HAMiLELiKTE TİROİD - GUATR !!!

bende tiroid hastasiyim surekli ilac kullaniyorum. 2 ayda bir kan testi yaptirmak zorundayim. 3 aydir bebek istiyorum ama olmuyor doktor problem degil diyor ama belkide tiorid engeldir :KK43:(
merhaba arkadaşım bende troit hastasıyım.ameliyatoldum nodüllerimalındı atomtedavisi gördüm.çok şükür hamileyim umudunu yitirme:nazar::nazar:

İnanın ben de sizlerle aynı durumdayım. İkili test için kendi doktorumdan farklı bir doktora gittim. testin yanında tsh değerime de bakıldı. 14 haftalık hamileyim ve tsh değerim 12.39 çıktı. Oysa doktorum ilk ay bakmıştı ve bir problem görmemişti. İnanamadım tekrar başka bir hastaneye endokrinolojiye yaptırdım, yine aynı şey. levotiron başladım 2 gündür kullanıyorum. Ama demek hepimiz aynı şeyleri hissediyoruz. Tek düşündüğüm şey testi ilk yaptırdığım günden son yaptırdığım güne kadar gecen bu 10 haftada bebeğime bir şey oldu mu? Evet ilacımı düzenli kullanıcam ama ya olan olduysa bu korkuyla 6 ay gecer mi? Bilen birileri lütfen bizlere yardımcı olsun.

İnanın ben de sizlerle aynı durumdayım. İkili test için kendi doktorumdan farklı bir doktora gittim. testin yanında tsh değerime de bakıldı. 14 haftalık hamileyim ve tsh değerim 12.39 çıktı. Oysa doktorum ilk ay bakmıştı ve bir problem görmemişti. İnanamadım tekrar başka bir hastaneye endokrinolojiye yaptırdım, yine aynı şey. levotiron başladım 2 gündür kullanıyorum. Ama demek hepimiz aynı şeyleri hissediyoruz. Tek düşündüğüm şey testi ilk yaptırdığım günden son yaptırdığım güne kadar gecen bu 10 haftada bebeğime bir şey oldu mu? Evet ilacımı düzenli kullanıcam ama ya olan olduysa bu korkuyla 6 ay gecer mi? Bilen birileri lütfen bizlere yardımcı olsun.

merhaba benimde gebeliğimin 8 haftasında tsh 20.00 çıktı sorasında bir aylık kullanımla 11.60a düştüğünü bugün itibariyle öğrendim. ama endokrin doktorum hala çok yüksek olduğunu ve ilacı çoğaltmamız gerektiğini söyledi bende hemen jinekoloğumu aradım korkucak bişey olamdığını sadece ilacımı atlamamı ve tedaviye devam etmem gerektiğini söyledi düşük thlikesi oluyomuş bildiğimkadarıyla sizleri yanıltmak istemem ama ihmal edilmememsi gereken bişey sanırım ilaç kullanıldığı sürece bebeğe bir zararı yok ki doktorum bana böyle söyledi umarım hepimizin bebeişleri sağlıkla gelirler yinede imkanınız varsa sizlerde doktorunuza sorup içinizi rahatlatın

arkadaşlar ben 3 aylık hamileyim TSH değrim 0.01 çıktı normalin altında sonra serbest guatr testini de yaptım onlar normal çıktı Allaha şükür. doktor bidahaki ay tekrar test istedi acaba korkmalımıyım.? düşük olması tehlikeli mi?

tiroid hormonları yüksek çıkanlar
bebeğiniz doğdu mu acaba
herhangi bir sorun yoktur umarım
ben de hamilelik öncesi yüksek diye ilaca başlamıştım
en son 3tü hamile kaldım
ve 4 haftalık hamileyim bugün 6 çıktı moralim bozuldu
doktora gidicem 3 gün sonra

tiroid hormonları yüksek çıkanlar
bebeğiniz doğdu mu acaba
herhangi bir sorun yoktur umarım
ben de hamilelik öncesi yüksek diye ilaca başlamıştım
en son 3tü hamile kaldım
ve 4 haftalık hamileyim bugün 6 çıktı moralim bozuldu
doktora gidicem 3 gün sonra
Canım merhaba,Allah hepimizin bebişlerini sağlıklı,sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin.Benim tüp bebek.Hormon düzensizliğinden normal yolla olamadım.3 gün sonra gidicem demişsin ya.Merak ettim.Benim de bugün 4 hafta olması gerekiyor.Henüz beta hcg yaptırmadım ona da perşembe gidicem ama ilk gebeliğimle kıyasladığımda yine hamileyim sanırım.Benim de dün yapılan troit testinde 5.3 çıktı.Halbuki transferden önce çok düşüktü.Şimdi 2 gündür 50 mg olan levotironu 75 mg alıyorum.Acaba sen de nasıl bir yol izlendi.Doktor ne dedi?Aydınlatırsan çok sevinirim...Sevgiler.

Canım merhaba,Allah hepimizin bebişlerini sağlıklı,sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin.Benim tüp bebek.Hormon düzensizliğinden normal yolla olamadım.3 gün sonra gidicem demişsin ya.Merak ettim.Benim de bugün 4 hafta olması gerekiyor.Henüz beta hcg yaptırmadım ona da perşembe gidicem ama ilk gebeliğimle kıyasladığımda yine hamileyim sanırım.Benim de dün yapılan troit testinde 5.3 çıktı.Halbuki transferden önce çok düşüktü.Şimdi 2 gündür 50 mg olan levotironu 75 mg alıyorum.Acaba sen de nasıl bir yol izlendi.Doktor ne dedi?Aydınlatırsan çok sevinirim...Sevgiler.

merabalar
tahlilimi sağlık ocağında yaptırmıştım
ondan 2 gün sonra özel bir klinikte yaptırdım ve 1,89 olarak çıktı
sağlık ocağının sonuçlarının yanlış olduğu kanaatine vardık,çünkü tsh yüksek çıktı t4 de yüksek çıktı
dktor böyle bişey olamaz dedi, tsh yüksekken t4 düşük çıkarmış
ondan sonra birdaha yaptırmadım, perşembe tekrarlamayı düşünüyorum
50 mglık kullanmaya devam ediyorum
yüksek çıkınca yapılacak tek şey dozu yükseltmek zaten
bisıkıntı yaşamazsın merak etme
ilaç yükselince bebek ihtiyacı olanını alır zaten kafana takma sen hiç
doktorumböyle demişti bana
ama için rahat etsin istiyorsan güzel bir endokrin doktoru bulup sürekli kontrol altında ol

merabalar
tahlilimi sağlık ocağında yaptırmıştım
ondan 2 gün sonra özel bir klinikte yaptırdım ve 1,89 olarak çıktı
sağlık ocağının sonuçlarının yanlış olduğu kanaatine vardık,çünkü tsh yüksek çıktı t4 de yüksek çıktı
dktor böyle bişey olamaz dedi, tsh yüksekken t4 düşük çıkarmış
ondan sonra birdaha yaptırmadım, perşembe tekrarlamayı düşünüyorum
50 mglık kullanmaya devam ediyorum
yüksek çıkınca yapılacak tek şey dozu yükseltmek zaten
bisıkıntı yaşamazsın merak etme
ilaç yükselince bebek ihtiyacı olanını alır zaten kafana takma sen hiç
doktorumböyle demişti bana
ama için rahat etsin istiyorsan güzel bir endokrin doktoru bulup sürekli kontrol altında ol
Aaa çok enteresan.İnsanları nasıl da yanlış yönlendiriyorlar,böyle önemli konularda :KK43: Acaba ben de başka bir yerde baktırsam mı?Bende t3 t4 düşük.Ama yine de birkaç gün içinde başka biryere daha gidiyim olmazsa.Çok teşekkürler içimi rahatlattın.Bu konuyu bu kez kesinlikle ihmal etmeyeceğim,ilkinde o hatayı yaptım,bebeğimden oldum.Lütfen tüm okuyan arkadaşlar,tetkiklerinizi yaptırıp,ilaçlarınızı düzenli alın.Bu konu çok önemli.Tekrar teşekkür ederim canım.:KK3:

Aaa çok enteresan.İnsanları nasıl da yanlış yönlendiriyorlar,böyle önemli konularda :KK43: Acaba ben de başka bir yerde baktırsam mı?Bende t3 t4 düşük.Ama yine de birkaç gün içinde başka biryere daha gidiyim olmazsa.Çok teşekkürler içimi rahatlattın.Bu konuyu bu kez kesinlikle ihmal etmeyeceğim,ilkinde o hatayı yaptım,bebeğimden oldum.Lütfen tüm okuyan arkadaşlar,tetkiklerinizi yaptırıp,ilaçlarınızı düzenli alın.Bu konu çok önemli.Tekrar teşekkür ederim canım.:KK3:

rica ederim
bence de başka yerde tekrarlattır
ben de artık hiçbiyerin sonucuna güvenmiyorum hepsi farklı çıkıyor
teyit için hemen başka yere kan verecektim ama bu kez çok kan vermekten kansızlık oluşuyor bende
o yüzden bekledim
perşembe de başka yerde yaptırıcam tahlili
sık sık güvenilir bir yere yaptırmak lazım
ben 15 günde bir yaptırmayı düşünüyorum
yükselmesi bi dert düşmesi başka dert
fazla da düşürmemek lazım o yüzden takip şart
inşallah bi sıkıntı yaratmaz gebelikte
allah bebeğini sana bağışlasın

rica ederim
bence de başka yerde tekrarlattır
ben de artık hiçbiyerin sonucuna güvenmiyorum hepsi farklı çıkıyor
teyit için hemen başka yere kan verecektim ama bu kez çok kan vermekten kansızlık oluşuyor bende
o yüzden bekledim
perşembe de başka yerde yaptırıcam tahlili
sık sık güvenilir bir yere yaptırmak lazım
ben 15 günde bir yaptırmayı düşünüyorum
yükselmesi bi dert düşmesi başka dert
fazla da düşürmemek lazım o yüzden takip şart
inşallah bi sıkıntı yaratmaz gebelikte
allah bebeğini sana bağışlasın
Söylediklerine kesinlikle katılıyorum.Ben bugün gebelik testi yaptırdım.Tahmin ettiiğim gibi çıktı.Hamileymişim.4+2 günlük.Bebeklerin beyin gelişimi 6. haftadan itibaren başlıyormuş.İnşallah en kısa zamanda kontrol altına alırım.Troit+tekrar beta hcg ölçümü için salı,en geç çarşamba tekrar gidicem.Ben inanıyorum ki kontrol altında tuttuğumuz sürece inşallh sıkıntı olmaz,zaten 3 ayı tamamlayınca kendisi de troit üretmeye başlıyormuş ya,bilhassa ilk 3 aya ekstra özen göstermek istiyorum.Çok sağol,Allah hepimizin yavrularını ana-babalarına bağışlasın.

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum.Ben bugün gebelik testi yaptırdım.Tahmin ettiiğim gibi çıktı.Hamileymişim.4+2 günlük.Bebeklerin beyin gelişimi 6. haftadan itibaren başlıyormuş.İnşallah en kısa zamanda kontrol altına alırım.Troit+tekrar beta hcg ölçümü için salı,en geç çarşamba tekrar gidicem.Ben inanıyorum ki kontrol altında tuttuğumuz sürece inşallh sıkıntı olmaz,zaten 3 ayı tamamlayınca kendisi de troit üretmeye başlıyormuş ya,bilhassa ilk 3 aya ekstra özen göstermek istiyorum.Çok sağol,Allah hepimizin yavrularını ana-babalarına bağışlasın.

gözün aydın canım allah tamamına erdirsin
hiç sıkıntı etme ilacını kullandığın sürece sıkıntı olmazmış
inşallah sıkıntısız atlatacaz bu evreyi
ben de bugün ölçtürdüm yarın alıcam sonuçları artık

gözün aydın canım allah tamamına erdirsin
hiç sıkıntı etme ilacını kullandığın sürece sıkıntı olmazmış
inşallah sıkıntısız atlatacaz bu evreyi
ben de bugün ölçtürdüm yarın alıcam sonuçları artık
Çok sağol canım.Amin,umarım Allah tamamına erdirir de,bebeklerimizin diş muhabbetlerini yaparız :KK1: inşallahh sağlıklı-sıhhatli hayırlı evlatlarımız olur.Sen bu konuda çok bilgilisin,çok güzel maşallah.Kafama takılan birşey olursa,seni rahatsız ederim ara ara.Umarım yarın ki sonucun yüksek çıkmaz canım.Allah emeklerimiziz karşılığını versin inşallah...

TSH 16,5 lerdeydi gebeliğimin 4 haftasında..Şuan 15 haftalık gebeyim TSH 3,5 düştü allaha şükür..
Lütfen hormonlarınıza baktırın sadece kan testi ile..
Olması gereken değer gebelerde 2,5...Dikkat edin ne olur..Ben 2 ay yatmak zorunda kaldım...

Bende 12-13 haftalık gebeyim..tsh 15 çıktı :KK43: kadın doğum doktorum dahiliyeye yönlendirdi ve bu değeri düşürmek üzere bir ilaç verdi doktor. İlacın değere düşürteceğini ve olumsuz olarakda zeka geriliğine yol açabileceğini söyledi :KK43: okadar moralim bozukki anlatamam...3 haftada bir kan tahlilllerime bakılacak..Ne kadar zor birşeymiş hamilelik...Hep bir tedirginlik,soru işareti...Allah a emanet yavrularımız

Merhaba bana biri cevap yazabilir mi lütfen? Ben 6 haftalık hamileyim, tsh hormonum yüksek çıktı: 5,85. Doktor ilaç verdi, ama gebelikte ilaç kullanımının zararlı olduğunu duymuştum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kullanmazsam da bebeğe olumsuz etkileri olduğu söyleniyor. Benim gibi birçok kişinin bu durumu yaşadığını okudum.Hamileyken benle aynı durumu yaşayıp, bebeği dünyaya geldiğinde olumsuz bir durumla karşılaşan, yada tam tersi olan var mı?

bu hipotiroid meselesi gerçekten çok zor bişeymiş, ben de 8. haftamda doktora tahlil sonuçlarımı gösterdiğimde öğrendim hipotiroid olduğumu ve aynı gün tedaviye başladık, 3 hafta ilaç kullandım ama hala normal değerler arasında değil, düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyo ne yazık ki, bebeğimde zeka geriliği oluşacak diye çok endişeleniyorum. bol bol dua ediyorum, Allah hepimizin yardımcısı olsun, bebeklerimizi korusun inş

ya ne kadar çok varmış bu durum.benm değerlerimde çok düşük çıktı 0.05 zehirli guatr dedi dr.ve 7 haftalık hamileyim.gebelk sonlandırması olup olmayacağına yarın dr karar vercek.ben yine size sonuçlardan haber veririm.Allahım hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin.

3 aylık hamileyim tiroid sonuçları iyi çıkmadı .dahiliyeci baktı ama 3 hafta sonra tekrarlayalım testi dedi.endokrine gitmek gerekiyor sanırım araştırıyorum.

3 aylık hamileyim tiroid sonuçları iyi çıkmadı .dahiliyeci baktı ama 3 hafta sonra tekrarlayalım testi dedi.endokrine gitmek gerekiyor sanırım araştırıyorum.

neyse ki bir problem yok.endokrine gittim kan testi sonucu iyi çıktı.

arkadaşlar hepimize çok geçmiş olsun öncelikle.benim tsh değerim de 2 ay önce 6,48 di.dün baktırdım ilaç tedavisi sayesinde 2 küsürlere inmiş.doktor ilaç dozunu arttırdı.moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.ablamda da zehirli guatr vardı hamileyken.ama çok şükür zehir gibi bir oğlu oldu :emir_bebek: ne olur endişelenmeyin Allah hepimizin yardımcısı olacaktır doktorlar hep ihtimaller üzerinde konuşuyor bunu unutmayın hamileleik dönemimiz bizim en özel zamanlarımız strese girmeyelim bebeklerimize daha fazla zarar veririz.Hepimiz çocuklarımızı sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah :nazar:

kızlar bende sizinle aynı durumdayım ve kafayı yiycem birkaçgündür..

hamileliğimin 5.haftasında sağlık ocağında yapılar testte tsh 3,83 çıkmış o kadar kadın doğumcuya gittim hiçbiri önemsemedi bende tiroid nedir bilmezdim normal insanlar için referans sınırlarında olduğundan farketmedim.geçen gün doktorumu değiştirdim,tahlil sonuçlarına bakarken tiroidin yüksek çıkmış endokrine git dedi o zaman netten araştırdım ve dehşete düştüm ya çocuğumun zekasında sorun olursa diye 6,5 aylık hamileyim.tekrar son duruma baktırcam ve endokrin doktoruna gidicem..

sizin çocuklarınız doğmuştur nasıl durumları inşallah hepsinin sağlığı iyidir,Allah rızası için bana cevap verin,üzüntüden gözlerimin önünde şimşekler çakıyor...

X