Günün Sözü ?

Eğer biri sizi kırar, ihanet eder ya da üzerse, size, güveni ve kalbinizi açtığınız birine karşı dikkatli olmayı öğrettikleri için onları affedin...

Yaşamınızı, başarılarınızı ve düşüşlerinizi etkileyen insanlar, kimliğinizi yaratan insanlardır. Kötü deneyimler bile birilerinden öğrenilebilir. Bu dersler en zor, ancak büyük bir ihtimalle en önemli olanlardır.

İster olaylar, ister hastalıklar, ister ilişkiler olsun, bu küçük testler olmasaydı hayat hiçbir yere varmayan düz ve sıkıcı bir yol gibiuzayıp giderdi. Güvenli ve rahat, ancak boş ve amaçsız...

Nazik olmak için bir gülümseme beklemeyin.
Sevmek için sevilmeyi beklemeyin...
Bir arkadaşın değerini anlamak için,
yanlız kalmayı beklemeyin...
Çalışmaya başlamak için en iyi işi beklemeyin.
Biraz paylaşmak için çok olmasını beklemeyin.
Öğütlleri hatırlamak için, düşmeyi beklemeyin.
Duaya inanmak için acıları beklemeyin...
Yardım edebilmek için zamanınız
olmasını beklemeyin...
Özür dilemek için diğerinin
acı çekmesini beklemeyin.
Ve barışmak için, ayrılığı beklemeyin...!

Ne acılar yaşamış direnmiştim. Ne fırtınalar görmüş yıkılmamıştım. Yıllarca yaşamış yaşlanmamıştım. Ne yangınlardan geçmiş yanmamıştım. Yansamda külümden güller yetiştirmesini bilmiştim. Hiç kimseye değil seslenişim kızgınlığım sadece kendime. Her ne olursa olsun gülümse diyorum içimdeki ben'e. İçindeki umudu, sevinci yaşat. Ve hep dışarı çıkmaya çalışan hüzne inat, Herkese ve her şeye inat; GÜLÜMSE...
GÜLÜMSEYEBİLİRSEN...

İlkelerin olacak
Seni satın alamayacaklar
Aptalların uydurduğu
atasözlerine inanmayacaksın:
"Paranın satın alamayacagı şey yoktur."
"Herkesin fiyatı vardır."
gibi sözlere kanmayacaksın.
Onurunla, kimliğinle ve
beyninle yaşayacaksın.
Üreteceksin, seveceksin,
sevileceksin, inançlarının
arkasında duracaksın.
Sevgilerin karşılıksız,
yardımların gizli olacak.
Seni attan, ottan ayıran
özelliğin farkına varacaksın.
''Çünkü sen insansın''.
Ve bunu yakaladığın gün,
bembeyaz yaşayacaksın...!

Ben senden mutlu bir son değil, mutlu bir sonsuzluk istemiştim. Anlamadın! Belki de seni güzelleştiren hayatın çirkinliğiydi… Bunu da ben anlamadım! Acaba benimle mutlu olduğun için mi beraberdin yoksa ben mutlu olduğum için mi? Bu sorunun da cevabını bırakmadın. Sadece gittin. Aşk ne senin bende gördüğündür ne de benim sende gördüğüm. Aşk; birlikte gördüğümüzdür sevgili. Seninle aynı değilmiş aşka bakışımız. Sen benden kusursuz bir aşk istedin, ben senden yaşanabilir bir aşk. Belki bu yüzyılın insanı değilsin diyeceksin bana ama bence aşk karşındaki insan çırılçıplakken bile gözlerini onun gözlerinden ayırmamaktır sevgili. Bu kadar temiz severken seni, koca bir hayatı kirletip terk ettin beni. Bu hayat seni unutabileceğim kadar uzun değil sevgili.

Acım mı?

Geçmedi… Alıştım sadece.

Ben bir balığım. Aşk ise daldığım bir derya, Aşktan gözlerim yaşlı olsa da, o derya gözyaşımı nerden bilir? Başımı denizden çıkarayım desem BALIĞIM YA, NEFESİM KESİLİR.

önce inkar ederler.... sonra alay ederler... sonra savaşırlar... en sonunda kimin kazandığını görürler....

Hayatının yönetmenliğini başkasının yapmasına izin verirsen;
Sürekli o insana oyunculuğunu beğendirmek zorunda kalırsın..

~Someone~

‎'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye,
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye,
İnsanları ezip geçmeye,
Günlük menfaatler için 0nurunu terk etmeye,
Bir kısım insanlara kızıp, tüm insanlara düşman olmaya
değmez bu hayat....'

~Can Yücel~

Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo'nun resim yaptığı Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yaptığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup Burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.

~Martin Luther King~

Günün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatin Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez…

~Mevlana~

Erkeğin iki şansı vardır. İyi kadın kötü kadın. Ama kadınLarın öyle mi? Bunun Ayısı var. Öküzü var. Odunu var. Duygusuzu var. Kütüğü var. Var da var yanii:)))))))))

"bir erkekten kusursuz aşk beklemek, tavuğa çikolata yedirip kinder sürpriz yumurtlamasını beklemek gibidir."

X