Bebek Beslenmesi gece uykusuzluğu:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
kızlar siz olmasanız napardım bilmiyoum...bebeğim gece uyumuyor..gündüz uyuyor..(gerçi gündüz de çok uyumuyor)napacağımı şaşırdım.....gece saatte bir kalkıp emmek istiyor..bugün emzirmeyim dedim..basbağırıyor..kaç aydır uykusuzum..bana çözüm bulalım lütfen......

kızım 9 aylık ve en son aralıksız 4 saatlik uykuyu kızım 3.5 aylıkken uyudum. aylardır kafayı yemek üzereyim bu yüzden. gece saat başı kalksın emsin su içsin habire istiyor. gece daha hırçın oluyor sabah çok kötü oluyorum uykusuzluk dinlenememek psikolojim bozuldu. birde işe dönmek istiyorum sırf bu uykusuzluktan dolayı korkuyorum. Allah yardımcımız olsun

kızım 10 aylık ve 10 ay neler cektik hatırlamak dahi istemiyorum ama en azından gündüz uyuduguna şükredin bence benim kızımın gece uykusu 3saatti onda da bir defa uyanır mama isterdi 3 aylıkken sütüm bi gecede bitti benim o yüzden hep mamayla beslendi gündüzde 3 saat uyanık kalır 15dk uyur uyanırdı.

tabi bu uykusuzluk benden cok onu harap etti ve gelişimimiz çok yavaşladı 5 ayrı dr a götürdüm hepsi de uykusuzluğun gelişim geriliğine neden oldugunu ve atarax kullanmamızı söyledi 2 hafta süreyle 3 gün verip bi gece vermedik ve alıştı gece uykusuna sonunda

ama yinede hiç istemedim sırf uyku için ilaç içirmeyi çünkü alerji ilacı ve sersemlik hissi yaratıyor yan etki olarak ben gelişim geriliği yasadıgımız için vermek zorunda kaldım.

bence uyku öncesi rutini oluşturun banyo yaptırın klasik müzik gibi rahatlatıcı bir müzik dinletin sallanıyor mu bebeginiz bilmiyorum ama her akşam aynı saatlerde aynı rutini uygulayın belki işe yarar ve karanlığa yakın loş bir oda seçin tüm bunlar için geceyle gündüz arasındaki farkı bilsin. uykusuzluk coook berbat bişi iyi bilirim allah kolaylıklar versin

Bana uykusuzluk demeyin de ne derseniz deyin o kadar yani. akannehir

Saydım aralıksız 11 ay boyunca hiç ama hiç doğru düzgün uyumamışız.

Gece kalkıp tv izlerdi mızıldardı ağlardı .. of offff akşam 8.00 lerde yattığımız olurdu

azıcık uyuyabilmek için. Gündüzleri de asla ama asla uyuyabilmek gibi iyi bir alışkanlığım

olmamıştır vücudumun tamamen bitmesi gerekir çok hasta olmam gerekir yani ...

Şimdi de akşam 9.30 - 10 .00 gibi yatar sabah 5,5 -6.00 da uyandırır beni. fisfisfis

mama der - sonra kaka yapar bez değiştir çizgi film aç derken gitti sabah uykusu da ..

Zor yani ne deyim doymadığı için uyuyaması gibi bir problem yoksa eğer huyu değişmiş

olabilir. ben 4. aya kadar iyi kötü uyudum sonrası 11 ay hiç uyumadım tığ gibi oldum

göçmüştüm resmen.

Bir arkadaş Atarax içirmiş bebeğine inanın doktor bize de vermişti hiç fayda etmedi oğluma.

Neredeyse başıma dikip kendim içecektim o şurubu .... düşünün O kadar vahimdi durumumuz

bizdede gece uykusuzluğu mevcut hemde doğduğu gündne beri..nete araştırıken Unadix 1 Uyku Düzenleyici Şurup 125 ml diye birşey çıktı karşıma..ve
Day & NightDay & Night Syrup Bebekler İçin Uyku Şurubu birde bunu buldum..kızlar bebeğim 13 aylık saat başı kalkmaktan yoruldum..40 çıkar düzelir dediler olmadı değişmedi..diştenmdir dedik oda geçti hemen hemen yürüyünce düzleir dediler yok hala aynı..bayram bitince doktora sorup kulanmayı düşünüyorum..:KK43:((

bizdede gece uykusuzluğu mevcut hemde doğduğu gündne beri..nete araştırıken Unadix 1 Uyku Düzenleyici Şurup 125 ml diye birşey çıktı karşıma..ve
Day & NightDay & Night Syrup Bebekler İçin Uyku Şurubu birde bunu buldum..kızlar bebeğim 13 aylık saat başı kalkmaktan yoruldum..40 çıkar düzelir dediler olmadı değişmedi..diştenmdir dedik oda geçti hemen hemen yürüyünce düzleir dediler yok hala aynı..bayram bitince doktora sorup kulanmayı düşünüyorum..:KK43:((

bu şurup türkiyeye yeni geldi. biz çok aradık piyasada yoktu. bulduk getirttik ve 3 gün verdim banamısın demedi. tam tersi nedense hırçınlaştı. bize verilen ilaçlar hep ters eki yaptı. alerji şurubu kabus görmesine neden oldu (herkeste aynı etkiyi göstereck diye birşey yok tabi.). ve sonuç olarak hala uykusuz geceler geçiriyorum. biri 1 saat uyusa diğeri uyanıyor onu salla uyut karnını doyur derken dğeri. ve uykusuzluktan zatyıflamış bazı arkadaşlar bende tam tersi etki yaptı kilo aldıkça aalıyorum.

X