Çocuk Hastalıkları Oğlum zatürre oldu yadım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Maus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
4
0
46
Oğluma 1 ay önce zatürre teşhisi konuldu verilen ilaçlarla tedavi edildi ve sürekli üst solunum yollarında problem var doktorumuz bağışıklık hapı vericeğini ve birtakım alerji testleri yapıcağını söyledi bende biraz tedirgin oldum sizce yaptırmalımıyım fikirlerinizi bekliyorum yardım ederseniz çok sevinirim

bende ikizlerde aynı problemleri yaşadım.geçen sene bronşit teşhisi konuldu.sürekli nefes darlığı,hırıltı gibi sorunlarımız oldu.doktorunu dinle bu tarz problemlerin çoğu aslında alerjik.testleri yaptır.bencede bağışıklık sistemi zayıf.biz allaha şükür bu sene hastalanmadık.sizin çocuğunuzun seneye birşeyi kalmaz.allah yardımcın olsun.beslenmesine dikkat etmeye çalış.

benim kızımada zatüre teşhisi kondu 6 ay önce.hatta banada.bilmiyorum mikrobu hastaneden mi aldım doğumda.amaozamana kadar o mikop içimde nasıl kaldıda 6 ay sonra çıktı ve ben bebeğime sütten geçirdim hiç bilmiyorum.galiba bu tarz şeyler bağışıklık sisteminle ilgili.
bende zatüreden çok korkuyorum çünki sık tekrarlayan bişeymiş.korkuyorum

Benim oğlumada 8 aylıkken bronşit teşhisi konuldu biz 2 hafta hastanede yattık inanılmaz günlerdi çok kötüydü allah düşmanımın başına vermesin şu an 3,5 yaşında ondan sonra hiç hastalanmadı şükürler olsun doktorumuz artık bakımı için çok dikkat etmeiz gerektiğini söyledi bizide bağışıklı güçlendirici bir ilaç önerdi ismini unuttum sardunya yağından yapılan bi şeymiş her gün 5 damla veriyorduk hepinize geçmiş olsun bir an önce bebişlerinizin iyileşmesi dileğiyle

çok fazla korkulacak bişey değil zatürre doktor taviyelerine muhakkak uyun benim kızım 5 aylıkken olmuştu şimdi 3 yaşında tekrarlama falan da olmadı gerekne tedavi yapılıp ciğerler tamamen temzlenirse tekrara zatürre olma riski hiç olmamış bir çocukla aynı oluyormuş..

gecmis olsun canim Allah acile sifalar versin..benim oglumada uc yas civari alerji testi yapilmisti.ama soyle birsey var eger kesin birseyler yoksa mesela sut urunlerine alerjisi oldugunu dusunuyorsaniz o zaman yaptirin ama hic birsey yoksa ve yasi uc yasindan kucukse alerji testi dogru cikmiyor..benim ogluma bosu bosuna yaptilar iki ay boyunca oksurdu alerji testi sonuc negatif cikti..ama sonra benim kurtarici doktorum caresini buldu iki aylik oksurugu iki gunde kesti Allah ondan razi olsun ve cok sukur bir daha tekrarlamadi.darisi basiniza..eger ilgilenirseniz benim gittigim kulak burun bogaz doktoruna bir gidin derim ben..sonucta ust solunum yollari.

gecmiş olsun zaturre asısı var pnömokok onu doktoruna danıs benim 5 aylık kızım var ben ona yaptırdım cok faydalı bi ası

bencede yaptır ne gerekiyorsa ben zaturreyi 7 yaşıma kadar çektim ne penisilin iğneler yedim şimdi yok diyor doktorlar ama benimde korkum hamileyim ve bebeğime geçmesi ihmal etme geçer inşallah.

Oğluma 1 ay önce zatürre teşhisi konuldu verilen ilaçlarla tedavi edildi ve sürekli üst solunum yollarında problem var doktorumuz bağışıklık hapı vericeğini ve birtakım alerji testleri yapıcağını söyledi bende biraz tedirgin oldum sizce yaptırmalımıyım fikirlerinizi bekliyorum yardım ederseniz çok sevinirim

İstanbul'un ne tarfında oturuyorsun bilmiyorum ama istersen ben kızlarımın doktorunu tavsiye ederim adam bu konuda süper ben bugün kızımın zatürre aşısını yaptırdım ömür boyu korumalı bir aşı üstelik menenjit gibi hastalıklara da etkili bir aşı istersen adresini vereyim oraya git sana herşeyi en ince noktasına kadar açıklayarak tedavi ediyor

Öncelikle gecmis olsun. Alerji testlerinin hicbir sakincasi yok, bilakis cocugunun nelere karsi alerjisi oldugunu bilirsin ona göre önlemler alirsin.

öncelikle doktorunuza ne kadar güvendiğiniz önemli yanlış olan birşeyi size tavsiye etmez sanırım oğlunuza bol tarçınlı sahlep tavsiye ederim geçmiş olsun arkadaşım

çok geçmi,ş olsun canım...doktorunun dediklerine uymanı tavsiye ederim.benim oğlumada başlangıcı diye teşhis koymuşlardı.doktorum bana şunu demişti.
ne yaparsan yap ama sakın çocuğu terletme...
o gün bu gündür oğlumu neredeyse yarı çıplak gezdiriyorum.üşümekten bişey olmazmış çocuğa.en fazla üşütür ishal olur.ama terletipte soğuk aldırırsan Allah korusun sonu kötü...
o yüzden aman çocuğu terkletme.her zamanda yanında bezle gez.terlediğini hissettiğin an sırtına koy...

çok geçmiş olsun canım..allah beterinden saklasın...bundan sonra artık çok daha dikkatli olman gerek...acil şifalar versin rabbim...sevgiler

arkadaşlar allerji testi kac aylıktan sonra yapılıyor biz eyapmadı doktorumuz 11 aylık kızm ogulcan şu ilacın adını hatırlasanda sorsak doktorumuza 1sen senin söyledigin doktor nerde nerde oturuyorsun siteye yeni katıldım o yüzden tam bilgiye sahip degilim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirimcok zormuş annnelik kızlar şimdiden teşekkürler

çok geçmiş olsun...doktorunun önerdiği testleri yaptırmalısın bence alerji varsa erken teşhis önemlidir benim oğlumun yumurtaya alerjisi vardı teşhis konulana kadar neler çekti yavrum doktor eğer alerji tedavisine dikkat etmezseniz ilerde astım hastası olur dedi şimdi iyi çok şükür

arkadaşlar allerji testi kac aylıktan sonra yapılıyor biz eyapmadı doktorumuz 11 aylık kızm ogulcan şu ilacın adını hatırlasanda sorsak doktorumuza 1sen senin söyledigin doktor nerde nerde oturuyorsun siteye yeni katıldım o yüzden tam bilgiye sahip degilim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirimcok zormuş annnelik kızlar şimdiden teşekkürler

benim oğlum 5 aylıkken alerji testi yapmışlardı

X