Bebek Beslenmesi Damaklı Biberon Nasıl Kullanılır..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

seda06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008
995
7
41
herkese mrb bebeğimi biberonla besliyorum aynı zamanda emziriyorum,emmeyi bırakmaması için damaklı biberon aldım ama nasıl kullanılıyo bilmiyorum düz tarafı yukarımı gelecek aşağımı,bilenler yardımcı olabilirmi??

Merhaba, bende kızıma damaklı biberon kullanıyorum. Ve ilk önce bende bilemedim nasıl vereceğimi. kendim denedimbilmiyorumkismile
ucundaki delik yukarı yani bebeğinin damağına gelecek.aşağı gelince dili kapatıyor ve akmıyor.

evet bende ilk zamnlar damaklı kulanıyordum nukun kileri delikli kısmı yukarı gelcek emzik modeli zaten nasıl emzikte yuvarlak kısmı yukarda kalıyo düz kısmı aşağıda kalıyosa biberonundada aynı yani arkadaşın dediği gibi delik kısmı yukarda kalcak .ben sonradan değiştirdim biriki ay damaklı biberonla içti sonra chicconunkini kulanıyoruz emziğimiz yine damaklı tabi

teşekkür ederim arkadaşlar cevabınız için,peki emmeyi bırakmamasında etkili oluyomu bu biberon,siz ne için kullanmıştınız???

bende arada mama verenlerdenim gündüzleri sütüm az olursa azıcık mam veriyorum bende damaklı aldım memeyi bırakmadı benimki anne memesi gibi oldugu için

valla alakasdı yok benim oğlum 4.5 aylıken emmeyi bıraktı biberonu alışmıştı ama tek neden bu değildi atopik dermatiti çıkınca çocuk kaşıntıdan strese girip memeyi bırakmıştı .biberonda damaklı damaksız bence hiç eemeye devamk eder diye birşey yok bana göre alışınca ister damaklı ister damaksız olsun bırakıyolar emmeyi tabi her bebek için geçerlki dil bu dediğim ama biberon ucuyla alakası yok bu işin

chicconun biberonlarının ucu damaklı olanını görmedim ama kauçuk olanları anne göğsü fizyolojisine daha benzer bırakmaması için o kullanılabilir onu tavsiye ederim

teşekkür ederim arkadaşlar cevabınız için,peki emmeyi bırakmamasında etkili oluyomu bu biberon,siz ne için kullanmıştınız???

Benim kızım hala emiyor ama tek göğsümü. Tekini geçen ay ateşlendiği zaman bi bıraktı bi daha da almadı.Gece bisküvi tahıl karışımı filan hazırlayıp vermek için kullanıyordum biberonu(6 aydan sonra başladım biberona). Bu ara sadece sabah süt için kullanıyorum. Bardaktan daha tam olarak iyi içemiyor.

Benim kızım hala emiyor ama tek göğsümü. Tekini geçen ay ateşlendiği zaman bi bıraktı bi daha da almadı.Gece bisküvi tahıl karışımı filan hazırlayıp vermek için kullanıyordum biberonu(6 aydan sonra başladım biberona). Bu ara sadece sabah süt için kullanıyorum. Bardaktan daha tam olarak iyi içemiyor.
6.aydan sonra bırakmıyolar zaten genelde ben 1.buçuk aylıkken başladım 2 gündürde damaklı biberona başladım ama beni emmeyi bırakacak galiba 2 gündür zor emziriyorum,ne denicemi şaşırdım offf offf çok zormuş bu annelik...teşşekkürler cevap için..

seda hemen kuşkuya kapılma, bende geçen ay öyle hissetmiştim kızım göğsümü almayınca. ama tekiyle idare adiyor şimdi. Sen moralini yüksek tutmaya çalış. Huzur en iyi süt yapıcı anne için. Sana bebeğinle mutluluklar...:nazar:

zaten chicconun damaklı biberonu yok ben damaksız biberona geçtim demek istemiştim .ama emziğinde var emzik olarak nuk ve chicco damaklı kullanıyorum

seda hemen kuşkuya kapılma, bende geçen ay öyle hissetmiştim kızım göğsümü almayınca. ama tekiyle idare adiyor şimdi. Sen moralini yüksek tutmaya çalış. Huzur en iyi süt yapıcı anne için. Sana bebeğinle mutluluklar...:nazar:
teşekkür ederim inşallah ya ...inşallah bırakmaz

Merhaba benim 18 aylık bir kızım var damaklı biberon kullandık hep ama daha yeni öğrendim ters vermişim kızıma düz tarafı üstte oluyordu meğer altta kalacakmış ağız yapısında bir sorun olur mu şimdi çok üzüldüm

X