Da vıncı robotuyla tüpler açılıyormuş...

Burcudogan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2009
213
1
46
Kızlar dün akşam haberlerde seyrettim, Da vinci robotu denen bir robot cihazla kapalı ameliyatla tüpler açılabiliyor normal yollarla hamile kalınabiliyormuş, Ümraniye devlet hastanesinde bulunan bu robotla 3 kadının tüpleri açılarak hamile kalması sağlanmış.
Bu konuda bilgisi olan lüften bizlerle paylaşsın.

İyi birşeymiş adı neden da vinci olmuş merak ettim.

Canım adı nenden Da Vinci bilmiyorum ama, uzaya çıkan astronotların tedavisinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir cihaz, Ümraniye ve Bakırköy Devlet Hastanesinde varmış, ben prof. Dr Ahmet Göçmen' e gittim bilgi almak için, ne yazıkki tüplerimin 2 side tamamen ve daha girişten tıkalı olduğu için bu tedavi benim için uygun değilmiş fakat tüplerinde azıcık da olsa geçiş olan hastalarda başarı orranları çok yüksekmiş.

benimde tüplerim tamamen ve girişten tıkalı
desenize benimde işime yaramayacak bu yöntem
artık ikinciye karar verirsek onuda tüp bebek yaptırıcaz anlaşılan

Kızlar dün akşam haberlerde seyrettim, Da vinci robotu denen bir robot cihazla kapalı ameliyatla tüpler açılabiliyor normal yollarla hamile kalınabiliyormuş, Ümraniye devlet hastanesinde bulunan bu robotla 3 kadının tüpleri açılarak hamile kalması sağlanmış.
Bu konuda bilgisi olan lüften bizlerle paylaşsın.

Canım ,, bizim problemimizde tüplerde değil ama dikkatimi çekti bu ,, keşke uygulaması yayılsada bir çok kadın doğal yoldan bebeğine kavuşsa ,, BENCE ÇOK CİDDİ Bİ BAŞLIK AMA YORUM YAZAN Bİ ARKADAŞIN ROBOTUN İSMİ GİBİ GEREKSİZ Bİ DETAYA TAKILMASI ,, Bİ DİĞERİNİN ARTIK 2. YE KARAR VERİRSEK ONUDA TÜPLE YAPCAZ DEMESİ bana tuhaf ve duyarsız geldi ,, bubuda yazmadan geçemicem ,, umarım ihtiyacı olan birileri faydalanır bu yöntemden ve bebeğine kavuşur

Niye bu kadar rahatsız oldun anlamadım merak etmem tuhaf bir davranış mı öğretmen hanım siz bunu perçinlemesi gereken insanlardan biri iken en çok eleştiriyi maşallah alakasız bir şekilde siz yapmışsınız.
Pardon neye bakmıştınız???

Sevgili arkadaşlar;

Kimse buraya keyfinden girmiyor, ne yazıkki hepimizde bir takım problemler yüzünden anne olamamış olmak için uğraşan bayanlarız.
Lütfen birbirimize destek olalım.

Ben böyle bir haberi duyunca hemen koşa koşa hastaneye gittim bana faydası olamadı ama başka arkadaşlarımıza faydalı olabilir, bu nedenle burada duyurmak istedim, bir kişinin sorununa bile faydamız olursa ne mutlu bize.

Çok haklısın canım .
Tüp bebek hastaları genelde kendini yanlız hisseder ama bu formlar yanlız olmadığınızın bir kanıtı

canım slm nereye başvurmak lazım bunun için ümraniye devlet hastanesinemi benimde tek tüp tıkalı ama laparaskopide açılmadı acaba o yöntemle açılırmı..

X