aramizda.. benimkine hep citlatim tek tas evlenme teklifi falan diye.. her seferinde güldü biliyorum falan dedi.. bilmiyorum bende alamadim henüz ve bu yüzdende bazen cok üzülüyorum bazende cok sinirleniyorum kendi kendime yipratiyorum kendimi :KK43:(((

ay evet ya :KK43:( o kadar ipucu veriyorum ben de. bak diyorum, arkadaşıma eşi şöyle evlenme teklifi yapmış böyle yapmış diye örnekler veriyorum. öyle romantik sürprizler yapabilen biri değil benim sevgilim. sürekli soruyorum, aldın mı, ne zaman alcan diye. istemeye gelmeden önce bana teklif yapman lazım diyorum. galiba almış, geçen gün dedi. aldım ama çantamda kaldı getiremedim dedi. bi tek yarın kaldı önümüzde. bakalım nasıl bişey yapcak. çok bişey beklemiyorum zaten, yüzüğü çıkarıp teklif etse yeticek. fazla beklentim yok öyle sürpriz falan yani. dizinin üstüne çöküp öyle teklif yapmalısın falan diyorum ama ,hmmm,sanmam, yapmaz...

allah yardım etsin hepinize, bizimde aramızda mesafeler var. Böyle askıda durmak ne sıkıcı . Ama şuna inanıyorum erkeklerin hiç biri bizim gibi ince ayrıntılı düşünemiyo, yapılarında yok. Her zaman ilk adımı atanın erkek olması gerektiğine inanıyorum. Teklif etmiyosa hiç hatırlatmayın, durum komik oluyo:KK70: tavsiye etmem..

canım aynı durum bende de oldu..önce istediler aynı gün yüzük takalım dediler..istemeden önce gelen konuklara ikramlarda bulunduk sonra isteme oldu o sıra ben kahveleri dağıttım..sonra söz kesildi..ben sözlüme gümüş ince alyans aldım oda bana tek taş aldı..nişan için ikimizin alyansları aynı olarak yaptırdık..nişanımda 30 ekimde inşş...

erkek arkadasinizla gider birbirinize söz yüzükleri alirsiniz,daha önceden . istemeye geldiklerin de istendikten sonra da yüzüklerimizi de verelim dersiniz ,sonrasinda ikraminiz neyse ona göre yapilir.daha önceden hazirlikta fayda var.benim arkadasimin öyle olmustu.

bizim aynı gün olmadı ama çok yakındı
sözde ince bir tamtur aldık eşime de ince bir yüzük
zaten tektaşım da vardı ikisi de beyaz altın
tektaşımla tamturu birlikte takıyorum
nişanda da daha kalın alyans aldık
onu sarı altın altık onun da içinde küçük taşlar var
kardeşim düğünümde sarı altın tektaş taktı o da öyle takım oldu
kıyafetime göre takıyorum alyanslarımı

tamturum yani sözyüzüğüm şöyle bişeydi
siz de böyle alabilirsiniz hem değiştirmeye gerek kalmaz
14-AYAR-TAM-TUR-YUZUK__7227268_0.jpg

forest benim de isteme ve sözüm aynı gün oldu.sadece tektaş takıldı ve 2 ay sonra da nişanımız oldu.nişan alyanslarımızı taktık.sözde erkeğin yüzük takmasına gerek yok zaten nişanla arası fazla değilse.

Bizim 5 sene oldu, teklif almadım. Bence bu üzülüp dert edilecek bişey değil, gülüp biliyorum diyorsa demek ki kafasında bişey var bence yerimseniben Bak yakında sözün olacakmış, onu düşünüp planlar yapıp mutlu olabilirsin.

X