Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi devletin karşılamadığı su çiçeği aşısı hakkında yardım

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

wetw

Mucizenin annesi
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
413
4
48
Merhaba kızlar. Doktorumuz 13-15. aylar arasında özel olarak su çiçeği aşısını yaptırmamız gerektiğini söyledi. Devlet bu aşıyı yapmıyormuş. Çok şaşırdım çünkü ben karma aşıların içinde var biliyordum. Su çiçeği aşısını yaptıranlar bu hastalığı nasul geçirirler? Daha mı hafif yoksa fark bebekten bebeğe mi değişiyor...

Bunu bende merak ediyorum iyiki açmışsın konuyu wetw. Teşekkürler.
Kızım şuan 13 ayın içinde. bazı doktorlar tavsiye etmiyormuş. Ben daha görüşmedim doktorla ama bazı insanlarda çıkarsın su çiçeğini daha iyi diyor. Ne yapacağız???

Benim kızıma su çiçeği aşısı yaptırmamıştık.O zamanlar daha yaygın değildi.Ve kızım su çiçeği oldu.İnanın çok kötü geçirdi.Göz kapaklarının içinden tutunda,parmak araları,kutusunun içi bile doluydu.Kaşıntıdanda mahfoldu.Gece kendini yerlere atıyordu çocuk.Düşünün artık.İnanın abartı yok.Kızımınki böyle oldu.Sonra oğluma aşı yaptırdık o su çiçeği olmadı daha şu anda 5 yaşında.Zaten olsa bile belli belirsiz olur dedi dr.Bence aşıyı yaptırın kızlar.Eziyet çekmeye hiç gerek yok.

Ya ben yaptırmayı düşünüyorum. Sonuçta tehlikeli bi hastalık ve çok kaşındırıyor. Küçük bi çocuğa kaşıtmamak kadar zor birşey olmasa gerek. Devlet neden karşılamıyor acaba, pahalı diye mi? Yoksa neden? Su çiçeğini çıkarsa neresi iyi anlamadım...

Doktorumuz ve sağlık ocağındaki aile hekimi ile ebemiz kesinlikle yaptırın dedi.
Aşıyı olan bebekle olmayan bebek arasında çok fark oluyor dedi.
Biz yaptırdızaten aşı çiçeği çıkarmasını engellemiyorki sadece hafif geçirmesini sağlıyor.
Bencede yaptırın

Kadir Tuğcu mutlaka olması gereken bi aşı olduğunu söylüyor. Yaptırırcam. Devlet pahalı olduğu için karşılamıyormuş.

Bende bu ay görüşüp yaptırmak istediğimi söyleyim. 65-70 tl civarıymış aşının fiyatı. Bebeğimin sağlığından önemli değil ya!

65 70 mi sağlık için pahalı bir fiyat değil.
yapılmazsa ilerde daha kötü sonuçlar doğurabilir bu size daha da pahalıya patlayabilir.

rota aşısından ucuzmuş ve rota 2 doz seklinde vuruluyor.

bu sanıırm tek doz

yaptırın bence. nelere para vermiyoruz ki...

yaptırmayan arkadaşlarım çok pişman oldu çocukları hastalığı çok zor geçirdi... oğluma yaptırdım henüz hastalığı geçirmedi.... arkadaşlarımdan çocuğu aşılı olanlar hastalığı rahat geçirdi... ben de tavsiye ederim

benim kızım da pazartesi olacak aşısını.. bence tartısmaya bile gerek yok.. yaptırmadıgımız için sonradan pişman olmaktansa yaptırmak en iyisi.. ben cok ii hatırlıyorum su ciceği cıkardıgımı.. ilkokula gidiyordum ve cok kasıntılıydı.. ayrıca kasıdıgım içinde vücudumda hep izleri kaldı..

Kadir Tuğcu mutlaka olması gereken bi aşı olduğunu söylüyor. Yaptırırcam. Devlet pahalı olduğu için karşılamıyormuş.

devlet pahalı olduğu için karşılamıyor diye düşünmeyin lütfen. 5li karma aşı 50tl civarında sanıyorum ve bir çocuğa 2 4 6 18 ayında yapılıyor. pnömöni aşısı 80tl sanıyorum ve bir çocuğa 2 4 6 12 aylarında yapılıyor. kkk aşısı 12 ayda yapılıyor 30tl. fiyatlardan çok emin değilim ne yalan. ben oğluma suçiceği aşısını dışardan yaptırdım. oğlumun zamanında 5li aşıyı devlet karşılamıyordu parayla alıp yapmıştık. pnönöni aşısı da özeldi. yıllar geçti 5li aşı pnömöni aşısını devlet uygulamaya aldı ama suçiçeğını almadı. anlam verebilmiş değilim parasal oldugunu düşünmüyorum çünkü suçiceği 70-80tl arası

1yaşa kadar saglık ocakları aşıları ücretsiz yaptırıyo dün evveli yaptırdım aşısını kızımın kkkyı bedavaya bir ay sonra su çiçegi aşısını alıp gel devlet karşılamıyo dedi sordum 65tlmiş

1yaşa kadar saglık ocakları aşıları ücretsiz yaptırıyo dün evveli yaptırdım aşısını kızımın kkkyı bedavaya bir ay sonra su çiçegi aşısını alıp gel devlet karşılamıyo dedi sordum 65tlmiş

sağlık ocağında birde 18 aylıkken 5li karmasını yaptırıcan ağzına damla damlatacaklar ve devletin uyguladığı aşı takvimin bitmiş olacak. geriye eğer yaptırırsan özel hepatit a ve suçiçiği kalıyor

saol cnm martta çagırdı yeni takvi,m yok dedi, ama ne aşısı oldugunu söylemedi onuda sorarım

rica ederim. sormana gerek yok bebişin martta 18 aylık oluyor söylediğim aşılar yapılır

arkadaşlar ben de kızıma extra aşılar yaptırma karşıtıydım hele ki rotayla ilgili askıya alınmış falan söylentilerinden sonra. ama su çiçeğini çok araştırdım hatta genetik profesörü bir komşumuza bile sordum:)))kesinlikle yaptırılması geren bir aşıymış çünkü çocukların ne seviyede geçireceği belli olmuyormuş. zatüreden tutunda beyne kadar etkisi olabilirmiş. bir arkadaşımın bebeği geçirdi kortizon falan kullanmak zorunda kaldılar çocuğun tüm bağışıklık sistemi çökmüş. kısacası ben de yaptırdım

vet su çiçeği aşısı mesela bebekten bebege çok değişiyo aşılı bebekte daha az çıkıyo yüzünde az belirginleşiyo ve kaşınmaması çok önemli kaşındıgında iz kalıyor

X