Poğaçalar Eşimin Nöbet Poğaçaları (Pastane Poğaçası)

bende yaptım bende yaptım :) harika oldular patatesli yaptım. kocacım bayıldıııı tekrarını bekliyo :))) ben yaşmayayla yaptım ama yine puf puf oldular harika oldu

Son düzenleme:

evet yaptım kızlar..tadı gayet güzeldi..sıcak sıcak yedik..yarı ölçü yaptıgım halde 17 tane çıktı..hamurum mayalanmadan öncekinin 2 katı haline ulaşmış.tepsidede kabardı.yanlız tek bir sorunum oldu çok çabuk piştiler bilemedim.yanmadı ama çok piştiler biraz daha az pişse daha da zevkle yerdim.oda benim suçum bir dahaki daha iyi olur inşallah

Son düzenleme:
oktay ustadan almıştım pastane poğaçasını
yaparım herkez hazırmı bu der şeklinide böle yapıyorum çok güzel oluyor yahu
elinde sağlık canım ama bişey dicem bende böle yuvarlak yapıyorum ama üstleri bayağa çatlıyor şöle tamamen yuvarlak olmuyor niye acaba

evet yaptım kızlar..tadı gayet güzeldi..sıcak sıcak yedik..yarı ölçü yaptıgım halde 17 tane çıktı..hamurum mayalanmadan öncekinin 2 katı haline ulaşmış.tepsidede kabardı.yanlız tek bir sorunum oldu çok çabuk piştiler bilemedim.yanmadı ama çok piştiler biraz daha az pişse daha da zevkle yerdim.oda benim suçum bir dahaki daha iyi olur inşallah

eline sağlık canım nefis görünüyor
yarı yarıya yapınca tadında falan bir değişiklik olmuyor dimi
ben yarı yarıya yapınca illaki güzel olmuyor yaa
mesela kuru maya ise 1 kaşık ise sen yarım kaşıkmı koydun
kaç derecede pişirdin önceden ısındımı canım

Son düzenleme:
eline sağlık canım nefis görünüyor
yarı yarıya yapınca tadında falan bir değişiklik olmuyor dimi
ben yarı yarıya yapınca illaki güzel olmuyor yaa
mesela kuru maya ise 1 kaşık ise sen yarım kaşıkmı koydun
kaç derecede pişirdin önceden ısındımı canım

teşekkür ederim canım opuyorumnanaktan.sütü yarım bardak koydum suyu doldurdum üzerine, instant mayada 1 paket olunca yani ölçüler kesin olunca yarıya düşürmek kolay oldu.ama dediğin gibi kaşıkla ölçü verilmiş maya falan olsa tutmayabilir..tarifte 220 derece diyor.ön ısıtma yaptım verdim fırına içeri gittim 10- 15 dk geçti bakmaya diye gittim bu hale gelmişler delikafadulden

afiyet bal şeker olsun canımm
evet çok çabuk pişiyolar ben koydukdan 5 dk sonra başından ayrılmıyorum desem yeridir :KK1:
ilk denemede olur böle şeyler bir dahaki dahada harika oluır opuyorumnanaktan

oktay ustadan almıştım pastane poğaçasını
yaparım herkez hazırmı bu der şeklinide böle yapıyorum çok güzel oluyor yahu
elinde sağlık canım ama bişey dicem bende böle yuvarlak yapıyorum ama üstleri bayağa çatlıyor şöle tamamen yuvarlak olmuyor niye acaba

canım hamuru ceviz büyüklüğünde alıp top gibi yapıyorum elimde bastırmıyorum tepsiye koyarkende o zmana yumurta gibi oluyo yerimseniben

aysencim süper görünüyor canım ellerine sağlık.
meloşda yapmıştı senin bu tarifine bakarak...
yedim valla bayıldım...aynı hazır gibi olmuştu...
2-3 gün sonra misafirlerim gelecek...
bunu yapmayı düşünüyorum inşallah elime gözüme bulaştırmam...
yapim resmini eklicem bende bakalım olacakmı... :))

ellerinize sağlık gerçekten mükemmel bi tarif geçen gün denedim süper oldu şimdi yorumumu yazıp yine gidiyorum mutfağa yapmaya bu güzel tarif için teşekkürler

afiyet bal şeker olsun canımm
evet çok çabuk pişiyolar ben koydukdan 5 dk sonra başından ayrılmıyorum desem yeridir :KK1:
ilk denemede olur böle şeyler bir dahaki dahada harika oluır opuyorumnanaktan

demek işin sırrı başında beklemekte delikafadulden

aysencim süper görünüyor canım ellerine sağlık.
meloşda yapmıştı senin bu tarifine bakarak...
yedim valla bayıldım...aynı hazır gibi olmuştu...
2-3 gün sonra misafirlerim gelecek...
bunu yapmayı düşünüyorum inşallah elime gözüme bulaştırmam...
yapim resmini eklicem bende bakalım olacakmı... :))

canımcım inşlhh yapmışsın sen ve misafirlerinde bayılarak yemiştir zemuszemus
afiyet bal şeker olsun kaydirigubbakcemile5

ellerinize sağlık gerçekten mükemmel bi tarif geçen gün denedim süper oldu şimdi yorumumu yazıp yine gidiyorum mutfağa yapmaya bu güzel tarif için teşekkürler

rica ederim canım ne demek
afiyet olsun zaten bir yapıp yiyen müptelası oluyo :KK1:

bugün ben de deneyeceğim. :lepi:
inşallah güzel olur da komşuların tatlı, poğaça doldurarak getirdikleri tabaklarını ben de güzel bir poğaça ile doldurarak iade ederim :KK9:

bugün ben de deneyeceğim. :lepi:
inşallah güzel olur da komşuların tatlı, poğaça doldurarak getirdikleri tabaklarını ben de güzel bir poğaça ile doldurarak iade ederim :KK9:

bende bugün yaptım yine eşime götürmesi için bi tepsi pişiyo diğeri pişti :)
afiyet olsun şimdiden canım sizede :KK16:

selam aysencim bende burda gördükten sonra sürekli yapıyorum çok lezzetli çok teşekkür ederim tarif için. ama ben yaşmayayla yapıyorum bide şekerini 1 tatlı kaşığı daha fazla atıyorum :)
fakat akşam yapıyorum sabaha bayatlıyolar. bunun olmaması için ne yapmam gerekiyo? mayadanmı kaynaklanıyo acaba?

canım bend eyaptım cok guzel oldu ama fırında bıraz fazla kalınca hemen sertleşıyor ona dıkkat etmek

gerek mısafırlerımde begendı bır posette buzluga attım

Tesekkürler

selam aysencim bende burda gördükten sonra sürekli yapıyorum çok lezzetli çok teşekkür ederim tarif için. ama ben yaşmayayla yapıyorum bide şekerini 1 tatlı kaşığı daha fazla atıyorum :)
fakat akşam yapıyorum sabaha bayatlıyolar. bunun olmaması için ne yapmam gerekiyo? mayadanmı kaynaklanıyo acaba?

canım yaş mayayla denemedim ben
bende öğle yapıyorum diğer gün akşama kadar taze oluyo hatta ben üstündne bi gün geçince daha çok seviyorum
mikrodalgan varsa onda ısıtabilirsen yeni pişmiş gibi oluyo :13:
şekeride zaten damağa göre değişir bend ebazen fazla bazen eksik koyuyorum:KK34:

X