Çocuk Hastalıkları kepçe kulak hk. - yardım...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

vasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
30
1
45
Arkadaşlar,
4 aylık bebeğimin kulakları kepçeleşiyor.Aynı problemi yaşayanlardan fikir yardımı rica ediyorum.Ne yapmalıyım???Bant yapıştırmayı öneriyorlar, saçma geliyor ama işe yarayacak,zarar vermeyecek ve canını yakmayacak herşeye razıyım:KK43:(

yaa, o kulaklar sonradan düzeliyormuş. Büyüdükçe yani. Benim kızımda kepçeydi bebekken. Çok korkuyordum kız çocuğu genç kız olacak bööle kepçemi kalacak diye. Sonra düzeldi. Endişelenme. Şimdi de oğlum ,5 aylık kepçe:))

normal saç bantı kullan ama benim kızımda kepçeydi kafatası büyüdükçe düzeldi

Arkadaşlar,
4 aylık bebeğimin kulakları kepçeleşiyor.Aynı problemi yaşayanlardan fikir yardımı rica ediyorum.Ne yapmalıyım???Bant yapıştırmayı öneriyorlar, saçma geliyor ama işe yarayacak,zarar vermeyecek ve canını yakmayacak herşeye razıyım:KK43:(

dün gittik doktoruna oğluşumun aşısı için ve kulaklarını sordum, bi bant verdi hava geciren bi bantmış şu bi iki ay daha müdahele etmessek böle kalır dedi. benim oğlum da 4aylık.
ve dün bantladım bi rahatsızlık hissetmedim sadece teni hassas olduğu için yapıştırmaya çalışırken hafif kızardı.
kepçe kalmasın oğlumun kulakları başka çözüm yok...

benim oğlumda 4.5 aylık kulakları kepçe acaba bu bant nasıl bir bant nerede satılıyor

benim oğlumda 4.5 aylık kulakları kepçe acaba bu bant nasıl bir bant nerede satılıyor

doktoruna sorarsan muhakkak bilir. yumuşak delikli bi bant. ben dışardan biyerden almadım doktorumda varmış sorunca kendi verdi.

ben bi kanalda dr.dan dinlemiştim kepçe kulağı engellemek için ilk 3 ay mudahale edilmesi gerekiyomuş..sonrası işe yazaramaz demişti..kepçelik çoksa 6 yaşında basit bi operasyonla kulağı düzeltiyoruz demişti..ben ilk 3 ay bazen bantladım bazen saç bantı taktım oğluma ama bi kulağının üst kısmı daha bi kalkık olacağı varsa oluyo yanii...ayrıca ben hassas tenler için esnek nonwoven tıbbı flaster almıştım üstüne biraz bebe yağı sürünce kolaylıkla çıkıyo tabi saçlı bölgeden çıkarmak zor benim oğlan kel olduğundan sorun olmadı..

doktoruna sorarsan muhakkak bilir. yumuşak delikli bi bant. ben dışardan biyerden almadım doktorumda varmış sorunca kendi verdi.

Benim doktorum bunların işe yaramadığını düşünüyor o yüzden hiç birşey önermiyor ama ben belki de işe yarar diyorum,umut işte:))sadece şunu ben de sormak istiyorum o bandı çıkarırken bebişin canı yanmıyor mu???

benim kızım da kepçe. anneannesi saç bandı, şapka falan takıyor ama ben umursamıyorum. kepçeler zeki olur deyip gülüp geçiyorum. tek kusuru o olsun. o da kusurdan sayılırsa tabi.

şaka bi yana, inşallah takıntılı çocuklar yetiştirmeyiz.
çünkü çok duydum bu konuda psikolojisini bozup ameliyatla düzelttirenler bile varmış...

Benim doktorum bunların işe yaramadığını düşünüyor o yüzden hiç birşey önermiyor ama ben belki de işe yarar diyorum,umut işte:))sadece şunu ben de sormak istiyorum o bandı çıkarırken bebişin canı yanmıyor mu???

yoo yanmıyor canı, yavaşça çıkarıyorum hafif kızarıklık oluyor ve bisüre sonra geçiyor o da..

Ben gittigidiyordan aldım, kepçe kulak için medikal bant, cilde hiç zarar vermiyor. Takınca 4-5 gün sökülmüyor, banyoya duşa girebiliyorum, rahatça yatıp kalkabiliyorum.

X