hamilelik döneminde okunması gereken kitaplar...

bcamoglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2010
3
0
arkadaşlar bende 4 haftalık hamileyim ve bu sürec, en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum ki hem bebeğime faydalı bilinçli bir anne olayım hemde kendime zarar vermeden güzel sıkıntısız bir hamilelik geçiriyim.

bu nedenle mehmet öz ün siz bebeğinizi beklerken kitabını netten buldum içinde fadalı bilgiler olduğunu düşünüyorum.Yanılmamk için birde kitabın orjinaline bakıp alıp almamaya karar vereceğim.Bu kitabı okuyan veya gebelikle ilgili başka kitapları tavsiye edebilecek arkadaşlar varsa birbirimze yararlı olabilmeyi diliyorum...guclubacismile

hepimize allah kolaylık versin bebişlerimize de tabii:)

Canım ben bekarım ama kitaplarla çok haşır neşir olduğumdan bunları başka forumlarda görmüştüm,fikir olması açısından yazayım dedim.Özellikle ilk kitabı çok öneren var.Allah analı babalı büyütsün şimdiden,darısı başıma!:kedi:

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
Melinda Blau,Tracy Hogg

Geceleri deliksiz uyuyan, gündüzleri iştahla yemeğini yiyen, kendi başına sıkılmadan oyun oynayabilen, ne zaman ne istediğini anlayabildiğiniz bir bebek büyütmek... Kulağa erişilmesi güç bir hayal gibi geliyor değil mi? Tracy Hogg'un yardımıyla bu hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Şimdiye kadar bebeklerin aslında bir dilleri olduğunu fark etmiş miydiniz hiç? Siz fark etmediyseniz kısacık hayatında binlerce bebeğe fısıldayan kadın Tracy Hogg bunu sizin için yaptı.
Tüm bebeklerin aslında her şeyin farkında olduğunu ve dünyaya gelir gelmez minik patron koltuğuna oturduklarını keşfeden yazar bu eşsiz kaynağında anne babalara bilinçli bir eğitimin kapısını açıyor. Patron koltuğunu bebeklere kaptırmamanın yollarını sabırlı deneyimleriyle anne babalara anlatıyor.

Doğumdan üç yaşına kadar geçen süreçte beslenme, uyku alışkanlıkları, tuvalet eğitimi, duygu ve davranış sorunlarına kalıcı, akılcı ve uzlaşmacı çözüm yolları sunan bu kitap, anne ve babalara bebekleriyle birlikte bir kez daha büyüme ve hayattan keyif alma şansı tanıyor.

Bu kitaplarda emzirme, bebeği besleme, annenin beslenmesi, bebek için rahatlatıcı masajlar, beceri ve zeka geliştirici oyunlar, bebek psikolojisi, uyku sorunuyla baş etme yolları ve her tür bebek hastalığı ile ilgili bilgiye ulaşmanız mümkün.

0-1 Yaş Bebek Beslenmesi ve Merak Ettikleriniz
Hilal Mocan / Alfa Basım Yayın

Bebek bekleyen ya da yeni doğum yapmış, emzirme döneminde nasıl besleneceğini merak eden anneler ile bebek bakımına dahil olacak tüm aile üyelerinin okuması gereken bir kitap bu. Anne sütü, anne sütünün içeriği, emzirme sorunu olan anneye yardım, çocuk beslenmesinde ana noktalar, büyüme beslenme takibi, bebeklerde ek besinler, sağlıklı kolay tarifler, emziren annenin beslenmesi, emziren anneye pratik bilgiler gibi ihtiyacınız olabilecek pek çok bilgiyi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan’dan öğrenebilirsiniz.

Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway / Epsilon Yayınları

Bebeğinizle geçireceğiniz ilk yıl boyunca bilmek isteyeceğiniz her şeyi ayrıntılarıyla açıklayan, aylık düzene göre hazırlanmış bu rehber; büyük kardeşten doğru hekimin seçimine, mevsim özelliklerinden bebekle yolculuğa, çocuk hastalıklarına, evlat edinilen bebekten düşük doğum ağırlıklı yenidoğana ve özürlü bebeklere kadar pek çok özel bölümü içeriyor.
Amerika'nın gebelik kutsal kitabı olarak kabul edilen bu kitap; bebeğin aylık büyümesi, gelişmesi, beslenmesi, uyku alışkanlıkları ve güvenliğine dair de yararlı bilgiler veriyor.

Kız Bebek Bakımı / Sahibinin Kullanma Kılavuzu
Thereresa Foy DiGerenimo / Kuzey Yayınları

Pembeye bürünmüş yeni neşe yumaklarının anne babalarına özel olarak hitap eden bu rehber, doğumdan 18’inci aya kadar gerekli olabilecek bilgileri barındırıyor. Kızınızın kim olduğu ve başkalarıyla ilişkilerinin nasıl olması gerektiği konusundaki anlayışını şekillendirmek için tavsiyeler de içeren kitap; bir kız bebeği büyütmenin heyecanlı ve eğlenceli deneyiminden geçmiş kişilerin olumlu ortak anlayışına bir uzman düzeyinde sahip olmayı sağlıyor.

Erkek Bebek Bakımı / Sahibinin Kullanma Kılavuzu
Thereresa Foy DiGerenimo / Kuzey Yayınları

En güncel bilgileri, konusunun önde gelen uzmanlarından toplayan, annelik tecrübesine sahip bir yazar tarafından kaleme alınan bu kaynak, özellikle doğumundan 18’inci ayına kadar oğlan bebeklerine uygun tavsiyeler içeriyor. Oğlunuzun doktorunun seçiminden hijyen ve yaygın sağlık sorunlarına, disiplin ve sınırları çizme konusundan kimlik oluşumuna kadar pek çok yararlı bilgiyi bu kılavuzdan edinebilirsiniz.

Bebek Masajı
Dr. Alan Heath & Nicki Bainbridge / Alfa Basım Yayın

Kitap sayesinde bebeğinizin mutluluğunu artırıcı ve yatıştırıcı etkiye sahip masaj tekniklerini öğrenebilirsiniz. Huysuzluk ağlamalarını dindirmeye yardımcı, kolik ve diş çıkarma dahil olmak üzere yaygın olarak görülen rahatsızlıkların giderilmesine destek olan, prematüre bebeklerden yerinde duramayan küçük çocuklara kadar her yaş grubu için etkili masaj serilerini bir sağlık uzmanı ve danışman çocuk psikoloğundan edinmek isterseniz, bu kitap tam size göre.

0- 12 Ay Bebekler İçin Beyin Geliştirici Zeka Oyunları
Jackie Silberg / Platform Yayınları

Bir çocuğun beyninin bir erişkininkinden yüzde 250 daha etkin olduğunu, üçüncü yılın sonunda erişkinlerin iki katı olarak, bin trilyon bağlantı oluşturduğunu, ilk yılda yaşamın diğer zamanlarından daha hızlı bağlantı oluşturduğunu biliyor muydunuz? Beyin geliştirici zeka oyunları sayesinde bu önemli dönemi etkili bir şekilde geçirmek elinizde!

Düşe Kalka Büyümek
Yankı Yazgan / Epsilon Yayınevi

Prof. Dr. Yankı Yazgan, çocuklu hayata bilimin kılavuzluğunda, ama gerçeklikten kopmadan, ayağı yere basarak baktığı yazılarda; bu hayatın iniş çıkışlarını, düşe kalka büyümenin çeşitli yanlarını ele alıyor: Bebeklikteki ilk ilişki nasıl kurulur? Annemizin bizi sevdiği kadar kimi severiz? Babaların çocuklarıyla ilişkisinin oturması için ne kadar beklemek gerekir? Üç babalık türünden hangisine yakınız? Genler beynimizi nasıl biçimlendirir? Anne baba ile çocuğun ilişkisi genlerin çalışmasını nasıl etkiler?

Hamilelik Doğum ve Bebek Bakım Kitabı
Ayşe Öner / Klan Yayınları

Gülben Ergen, Leyla Alaton, Tuğba Erbil gibi ünlülere hamilelik ve bebek bakımı eğitimi vermiş, doğum koçluğu yapmış olan Ayşe Öner, anne adaylarının her konuda aklına gelebilecek sorulara bu kitap ile ışık tutuyor. Hamilelik öncesinden başlayarak çocuğunuz bir yaşına gelinceye kadar sizin ve bebeğinizin ihtiyaç duyacağı her tür bilgiyi veriyor.

Çocuk Hastalıkları
Barbara Capelle, Dr. Helmut Keudel / Optimist Yayınları

En sık görülen bebek ve çocuk hastalıklarıyla ilgili önemli ve güncel bilgilere hızla ulaşmak istediğinizde, kitap elinizin altında bir rehber niteliği taşıyor. Çocuğunuz hastalandığında siz neler yapabilirsiniz, doktor ne zaman devreye girmeli gibi sorularınıza cevap verebilen kitap sayesinde ayrıca, ilkyardımla ilgili bilgi edinip acil durumları daha kolay atlatabilirsiniz.

Bebek ve Çocukların Uyku Sorunlarına Çözüm
Heather Welfford / Arkadaş Yayınları

Bebeğimizin geceleri uyumamasından, yürüyen çocuğumuzun gece çok geç yatmasından, okul öncesi dönemdeki çocuğumuzun erken uyanıp, biz daha güne hazır değilken oyun oynamayı istemesinden dolayı sıkıntı duyarız. Bu kitap, her gece olabildiğince iyi uyuyabilmeniz için size ve çocuğunuza yardımcı olmak amacıyla denenmiş ve test edilmiş yöntemler öneriyor. Ayrıca ikizler, özel gereksinimleri olan çocuklar ve hastanede kalmaktan ya da tatile gitmekten olumsuz etkilenmiş çocuklar gibi özel durumlarda çocukların uyku sorununun nasıl çözüleceği konusunda bilgiler de veriyor.

Bende bir kitap tavsiye edebilirim şuan bende 4 haftalık hamileyim yazarın adını bilmiyorum aklıma gelmedi şuana ama kitabın adı ' Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler '

selamlar arkadaşlar ben de çok yeni bir anne adayıyım.ben bu kitaplardan ziyade içinde yaşanmışgebelik hikayeleri olan roman tarzı kitapları okumak istiyorum .nette araştırdımbayağı ama genelse hep eğitici tarzda kitaplar var. yardımcı olursanız sevinirim

bugun bende kitapçıları dolaşıcam baklaım...
olumlu sonuçlar alırsam sizleri bilgilendiriim arkadaşlar

Ayşe Öner'in kitabını severek okudum.
Okuduğum başka kitaplar da vardı aslında.
mordakiyesil.blogspot.com.tr adresinde detaylar mevcut.
Sevgiler

Merhaba arkadaşlar.Öncelikle belirtmek isterim ki;MERYEM ANA ELİ OTU nu TÜRKİYE YE ilk getiren ve hayırlara vesile olaması için satan kişi benim.Sonra Prof.Dr.CEVAT AKŞİT Hoca Kanal 7 de nasıl kullanılacağını ve cocuk sahibi olan cevresindeki kişileri örnek göstererek saymıştır.Sonucunda bu ot bir vesile aracıdır.Lütfen ucuz,nereden geldiği ve üretildiği belli olmayan elden satılan otlara umut bağlamak yerine ya hacdan getirtin yada onaylı tek satış noktası olan GİTTİGİDİYOR, SAHİBİNDEN VEYA SANAL PAZAR üzerinden alın derim.

X