Hastalık takıntısı

zmn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2010
91
2
benım gıbı hastalık uzerıne takıntı yapanlar varsa benımle ıletısıme gecebılırler mı?
kendımı cok ynlız hıssetmeye basladım:KK43:(

bende bılmıyorum ama bu yuzden cok mutsuz hıssedıyorum kendımı

bende böyleyim :KK43: sabaha kadar hastalık araştırdığımı bilirim sonrada bütün belirtilerini yaşarım kanser, kalp beyin aklına ne gelirse :S panik atak varsa ondan kaynaklanıyo bende panik atakta var hiç çekilmiyo bide sadece kendimde değil çevremdeki insanlarda hastalandığında onlarada bu kuruntuyu sokuyorum :S

Psikoloji alanında bilgim olduğundan yazma ihtiyacı duydum. Takıntılarınız dönem dönem çoğalıyor, azalıyormu acaba..Takıntılardan kurtulmak için size olumsuz gelen düşünceye karşı bir çeşit meydan okumalısınız. Hemen kendi kendinize hastalık teşhisi koyamazsınzki, bunun mantıksız olduğunu söyleyin kendinize..
Unutmayınki yaşadığınız kaygılar olayların akışını değiştirmez, anca sizi daha çok üzer..

geçmiş olsun arkadaşlar en kötü hastalıklardan biridir takıntı hastalığı her hastalığı kendinize yakıştırısınız allah şifa versin bizlere.benim de anksiyete bozukluğum var yıllardır çekiyorum geçmesi için hiç çaba sarfetmedim ama artık gerçekten canıma tak dedi afiyet ve sağlığı seçiyorum:)

geçmiş olsun arkadaşlar en kötü hastalıklardan biridir takıntı hastalığı her hastalığı kendinize yakıştırısınız allah şifa versin bizlere.benim de anksiyete bozukluğum var yıllardır çekiyorum geçmesi için hiç çaba sarfetmedim ama artık gerçekten canıma tak dedi afiyet ve sağlığı seçiyorum:)
amin.........

konuyu açan arkadaşım hala bu dertten muzdaripmi** eğer öyleyse bende bu konuda rahatlayabileceğimiz bi grup terapisi öneriyorum:95:

arkadaşlar ya bende aynı şeyi yaşıyorum..ufacık bi ağrı hissetsem ay acaba kalp krizi mi geçiyorum..geçenlerde beyin kanaması mı diye acile bile gittim..kendim yapıyorum ne yapıyosam geceleri bu yüzden uyuyamıyorum:KK43:( allah yardımcımız olsun

aynı dertten muzdaribim arkadaşlar , göğsümde bi şey tıkanmış hissi midemde heyecan hissi ölüm korkusu bıktım artık konuşalım ve birbirimize yardımcı olmaya çalışalım lütfen

Bazen bana da oluyo böyle şeyler..
Durduk yere aklıma saçma sapan düşünceler geliyo
Mesela bi yerim ağrıyo acaba bişey olur mu, doktora mı gitsem filan gibi düşüncelerle evham yapıyorum..Ya şu hastalık varsa.. bittim ben mahvoldummm vs..
Hatta birkaç ay önce sürekli nefesim daralıyodu, ben ilkokuldayken astım hastalığı geçirmiştim ve 16 yıldır hiçbir şikayetim olmadı, atlattım yani çok şükür.. Tabi kafaya taktım, hastalığım tekrarladı diye..
Doktorlara gittim, bişeyin yok, psikolojik bişey dediler.. Sonra unutmaya çalıştım, aklıma bile getirmedim ve geçti..
Bu, insanın kendi elinde olan bişey
Kötü düşüncelerin sizi esir etmesine izin vermedikçe hiçbir şey olduğu yok
Kafanızı başka şeylere yönlendirmeye çalışın, kendinizi dinlemeyin
Geceleri uykunuz yoksa, kafanızı dağıtmak için kitap okuyun, müzik filan dinleyin, ya da başka şeyler düşünmeye çalışın, kesinlikle ve kesinlikle evde çok fazla vakit geçirmeyin, dışarı atın kendinizi..
Ben bunları yapmaya çalışıyorum ve gerçektende işe yarıyor:KK34:

bazı arkadaşlarda panik var nefes sıkışması gibi şeyler yani..
bende bedenimi o yönden çok dinliyorum tırnağım ağrısa hemen dr.a koşaasım geliyo. ya kendimizi çok seviyoruz ya da içinde bulunduğumuz hayatta bize güven vermeyen bişeyler yada birileri var.??!!:44:

dert etme canım ya bendede panik atak var işte bu atakta akla her türlü şey getiryo işte böyle mi olur şöyle mi olur acaba hastamıyım oooo bir sürü şey düşünüyorum akşama kadar mafediyo ondan sonra beni Rabbim yardımcımız olsun...

bazı arkadaşlarda panik var nefes sıkışması gibi şeyler yani..
bende bedenimi o yönden çok dinliyorum tırnağım ağrısa hemen dr.a koşaasım geliyo. ya kendimizi çok seviyoruz ya da içinde bulunduğumuz hayatta bize güven vermeyen bişeyler yada birileri var.??!!:44:

aynen canım bende de o sorun var sanırım içinde yaşadıgımız hayatta bize guven vermeyen cok sey var ...

aynı dertten muzdaribim arkadaşlar , göğsümde bi şey tıkanmış hissi midemde heyecan hissi ölüm korkusu bıktım artık konuşalım ve birbirimize yardımcı olmaya çalışalım lütfen

Bir zamanlar bende (19-20 sene oluyor)akciğer kanseriydim.Üstelik karaciğerimede atlamışdı:KK23:.Ama bakın ne kadar süre geçti hala burdayım:86:

insan hastalığı yenicem derse mutlaka yener Allahın izniyle.neleri atlatmış insanlar var ama bizde aslında bu bedenimizi ç okm dinlememyi öğrenebilsek. ama heraymutlaka bişey çıkıyo büyük dertler değil şükür ki ama genede psikolojim bozuluyo eşimde zaten sürekl,ii bıktı bu durumdan destekte olmuyo ki:2:
Bir zamanlar bende (19-20 sene oluyor)akciğer kanseriydim.Üstelik karaciğerimede atlamışdı:KK23:.Ama bakın ne kadar süre geçti hala burdayım:86:

benım gıbı hastalık uzerıne takıntı yapanlar varsa benımle ıletısıme gecebılırler mı?
kendımı cok ynlız hıssetmeye basladım:KK43:(

canım aynından bende de vardı.ama şöyle düşün hastalıkla ölüm olmaz.hastalık sadece sebeptir.eğer öleceksen hasta olduğun için değil ömrün bittiği için öleceksin.bilmiyorum bu mesaj seni daha da telaşlandırmaz umarım demek istediğim bunları takma kendine çok fazla kulak verme derin düşünme.benim ailemde kansere çok kurban verdim.çernobil takdir edersiniz:KK43:bundan dolayı bende de oldu bir ara bu sıkıntılar.cildimde ben görsem cilt kanseri,midem ağrısa mide kanseri,başım dönse beyin tümörü...daha neler neler.doktora git ama o senle bir saat konuşacak en fazla ilaç ta verecek ama sorunun çözümü yine sensin.yalnız kalmamaya,boş boş oturmamaya gayret et.hep birşeylerle meşgul ol.sana tavsiyem bulabilirsen osho nun kitaplarını al oku.dua et,Allah a sığın.herşeyin bir imtihan olduğuna,sonucun ise eğer bu imtihanları of demeden göğüslersen çok güzel olacağını düşünerek hareket et.
hayatta hiçbir şey kalıcı değil.mutluluk sevinç sıkıntı ferahlık hep birbirini takipte.
kilit sensin canım unutma,anlarını vah vah diyerek harcama.
sağlıcakla.

Artık o kadar yoruldum kii!hep dua ediyorum,sağlık için,bu takıntılarımdan kurtulmak için...Ben yaklaşık 5 senedir çeşitli takıntılarla yaşıyorum ,konu hep aynı;hastalıklarr...2 yıl kadar lustral kullandım,aslında iyi geldi ama bırakınca sil baştan,ben 2-3 yıl kadar bi hastanede çalıştım ve orda başladı takıntılarım,boğazımda birşey var hissi,geçmeyen şiddetli baş ağrıları...önce anlamadık tabi,tahliller,çekimler,hazır hastanede çalışınca,her türlü tetkiği yaptırıyodum,sonuçta psikolojik çıktı hepsi,sonra hastaneden ayrıldım,ama takıntılarım geçmedi,son 1 yıldır çalışmıyorum aslında dışardan rahatsızlığım belli diil,ara ara bi hastalık haberi duyduğumda paniğim tutuyodu,hastalık korkusu çok fena,şimdi hamileyim,bu aralar takıntı durumum çok arttı,şu anda yıllar önce hastanede niye çalıştım acaba çok çekim yaptırdım radyasyon aldım,ilerde beni etkilermi korkusu var,şu son fukişima olayıyla radyasyon gündeme geldi ve beni resmen bitirdii!!acaba biz etkilendikmi,ya da yine patlama olursa vs..1 aydır bunla yatar kalkar oldum,ilaçta alamıyorum,bu yüzden internete girmekten korkar oldum ve tabi tv.,bu arada haberlerde bile her önüne gelen çıkıyo ve abuk subuk yorumlar yapıyo,insanı tam bunalıma sokuyor!benim başıma ne geliyosa şu internet zaten,o kadar alakasız yazılar,haberler var kii;bazıları saçma biliyorum ama yine de etkileniliyo,bence bizim durumumuzda en güzeli bunlardan uzak kalmak,bazen bişey bilmemek en iyisi...

ah canım ya seni çok iyi anlıyorum.. bende lustral kullandığım zamnalarda dünya umrumda değildi.bırakınca evet başa döndüğümü hissettim.çok afedersin biri ishal olsa kussa köşe bucak kaçardım halada öyleyim.hep dua ediyorum bende bu takıntılarımdan kurtulmak için.her ay mutlaka ama mutlaka bi yerimde bişey çıkıyo.psikolojikde değil artık bu ay gittim rahimde yara varmış mesela canım okadar sıkıldıki sonra araştırdım aslında ne korkuma değer ne paniğime.beni artık tek sıkan şey eşimin sürekli bunlara tepki vermesi.herdakka bişeyin çıkıyo demesi.bıktım sıkıldım demesi.o böyle yapmasa belki benim umrumda bile olmicak.nasılsa herşeyin üstesindden gelirim diyorum ben.hepimiz geliriz aslında.kendimizi pek dinlememek lazım ve dediğin gibi internete bilmenerelere girip her şeyi sorgulamamak merak etmemek lazım ;-):26:
Artık o kadar yoruldum kii!hep dua ediyorum,sağlık için,bu takıntılarımdan kurtulmak için...Ben yaklaşık 5 senedir çeşitli takıntılarla yaşıyorum ,konu hep aynı;hastalıklarr...2 yıl kadar lustral kullandım,aslında iyi geldi ama bırakınca sil baştan,ben 2-3 yıl kadar bi hastanede çalıştım ve orda başladı takıntılarım,boğazımda birşey var hissi,geçmeyen şiddetli baş ağrıları...önce anlamadık tabi,tahliller,çekimler,hazır hastanede çalışınca,her türlü tetkiği yaptırıyodum,sonuçta psikolojik çıktı hepsi,sonra hastaneden ayrıldım,ama takıntılarım geçmedi,son 1 yıldır çalışmıyorum aslında dışardan rahatsızlığım belli diil,ara ara bi hastalık haberi duyduğumda paniğim tutuyodu,hastalık korkusu çok fena,şimdi hamileyim,bu aralar takıntı durumum çok arttı,şu anda yıllar önce hastanede niye çalıştım acaba çok çekim yaptırdım radyasyon aldım,ilerde beni etkilermi korkusu var,şu son fukişima olayıyla radyasyon gündeme geldi ve beni resmen bitirdii!!acaba biz etkilendikmi,ya da yine patlama olursa vs..1 aydır bunla yatar kalkar oldum,ilaçta alamıyorum,bu yüzden internete girmekten korkar oldum ve tabi tv.,bu arada haberlerde bile her önüne gelen çıkıyo ve abuk subuk yorumlar yapıyo,insanı tam bunalıma sokuyor!benim başıma ne geliyosa şu internet zaten,o kadar alakasız yazılar,haberler var kii;bazıları saçma biliyorum ama yine de etkileniliyo,bence bizim durumumuzda en güzeli bunlardan uzak kalmak,bazen bişey bilmemek en iyisi...

X