Bebek Beslenmesi 9 Aylık bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
turkane mönüsü az değil mi bana mı öyle geldi yoğurtu ara öğün olarak değil öğle yemeği olarak mı veriyosun? meyva püresi de vermiyosun?

Benimde oğlum 9,5 aylık oldu dün itibari ile..ek gıdaya başladığımız dönemlerde süper yiyiordu,ama ne olduysa zorla yediriyorum yediklerini :KK43: üstelik 6 tane dişi var,çiğnemeyi biliyor ama yutmayı bir türlü bceremiyor ve kusuyor :KK43: bende menümün az olduğunu düşünüyorum..ama buradan daha ii bir fikir aldım,inşallah daha iyi yer oğluşumda..
sabah kahvaltısı bulamaç halinde yiyor(1 yumurta sarısı,1-2 çay kaşığı ceviz,6-7 tane bebe bisküvisi,pekmez,ara sıra tahin,kibrit kutusundan biraz az peynir,ıhlamurla karıştırıp veriyorum.)
2,5 saat sonra yoğurt yedirmeye çalışıyorum fakat 3-4 kaşık zorumla yiyor,hazır bebek yoğurdu aldım onuda yemiyor çok üzülüyorum :KK43:
1,5 -2 saat sonra çorba(yarım kepçe ancak yiyor,blenderdan geçerse yani pütürsüz olursa 1,5 kepçeyi buluyor yediği)
2-2,5 saat sonra meyve püresi yiyor,genelde hazır kavanozlardan yiyor :KK43:
2-2,5 saat sonra devam sütü yada kaşık maması,gecede uykudan en az 3-4 kez kalkıp devam sütünü içip uyuyor..

Geçende minik köfte parçalarından sebzeli sulu köfte yaptım,köfteleri çiğnedi çiğnediyutamayınca kustu :KK43: krep yapıp verdim çiğnedi yutamadı yine çıkarttı..bugün arpa şehriye çorbası yaptım kıymalı yarım kepçeyi zorla yedi.nasıl düzene sokacağım hiç bilmiyorum..eline elma falan veriyorum onu kemiriyor,bisküvide veriyorum onda da sorun yok,hatta kek verdiğimde bile sıkıntı yok..ama işine gelmeyen şeylerde çıkartıyor,pilavıda sevmiyo hiç :KK43: makarnadanda 3-4 adet yiyorsa yiyor..kurubaklagil hiç vermedim nasıl vereceğimi de bilmiyorum..

Arkadaşlar benim oğlum 9 aylık yumurtayı beyazıyla birlikte veriyorum aslında ben ilk başta yalnız anlamısım sarısı değil beyazı verilir diye öyle başladım sonra doktor alerji yapmamış madem verebilirsin dedi hergün çeyrek yaşlanmış yumurta veriyordum 3 gündür yarım yumurta veriyorum alerji yapmıyor başka bir zararı olurmu acaba

benim bebeğimde 9 aylık çok hareketli bizimde yediklerimiz şu şekilde
sabah 8.00 150 ml devam sütü
10.30 da peynir pekmez cici bebe bisküvisi ceviz badem (2 günde bir yumurta sarısıda ilave ediyorum) hepsini rondodan gecirip ıhlamur çayıyla yada papatya çayıyla yoksa suyla kıvamını ayarlıyarak veriyorum
12.00 yoğurt yada meyve
13.00 90 mı süt
14.00 sebzeli tavuk,sebzeli mercimek ,kıymalı tarhana,karnıbahar yemeği,kabak çorbası bu çesitlerinden birini yapıyorum hergün değişiyor
16.00 30 ml meyve suyu aptamilin karışık olanından ve 1 kase yoğut
18.00 yulaflı yada prinçli bir kase muhallebi
21.00 120 ml aptamil devam sütü
gece 1 yada 2 gibi 150 ml tekrar devam sütü bu şekilde
size değişik kahvaltı önerilerindede bulunabilirim uyguladığım 4,5 çeşit var

10.30 da peynir pekmez cici bebe bisküvisi ceviz badem (2 günde bir yumurta sarısıda ilave ediyorum) hepsini rondodan gecirip ıhlamur çayıyla yada papatya çayıyla yoksa suyla kıvamını ayarlıyarak veriyorum
12.00 yoğurt yada meyve
13.00 90 mı süt
14.00 sebzeli tavuk,sebzeli mercimek ,kıymalı tarhana,karnıbahar yemeği,kabak çorbası bu çesitlerinden birini yapıyorum hergün değişiyor

9aylik bebeginizi saat basi ve neredeyee 10 ogun besliyorsunuz resmen sok geciriyorum suanda.
Kac kilo bebeginiz bu beslenmeyle 15 kilo vardir sanirim.
Biraz duzensiz buldum ben menulerinizi ogun sayilarinizi vs

Benimde oğlum 9,5 aylık oldu dün itibari ile..ek gıdaya başladığımız dönemlerde süper yiyiordu,ama ne olduysa zorla yediriyorum yediklerini :KK43: üstelik 6 tane dişi var,çiğnemeyi biliyor ama yutmayı bir türlü bceremiyor ve kusuyor :KK43: bende menümün az olduğunu düşünüyorum..ama buradan daha ii bir fikir aldım,inşallah daha iyi yer oğluşumda..
sabah kahvaltısı bulamaç halinde yiyor(1 yumurta sarısı,1-2 çay kaşığı ceviz,6-7 tane bebe bisküvisi,pekmez,ara sıra tahin,kibrit kutusundan biraz az peynir,ıhlamurla karıştırıp veriyorum.)
2,5 saat sonra yoğurt yedirmeye çalışıyorum fakat 3-4 kaşık zorumla yiyor,hazır bebek yoğurdu aldım onuda yemiyor çok üzülüyorum :KK43:
1,5 -2 saat sonra çorba(yarım kepçe ancak yiyor,blenderdan geçerse yani pütürsüz olursa 1,5 kepçeyi buluyor yediği)
2-2,5 saat sonra meyve püresi yiyor,genelde hazır kavanozlardan yiyor :KK43:
2-2,5 saat sonra devam sütü yada kaşık maması,gecede uykudan en az 3-4 kez kalkıp devam sütünü içip uyuyor..

Geçende minik köfte parçalarından sebzeli sulu köfte yaptım,köfteleri çiğnedi çiğnediyutamayınca kustu :KK43: krep yapıp verdim çiğnedi yutamadı yine çıkarttı..bugün arpa şehriye çorbası yaptım kıymalı yarım kepçeyi zorla yedi.nasıl düzene sokacağım hiç bilmiyorum..eline elma falan veriyorum onu kemiriyor,bisküvide veriyorum onda da sorun yok,hatta kek verdiğimde bile sıkıntı yok..ama işine gelmeyen şeylerde çıkartıyor,pilavıda sevmiyo hiç :KK43: makarnadanda 3-4 adet yiyorsa yiyor..kurubaklagil hiç vermedim nasıl vereceğimi de bilmiyorum..

ahhh arkadaşım aynı sorun bendede var pütürlü verdiğim anda kusuyor bazen pütürsüz yerken bile öğürüp kusuyor çok canımı sıkıo bu durum

Benim kızım da tam 9 aylık oldu. 6 aydan bu yana çiğnemeyi de biliyor, o konuda bir sıkıntımız yok. Ben hergüne ne sebzesi yedireceğim konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Hergün farklı şey vermek istediğim için çeşit uydurmakta güçlük çekiyorum doğrusu. Ama hergün 3 öğün ve bir de ara öğün olarak ikindide meyve veriyorum. süt de emiyor zaten.

Okuduğum postlarda en çok rastladığım şey cici bebe bisküvisini ne kadar çok tercih ettiğiniz. ben onsuz da gayet kahvaltı yaptırabiliyorum kızıma. neden bu kadar ve hergün bu bisküviye muhtaçsınız onu anlamadım. aslında KAPALI HİÇBİR GIDAYI (MARKET ÜRÜNÜNÜ) önermiyor sağlam doktorlar. araştırın... içindekilere bakıyor musunuz aldığınız besinlerin. cici bebe'de (bebeğinizin sadece zaytinyağı ya da tereyağı yemesi gerekirken) farklı yağlar var. tuz var, şeker var. şeker mesela zinhar yasak bu zamanlarda çocuklara. ayrıca damak taadı tatlıya bu kadar alışmasın derim. sonra önünü alamayız. yok dondurması, çikolatası vs. peşinden de sebzelere burun kıvırmaya başlar tabi. yani benim naçizane fikrim budur.

ben kahvaltıda gün aşırı maydanozlu, yeşil soğanlı yumurta sarısı omleti yapıyorum. gün aşırı da suda bekletilip tuzu alınmış keçi peyniri veriyorum. yanında her gün pekmez. birgün dut, bir gün üzüm. tam buğday ekmeğiyle (beyaz ekmek de yasak) yarım dilimde bitiriyoruz kahvaltıyı. çok nadiren tahıllı mamalardan içine pekmez katıp veriyorum. acelem varsa o da. pek çeşitli değil bizim kahvaltılar.

asıl sorun pratik yemek olarak ne pişirebilineceği? önerileri olanlar paylaşırsa sevinirim. sevgiler...

Son düzenleme:
9aylik bebeginizi saat basi ve neredeyee 10 ogun besliyorsunuz resmen sok geciriyorum suanda.

canım sana tamamen katılıyorum.Yorumların hepsini okudum bakıyorum 2,5 3 saatte bir yediriyorsunuz.Sonra bebeğim çok az yiyor diyorsunuz.Tabiki az yer bebeğin karnının acıkmasına izin vermiyorsunuz ki.Benim oğlum bugün tam 9,5 aylık oldu ben 4 satte bir besliyorum.Hem her öğünde bizim yediğimiz çorba kasesi kadar yiyor maaşallah.Çünkü oğlumun acıkmasını sağlıyorum.Eğer bu şekilde devam ederseniz 2 yaşına gelince bebeğiniz iştahsızlık başlayacak çünkü yemeğe doymuş olacak.

Benim kızım da tam 9 aylık oldu. 6 aydan bu yana çiğnemeyi de biliyor, o konuda bir sıkıntımız yok. Ben hergüne ne sebzesi yedireceğim konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Hergün farklı şey vermek istediğim için çeşit uydurmakta güçlük çekiyorum doğrusu. Ama hergün 3 öğün ve bir de ara öğün olarak ikindide meyve veriyorum. süt de emiyor zaten.

Okuduğum postlarda en çok rastladığım şey cici bebe bisküvisini ne kadar çok tercih ettiğiniz. ben onsuz da gayet kahvaltı yaptırabiliyorum kızıma. neden bu kadar ve hergün bu bisküviye muhtaçsınız onu anlamadım. aslında KAPALI HİÇBİR GIDAYI (MARKET ÜRÜNÜNÜ) önermiyor sağlam doktorlar. araştırın... içindekilere bakıyor musunuz aldığınız besinlerin. cici bebe'de (bebeğinizin sadece zaytinyağı ya da tereyağı yemesi gerekirken) farklı yağlar var. tuz var, şeker var. şeker mesela zinhar yasak bu zamanlarda çocuklara. ayrıca damak taadı tatlıya bu kadar alışmasın derim. sonra önünü alamayız. yok dondurması, çikolatası vs. peşinden de sebzelere burun kıvırmaya başlar tabi. yani benim naçizane fikrim budur.

ben kahvaltıda gün aşırı maydanozlu, yeşil soğanlı yumurta sarısı omleti yapıyorum. gün aşırı da suda bekletilip tuzu alınmış keçi peyniri veriyorum. yanında her gün pekmez. birgün dut, bir gün üzüm. tam buğday ekmeğiyle (beyaz ekmek de yasak) yarım dilimde bitiriyoruz kahvaltıyı. çok nadiren tahıllı mamalardan içine pekmez katıp veriyorum. acelem varsa o da. pek çeşitli değil bizim kahvaltılar.

asıl sorun pratik yemek olarak ne pişirebilineceği? önerileri olanlar paylaşırsa sevinirim. sevgiler...

canım ya şu omleti nasıl yapıyorsun? soğanları maydanozları rondodanmı geçiriyosun? benim oğlum 9.5 ayını geçti ama 2 tane altta dişimiz var sadece, çiğnemeyi bilmiyor.. acaba bende yapsam yiyebilirmiki.. kahvaltıda çok sorun yaşıyorum, sürekli aynı şeyler olunca sıkılıyo çocukta haliyle.. farklı bişeyler yapmakistiyorum ama çiğneme problem işte.. başka kahvaltı tariflerin varmı?

12.00 yoğurt yada meyve
13.00 90 mı süt

Bebeğiniz 9 aylıkmış.Bence siz ona iyilik yaptığınızı sanarak yalnış yapıyorsunuz.O artık büyüyor ve 3 saat arayla beslemek en doğrusu.Eğer az yiyorsa 2 saatte olabilir.Çok hazımsızlık yaşar.Haddime değil karışmak ama doktorunuza danışın derim.

Öncelikle merhaba,benzer program uyguluyoruz.
Sabah 9 :kahvaltı(peynir,y.sarısı,pekmez,cicibebe,2 ölçek devam sütü)
Öğlen 12 :küçük bir kase meyve
Öğlen 2: 90 cc devam sütü
İkindi 5:bir küçük kase yoğurt
Akşam 7:Çorba ya da yemek

9.5 aylık oğlumun 1 dişi var ve ben çoğu şeyi,patates kabak hariç blendır yapıyorum.Asla pütürlü yemiyor,öğürüyor.Pirinçli yoğurt çorbasının içindeki pirinçleri bile ezmezsem yemiyor.Makarna,pilav hiç vermedim daha.Bazen ben yerken azıcık makarna yedi.Şehriye çorbalarını kıymalı ya da tavuklu yapıp robottan geçiriyorum.Fasulye,nohut vermek imkansız bizim için.Mercimek çorbası içtiği gün bile sabaha kadar gazdan kıvranıyor.Bende merak ediyorum ne zaman yiyecek diye.Semizotu ve ıspanağı robottan geçiriyorum üstüne yoğurt döküyorum.Balığı da ilk defa dün verdim.

oğlum 9,5aylık..ve önce mamaile başlarızgune sonra kahvaltı peynır cicibebe ekmek cevızbadem içi pekmez yumurta sarısı hergun:)öğlen 120cc mama açıktığında yoğurt akşam çorba yemek yoğurt yatmadan meyve muhallebı mama :)bende böyle verıyorumoğlum 12kilo maşşallah ama beni6ay emdı:KK43: bence bırden yuklenmeyın bebeğe onun mıdesı çok küşük daha ağır gelır kaldıramaz belkı mıde ağrısı var anlatamaz.bende bazı bayanlara şaşırıyorum çok verıyolar bebeışlerıne ek gıda diye düşünüyorum .bu arada oğlumun 8dişi var.ama ben herşeyı vermek için 1yaşını beklıycem..kan sayımlarıda temız noksanı yokşükür.

kızım 8 buçuk aylık emiyor ek gıdada düzenimiz oturmadı daha bazen 2 3 gün bişey yemek istemiyor herşey 2 3 kaşık zorla bazen çok güzel yiyor ama ana öğünleri anne sütü gibi hala bizimki gece 11 den önce uyumaz 11 11,30 gibi uyur sabahta 11 gibi uyanır tam manada yarım saat sonra kahvaltı az labne yumurta sarısı zorla 1 kaşık pekmez bazende tahıllı kaşık maması içine ceviz pekmez tahin ama anca çeyrek çay bardağı yer sonra arada hep emer 2 3 gibi sebze püreli yoğurtlu cevizli kuskus pilav makarna ne varsa 2yemek kasığı kadar 5 gibi tarhana yoğurt şehriye sebze çorbalarından biri içinde et suyu tavuk suyu yada et tavuk birisi ondanda 2 3 yemek kaşığı kadar sonra bizle biraz yemeklerden tırkıklar elle beslerim ekmek yer 19,30 gibi yatmmadanda çeyrek muz yada çeyrek elma küçük parçaler halinde zorla yarısını bile yemez yatmadan emer uyur gecede 1 kere uyanır sabah 8de uyanır emer uyur 9buçukta uyanır emer uyur 10,30 11 gibi tamamen uyanır ama 15 güne işe başlıcam 8de emzircem işe gitcem 9buçukta uyanıp uyumaz herhalde bidaha offff yazık kuzuma sonrada kahvaltı verir annem ben gelene kadar çorba meyve sebzeli yoğurtlu mkarna yer iştede sütümü sağcam 2 kere 2kerede sütümü aralard içer işten gelince bidaha hep emziririm sabaha kadar böyle yaparsam 2 yaşına kadar emzireilirmiyimki tecrübeliler yardımmm

merhaba,gerçi benimki 10 aylık ama en yakın konu burası geldi.kızım hiç yemek istemiyor.sürekli emmek istiyor.ve gece uykumuz hiç yok desem yeri.geçen kontrolde 8 kilo geldi.doktor çok az dedi ve bende zorla birşeyler yedirmeye çalışıyorum.merak ettiğim ne miktardayediriyorsunuz ve uyku düzenini nasıl sağladınız.artık kafayı yemek üzereyim.

Bu bölümü okumak beni rahatlattı... Çünkü herkes hemen hemen aynı şeyleri yaşıyor... Benim ikizlerim var 1 hafta sonra 9 aylık olcazzzz..
.menümüz...
Kalktıklarında 150-200cc arası inek sütü
1,5-2 saat sonra Kahvaltı ( peynir-yumurta sarısı-tereyağı-pekmez standart bunlar üstüne farklı bişey ekleyebiliyorum) bugün ilk kez Menemen verdim

Yatarken 150 cc civarı devam sütü - inek sütü

Kalktıklarında öğlen genelde 14:00 gibi çorba veya sebze yemeği blendırdan geçiriyorum kıymalı şehriyelinolanlar hariç üstüne
Hurma yediriyorum

Yatarken devam sütü - imek sütü

Kalktıklarında yoğurt - meyve

20/00 gibi muhalebi tarzı yemiyorlar bugün ilk defa öğlen yaptığım çorbadan verdim çok güzel yediler bundan sonra gücüm yettiğince çorba vercem aksi halde mama veriyorum

Saat 24:00 gşbi 150cc mama veriyorum gece 2 kez kalkıyorlar su veriyorum kesmezse mama veriyorum 90-120 cc değişiyor

Pütürlü şeyleri yemek dişinde çok etkili.. Kızların alt iki dişi çıktı bitinin üst dişi de çıktı çok farkediyor ... Ekmek yiyebildi.. Salatalık havuç yiyebiliyor...inş kan değerimiz iyi çıkar

Arkadaşlar merhabalar benimde bebeğim 9aylık ve ben sizlere neler yedirdiğimi anlatayım.
Öncelikle hergün aynı şeyleri yedirmiyorum.
SABAH kahvaltı 9.00 : domates (ince doğranmış) salatalık (rendelenmiş) labne peyniri kaşar peyniri (özellikle eline veriyorum ki koparıp çiğnemeye alışsın yumuşak olduğu için boğazında kalmıyor) günde bir yumurta sarısı (haftada 1 kezde bıldırcın yumurtası veriyorum sonra 2 gün yumurta vermiyorum) ekmeğin arasına peynir pekmez sürüp tost yapıyorum ve sadece içini yediriyorum.. Pekmez ceviz veya çiğ fındık veya çiğ badem peyniri karıştırıyorum yediriyorum. Yoğurt ve yumurtayı karıştırıp veriyorum. Bunlar alternatif şeyler hergün birini yapıyorum. HERGÜN AYNI ŞEYLERİ VERMEDİĞİM İÇİN SEVEREK YİYOR.
ÖĞLE 12.00 : meyve yediriyorum içine bazenleri cici bebe katıyorum (muzla güzel oluyor). ve devam sütü içiyor.
İKİNDİ 15.30: bebeğime özel olarak yemek yapıyorum. (Salçasız tuzsuz) Örneğin kabak yemeği , ıspanak yemeği, (patates-havuç-pırasaveya soğan prinçle sebze çorbası) bezelye çorbası tarhana çorbası fasulye yemeği mercimek çorbası kıyma ve tavuğu yakışan yemeklerin içine katıyorum mesela fasulyenin içine kıyma çorbaların içine tavuk vs yani herşeyden yediriyorum arkadaşlar sadece ona özel pişiriyorum içine az biraz tereyağı katıyorum benim kızım tereyağını seviyor. bu gibi yemeklerin yanında yakışanların yanında yoğurtta veriyorum.
AKŞAM 18.00 da devam sütü veriyorum
Yatarken 20.30 da kendim muhallebi yapıyorum mesela prinç unu irmik pekmez 2 tane cicibebe (tat versin diye) ceviz-badem fındık (hergün farklı) yapıp yediriyorum tabi siz çeşitlendirebilirsiniz. Ve devam sütü. Gece uyanınca da devam sütü veriyorum sabah 6da uyanıyor bazenleri o zamanda devam sütü kahvaltısını hep aynı saatte yaptırmaya özen gösteriyorum.

BİR GÜN YEDİRDİĞİMİ DİĞER ÖĞÜNLERDE TEKRAR VERMİYORUM MESELA SABAH CEVİZLİ PEKMEZLİ PEYNİR YEDİRDİYSEM AKŞAM YATARKEN MUHALLEBİSİNE KATMIYORUM FAKLI Bİ MUHALLEBİ YAPIYORUM.. Umarım yararım dokunur..

Son düzenleme:
arkadaşlar,
benim kızım da 8 aylık ve ekkgıda konusunda tutucu bi bebek yani sevdiği bi şeyi güzel yiyor ama yeni şeylere pek açık değil.ekgıda verirken zorlanıyorum açıkçası...eliyle engelliyor.aç olduğunda katiyen veremiyorum ek gıda...mamayı güzel alıyor..
bi öğün katı gida bi öğün mama şeklinde gidiyoruz bakalım..

İKİZLERİMİN MENÜSÜ
07 30 KAHVALTI:

1 kaşık aptamil 8 tahıllı ballı mama, 1 kibrit kutusu labne peyniri, 1 çay kaşığı üzüm pekmezi, 1 çay kaşığı zeytin yağı, 2 ölçek aptamil devam sütü, 1 ceviz içi, dört beş tane kabak çekirdeği içi, yarım yumurta sarısı, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde avakado( yok ise muz) karıştırıp veriyorum. salatalık içi de seviyorlar onu da ayrıca veriyorum. toplam 100 cc civarı yiyorlar

12 30 ÖĞLE YEMEĞİ:

Dil balığı veya tavuk balığı ve tarhana çorbası karışımı veya etli sebzeli çorba 150 cc civarı

14 30 MEYVE ÖĞÜNÜ:

Evdeki meyvelerden püre hazırlayıp 1 kaşık devam sütüyle karıştırıp veriyorum yarım çay bardağı kadar

17 00 YOĞURT ÖĞÜNÜ:

100 cc yoğurt içine 1 bebek bisküisi karıştırıp veriyorum

20 00 AKŞAM YEMEĞİ:

Aptamil kaşık mama çeşitlerinden 150 cc civarı

sabaha kadar başka bir şey yemiyorlar. çok zorladım bu menü dışında devam sütü vs yemiyor içmiyorlar. öğünlerde miktar bazen az bazen çok olabiliyor. sevgiler herkese

Arkadaşlar merhabalar benimde bebeğim 9aylık ve ben sizlere neler yedirdiğimi anlatayım.
Öncelikle hergün aynı şeyleri yedirmiyorum.
SABAH kahvaltı 9.00 : domates (ince doğranmış) salatalık (rendelenmiş) labne peyniri kaşar peyniri (özellikle eline veriyorum ki koparıp çiğnemeye alışsın yumuşak olduğu için boğazında kalmıyor) günde bir yumurta sarısı (haftada 1 kezde bıldırcın yumurtası veriyorum sonra 2 gün yumurta vermiyorum) ekmeğin arasına peynir pekmez sürüp tost yapıyorum ve sadece içini yediriyorum.. Pekmez ceviz veya çiğ fındık veya çiğ badem peyniri karıştırıyorum yediriyorum. Yoğurt ve yumurtayı karıştırıp veriyorum. Bunlar alternatif şeyler hergün birini yapıyorum. HERGÜN AYNI ŞEYLERİ VERMEDİĞİM İÇİN SEVEREK YİYOR.
ÖĞLE 12.00 : meyve yediriyorum içine bazenleri cici bebe katıyorum (muzla güzel oluyor). ve devam sütü içiyor.
İKİNDİ 15.30: bebeğime özel olarak yemek yapıyorum. (Salçasız tuzsuz) Örneğin kabak yemeği , ıspanak yemeği, (patates-havuç-pırasaveya soğan prinçle sebze çorbası) bezelye çorbası tarhana çorbası fasulye yemeği mercimek çorbası kıyma ve tavuğu yakışan yemeklerin içine katıyorum mesela fasulyenin içine kıyma çorbaların içine tavuk vs yani herşeyden yediriyorum arkadaşlar sadece ona özel pişiriyorum içine az biraz tereyağı katıyorum benim kızım tereyağını seviyor. bu gibi yemeklerin yanında yakışanların yanında yoğurtta veriyorum.
AKŞAM 18.00 da devam sütü veriyorum
Yatarken 20.30 da kendim muhallebi yapıyorum mesela prinç unu irmik pekmez 2 tane cicibebe (tat versin diye) ceviz-badem fındık (hergün farklı) yapıp yediriyorum tabi siz çeşitlendirebilirsiniz. Ve devam sütü. Gece uyanınca da devam sütü veriyorum sabah 6da uyanıyor bazenleri o zamanda devam sütü kahvaltısını hep aynı saatte yaptırmaya özen gösteriyorum.

BİR GÜN YEDİRDİĞİMİ DİĞER ÖĞÜNLERDE TEKRAR VERMİYORUM MESELA SABAH CEVİZLİ PEKMEZLİ PEYNİR YEDİRDİYSEM AKŞAM YATARKEN MUHALLEBİSİNE KATMIYORUM FAKLI Bİ MUHALLEBİ YAPIYORUM.. Umarım yararım dokunur..

cnm ekmek olarak bugday ekmeğimi verıyorsun? bende ekmek içine peynır pekmez denıcem

X