Tempolu Yürüyerek Zayıflayanlar

her akşam yürümeye başladım. 160-170 kalori yakıyorum, yaptığım pilatese ek olarak. parkta yürüyorum, aletlerle de spor yapıyorum, toplam 5 km falan yazıyor adım sayarda. akşam yürüyüşünü tavsiye ederim, akşamları diyetini bozanlar ve iştahı en çok akşam açık olanlar için. 8de çıkıp 9da dönüyorum, yorgun olduğum için yemek yiyesim kalmıyor. duş alıp dinleniyorum genelde.
herkes dışarda yürüyüş yapıyor zaten, onları görünce gaza geliyorum.

bugun tartildim kalkinca ve wc ye ciktiktan sonra 59 kiloymusum :)50 leri tekrardan gorunce sevindirik olmadim desem yalan olur :)

hadi ben de katılayım size ama ben dışarda yürüyemiyorum iş çocuk ancak kızım uyuduğunda yürüyüş bandında yürüyorum 30 dk başladım 45 dk çıkartabilirim(diyetisyenim henüz sporu yasakladığı için yürüyüş de dahil) ben de hafif hafif yapayım diyorum.

Ben yürüyüş konusunda kararsız kaldım. Ne bileyim işte bir saatlik tempolu yürümek 350 kalori e işte iki dilim ekmek yada bir avuç fındık yemen 350 kalorilerde gibi yazılar okudukça bazen çok yorucu geçen yürüyüşten iyiice uzaklaştım . benim işim zaten yürümek yani öğle vakti kursa yürüyorum 6 km üç saat atıştırmadan ayakta iş yapıyorum biraz su içip tekrar 6 km eve yürüyorum Tesettürlü olduğum için pardüsü filan öyle ritmik yürümek üstelik çarşı pazardan geçerken olmuyor. normal yürümenin de hiç faydası yok deniliyor uuuf bi çare ??:KK57:bu arada 100 kiloydum şuan 95 im ve eşim artık rüyasında Sibel canın gençliğini görmeye başladı :KK17:

Ben yürüyüş konusunda kararsız kaldım. Ne bileyim işte bir saatlik tempolu yürümek 350 kalori e işte iki dilim ekmek yada bir avuç fındık yemen 350 kalorilerde gibi yazılar okudukça bazen çok yorucu geçen yürüyüşten iyiice uzaklaştım . benim işim zaten yürümek yani öğle vakti kursa yürüyorum 6 km üç saat atıştırmadan ayakta iş yapıyorum biraz su içip tekrar 6 km eve yürüyorum Tesettürlü olduğum için pardüsü filan öyle ritmik yürümek üstelik çarşı pazardan geçerken olmuyor. normal yürümenin de hiç faydası yok deniliyor uuuf bi çare ??:KK57:bu arada 100 kiloydum şuan 95 im ve eşim artık rüyasında Sibel canın gençliğini görmeye başladı :KK17:
Bir saat yuruyus herkese farkli kalori harcatir. 350 kalori senin kilonda mumkun degil ben 57kg im bir saatte 600_700harciyorum trmpolu yuruyuste. Kilo arttikca kalori harcamasi da artar. Senin neredeyse 1000e yakin harcaman lazim tempolu. Tabii bunlar yaklasik rakkamlar. Nabiz atisinin belirli bir araliga yukselmesi lazim yag yakip kilo verebilmen icin. Cok dusuk tempoda verilir ama uzun zaman alir.

X