hamilelikte sol tarafına yatılması şartmı

gebelıkte sol tarafına yatmanın bebek ve anne ıcın faydalı oldugu söylenyor cnm bende cok arastırdım...sag tarafa yatarsan karacıgere baskı oldugundan anne rahat edemez dıyor,sol tarafa yatarsan bebege kan ve oksıjen akımı maksımum olurmus... sırt ustu yatarsan anne nefes almada zorluk cekebılır dıorlar...

valla ben baslarda cook dıkkat edıyordum ama sureklı sola yatmaktan artık sol tarafım acımaya basladı... bazen uykudan uyanınca lkendımı sag tarfa dönuk buluyorum... artık göbüşte cıkıyor nasıl rahat edersem öyle yatıyorum mecburen...

Sag tarafa yatarsan damarlarda baskı oluyormus ve agrı kramp varis daha fazla oluyormus.Gece uyurken sırt ustu ve sag tarafa yatıyor olsanız bıle gunduz en azından dınlenırken fılan sol tarafınıza yatın dedı doktorum.bebege daha fazla kan pompalanıyormus.Ben de yuzustu yatanlardandım ama sımdı saga sola yatmaktan yanlarım agrıyo

Sag tarafa yatarsan damarlarda baskı oluyormus ve agrı kramp varis daha fazla oluyormus.Gece uyurken sırt ustu ve sag tarafa yatıyor olsanız bıle gunduz en azından dınlenırken fılan sol tarafınıza yatın dedı doktorum.bebege daha fazla kan pompalanıyormus.Ben de yuzustu yatanlardandım ama sımdı saga sola yatmaktan yanlarım agrıyo

canım gece sağa dönmemek için yastıklar bile var.rampa şeklinde meğilli arkana koyuyorsun dönmeni engelliyor... Bana da sola yatmak çok zor geliyor ama alıştım sayılır.Birçok kişi sola yatmamı özellikle tavsiye ettiler...
Şimdi yatabildiğimiz kadar yatalım zaten son aylar istesek bile ne yana yatsak zor gelecek.

ben artık hangı yöne yatarsam yatayım bebegımı ezıyormusum gıbı gelıyor hıc rahat edemıyorum... sola yatmaya calısıyorum ama uyku halı ıse kendımı sag tarafta buluyorum bazen... hemen bebegım hareket edıyor mu dınlemeye baslıyorum uzun sure ses cıkmayınca uykum kacıyor,psıkolojım bozulmustu bır ara...

Ben sırtüstü yatar buluyorum kendimi uyandığımda, ne kadar sol tarafıma yatsam da. sırtüstü yatma pozisyonunu da hiç sevmezmiş bebekler:KK43:

bişey olmaz kızlar şartlandırmayın kendinizi.
sol yana yatmak bebek açısından en iyi olanı ama uyku sersemi kendını kontrol edemiyor,donuyorsun zaten...
bende hep sola yatar ama sırt ustu kalkardım...

arkadaslar ben hamileligimden once de sol tarafina yatanlardanim o nedenle bi sorunum yok.27+4 gunluk hamileyim su son 2haftaya kadar hep sol tarafima yattim.2hafta once karnim buyumeye basladi ve agrilarimda oldugu icin bazen kendimi sirtustu veya sag tarafima donmus olarak bulabiliyorum.ama size tavsiyem mumkun oldugunca sol tarafiniza yatmaya calisin.bebege kan ve oksijen gitmesi acisindan faydaliymis.diger bir faydasida vucudunuzun sismesini engeller.yaz sicaklarinda cevremdeki herkes vucudumun sisebilecegini soylemisti.ama farkinda olmadan da olsa sol tarafima yatmam bunu engellemis.ne yuzumde ne ayaklarimda daha dogrusu vucudumun hicbiyerinde sislik olmadi bu gune kadar.o nedenle cok mutluyum..

Yuzustu yatmaya alıskın oldugumdan saga sola yatmayı bırakın sırt ustu yatmak bıle cok zor gelıyordu.Gece saga sola donmekten zaten uykum kacıyo

bana dr farketmez yeterki yüz üstü yatma dedi bende hep sağımda uyurum hiç soluma yatınca uyuyamam
şimdi de az kaldı doğumuma bir zararı olsa olurdu heralde

benım oğlusum sol tarafa yatmamı hıc ıstemıo cok rahatsız oluo bası asagıya geldıgı ıcın sanırım :) o yuzden sag yanıma yatıorum sukur bı sorun yok sıze bı tavsıye arkadaslar cok pimpirikli olmayın eskıler sag sol mu bılıodu hangmz bu yuzden anormalız allah askına :)

valla ben solumda rahat edemiyorum elimden geldiği kadar yatıyorum ama olmuyor en çok sağımda rahat ediyorum bir tek nefesim tıkandığında kendimi kötü hissedince özellikle soluma yatyorum o iyi geliyor bazen nefes alamıyorum daralıyorum sola yatınca rahat nefes alıyorum bi zaman sonra geçiyor şu an 26 haftalığım

offf okudukça sıkıntı basıyo:KK43:( çünkü ben ne sağa ne sola yatamıyorumki. boru gibi dümdüz yatmadan uyuyamıyorum. buradan okuduğumdan beri sola denedim durdum. ama uyudummu ilk işim yine düz pozisyona gecmek oluyo:1no2: eşim zavallım kaç gecedir uyanıp uyanıp beni çeviricem diye helak oldu. bişey değil hacı yatmaz gibisin hayatım gene buluyon pozisyonunu diyobenneyaptımki

Kızlar geçen bir op. dr. konuştu tv de.Sağ tarafınıza yatın dedi:) hangi birisine inancazki...

bende sola yatamazdım rahatsız olurdum hep sağa yattım bi sorun yok .

uzmantv de cok guzel acıklamıs doktor Kaan bey... sol tarafı onerıyor... ana damarlar sagdan gectıgı ıcın ve karacıger o tarafta oldugu ıcın rahatsız edecegını soyluyor... uykuda buna bır cözum yolu soylemeyız ama gunluk hayatınızda oturuken yatarken sola dogru yatın dıyor... bebege daha fazla kan akısı ve oksıjen saglanır dıyor...

offf,her şey problem haline geliyor böyle.bugün biraz zorladım kendimi sola yatıyım diye,sabah bi kalktım ki sol kulağım kopmak üzere acıdan,beceremiyorum:KK43:

X