Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Karma aşı ateş yaparmı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

seliss

umuda yolculuk
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
409
5
42
slm kızlar 2 aylık bebeğim var yarın karma aşısı var tamda tatile gideceğimiz gün o yüzden ateşlenir die çok korkuyorum gideceğim yer küçük bir tatil köyü acaba aşıyı bayram sonuna ertelesem olurmu tecrubeli anneler yardımınızı bekliyorum.

Dünden kimse yardımcı olmamış sanırım bu saate kadarda aşı olmuştur.Ateş oluyor ama çok çıkmıyor,çıkınca şurup verirseniz o kadar sıkıntı olmuyor.

ben aşıdan sonra 6 saatte bir hemşirenin önerdiği ateş düşürücü şuruptan verdim 24 saat sonra ateşi çıkmayınca bıraktım .ateşini ölçtüm hiç yükselmedi allahtan

ben aşıdan sonra 6 saatte bir hemşirenin önerdiği ateş düşürücü şuruptan verdim 24 saat sonra ateşi çıkmayınca bıraktım .ateşini ölçtüm hiç yükselmedi allahtan

keşke ateşi yükseldikten sonra verseydiniz o kadar kimyasal bebeğinizin vücuduna belki de boş yere girdi. her çocuk aynı değil,kesin ateş yapacak diye bir şey yok.

genelde ates oluyo devamli dikkat etmek lazim. 6 saate bir fitil verdim. 1 ile 3 gün arasinda arasinda etkileri sürüyor. ilk gün gece nöbet tutuyorum. 2 saate filan ates ölcüyorum cünkü allah korusun ates cok önemli

bizde bugun olduk ikinci ay karma asimizi
yedi saat oldu asi olali atesi cikmadi doktorumuz dolipran fitil verdi hem bu aksam hemde yarin sabah atesi ciksada cikmasada vermemi syledi
ben bosu bosuna vermek istemiyorum ama bilmiyorum kararsizim
cunku bazi bebeklerde ates olmazmis bosu bosunada ilac vermek istemiyorum

benim kızımın ateşi çıkmadı ama aşıdan birkaç saat sonra çok huzursuzlaştı ve çok ağladı. doktorumuz paranox fitil verdi 6 saat arayla 2 kez verdim hiçbir şeyi kalmadı.

bizde 4 aylık aşımızı olduk aşıya gitmeden önce calpol verdim birde akşamı verdim herhangi bişeyi olmadı bunuda atlattık :dance:

ayy bizim de aşımız kasım da korkuyorum ateşlenicek diye dr fitil verdi aşıya gitmeden önce sakın verme dedi aşının etkisi fazla olmaz dedi

benim kizim 3.5 aylik,simdiye kadar 2 karma asi oldu ve cok sukur ikisni de atessiz atlatti.Doktorumuz ilk asidan sonra asi yapilan yere koymamiz icin ates dusurucu bantlardan tavsiye etti,ilk defa boyle bir sey duymustum hemen eve donuste daha aldik.Asidan sonra eve gelince bir olcek calpol verdim,aradan 2 saat gectikten sonra bebegimin asi yerlerinin kipkirmizi oldugunu gordum,hemen bantlardan yapistirdim ve 1-2 saat icinde kizariklik gecti.8 saatte bir calpol verip bantlarini degistirmeye devam ettim.Bantlari tavsiye ederim,simdi surekli evde bulunduruyorum.(Stopfever Cooling Patch Ateş Düşürücü Bant)

benım ogluma ılk ıkı tanesı cok fazla ates yapmadı ama 6, ayda yapılan karma ası cok ates yaptı ası yerlerı cok kızardı sıstı ama gectı ıkı gun sonra.ben asıya goturmeden once calpol ates dusurucu surup verıyorum yarım olcek yarım saat sonra goturuyorum asıya daha sonrada dort saatte bır verıyorum ates dusurucuyu

arkadaşlar bu 3 aşıyı da iğneyle mi yapıyolar ve nerden yapıyolar ben de yarın götüreceği oglumu cok korkuyorum :KK43:

6.ayda yapılan asımız cook agrı ates yaptı sbha kadar kucagımızdaydı 3 gun surdu, 3 tane bacagına vurdular 1 tanesınıde agızdan 3 damla seklınde

3 tane bacağına mıııı? ay kıyamam yaa nası ağlar şimdi ooofff oof

evet canım maglesef benım de canımdan can gıttı resmen yaparlarken daha 1 ay onceden stresı baslamıstı bende zaten esımınde gelmesını ıstedım oda geldı ben tutamadım sımdı daha bılınclı oldukları ıcın hemen anlıyorlar daha bacaklarından tuttugumuz andan bagırmaya basladı esım hemen bahceye cıkardı kısa bır sure sonra sustu unuttu yanımada sut hazırlamıstım sakınlessın dıye onu verdım uyudu hemen ama gece basladı huysuzluk ateş kucagımdan ınmedı sabaha kadar, sanırım agızdan verılen aşı bulantıda yaptı cunku cok kustu ogun, senı uzmek ıstemem ama bızım bu sekılde gectı

Aşıların 2. ve 3. dozları ilkine göre bebeği daha fazla sarsarmış. Vücuda enjekte edilen aşıların artması yan etkilerin artmasıyla pararlelmiş.

Biz de yarın öbür gün 2 ay sonu aşısını yaptıracağız. İnşallah sorunsuz atlatırız.

X