hamilelikte sol tarafına yatılması şartmı

offf,her şey problem haline geliyor böyle.bugün biraz zorladım kendimi sola yatıyım diye,sabah bi kalktım ki sol kulağım kopmak üzere acıdan,beceremiyorum:KK43:

aynen bende zorluyorum ama sabah kalkinca kulagim kalcam vs cok agriyo en rahat sag yanimda yatiyorum öfff napcaz

walla ben solla yatıyom
bi sağ bi sol yapıyom gece boyu
bazen karnımın üstüne de yatıom

canım ilk haftalarınsa eğer o zamanlar bende farkında olmadan yatıyordum..
ama şimdi bebeğim sol tarafta.. solumda hiç rahat edemiyorum o yüzden genellikle sağa yatıyorum :KK43:
sanki sola yatınca bebeğim rahatsız olacakmış gibi :KK43:

Mümkün olduğunca soluma yatmaya çalışanlardanım fakat arkadaşların da dediği gibi ister istemez uykuda sağına dönüyor insan.
Ben bazen.sırt üstü yatarken uyanıyorum wc ye falan gitmek için bi bakıyorum bebis toparlanmış kabarmış karnımda:KK1:
Hemen soluma yatıyorum tekrar. Bebeğe kan oksijen ve besin akımı maksimum seviyede olurmuş sola yatınca. Hatta bebeğin kilo alması için bile önerirmiş doktorlar.

Ben ilk gebeliğim boyunca ilk üç ay yüzükoyun yattım sonra sağ sol Allah ne verdi ise şükürler olsun Rabbime topaç gibi oldu bebem şimdide solada sağada yatıyorum ilk defa sola yatılması verektini duydum bak şimdi bende uyuz oldum...

Benim doktorum bu konu üzerinde özellikle sormama rağmen hiç üstelemedi. Sadecw ilerde dolaşım sıkıntılarını hafifletebilir dedi.

Ama ebem sıkı sıkı tembih ederdi. Yemeği ye, solunun üstüne uzan, bebeğini besle derdi. Bebek yiyeceğinden daha çok hareket edeceğinden bu esnada hareketlerini de sayıp rutine uyup uymadığını kontrol ettirirdi. Çünkü ilerleyen vakitlerde değil sağ sol, bazen ekşimeden oturur pozisyonda yatılmak zorunda kalınıyor. Hatta bazen hiç uyku uyunmuyor. Ama ben ilkinde koca u şeklindeki hamile yastığından sonra biraz rahat etmiştim. 18 haftalık oldum. Bu sefer erken ihtiyaç hissediyorum. Ama eşimin kuması gibi yatağın çoğunu yastık ve ben kaplıyorum o zaman. Sen rahat etm
falan diyor da zor yani. Ama bacak arasına bir kısmını alıyorum, arka kısmı da sırtımı destekliyor. Bir tek kafa koyulan kısmı engin geldiğinden ekstra yastıkla tükseltiyorum kafamı.

Bende yatamıyorum soluma kalbim çarpıntı yapıyo sanki uyuyamıyorum sağımda daha rahat ediyorum ama hadi en azından sırt üstü yatayım diyorum nerdeyse bütün gece öyle uyuyorum sonrada belim kopuyo ağrıdan Napıcaz bilmiyorum

Ben aynı soruyu doktoruma sormuştum. 7-8 ayına kadar nasıl istersen yata bilirsin ,karın üstü hariç demişti. Bebek ve annede herşey normal ise ,tehlikeli bir durum yoksa sag sol 7-8 aya kdr farketmezmiş kızlar. Ben de çok dikkat ediyordum ama doktorum bi sakıncası yok deyince rahtldm.

X