7 filin anlamı:))

sanırım batıl inanç...... biraz araştırdım eğer oturduğun ev senin değilse senin olurmuş tabi ne derecede doğru bilemiyorum:p

bende bilmiyorum ne anlama geliyo:KK1:
ama bana batıl inanç gibi geldi.
sonuçta hayvan sureti olan eve melek girmez diye biliyorum...

Dün gıttgım bı magazada gördum bende satıcıya sordum kapıya dogru ters bı sekılde koyarsanız evınıze bereket getırırmıs ama yönlernı kapıya dogru cevırırsenz ev alırmsınız..hatta sabah annemlede muhabbetı geçtı aramızda söyledim oda bı tandıgımızdan bahsettı o da fıl aldktan sonra evını degısmıs guzel bı eve geçmıs falan falan :) batıl bı ınanç ama deneyebılırız...ayrıca aksesuar olarakda çok guzel duryor

Dün gıttgım bı magazada gördum bende satıcıya sordum kapıya dogru ters bı sekılde koyarsanız evınıze bereket getırırmıs ama yönlernı kapıya dogru cevırırsenz ev alırmsınız..hatta sabah annemlede muhabbetı geçtı aramızda söyledim oda bı tandıgımızdan bahsettı o da fıl aldktan sonra evını degısmıs guzel bı eve geçmıs falan falan :) batıl bı ınanç ama deneyebılırız...ayrıca aksesuar olarakda çok guzel duryor

evet batıl inanç ama burda önemli olan ne biliyo musunuz, niyet...
şimdi bu fillerin anlamı ev almak değil mi, kapıya dönük koyunca yani
bunu bilerek alan ve öyle koyan bi çift o filleri gördükçe ev almaya motive olcak sürekli akıllareına gelcek ve belkide bu sürekli akıllarında olduğundan diğer harcamalarını ona göre yapıp ev almaya daha çok para ayırabilcekler
yoksa sadece koymuşsun filleri ne anlamı olcak
yani bence bu tip sembollerin amacı niyeti hatırlatmak ve güclendirmek olmalı
kaydirigubbakcemile5

bende şans getirir diye biliyorum,ben şans getirsin diye değilde dekorasyon olarak evime almıştım,birgün toz alırken fillerin yüzünü balkon tarafına çevirdim ve para konusunda şansım açıldı,başka birgün yine ters çevirdim,ertesi günü işlerim iyi gitmedi,şimdi tekrar balkona doğru duruyor:1rolleyes:batıl inanç belki ama ben inandım şansına.

Türkler islamiyete geçmeden önce şaman dininin etkisi altındalardı.
o kadar etki altına girmişler ki hala günümüzde bu dinin yansımaları sürüyor,
kapı eşiğine oturmak,
mutfaklarda nohut gibi süs eşyaları takmak,
at nalı kullanmak,
aklıma gelenler şimdilik bunlar..
ama dinimizde hurafe denilen şeylerin çoğu şamanizmin kalıntılarıdır.
7 filde bunlardan bir tanesi....

bende şans getirir diye biliyorum,ben şans getirsin diye değilde dekorasyon olarak evime almıştım,birgün toz alırken fillerin yüzünü balkon tarafına çevirdim ve para konusunda şansım açıldı,başka birgün yine ters çevirdim,ertesi günü işlerim iyi gitmedi,şimdi tekrar balkona doğru duruyor:1rolleyes:batıl inanç belki ama ben inandım şansına.

aaa çok guzel yaaa bende bugun hemen gıdıp alıyım 7 tane fıl umarım işe yararlar:))
umarım sanada daha çok sans ve berekert getırırler canım

kapıya doğru bakarsa fillerin burunları ev sahibi olurmuşsunuz demişlerdi bana,gerçektende oldum,tabi işi file bağlamak komikte yine de deneyin derim,neye inanırsanız o olurmuş zaten...

X