**Toprak yemek istiyorum......offff**

pinarca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2009
45
3
merhaba herkese;27+2 hamileyim ve aylardır cok şiddetli toprak yemek istiyorum burnuma kokuyor resmen,,böle inşaatlrda yappılan harclar altılar çimento tadları offff dayanamayacak oluyorum..bastırmak için sürekli kahve telvesi yiyorum damla sakızı çiğniyorum ama basedemiyorum yaaa umarım geçici bi durumdurr :KK43::KK43:akannehir

ayyyyyyy bendede çok olmuştu sen kan değerlerini ölçtür toprak yeme isteği kansızlıktan kaynaklanıyo olabilirmiş ben kan ilaçlarına başlayınca geçti

Evet canım, bu tamamen demir eksikliğinden kaynaklanıyor.Bende de olmuştu. Hatta köyden toprak getirtmiştim :kedi:
Ama kan ilacına başlayınca bu durum da ortadan kalktı.

bu söyledikleriniz kansızlık belirtisi doktorunula görüşün gebelikte kansızlık ii görülmez.
kan için ilaç kullanmıyormusunuzz

canım kesinlikle demir eksikliği anemisi belirtisi yaşıyorsun. doktor kontrolünde demir ilacı başlaman gerek.

tatlım bende 11 haftalık hamileyim doktoruma ilk zamanlar sormuştum ne yemeliyim diye doktorumda bana bebek sana yedirecek sende ne eksikse dedi hatta çiçek ağac dibindeki topragi bile annenin canı ceker bebek yediriri onu dedi bana :) muhakkak vitamin eksikliğinden ama bende cok azıcık ye derim ben bende yeşil erik istiyorum kızlar ya kaç gündür bodrumdayım ve bulamıyoruz burda bütün arkadaşlarımı seferber ettim :)

ahhhh ben de ıslak topraklar,nem kokan şeyler...içim gidiyor dişlerim kaşınıyor:KK52:ama kansız olduğum için böyle biliyorum ama çok canım istiyorrrr

buyuk halam hamıleyken yoldan gecen arabayı durdurup tekerlegını yalamış....canı çekmiş deli gibi...olabılıyor demekki:KK1::KK1::KK1:

bende duymuştum.. demir eksikliği diye biliyorum... ne kadar zor o anı yaşamak ya....

banyo yaparken yeşil sabunun kokusundan mest oluyorum yenecek gibi olsa yiyecem:))ne acayip yaa

Hamileyken değil ama çocukken başıma geldi. Annem sırrımı keşfedip doktor kan ilaçlarına başlayana kadar duvar diplerini bile kazırdım. Hapur hupur bayağı götürdüm. İstikamet doktor. normal ama çözümü olan ve çözülmesi gereken bir durum.

Son düzenleme:
aynı sorun bendede var kan tahlılı yaptırdım kansızlık cıktı 26 haftalık oglum kan ılacı verdı kullanıyoruz ama hala bastıramadık ıstegımızı umarım cabuk gecer

çok zor bir durum yaaa.bu arada kahve telvesinide çok kaçırma.oda faydalı bişe diil.kendine hakim olmaya çalış.

Kendimi bildim bileli toprak yemek istiyorum, küçük çocukken yermişim... Kendimi hep avuç avuç toprak yerken hayal ediyorum, hatta biri zararlı olmadığını söylese hemen yemeye başlıycam o kadar yani.. Bu arada Afrika'da kıtlık olan bir ülkede (adını hatırlamıyorum) kadınların toprağı tandır gibi fırınlarda pişirdiklerini görmüştüm belgeselde de umutlanmıştım zararlı olmadığına dair... Fena halde istiyorum. Hamile falanda değilim ayrıca.

X